cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: RE:Postovi i posna jela

  
clock-img

06.03.2012, 17:01

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Hoće li mi neko postaviti sliku posnog margarina, ja ga još nisam pronašla, hvalauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

06.03.2012, 17:06

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26945

user posted image
Lu mi kupujemo ovaj.

clock-img

06.03.2012, 18:17

clock-img

Sanchy

pencil-img

4393

Post ne ukljucuje samo ishranu,i ako se odnosi i na izbegavanje kafe,cigareta,alkoholnih pica dakle svega sto predstavlja uzitak...on se odnosi i na izbegavanje seksualnih odnosa(osim ako se cine u svrhu stvaranja potomstva sto je slobodna inerpretacija pojedinih svestenika,dakle nisu saglasni po ovom pitanju,zatim ruznih dela,ruznih reci i ruznih pomisli...dakle ako vas iznervira svekrva ili sef nekim zajedljivim komentarom vi treba da se nasmesite i pomislite Bog ce mu/joj oprostiti...Iskreno sto se hrane tice to mi nikada nije bio problem i onako ne jedem meso i mesne preradjevine od rodjenja,kafu ne pijem,ne pusim,ali sto se tice odnosa to ide malo teze ,takodje nemoguce mi je da se bas svakom smeskam kad mi stane na zulj jednostavno nisam takva osoba i onda sve u svemu bolje da se ne pridrzavam posta nego da to cinim polovicno i po meni i licemerno...ujak mi je bio svestenik i na ovu temu sam cesto pricala sa njim..Inace u crkvu idem obavezno jednom nedeljno i po meni to je najvaznije..user posted image

< Poruku je uredio Sanchy -- 6.3.2012 18:18:57 >

clock-img

06.03.2012, 18:23

clock-img

dunja RR

pencil-img

30394

Ja sam danas pravila suvu pitu, odlična je!

clock-img

06.03.2012, 18:33

clock-img

dunja RR

pencil-img

30394


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja sam danas pravila suvu pitu, odlična je!



Pravila po ovom receptu:

Potrebno je: 500 gr. tankih kora za pitu, 300 gr. mlevenih oraha,150 gr. suvog groždja,350 gr. kristal šećera,2 kesice vanil šećera,1 limun, oko 1 dcl.ulja.
Mlevene orahe pomešati sa 5 kašika šećera, 1 vanil šećerom i suvim groždem.
Pleh u kome će se slagati suva pita podmazati sa uljem. Kore iseći prema veličini pleha. Redjati po tri kore od kojih svaku poprskati sa uljem, staviti nekoliko kašika nadeva od oraha , pa opet tri kore poprskane sa uljem, pa nadev i tako redom dok se ne utroši sav materijal. Zadnji red su kore. Oštrim nožem iseći na manju četvrtastu parčad pa poprskati sa uljem. Peći u zagrejanoj rerni na 180 stepeni dok ne porumeni. Dok se pita peče napraviti sirup od ostatka šećera koji treba preliti sa pola čaše vode ,dodati limun isečen na kolutove,1 vanil šećer i skuvati sirup. Kada proključa kuvati još 2-3 minuta otprilike. Ostaviti da se prohladi. Vruću pečenu pitu preliti sa mlakim sirupom i ostaviti je da ga dobro upije. Kolutove limuna poredjati odozgo.
Razlika izmedju suve pite i baklave je u tome što baklava pliva u sirupu a suva pita ne.

clock-img

05.04.2012, 21:56

clock-img

dunja RR

pencil-img

30394

Ja spremila sada čorbicu od paradajza, za sutra, brzo, zdravo i ukusno a usput sam radila izveštaj za klijenta, multitasking user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 5.4.2012 21:57:56 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

06.04.2012, 01:27

clock-img

vukosava

pencil-img

4484


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Post ne ukljucuje samo ishranu,i ako se odnosi i na izbegavanje kafe,cigareta,alkoholnih pica dakle svega sto predstavlja uzitak...on se odnosi i na izbegavanje seksualnih odnosa(osim ako se cine u svrhu stvaranja potomstva sto je slobodna inerpretacija pojedinih svestenika,dakle nisu saglasni po ovom pitanju,zatim ruznih dela,ruznih reci i ruznih pomisli...dakle ako vas iznervira svekrva ili sef nekim zajedljivim komentarom vi treba da se nasmesite i pomislite Bog ce mu/joj oprostiti...Iskreno sto se hrane tice to mi nikada nije bio problem i onako ne jedem meso i mesne preradjevine od rodjenja,kafu ne pijem,ne pusim,ali sto se tice odnosa to ide malo teze ,takodje nemoguce mi je da se bas svakom smeskam kad mi stane na zulj jednostavno nisam takva osoba i onda sve u svemu bolje da se ne pridrzavam posta nego da to cinim polovicno i po meni i licemerno...ujak mi je bio svestenik i na ovu temu sam cesto pricala sa njim..Inace u crkvu idem obavezno jednom nedeljno i po meni to je najvaznije..user posted image



Sanchy, ako si trudna preskoci post user posted image

clock-img

06.04.2012, 09:52

clock-img

dejana007

pencil-img

1844

ja jos uvek dojim (jednom il dva puta dnevno) ali postim jer imam nenormalnu potrebu.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

clock-img

10.04.2012, 12:08

clock-img

agencija

pencil-img

1

Video sam da se pojavljuje pitanje da li je sojino mleko posno...apsolutno jeste, ali ipak prvo pogledajte deklaraciju proizvodjaca da li je mleko koje kupujete bez jezgrastog voca. U sojinom mleku, istina, ima masnoce ali masnoca postoji u apsolutnoj namirnici na planeti, uzmite kao primer kesu zamrznutog povrca i pogledajte deklaraciju, pise lepo 1g masti na 100g proizvoda! Da nije posno ne bi ga u svoj jelovnik uvrstila SPC o cemu govori i sledeci link o jelima za vreme strogog posta:http://www.eparhija-sabacka.com/rs/posni-kuvar/strogi-post

Pozdrav

clock-img

10.04.2012, 12:11

clock-img

minavb

pencil-img

12959

?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

clock-img

10.04.2012, 12:15

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

koliko sam shvatila sustinu posta to je da se izbegavaju namirnice zivotinjskog porekla
sto se hrane tice
a takodje se onaj koji posti treba suzdrzavati od svadje , zajedljivosti , prepiranja , seksa , svih gresnih radnji i grasnih misli
nekako smatram da je u postu najmanji problem jesti kuvani krompir , rotkvice i hleb
da je veci problem ne ugadjati sebi i kloniti se svadja , ogovaranja , davati milostinju i pomagati onima koji su u pravom i velikom problemu
ako samo pazim sta cu da pojedem , onda je taj post samo formalan user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

10.04.2012, 21:30

clock-img

Torbica

pencil-img

8283

Video sam da se pojavljuje pitanje da li je sojino mleko posno...apsolutno jeste, ali ipak prvo pogledajte deklaraciju proizvodjaca da li je mleko koje kupujete bez jezgrastog voca. U sojinom mleku, istina, ima masnoce ali masnoca postoji u apsolutnoj namirnici na planeti, uzmite kao primer kesu zamrznutog povrca i pogledajte deklaraciju, pise lepo 1g masti na 100g proizvoda! Da nije posno ne bi ga u svoj jelovnik uvrstila SPC o cemu govori i sledeci link o jelima za vreme strogog posta:http://www.eparhija-sabacka.com/rs/posni-kuvar/strogi-post



Jezgrasto je biljno, apsolutno posno, kao i sve sto je biljnog porekla. Mrsne su masnoce iz zivotinjskih mleka, mesa, jaja.... Hrana je samo jedan aspekt posta, ali ne treba brkati... zna se sta je zivotinjskog porekla a sta nije.. Pozz

clock-img

10.04.2012, 21:33

clock-img

Brisani korisnik

pencil-img

-4166

[Sadržaj poruke je obrisan]

clock-img

10.04.2012, 22:12

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Sanjice i taj dobro jutro diet sadrži mliječne bjelančevine ili nešto mliječno...nisam sigurna ali pročitala sam na deklaraciji.
Ja još nisam našla posni margarin, mislim svi su oni biljni ali svaki sadrži nešto mliječno.
Nije da mi je sad bitno da moram jesti margarin ali me baš zanimalo jel postoji takav pošto se često spominje u postu.

Sojino mlijeko koristim za kavu, ono je 100% biljno, bar ovo alprosoya.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

10.04.2012, 22:56

clock-img

boba 11

pencil-img

1291

Lu ja uzela neki aro margarin nacrtano je povrce, jedino na njemu ne pise da ima mleka u tragovima pa probaj naci taj

clock-img

10.04.2012, 23:10

clock-img

dunja RR

pencil-img

30394


Dobro jutro Light je posan, ovde možete videti KLIK

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Sanjice i taj dobro jutro diet sadrži mliječne bjelančevine ili nešto mliječno...nisam sigurna ali pročitala sam na deklaraciji.
Ja još nisam našla posni margarin, mislim svi su oni biljni ali svaki sadrži nešto mliječno.
Nije da mi je sad bitno da moram jesti margarin ali me baš zanimalo jel postoji takav pošto se često spominje u postu.

Sojino mlijeko koristim za kavu, ono je 100% biljno, bar ovo alprosoya.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

10.04.2012, 23:15

clock-img

dunja RR

pencil-img

30394


IZVORNA PORUKA: Lu RR

Hoće li mi neko postaviti sliku posnog margarina, ja ga još nisam pronašla, hvalauser posted image



user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

10.04.2012, 23:22

clock-img

anuksunamun

pencil-img

2597


IZVORNA PORUKA: Olga RR

koliko sam shvatila sustinu posta to je da se izbegavaju namirnice zivotinjskog porekla
sto se hrane tice
a takodje se onaj koji posti treba suzdrzavati od svadje , zajedljivosti , prepiranja , seksa , svih gresnih radnji i grasnih misli
nekako smatram da je u postu najmanji problem jesti kuvani krompir , rotkvice i hleb
da je veci problem ne ugadjati sebi i kloniti se svadja , ogovaranja , davati milostinju i pomagati onima koji su u pravom i velikom problemu
ako samo pazim sta cu da pojedem , onda je taj post samo formalan user posted image


Ovo je tacno do odredjene granice...mi smo ljudi gresni i Gospod to zna,na postu (a kao i van njega)trudimo se da budemo,Bogougodni ,kako bi na nas sisla milost Bozja,i za vreme posta ako pogresimo,vazno je ispovediti se i pricestiti,to je ustvari najvazniji deo posta..niko nije savrsen do Bog sam ,i On to vrlo dobro zna...onaj ko se ispoveda i pricescuje za vreme posta ,zna o kakvoj milosti i blagodati govorim..onaj ko pak nije pristupio postu ,molitvi ,ispovesti i pricescu,moze da tvrdi da je bilo koji post samo formalnost..niste probali,niste se Bogu dragom predali pa vam se cini to tako formalno..treba prvo pobediti svoj ego pa poceti sa postom....

clock-img

11.04.2012, 10:53

clock-img

Torbica

pencil-img

8283

Ovo je tacno do odredjene granice...mi smo ljudi gresni i Gospod to zna,na postu (a kao i van njega)trudimo se da budemo,Bogougodni ,kako bi na nas sisla milost Bozja,i za vreme posta ako pogresimo,vazno je ispovediti se i pricestiti,to je ustvari najvazniji deo posta..niko nije savrsen do Bog sam ,i On to vrlo dobro zna...onaj ko se ispoveda i pricescuje za vreme posta ,zna o kakvoj milosti i blagodati govorim..onaj ko pak nije pristupio postu ,molitvi ,ispovesti i pricescu,moze da tvrdi da je bilo koji post samo formalnost..niste probali,niste se Bogu dragom predali pa vam se cini to tako formalno..treba prvo pobediti svoj ego pa poceti sa postom....


Bravo za sve gore receno.
Ja koristim sojin maslac, ima ga u svakoj zdravoj hrani, Merkatoru, Univeru.... Margarin inace ne koristimo ni u postu ni van posta. Plastika. Pozz

clock-img

13.04.2012, 07:25

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Ja zapela za margarin pa da istjeram svojeuser posted image

Dunja i taj sadrži mlijeko u tragovima, pročitaj alergen infouser posted image
Tako sam ja pisala mail za integralni keks bambi na kome piše POSNO  a može sadržavati mlijeko u tragovima, oni meni objašnjavaju da se to mora napisati zbog alergija ali da to ustvari nije moguće, jeste teoretski ali nema tu mlijeka bla bla...a zašto onda pišete da može sadržavati ako ne može, mislimuser posted image

IZVORNA PORUKA: boba 11

Lu ja uzela neki aro margarin nacrtano je povrce, jedino na njemu ne pise da ima mleka u tragovima pa probaj naci taj


Ovaj još nisam vidjela, a maslac od soje bi mogla potražiti user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

13.04.2012, 07:30

clock-img

minavb

pencil-img

12959

Drugari, imam predlog, mada nisam sigurna zbog cega vam margarin treba, mazanja ili mesenja. Elem, ako mazete, najbolji je izbor kokosovo ulje. Nema sumnje da je posno, a kad se drzi u frizideru stegne se kao margarin i lepo se razmazuje na hleb. Pri tom, margarin je najstetnija mast koju mozete unetiu organizam, pa izbegavajte maksimlano. Kokosovo ulje ne samo da nije stetno, vrlo je kosirno a cak je najbolji saveznik u redukcionoj dijeti.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

clock-img

13.04.2012, 09:21

clock-img

Torbica

pencil-img

8283

Fabrika je duzna, zakonski da stavi takvu napomenu, da je moguce u tragovima, a to samo znaci da se na istoj traci proizvode i mrsni proizvodi. Te trake se posle podvrgavaju silnim pranjima i dezinfekcijama pre proizvodnje posnih proizvoda. Inace, to je potpuno nebitno, kog god Svestenika da pitate, reci ce vam da takav proizvod sa takvim infom moze komotno da se konzumira, jer je posan. Obracanje paznje na previse nebitnih sitnica nas udaljava od mnogo bitnijih stvari u postu, al ajd, to je neka druga prica.. Pozz

clock-img

13.04.2012, 11:33

clock-img

Lu

pencil-img

15094

IZVORNA PORUKA: Torbica

Obracanje paznje na previse nebitnih sitnica nas udaljava od mnogo bitnijih stvari u postu, al ajd, to je neka druga prica.. Pozz


Torbice, nekome je uzdržavanje od mrsnog jela sitnica i nevažna stvar, meni nije jer smatram da to onda ne bi postojalo u vjeri, da se uzdržavamo od mrsne hrane.
Ako na to i gledamo kao na sitnicu (da li je nešto posno ili ne, u ovom slučaju margarin), mene osobno to ne udavalja i od drugih bitnih stvari, zato nemojmo biti ispunjeni predrasudama.
Ja nikome ne bi rekla da nešto jede ili ne jede u postu ukoliko on to smatra ispravnim.
Što se tiče margarina činjenica je da može sadržavati tragove mlijeka, da li ga neko ipak konzumira to je samo njegova stvar, nismo tu da osuđujemo druge nego da pokušamo pomoći ukoliko se pomoć tražiuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

13.04.2012, 14:18

clock-img

Anoniman

mi kupujemo ovaj margarin, sigurno je postan
http://www.kupinanetu.rs/index.php?_a=viewProd&productId=713

clock-img

13.04.2012, 14:49

clock-img

branki*

pencil-img

20828

ja pravila ovu suvu pitu sto je dunja stavila.odlicna je,ko voli takve kolace.bolja od baklave.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !