cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Česnica

  
clock-img

07.01.2010, 00:32

clock-img

Anoniman

.. eu gi! user posted image   cico !  user posted image   sve pohvale, draga...
vala, ja mesim k*o od šale! user posted image

clock-img

07.01.2010, 00:36

clock-img

eugenija

pencil-img

5366

Ahahahaha, a mislile ste da nemam pojmauser posted image

Nego, srećno Badnje veče i nadam se da će svaka od nas sutra da pronađe novčić u česnici!

user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!


clock-img

07.01.2010, 00:38

clock-img

gagana83

pencil-img

6941

IZVORNA PORUKA: eugenija

Ahahahaha, a mislile ste da nemam pojmauser posted image

Nego, srećno Badnje veče i nadam se da će svaka od nas sutra da pronađe novčić u česnici!

user posted image


Hvala Eugi i tebi srecan Bozic i Badnje vece!
Ja nasla prosle godine novcic a ipak mi cele godine novac samo prolazio kroz rukeuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

clock-img

07.01.2010, 00:41

clock-img

eugenija

pencil-img

5366

IZVORNA PORUKA: gagana83

Hvala Eugi i tebi srecan Bozic i Badnje vece!
Ja nasla prosle godine novcic a ipak mi cele godine novac samo prolazio kroz rukeuser posted image



Hvala puno!

E da ga nisi pronašla, možda ga ne bi ni doticala rukama. Nadam se da će biti svega dobrog više ove godine!


Zaboravih napomenuti da se česnica nikako ne seče nožem, već se isključivo lomi, ali to već sigurno svi znajuuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!


clock-img

07.01.2010, 10:13

clock-img

sneza24

pencil-img

3859

I moja mama i svekrva je prave kao pogacu.
Ove godine sam ja nasla cesnicu.

clock-img

07.01.2010, 10:16

clock-img

cipiripi

pencil-img

5148

jedva cekam da vidim ko ce da izvuce srebrnjak iz nase cesnice user posted image
svekrva stavlja srebrnjak od njene prababe, generacijski pripada nasledncima.. i onda ko izvuce radi se kao "otkup srebrnjaka" user posted image tako da on ostaje u kuci...user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*




clock-img

07.01.2010, 10:20

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Mi smo pozvani večeras na večeru i uvijek nam daju da lomimo česnicu iako nismo iz te obitelji čak ni pravoslavciuser posted image
Ja znam da je moja mama jednom izvukla novčić i rekla joj ta žena kod koje smo bili,da ga čuva da će uvijek imati novaca i stvarno je tako mama ga čuva i dandanasuser posted image

clock-img

07.01.2010, 10:23

clock-img

cipiripi

pencil-img

5148

kod mojih roditelja je polozajnik musliman, nas prvi komsija, decko stariji od mene 2 godine, a kao brat mi je.
oni postuju nase obicaje a mi njihove.
mnogi ovo osudjuju ali ja to gledam na drugi nacin..nisam ni rasista ni nacionalista vec gledam ko je kakav covek.

ja sam ponosna sto znam te ljude user posted image odrasla sam sa njim , sto bi moj tata rekao "mogli bi i zid da srusimo koji nas deli..ionako smo stalno zajedno"...
a inace kod njih parica uvek zavrsi, jedino je prosle godine kod moje bake kojoj smo odneli parce cesnice jer je u domu za stare i nepokretne ,, user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*




clock-img

07.01.2010, 10:25

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Ma naravno cipi,tako i ja razmišljamuser posted image

clock-img

07.01.2010, 10:28

clock-img

sneza24

pencil-img

3859

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Mi smo pozvani večeras na večeru i uvijek nam daju da lomimo česnicu iako nismo iz te obitelji čak ni pravoslavciuser posted image


Mi to uvek radimo u krugu porodice.
Tako i dok sam bila kod mojih i sad kad sam se udala.
Znaci samo ukucani.

clock-img

07.01.2010, 13:28

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Pa zato sam i pitala,izgleda da su običaji različiti od mjesta do mjesta,
kako god jedva čekam da se najedem kolačauser posted image

clock-img

07.01.2010, 14:05

clock-img

cipiripi

pencil-img

5148

kod mojih roditelja majka je izvukla dinar i dren, a kod nas ujak od mm srebrnjak user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*




clock-img

07.01.2010, 19:42

clock-img

Jelena81

pencil-img

285

o ljudi moji, citam kako ko pravi... moja mama je pravila sa gotovim korama, smokvama isvime sto jos ide unutra... bese socna... e moja svekrva pravi da je suva, duplo vise kora i namesti se kovanica na nasu ceru koja je jedino unuce. Komsinica pravi kao baklavu, sa jogurtom, i iskreno, ne svidja mi se...

clock-img

07.01.2010, 21:54

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Moja mama i večeras u Česnici nađe novčić,to je nešto nevjerojatno baš je sretnicauser posted image
Lijepo su nas ugostili naši prijatelji kao i uvijek,svaka im častuser posted image

clock-img

07.01.2010, 21:56

clock-img

Anoniman

..ja sam našla 2 zrna pšenice .... možda dobijem blizance ....user posted image user posted image

clock-img

07.01.2010, 21:57

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: cipiripi

kod mojih roditelja je polozajnik musliman, nas prvi komsija, decko stariji od mene 2 godine, a kao brat mi je.
oni postuju nase obicaje a mi njihove.
mnogi ovo osudjuju ali ja to gledam na drugi nacin..nisam ni rasista ni nacionalista vec gledam ko je kakav covek.

ja sam ponosna sto znam te ljude user posted image odrasla sam sa njim , sto bi moj tata rekao "mogli bi i zid da srusimo koji nas deli..ionako smo stalno zajedno"...
a inace kod njih parica uvek zavrsi, jedino je prosle godine kod moje bake kojoj smo odneli parce cesnice jer je u domu za stare i nepokretne ,, user posted image



user posted image user posted image user posted image

clock-img

07.01.2010, 22:02

clock-img

JULIE

pencil-img

624

joooj moram da se pohvalim da sam ove godine ja izvukla paricuuser posted image user posted image Ovo nam je druga god da zajedno slavimo mm i ja a i prosle i ove god smo stavljali u cesnicu mali dukat.Prosle god je mm namestio da novcic dobije sin a ove je zaboravio gde ga je stavio,pa sam ga ja izvuklauser posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

06.01.2012, 14:19

clock-img

isidora88

pencil-img

11471

ja cu cesnicu praviti kao pogacu i nadam se da ce mi uspeti testo,ne volim orase,ni suvo voce tako da ce biti pogaca umesto hlebauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

clock-img

06.01.2012, 15:47

clock-img

zoća

pencil-img

1957

moja mama sprema ručak tako da smo gosti,a česnicu pravi nešto kao baklava

clock-img

06.01.2012, 22:55

clock-img

SUPER MAMA

pencil-img

2363

Ove godine parica je pala kod menee...user posted image

Lomili veceras svi u isto vreme i pade kod mene....

clock-img

06.01.2012, 22:59

clock-img

snješka

pencil-img

1611

СУПЕРМАМА, зашто вечерас? Зар се не једе ујутро на Божић? user posted image

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

clock-img

06.01.2012, 23:03

clock-img

snješka

pencil-img

1611

Код нас се чесница мијеси од брашна и воде, и соли. Мени је то некако претврдо, па ја ипак правим лиснату погачу.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

clock-img

06.01.2012, 23:04

clock-img

SUPER MAMA

pencil-img

2363

Pa to su ti razliciti obicaji.Ja od kad znam za sebe moja mama, moje bake su radile na badnje vece na veceru...

Ja sma inace poreklom iz Makedonije...udala se u Srbiji obicaji su drugacije..mada ima i delove Srbije koje lome kolac na Badnje vece.Ja sma duugo dugo polemisala sa svestenikom koji nam dolazi na slavu i dosli smo do zakljucka da ipak bi trebalo da se to radi na Badnje vece.....a ovo sam nasla i na net-u
"Негде се за Бадње вече меси чесница, бадњачки колач, без квасца са орасима и мазана медом. Чесница се за вечером ломи, а не сече."

Ja tako praktikujem jer ceo zivot tako sam gledala i tako radim.user posted image

clock-img

06.01.2012, 23:06

clock-img

snješka

pencil-img

1611

Ма ок, знам ја да има доста различитих обичаја, али ово за чесницу нисам знала. Мислила сам да је то свугдје исто, да иде на Божић ујутро. user posted image Супер, сазнах још нешто. Хвала на просвјетљењу. user posted image

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

clock-img

06.01.2012, 23:12

clock-img

SUPER MAMA

pencil-img

2363

I ja sma dosta nove obicaje spoznala ovde i dosta njih sma i prihvatila jer to na prime i MK nema a jako su lepe.user posted image

Na primer detinci, Materice i sl i obicaji vezani za njih su mi jako lepe.