cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: RE:Postovi i posna jela

  
clock-img

30.03.2011, 13:19

clock-img

Anoniman

Lu, ja znam ženu (jedna baka) koja čitav život posti velike postove, i svake, čini mi se, srede i peka, ali njoj post znači da ne sme da jede meso i jaja. Uredno jede mlečne proizvode, i uverena je da posti. JEdnom prilikom sam probala da joj objasnim, ali nije išlo,pa sam odustala. Čak je sebi pekla krompir na svinjskoj masti, kaže, pa ne jedem mesouser posted image

clock-img

30.03.2011, 15:07

clock-img

dunja RR

pencil-img

30393


IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: Pcelica Lena

Hvala vam na resenoj dilemi oko belanca. To je i po meni nekako logicno s'obzirom da je kokoska mrsna i zumance, pa jeste ne logicno da je belance posno. To smo dakle utvrdili.


user posted image  Jao što se nasmija:)))
Kako je nekome palo na pamet da kaze takvu glupost, pa valjda kokoška nese cijelo jajeuser posted image
Mada, ima svakakvih ljudi, nekome je i malo mlijeka u kavi posnouser posted image



user posted image

A recimo ja znam neke ljude koji jedu čips sa ukusom piletine recimo jer to nije prava piletinapa kažu da je posno; ja ne jedem ništa tog tipa, sa ukusom mesa, pice, sira...kada postim nikako, mada i inače ne jedem...

Vi?

clock-img

30.03.2011, 15:09

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

iskreno , ja ne volim da pricam o svom postu
zavetujem se i to ispostujem uz molitvu i razgovor sa velecasnim - duhovnikom i takooo
da ne kazem da se svim silama trudim da ne psujem , budem milosrdna i oprastam


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

31.03.2011, 09:52

clock-img

Anoniman

Mleko je beli mrs, ali ako postis onda ne bi smelo da ga bude ni u kafi, a ni ono 2u1. E sad 100 ljudi, 100 cudi. Ne kazem da je to dobro, medjutim nase prababe, babe i po neke majke su dosta dugo zivele u komunizmu, pa su "pozaboravljale" kako se posti, sta je posno, i jos bitnije, da nas mladje upute u sve to i priblize kuci Bozijoj. To je moj pogled na sve to; ne moramo se sloziti. Pozdrav.

clock-img

31.03.2011, 10:11

clock-img

dunja RR

pencil-img

30393

IZVORNA PORUKA: Pcelica Lena

Mleko je beli mrs, ali ako postis onda ne bi smelo da ga bude ni u kafi, a ni ono 2u1. E sad 100 ljudi, 100 cudi. Ne kazem da je to dobro, medjutim nase prababe, babe i po neke majke su dosta dugo zivele u komunizmu, pa su "pozaboravljale" kako se posti, sta je posno, i jos bitnije, da nas mladje upute u sve to i priblize kuci Bozijoj. To je moj pogled na sve to; ne moramo se sloziti. Pozdrav.



Hvala Bogu meni na mojoj babi koja je išla u crkvu - uBbeogradu, kada niko nije smeo ni da priviri, i vodila i mene i brata. Pokoj joj duši i na tome sam joj večno zahvalna - što sam vaspitana u duhu pravoslavlja ikao mi je tata radio u policiji a deda isto bio istaknuti komunista.....

< Poruku je uredio Ana RR -- 31.3.2011 10:14:40 >

clock-img

31.03.2011, 16:34

clock-img

Anoniman

Moja baba isla kad dede nema. A deda, nije uso u crkvu 2pv u zivotu. Isto tako i otac. A majka tek od pre 10tak godina je dobila slobodu od varvarina pa je krenula putem Bozjim...

clock-img

31.03.2011, 21:07

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Ako neko zna koji je margarin postan nek mi kaže, molim lijepouser posted image
Ja ga još nisam pronašla, svi koje sam vidjela sadrže mlijeko u prahu ili sirutku ili mlijeko u tragovimauser posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 31.3.2011 21:25:50 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

31.03.2011, 23:24

clock-img

Snelle

pencil-img

7446

IZVORNA PORUKA: dunja RR

A recimo ja znam neke ljude koji jedu čips sa ukusom piletine recimo jer to nije prava piletinapa kažu da je posno; ja ne jedem ništa tog tipa, sa ukusom mesa, pice, sira...kada postim nikako, mada i inače ne jedem...

Vi?



Ni ja ne jedem ništa od toga, baš vodim računa šta jedem.
Lu, ako se ne varam i Dijamant i Vital su posni margarini, ne znam da li ih ima kod vas user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

clock-img

31.03.2011, 23:34

clock-img

dunja RR

pencil-img

30393

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ako neko zna koji je margarin postan nek mi kaže, molim lijepouser posted image
Ja ga još nisam pronašla, svi koje sam vidjela sadrže mlijeko u prahu ili sirutku ili mlijeko u tragovimauser posted image



Dobro jutro posni je odličan user posted image

clock-img

01.04.2011, 00:00

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

Isla sam danas po prodavnicam da trazim onaj posni zelatin i nisam nasla...Probacu jos sutra, a ako ne nadjem onda nista od torte user posted image Mada roditelji od tog malog nece da poste, ali bice valjda nesto posno jer MM ima namjeru da nastavi post kao kum user posted image

A kupih danas tri posna keksa user posted image Bambi, Stark i Swisslion. I na Bambiju i na Starku pise ono da mogu sadrzavati tragove mlijeka, a na SL ne pise.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

01.04.2011, 00:05

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

Lu ima zvijezda biljni margarin?

KLIK


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

01.04.2011, 00:06

clock-img

lesica

pencil-img

12013

Choopo,pa ni neces naci posni zelatin nigdeuser posted image to se dobija od zivotinjskis kostiju i koze,jedino mozes da pokusas da nadjes pektin (nesto kao dzemfix) to se dobija od biljcica i to ti je posno,ili da iskoristis gustin da ti stegne fil umesto zelatina.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

clock-img

01.04.2011, 00:12

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

IZVORNA PORUKA: lesica

Choopo,pa ni neces naci posni zelatin nigdeuser posted image to se dobija od zivotinjskis kostiju i koze,jedino mozes da pokusas da nadjes pektin (nesto kao dzemfix) to se dobija od biljcica i to ti je posno,ili da iskoristis gustin da ti stegne fil umesto zelatina.



Nisi pratila na nastavi  user posted image

Taj i trazim (dretker 3 u 1), samo sam pisala posni zelatin user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

01.04.2011, 00:14

clock-img

lesica

pencil-img

12013

Nemoj tehnologu da brkas zelatine i pektine user posted image  

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

clock-img

01.04.2011, 00:15

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

IZVORNA PORUKA: lesica

Nemoj tehnologu da brkas zelatine i pektine user posted image  



Ma isto sra drugo pak user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

01.04.2011, 00:16

clock-img

lesica

pencil-img

12013

Isti efekat u svakom slucaju user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

clock-img

01.04.2011, 00:21

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

IZVORNA PORUKA: lesica

Isti efekat u svakom slucaju user posted image



Ja se bar nadam, jer mi treba za fondan, ako nadjem i kupim, pa napravim fondan i ne uspije, onda cu da promijenim plocu user posted image





_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

01.04.2011, 08:21

clock-img

Shishica

pencil-img

4811

Dajte neke slanise za posno slavlje... neke gricke i tako to....tj nesto leeepo

Nasla sam recept za kuglice koje se prave od margarina i krekera slanih i moze kikiriki, smoki.... susam.. ali deluje mi mnogo masno..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

clock-img

01.04.2011, 13:20

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Što se tiče margarina, maloprije sam ih provjeravala, margo, zvijezda, dijamant, rama...ni jedan nije postan, svi sadrze tragove mlijeka i mliječnih proizvoda ili sirutku.
Dunja, posni margo , jel piše na njemu posni, taj nisam vidjelauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

01.04.2011, 13:25

clock-img

dunja RR

pencil-img

30393

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Što se tiče margarina, maloprije sam ih provjeravala, margo, zvijezda, dijamant, rama...ni jedan nije postan, svi sadrze tragove mlijeka i mliječnih proizvoda ili sirutku.
Dunja, posni margo , jel piše na njemu posni, taj nisam vidjelauser posted image



Ja uzimam posni Dobro jutro, nisam sigurna da li piše Dijet ili Posni na njemu; jedino što mi je čudno je to da nekada piše da ima tragove mleka a nekada ne, čini mi se da na manjem pakovanju ne piše.

clock-img

01.04.2011, 13:25

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26945

Evo ja bas gledam pise Dijet.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

04.04.2011, 11:21

clock-img

dunja RR

pencil-img

30393

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Evo ja bas gledam pise Dijet.


jel pišu tragovi mleka ili?

clock-img

04.04.2011, 11:22

clock-img

dunja RR

pencil-img

30393

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ako neko zna koji je margarin postan nek mi kaže, molim lijepouser posted image
Ja ga još nisam pronašla, svi koje sam vidjela sadrže mlijeko u prahu ili sirutku ili mlijeko u tragovimauser posted image



Kupila sam Vitalov-Laki i postan je skroz, nema mleka ni u tragovima user posted image

clock-img

04.04.2011, 11:35

clock-img

Anoniman

Evo moje omiljeno posno jelo:
*pakovanje sampinjona*
*100gr sojinih ljuspica
*dva praziluka

Odvojite stabljike pecuraka i sameljete ih. Iseckate praziluk i sve sjedinite sa prethodno potopljenim sojinim ljuspicama. Dodate zacine po zelji i to krckate dok sva voda ne ispari. Uzmete pleh, stavite foliju i poredjate pecurke na ledja, a rupicu napunite nadevom. Pecete sat vremena na umerenoj temperaturi. Kad su pecene narendate posni kackavalj odgore..
Super je...

Za one koji jedu ribu u postu evo recepta koji je najlaksi:

Stavite foliju na pleh, ribu (usoljenu) na foliju, a preko ribe prelijete dosta mlevenog paradajza. Ako je malo ljuci jos bolje. Prekrijete folijom i gurnete u rernu na sat vremena jake temperature. Pred kraj skinete foliju da se 15 minuta lepo zapece...

clock-img

04.04.2011, 21:11

clock-img

Lu

pencil-img

15094

IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Evo ja bas gledam pise Dijet.


jel pišu tragovi mleka ili?


Piše gledala sam!
E još taj Vital.laki da nadjemuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!