cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: RE:Postovi i posna jela

  
clock-img

16.08.2011, 13:14

clock-img

Anoniman

Pa nije crveno slovo user posted image Ne znam je l neki drugi svetac...?

clock-img

16.08.2011, 13:16

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26945

Svaki dan je neki svetac, ali nije crveno slovo. U petak ti je crveno slovo Preobrazenje Hristovo.

clock-img

16.08.2011, 13:32

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

Posna brza torta od keksa

Sastojci:
500 gr posnog keksa
250 gr margarina
100 gr lešnika
150 gr šećera u prahu
100 gr suvog grožđa
100 gr žele bombona
500 ml soja mleka
100 gr čokolade
2 kesice vanil šećera
rum

Priprema:

Lešnike samleti, žele bombone sitno iseckati, suvo grožđe potopiti na 30 minuta u toplu vodu, ocediti i preliti sa 2 kašike ruma. Margarin umutiti sa šećerom i vanil šećerom. Dodati izlomljeni keks, preliti ga sojinim mlekom i dodati lešnike, suvo grožđe, žele bombone i razmekšalu čokoladu. Sve ovo dobro promešati. Od ove mase oblikovati tortu. Torta se može preliti čokoladom, ili biljnim šlagom.

izvor: lisa.rs

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

16.08.2011, 13:42

clock-img

Brisani korisnik

pencil-img

-4166

[Sadržaj poruke je obrisan]

clock-img

18.08.2011, 23:01

clock-img

Anoniman

Skoro da zaboravim zašto sam se ulogovala user posted image ... Uf, kakve teme...

POSNA PITA OD GLJIVA I SPANAĆA

500gr tankih kora za gibanicu
šolja od 2,5dcl pirinča
oko 200gr spanaća
oko 100gr gljiva
1 crni luk
začini
ulje

Skuvate pirinač da omekša, umešate u njega spanać, gljive i luk, posolite i pobiberite i još par minuta krčkate. Zagrejete rernu na 180C. U pleh 28x32 ređate koru koju premažete uljem, pa na nju drugu koru, pa fil... I tako dok ne potrošite materijal (oko 4 slaganja: 2 kore-fil). Pečete oko 15-20 minuta. U međuvremenu na ringli ugrejte 1.5dcl vode sa malo ulja i soli. Kad se korica zarumeni izvadite iz rerne, prelijte ključalom vodom, i vratite pitu da se peče još nekih 5-7 minuta. Kad je izvadite prekrijte je kuhinjskom krpom da se malko upari, tako će ostati meka i sočna. Prijatno! user posted image

user posted image

clock-img

18.08.2011, 23:07

clock-img

Anoniman

A sad mala poslastica user posted image

KEKS

125gr brašna
125gr margarina
50gr prah šećera
1 kesica pudinga od vanile
2 kesice vanilin šećera

Od sastojaka umesite glatko testo, umotajte u foliju i ostavite 1/2 sata u frižideru da se hladi.
Ohlađeno testo razvaljati na tanki dugački valjak, pa seći komade veličine recimo između oraha i lešnika user posted image Od komada rolati kuglice i ređati ih na pekpapir. Pritisnuti viljuškom da se dobije šara. Peći 5-8 minuta na 180C. Keksi moraj ostati svetli... Dobije se 30-ak keksića
P.S. umesto vanilin pudinga možete staviti i druge-čokoladni, od banane, karamel i sl. Prijatno

user posted image

clock-img

18.08.2011, 23:08

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26945

Nina bacila si se na recepte. Ne znam da li si nasla jedan recept za posnu tortu ''san snova''user posted image

clock-img

18.08.2011, 23:10

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

Nina , ima tema POSNE TORTE I KOLACI
molim te da prebacis tamo user posted image
zakuvalo mi se na temi pa nemam kada user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

18.08.2011, 23:10

clock-img

Lu

pencil-img

15094

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Nina bacila si se na recepte. Ne znam da li si nasla jedan recept za posnu tortu ''san snova''user posted image


KLIK

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

18.08.2011, 23:31

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Nina , ima tema POSNE TORTE I KOLACI
molim te da prebacis tamo user posted image
zakuvalo mi se na temi pa nemam kada user posted image



Joj, pa ja nikad neću savladati pravila ovog foruma.... Te piši tamo, pa baci vamo, pa 37 tema istog naziva, a drugog sadržaja... Već ću jednu rečenicu početi da razglabam na 5 tema user posted image Sorry ne snalazim se u ovo doba noći.............

clock-img

23.08.2011, 13:46

clock-img

Anoniman

MUSAKA OD KARFIOLA

1 veća glavica karfiola (obariti u slanoj vodi)
3 veća paradajza
1 šoljica pirniča
beli i crni luk, bosiljak, peršun, začini
1 kocka posne supe
prezla i ulje

Na ulju se kratko proprži crni luk i šoljica pirinča (bez dolivanja vode), tome se dodaju dva velika paradajza iseckana nakockice, beli luk, bosiljak, peršun i začini (biber, vegeta). Sve ovo se sjedini sa karfiolom pa se izlije u vatrostalnu posudu. Treći paradajz iseći na koturove i poređati odozgo, pa 1/2 ukuvane posne kocke preliti preko musake i staviti u rernu da se krčka. Kad ispari cela supa (i pirinač će dotle biti kuvan) izvaditi musaku, u šoljici razmutiti prezlu sa uljem i vodom (ne previše ni ulja ni vode) preliti je zamućenom prezlom, pa vratiti da se dopeče. Prijatno! user posted image

clock-img

20.11.2011, 19:55

clock-img

PoisonEve

pencil-img

4352

Ja sam resila da ove godine postim samo ne znam mogu li s epricestiti ako postim samo sredom i petkom, jer dojim ne bi volela da mi stane mleko?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

clock-img

29.11.2011, 12:45

clock-img

PoisonEve

pencil-img

4352

Iko?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

clock-img

29.11.2011, 12:48

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26945

Poison to ne moze niko da ti kaze neko od nas. Trebalo bi da pitas svog parohijskog svestenika. Ja nisam postila dok sam dojila, ali pitala sam svog svestenika.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 29.11.2011 12:50:41 >

clock-img

29.11.2011, 12:50

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

mozes da postis sredom i petkom i poslednju nedelju posta posti celu i pricesti se na Bozic. Ja bih tako user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

29.11.2011, 12:51

clock-img

minavb

pencil-img

12959

Ljudi, koja su pravila ovog posta?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

clock-img

29.11.2011, 12:51

clock-img

Brand new mama

pencil-img

1326

PE,pitaj svestenika,mada mislim da trudnice i dojilje su razrijesene posta,te se mozes pricestiti i ako ne postis na vodi(nisam sto posto sigurna). Svestenik ce ti najbolje reci,ili ce te razrijesiti,recimo da postis uz mlijecne proizvode,mislim dda ti meso nije neka bitna stavka u ovih 5 nedjelja.Ali,ako primjetis da imas manje mlijeka-naravno prekini.U svakoj crkvi su potrebe tvoje bebice ispred bilo koje formalnosti

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

clock-img

29.11.2011, 12:58

clock-img

Didy

pencil-img

7274

Moja kuma je postila sve postove i svaku sredu i petak na ulju tokom sve tri trudnoće i za vreme dojenja (sva tri puta je dojila oko 8-9-10 meseci). Ona kaže da je (citiram) "takav blagoslov dobila od svog duhovnika".
Razgovaraj sa svojim sveštenikom.

< Poruku je uredio Didy -- 29.11.2011 13:10:50 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

29.11.2011, 13:04

clock-img

PoisonEve

pencil-img

4352

Ma nije mu crkva bas toliko blizu da ostavljam ovu moju bubu, poslacu mm. Hvala puno!

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

clock-img

29.11.2011, 13:26

clock-img

dunja RR

pencil-img

30394

IZVORNA PORUKA: minavb

Ljudi, koja su pravila ovog posta?



Pravoslavci:

2. Божићни пост
Следећи дужи период поста у години је Божићни пост који такође траје четрдесет дана, али није тако строг као Велики Пост. Почиње 15/28 новембра, а завршава 24. децембра/6. јануара. У току целог овога поста не једемо месо, бели мрс и јаја. Уље и вино су дозвољени свим данима осим среде и петка који се посте „на води". Риба се једе сваке суботе и недеље као и на Ваведење Пресвете Богорoдице, чак и ако празник падне у среду или петак. Последња недеља Божићног поста пости се строжије, без употребе рибе, а по могућности „на води". На Бадњи дан се не употребљава ни уље ни вино, већ се обавезно пости „на води". Веома је важно да православни хришћани који живе у земљама у којима се новогодишњи празници славе по новом календару и падају у време Божићног поста, не прекидају пост, већ да Нову Годину прослављају када она дође по православном календару, поштујући традицију својих предака и црквена правила.

KLIK

< Poruku je uredio dunja RR -- 29.11.2011 13:28:36 >

clock-img

29.11.2011, 13:34

clock-img

minavb

pencil-img

12959

IZVORNA PORUKA: dunja RR

бели мрс


Za mene bi ovo bio majonezuser posted image Kontam da su mislili na mleko i mlečne prerađevine?


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

clock-img

29.11.2011, 13:36

clock-img

dunja RR

pencil-img

30394

Jeste:)

clock-img

29.11.2011, 13:38

clock-img

minavb

pencil-img

12959

Hvala na pomoći.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

clock-img

29.11.2011, 14:00

clock-img

hanka

pencil-img

3504

PE mozes da trazis blagoslov od svestenika kao za svaki post i da kazes kako i na cemu bi postila.Za bolesnike,trudnice i dojilje obicno se odobrava potrebna mrsna hrana.Ostala pravila posta su ista za sve-mislim na duhovno,s obzirom da post se ne sastoji samo u odricanju od hrane

clock-img

29.11.2011, 14:07

clock-img

PoisonEve

pencil-img

4352

Naravno cak mislim da je uzdrzavanje od losih misli, dela i svadja ponekad cak teze.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena