cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Česnica

  
clock-img

08.01.2019, 10:42

clock-img

IvanaSK RR

pencil-img

24749

Jess i mi stavljamo samo novcic. Svekrva stavlja i kukuruz, dren i svašta nesto.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

08.01.2019, 13:38

clock-img

Duškić

pencil-img

9617

I kod nas samo novcic (zlatnik sto kaze moje dete).

clock-img

07.01.2021, 15:57

clock-img

milicicak

pencil-img

7337



IZVORNA PORUKA: milicicak

Sad sam malo konsultovala cika gugleta, bas ima puno razlicitih obicaja vezanih za cesnicu. U stvari me mama rastuzila... Ona inace misli da sam ja antihrist i mimo svakog reda i obicaja pa me danas pitala da li cu ja kad ona umre da nastavim tradiciju Badnje veceri i cesnice... Da se ne lazemo, ja sam cesnicu pocela da pravim kad se mini buba rodila da njoj bude zanimljivo to sa trazenjem parice i sve a pravim je za Bozic jer ne znam da napravim hleb. Dakle, stvarno jesam antihrist. Ali mi je bas bilo tuzno kad me pitala da li cu da nastavim tradiciju jer to valjda prenosi sa majke na cerku... Zivece ona jos sto godina ali definitivno cu morati da naucim da mesim hleb.




Nađoh ovaj post pa moram da se pohvalim. Pravila sam sinoć Badnju večeru sve po redu (osim suve pite) sa sve česnicom. Mini buba izvukla paricu 🙂
Jutros sam u 5 ustala da radim pa sam napravila lisnatu pogaču, suncokret dobio paricu 🙂

clock-img

07.01.2021, 16:37

clock-img

emicaa

pencil-img

22194

Kod nas ide samo parica,Dora nasla.Nije jos nikad ona,zamislite radost.

Mili bravo za tebe 😊

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

clock-img

07.01.2021, 16:59

clock-img

flamingos

pencil-img

25380

I Anđela našla paricu.Da su živa i zdrava sva dečica,a i mi sa njima.❤

clock-img

07.01.2021, 19:04

clock-img

Ana RR

pencil-img

34311

Mi svaka čast! 
Kod nas danas niko nije izvukao paricu, nekome će se posrećiti za večeru 😅



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

07.01.2021, 19:05

clock-img

Ana RR

pencil-img

34311

Ono Mi se odnosi na Mili 😅 nestala su mi slova negde



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

08.01.2021, 00:59

clock-img

Duškić

pencil-img

9617

Kod nas cerka pronasla paricu .

clock-img

08.01.2021, 08:03

clock-img

emicaa

pencil-img

22194



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Mi svaka čast! 
Kod nas danas niko nije izvukao paricu, nekome će se posrećiti za večeru 😅




Anci kome se posrecilo 😊

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

clock-img

08.01.2021, 08:47

clock-img

jess021

pencil-img

13380

Kod nas u slanoj mm, a u slatkoj ja, naravno 😊



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

clock-img

08.01.2021, 09:29

clock-img

Ana RR

pencil-img

34311


IZVORNA PORUKA: emicaa RR



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Mi svaka čast! 
Kod nas danas niko nije izvukao paricu, nekome će se posrećiti za večeru 😅




Anci kome se posrecilo 😊





Meni user posted image



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

08.01.2021, 09:34

clock-img

emicaa

pencil-img

22194

Ana ja sam navijala za Mareta😁




_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

clock-img

08.01.2021, 09:40

clock-img

Ana RR

pencil-img

34311

I ja sam navijala za njega ali nisam mogla da se setim gde sam je stavila user posted image on izvukao jedno parče, ja drugo i završila kod mene.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

08.01.2021, 09:50

clock-img

Lilly5

pencil-img

1049

Dete je naslo paricu kod nas 🙂

clock-img

09.01.2021, 16:32

clock-img

Duškić

pencil-img

9617

Pa tako i treba, posteno, sta ima da pamtim gde je. Ko je pronadje svejedno.

clock-img

06.01.2022, 06:05

clock-img

marketing RR

pencil-img

5001

Anči, ako možeš, napiši mi molim te tačan recept, kako praviš, sa jogurtom česnicu - pogaču.
Hvala tiuser posted image

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Suzi, umesto vode stavi jogurt i stavi samo žumance u testo, videćeš kako će biti lepa. Testo sa jogurtom je savršeno. I meni je lepše sa uljem ili rastopljenom masti.

Ja sam mesila ružu, nešto mi se baš jela. Toliko je bila lepa, sva se razlistala, da smo skoro samo nju jeli user posted image sveki našla paricu.

Evo sličica:

user posted image





IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja i dalje pravim po ovom receptu, i ispadne savršena, ne mogu da diiiišeeem koliko sam je pojela.
Samo standardno, stavim maslac umesto margarina i umesto vode, do punih pola litre mleka.
Sava je ukrašavao, mesio je kuglice 2 sata, i baš su ukusne čak i one user posted image


IZVORNA PORUKA: Bibilib

Evo mog recepta za dragu Dunju.

250 ml.mlakog mleka
250 ml.mlake vode
1 kasicica secera i 1 kocka kvasca to se podmesi sa malo brasna i saceka da stase,zatim se dodaje
2 kasicice so
1 razmuceno jaje
i oko 100 gr.otopljenog margarina i ostatak brasna dok se ne dobije glatka smesa (oko 1 kg.)
Izdvojite koliko vam je potrebno za cesnicu a ostatkom ukrasavajte.

Trenutno nemam bas ni jednu sliku koju bih vam pokazala....
A zaboravila sam jos da kazem da cesnicu premazete zumancetom user posted image




clock-img

06.01.2022, 10:33

clock-img

Ana RR

pencil-img

34311

Suzi, samo vodu zameniš jogurtom ali nemoj da bude hladan. Ja sam jaja potpuno izbacila, testo mi je mnogo lepše. 





_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

06.01.2022, 11:58

clock-img

dunja RR

pencil-img

30390

Anči, samo da proverim, staviš pola litre jogurta u česnicu i to je to, od tečnosti? Da li u jogurt i kvasac stavljaš?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

06.01.2022, 12:28

clock-img

Bambino1

pencil-img

842

Moja mama pravi cesnicu kao proju, pa u nju ubaci novcic, i po par zrna kukuruza, drena i zita. Svekrva je pravila kao baklavu, redja kore, pa maze filom od oraha, keksa, margarina i jaja, i preliva uspinovanim secerom i tu ubacivala novcic. Sada pravimo i kolac i kao proju ali ubacimo novcic samo u proju. 🙂

clock-img

06.01.2022, 14:38

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26945

Moja mama pravi godinama česnicu kao lisnato testo i ubaci paricu. Predivna bude. Jos se secam tog mirisa i ukusa. Ovo sto se danas pravi je moderno

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

06.01.2022, 17:27

clock-img

Ana RR

pencil-img

34311



IZVORNA PORUKA: dunja RR

Anči, samo da proverim, staviš pola litre jogurta u česnicu i to je to, od tečnosti? Da li u jogurt i kvasac stavljaš?




Ne Suzi, već ako ide pola litre mleka, ja stavim 250ml jogurta i 250 ml mleka. Ali nisam dugo tako pravila, već samo sa mlekom i bez jaja. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

06.01.2022, 19:43

clock-img

flamingos

pencil-img

25380



IZVORNA PORUKA: Bambino1

Moja mama pravi cesnicu kao proju, pa u nju ubaci novcic, i po par zrna kukuruza, drena i zita. Svekrva je pravila kao baklavu, redja kore, pa maze filom od oraha, keksa, margarina i jaja, i preliva uspinovanim secerom i tu ubacivala novcic. Sada pravimo i kolac i kao proju ali ubacimo novcic samo u proju. 🙂

I ja je pravim kao proju i ubacim novčić,zrno kukuruza,pasulja,dren,žito.Svako ima neki svoj način pripreme.

clock-img

07.01.2022, 13:00

clock-img

Tiziana

pencil-img

2630


Moja mama je isto pravila cesnicu kao lisnato testo,ja imam njen recept, ali mi nikad ne usoe kao njoj. Meni svekrva kaze da to nije cesnica, da mora da bude kao proja i da je to pomodarstvo. 
Ja za drugo ne znam. Meni su babe, dede i pradede, prababe svi rodjeni u Beogradu, ja druge obicaje nisam naucila nego ono kako smo mi slavili i pravili. 


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Moja mama pravi godinama česnicu kao lisnato testo i ubaci paricu. Predivna bude. Jos se secam tog mirisa i ukusa. Ovo sto se danas pravi je moderno



clock-img

07.01.2022, 14:00

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26945

Tizi, taj recept po kom moja mama pravi je iz Metohije. Mi smo odatle. E, sad npr moje mame kuma pravi vasilicu za srpsku Novu godinu. Iz istog su mama i ona mesta. To je ista neka vrsta hleba. Jedne godine smo kod nje slavili, samo sto je ona pravila gibanicu i u nju ubacila novcic. Nijedan nije pogresan. Svako mesto ima neki svoj obicaj i svoj nacin pravljenja.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 7.1.2022 14:05:23 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

07.01.2022, 15:01

clock-img

Mirko Svirko

pencil-img

8620

Ja spremam kao hleb. Samo sto je ukrasaim i ubacim unutra novcic, pasulj, kukuruz, lesnik... zavisi.