cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Razgovori mama 05/24

  
clock-img

26.05.2024, 12:09

clock-img

Ana RR

pencil-img

34288

Dobro jutro, dobar dan. Nadam se da ste svi dobro.

Nama se Mare nešto razboleo pa su nam današnji planovi propali. Spremamo ručak, odmaramo, uživamo u dvorištu, poslepodne možda ja odskitam malo.

Lep dan vam želim user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 26.5.2024 22:26:14 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

26.05.2024, 13:05

clock-img

Duškić

pencil-img

9613

Ja generalku zapocela od jutros, a'l me svi prekidaju 😁
Sad jednu kafu da popijem pa da nastavim.


Lep dan , mamike 😘

clock-img

26.05.2024, 13:22

clock-img

flamingos

pencil-img

25371

Srećan rad,Duškuć.Evo i ja završavam u kuhinji i uporedo sređujem stan,a toliko mi se slošilo.Ubi me migrena.Popila sam lek i malo da prilegnem,da me popusti,pa još koje šta da uradim.

clock-img

27.05.2024, 11:56

clock-img

Ivanka 75

pencil-img

18758

Ahoooj radno paradni narode 😊
Rucak pri kraju, pa da raspremim jos nesto, kafa, neki online cas pa na posao u pola 4. Tempo tempo tempo 😊
Kako ste? Kako vam je prosao vikend? 

clock-img

27.05.2024, 12:21

clock-img

Ana RR

pencil-img

34288

Hello! Kod mene radno mada danas nije strašno, u UK je bank holiday (poslednji ponedeljak u maju) pa im je neradan dan. Imaju praznika koliko hoćeš, svako malo ne rade.

Moji muški otišli kod doktorke, Mare je nešto zaribao. Nema temp ali je kilav, slinav, grlo ga boli.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

27.05.2024, 12:46

clock-img

Ivanka 75

pencil-img

18758

Ehhh blago Britancima 😊
Ana, mozda je alergijski ako nema temp a boli ga grlo. 

clock-img

27.05.2024, 13:21

clock-img

Ana RR

pencil-img

34288

Uradili mu ks u domu zdravlja, virusno je. Da odmara tri dana pa ako sve bude ok, u četvrtak u školu.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

27.05.2024, 13:24

clock-img

Ivanka 75

pencil-img

18758

Znaci ipak virus. Nek odmara, ionako je kraj skolske godine. Verujem da ima sve resene ocene, jedino zbog lepog vremena i drustva.
Zelimo mu brrrrrz oporavak 😊😊😊

clock-img

27.05.2024, 14:05

clock-img

flamingos

pencil-img

25371

Dobar dan.Ana,hajd da budete dobro.Moje dete je skoro imalo neko kašljucanje,suzile joj oči i to je to.Alergična je na ambroziju i kreće taj period kada joj smeta(kraj maja).Ali,lekovi su uvek uz nas.Ovako je super.Želim vam uspešnu radnj nedelju.❤️

clock-img

27.05.2024, 15:31

clock-img

Tiziana

pencil-img

2624

Flam, ako sad ima te manifestacije onda nije alergicna na ambroziju, to je aktuelno tek tamo avgust, septembar. Sad su lipe, trave i sl..Moj sin ima svrab ociju, kija, kaslje, pigotovu ujutru.. Razbija ga. 

clock-img

27.05.2024, 15:48

clock-img

flamingos

pencil-img

25371

Tizi,tako nam je rekla doktorka koja joj je radila alergo test(privatno smo išli).Ambrozija počinje krajem maja i period traje do kraja oktobra.Njoj je kašalj(bila je prvi razred) trajao mesec dana(počev od polovine maja,do polovine juna) i sve smo živo probali i alergo testom je utvrđen uzrok.Tako da sad znamo.Prošle godine se osula,otežano disala,ali tu su tablete.Znamo šta je u pitanju i saniramo.Pričam o našem iskustvu i o tome šta su nam stručnjici rekli(iz Beograda je doktorka dolazila privatno gde smo vodili dete).Imamo prijatelja koji evo već uveliko muči muku sa ambrozijom.Opet,to je individualna stvar.Zavisi i koja je koncentracija,kako ko reaguje...Nekome smeta na samom početku,nekom kad prolazi,a neko pati tokom čitavog tog perioda.

clock-img

27.05.2024, 15:56

clock-img

Ivanka 75

pencil-img

18758

IZVORNA PORUKA: Tiziana
Sad su lipe, trave i sl..Moj sin ima svrab ociju, kija, kaslje, pigotovu ujutru.. Razbija ga. 



Sad je brezaaaaaa (unisti me 😊) , polen trave,  lipa, kopriva, platani... Apsolvirala sam im cvetanje za ove 3 decenije 😂
Ambrozija i peleni tek od jula cvetaju ali do tada sam nabijena lekovima pa ih i ne oset__im toliko. Bude stani pani u avgustu kad ih ima najvise, izguram nekako, svake godine drugacije. 
Ovde je danas pretoplo. Ali neka jeeeeeeeee 😁😉😂



< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 27.5.2024 15:57:29 >

clock-img

27.05.2024, 16:12

clock-img

flamingos

pencil-img

25371

A da,ko pati od alergije na ambroziju nema pravila da li je to jutro ili neko drugo doba dana(noći).Pritom,ambrozija ne pravi problema samo kad cveta(pričam o našem iskustvu,a i čoveka koji se u bukvalnom smislu muči od početka pojave ambrozije,pa dokle god ne precveta).Ja sam alergična na lipu i to znam bez alergo testa-dovoljno je da prođem pored lipe i kreće kijanje.Mislim da smo,u današnje vreme svi na nešto alergični.

clock-img

27.05.2024, 16:51

clock-img

Ivanka 75

pencil-img

18758

Iskreno, meni su breza, lipa i poleni trava gori nego ambrozija. Svuda ih ima.
Jedne godine mi je, npr, februar bio najgori, ove april (bilo pretoplo i travke cvetale). 
Radi mi klima u ucionici, toliko je toplo. Jedemo plazmu i smoki, otkad nisam jela smokiiiiiiiiii 😁😊😂

clock-img

27.05.2024, 17:05

clock-img

flamingos

pencil-img

25371

To si u pravu.Moja sestra je na sve živo alergična.Ali opet,sve zavisi i do koncetracije koja je u vazduhu.Šta znam...Ona nije bila alergična dok je bila mala,već pre par godina.I to se baš namuči.I vakcine je primala jednom mesečno i sad prima jednom godišnje,ima terapiju i nekako gura.Za sad je primirje,ništa joj ne smeta.Nadam se da tako i ostane...Kažem i za moje dete-neke godine prođe bez problema,a neke...

clock-img

27.05.2024, 17:56

clock-img

Tiziana

pencil-img

2624

Moj sin neprekidno kaslje i kija od februara. Bukvalno. Bez preterivanja. Iako je kao mali, sa 6m pio profilaksu 6m jer je sa mesec dana bio u ekcemu ceo i na kraju mu je bilo toliko strasno jedva smo se sredili da ne odemo u bolnicu. Posle te sestomesecne terapije nikad nije imao tako drasticno ispoljenu alergiju, samo mu je sa koze presla na nos i oci i grlo. 
Pijemo terapiju i on i ja. Stavljamo i Opatanol kapi u oci. Meni oci strasno reaguju nekad, bukvalno oteknu do neprepoznatljivosti. Ali od kad koristim kapi pod kontrolom je. 
Flam, ja od detinjstva patim od alergija kao i sin, i bila sam redovna na dermatoloskoj klinici jer sam u osnovnoj bila prekrivena ekcemom. Dzaba alergolozi i privatno i drzavno.. Svaka terspija radi neko vreme i kad se organizam na to navikne, Jovo nanovo. A alergena sve vise. 

clock-img

27.05.2024, 17:58

clock-img

flamingos

pencil-img

25371



IZVORNA PORUKA: Tiziana

Moj sin neprekidno kaslje i kija od februara. Bukvalno. Bez preterivanja. Iako je kao mali, sa 6m pio profilaksu 6m jer je sa mesec dana bio u ekcemu ceo i na kraju mu je bilo toliko strasno jedva smo se sredili da ne odemo u bolnicu. Posle te sestomesecne terapije nikad nije imao tako drasticno ispoljenu alergiju, samo mu je sa koze presla na nos i oci i grlo. 
Pijemo terapiju i on i ja. Stavljamo i Opatanol kapi u oci. Meni oci strasno reaguju nekad, bukvalno oteknu do neprepoznatljivosti. Ali od kad koristim kapi pod kontrolom je. 
Flam, ja od detinjstva patim od alergija kao i sin, i bila sam redovna na dermatoloskoj klinici jer sam u osnovnoj bila prekrivena ekcemom. Dzaba alergolozi i privatno i drzavno.. Svaka terspija radi neko vreme i kad se organizam na to navikne, Jovo nanovo. A alergena sve vise. 

Verujem,muke su to...Da,sve više alergena.Srećno,da ove godine prođete bez tih problema.

clock-img

27.05.2024, 18:17

clock-img

Ivanka 75

pencil-img

18758

Ja sam kao dete imala sve čari alergije, ali tada niko nije prepoznavao te tegobe, bilo je izdrži dok ne prođe. Sad mi je mnogo lakše. Za 1.maj sam se vratila na stare postavke i mm me prvi put video takvu, nije mogao da veruje, ali, travke i šuma su učinili svoje. Čim sam sišla sa planine tegobe nestale.
Grmi a kiše niotkuda (valjda se piše sastavljeno 😊) 

clock-img

28.05.2024, 06:46

clock-img

IvanaSK RR

pencil-img

24736

Dobro jutro. Ustajte, radni narode 😁

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

28.05.2024, 08:30

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26926

Radni narod je budan od 6.
Dobro jutro. Ja sam u selu. Danas je lagan dan.Osim sto posle podne nosim drugarici jela u bolnici. Lose je.user posted image
Posle sam pozvana na promociju knjige mog jednog dobrog kolege. Pre toga imam probu hora. E da nisam vam pisala da sam pocela da pevam u gradskom horu. Konacno sam se vratila svom pevanju.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

28.05.2024, 11:03

clock-img

Ivanka 75

pencil-img

18758

Dobar dan radno paradni narode 😊
Sanjice, kako je drugarica? Nadam se da ce se izvuci 😔 Nisam pisala, poznanica umrla pre neki dan, bas je bila bolesna, a u njoj enrgije za 100 ljudi. Niko nije ni znao da je bolesna. 
Ahhhh pevanje ❤️ Bravo! 
Ja mnogo volim da pevam/kreštim, al niko ne želi da me sluša 😂 Razumem ih, ali ja voliiiiiim pa to ti je ❤️
Odoh u temu o mladezima. 

clock-img

28.05.2024, 12:52

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26926

Iv ima rak debelog creva. Nego, sad je cudno sto ima jako dugo temperaturu. Taman sto je trebala da primi prvu hemu. Od jutros kaze nema.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

28.05.2024, 13:02

clock-img

Ivanka 75

pencil-img

18758

Uh uh, nek joj je Bog u pomoć 😞 Operisala ili ne? 

clock-img

28.05.2024, 15:31

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26926

Ne, nece da joj operisu. Krece sa hemo. Nemam pojma zasto joj je stanje takvo. Bas se namucila

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

28.05.2024, 15:33

clock-img

Ivanka 75

pencil-img

18758

Samo nek izdrzi, i bude bolje.