cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Pekač za hleb i recepti

  
clock-img

28.01.2015, 15:43

clock-img

degu

pencil-img

11332

ja koristim alevin kvasac i super mi je. Ja pomesam belo hlebno,integralno,crno brasno u odnosu 2:1:1 i stavim 230ml vode,malo masl.ulja, 440g brasna( belog hlebnog ili ove mesavine), malo manje od kasike secera,soli i kvasca i to je to. S tim sto na dno prvo stavim tecne sastojke i odgore cvrste. To je za veknu od 750g i pecem na basic.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

clock-img

28.01.2015, 16:07

clock-img

Klarita

pencil-img

5279


IZVORNA PORUKA: makicapakica

Opet sam veceras pravila po receptu sa DR Oether kvascem i Klas bijelim brasnom. Kada je program yavrsio hleb je bio izrazito tvrd sa spoljnje i opet unutra tijesto. Ubacila sam ga u rernu da vidim da se nece ispeci tamo. Koristila sam BASIC program i ubacila sve po Klariti, evo da vidimo hoce li sta biti u rernu. Doduse izrazito bijel je ispao a na Medium sam stavila. Program je trajao 2.55... Uh da ako ispadne ovako inace cu se poceti brojati medju lude... :( grr



makicepakice, ako dobro procitas temu, videces da sam se ja "namucila" da mi ispadne dobar...i dalje ne kapiram gde sam gresila, jer i ovaj put i svaki prethodni radila sam isto, istim redosledom i sveuser posted image
Ne odustaj, promeni uticnicu, kao jauser posted image mozda je do struje, jer ja sam promenila samo mesto pecenja i ispao je odlican kao nikad do sadauser posted image

clock-img

29.01.2015, 14:11

clock-img

makicapakica

pencil-img

14

Klarita i ostali, uspjeo je hleb konacno.... :))) hvala puno... bas sam happy....user posted image
Jedino sta sam promijenila je voda, stavila sam toplu umjesto hladnu :)

clock-img

29.01.2015, 14:19

clock-img

Klarita

pencil-img

5279

Epa, bas mi je dragouser posted image Znam kako ti je user posted image

clock-img

29.01.2015, 14:53

clock-img

Misha i Ljisha

pencil-img

11896

user posted image

clock-img

29.01.2015, 21:26

clock-img

makicapakica

pencil-img

14

evo veceras vec drugi pravim sa malo razanog :)))

clock-img

29.01.2015, 21:40

clock-img

superm

pencil-img

3244

Ja pravim beskvasni. 500 gr brašna, 500ml vode, 2 kašike ulja, 1 kašičica soli, 1 prasak za pecivo, 1 kašičica sode bikarbone. Bude mekan, ne nadima.user posted image

< Poruku je uredio superm -- 29.1.2015 21:41:37 >


_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

clock-img

05.02.2015, 21:29

clock-img

makicapakica

pencil-img

14


IZVORNA PORUKA: superm

Ja pravim beskvasni. 500 gr brašna, 500ml vode, 2 kašike ulja, 1 kašičica soli, 1 prasak za pecivo, 1 kašičica sode bikarbone. Bude mekan, ne nadima.user posted image



Kakav ti ispadne obyirom da je isti promjer vode i hleba?

clock-img

06.02.2015, 14:37

clock-img

superm

pencil-img

3244

Ispadne user posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

clock-img

06.02.2015, 21:18

clock-img

MishMash

pencil-img

458

Nisi mene pitala, ali evo da odgovorim pošto pravim već neko vreme. Sastojci koje je superm navela su deo recepta za hleb po hrono principima, ˝Nanin hleb˝. Hleb je ukusan, ne mrvi se i meni traje po 3-4 dana. Pravila sam sa različitim vrstama brašna, sa i bez semenki i uvek je ok.

Originalni recept glasi ovako:

400gr speltinog brašna
100gr ječmenog brašna
500ml mlake vode
2 kašike maslinovog ulja
2 kašike semenki golice
2 kašike semenki suncokreta
2 kašike mlevenog lana
2 kašike susama
1 prašak za pecivo
1 kašikica sode bikarbone
1 kašikica soli

U posudu sipati brašno i so i pomešati smesu, dodati semenke, prašak za pecivo i sodu i opet promešati smesu.
Nakon toga dodati maslinovo ulje i vodu.
Smesu mešati oko 5 minuta dok se ne umuti. Smesa će biti prilično žitka, ne brinite, takva i treba da bude.
Umešenu smesu sipati u posudu za hleb i ostaviti minimum 2 sata da stoji.

Ja sam pekla na programu ˝Ultra quick˝, imam Gorenje pekač. Nadam se da sam pomogla.

< Poruku je uredio MishMash -- 6.2.2015 21:19:09 >

clock-img

07.02.2015, 22:50

clock-img

makicapakica

pencil-img

14

Da nemate kakav recept za neki kolac iz pekaca. Ja sam probala sa jabukama (onaj muceni) i nije los ispao :)))

clock-img

08.02.2015, 20:00

clock-img

makicapakica

pencil-img

14


IZVORNA PORUKA: MishMash

Nisi mene pitala, ali evo da odgovorim pošto pravim već neko vreme. Sastojci koje je superm navela su deo recepta za hleb po hrono principima, ˝Nanin hleb˝. Hleb je ukusan, ne mrvi se i meni traje po 3-4 dana. Pravila sam sa različitim vrstama brašna, sa i bez semenki i uvek je ok.

Originalni recept glasi ovako:

400gr speltinog brašna
100gr ječmenog brašna
500ml mlake vode
2 kašike maslinovog ulja
2 kašike semenki golice
2 kašike semenki suncokreta
2 kašike mlevenog lana
2 kašike susama
1 prašak za pecivo
1 kašikica sode bikarbone
1 kašikica soli

U posudu sipati brašno i so i pomešati smesu, dodati semenke, prašak za pecivo i sodu i opet promešati smesu.
Nakon toga dodati maslinovo ulje i vodu.
Smesu mešati oko 5 minuta dok se ne umuti. Smesa će biti prilično žitka, ne brinite, takva i treba da bude.
Umešenu smesu sipati u posudu za hleb i ostaviti minimum 2 sata da stoji.

Ja sam pekla na programu ˝Ultra quick˝, imam Gorenje pekač. Nadam se da sam pomogla.



Probala i u sredini mi ispadne nepecen a zatim sam fino istu smjesu i u sporet i odlicno... :))

clock-img

09.02.2015, 10:09

clock-img

Klarita

pencil-img

5279

E, a koji je to kolac iz pekaca sa jabukama? Moze recepatuser posted image ?

clock-img

09.02.2015, 10:44

clock-img

MishMash

pencil-img

458

Meni je uvek bio ok, čak i kada ostavim smesu kraće da fermentiše. Možda da probaš tako- ostaviš smešu kraće da stoji, recimo pola sata, pa pečeš na dužem programu. Ovo sa doradom u rerni je baš zapetljancija :(

Kolače volim i rado ih se sećam, pa nisam pokušavala da ih pravim u pekačuuser posted image Pravila sam samo marmeladu od pomorandže i nije lošauser posted image

clock-img

09.02.2015, 13:51

clock-img

superm

pencil-img

3244


IZVORNA PORUKA: Klarita

E, a koji je to kolac iz pekaca sa jabukama? Moze recepatuser posted image ?



Upravo pravim! Tj,pekarica pravi, ja uzivam u mirisu i cekam...user posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

clock-img

09.02.2015, 14:13

clock-img

Anoniman


IZVORNA PORUKA: superm


IZVORNA PORUKA: Klarita

E, a koji je to kolac iz pekaca sa jabukama? Moze recepatuser posted image ?



Upravo pravim! Tj,pekarica pravi, ja uzivam u mirisu i cekam...user posted image


daj recepisuser posted image da i mi uzivamo !

clock-img

09.02.2015, 15:49

clock-img

makicapakica

pencil-img

14

25-35gr maslaca rastopis i stavis u pekac.
3 jaja posebno umutis sa 100gr secera i dodas u pekac.
150gr brasna pomijesas sa praskom za pecivo i malo soli pa to dodas u pekac.
Pustis da se izmijesa a zatim u to dodas 2-3 rendane jabuke nakon cega ce se jos malo izmijesati.

Na Quick programu sam stavila i super mi je ispao.


P.S. Primijetila sam da kada mi je suvi kvasac u frizideru i kada nije ok brasno, da tijesto nesto nece da mi nadodje bilo da je u aparatu ili ovako rucno... Tako da pretpostavljam da je u tome stos oko svih peciva iz aparata... Treba da se ugodi tijestu...

clock-img

09.02.2015, 18:34

clock-img

superm

pencil-img

3244

Nije ispalo lose, ima ukus palačinke. Stavila sam( po casu od jogurta) jogurt, secer, ulje. 2 jaja, vanilin, sok od 1 limuna, 2 case brasna, prasak za pecivo. I naravno 3 narendane jabuke. Program CAKE

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

clock-img

22.11.2015, 00:47

clock-img

Didy

pencil-img

7274

Kupili smo nivu pekaricu pre neki dan posto nam se stara bila pokvarila i presrecna sam. Pitam se kaki sam izdrzala bez nje do sada.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

23.11.2015, 22:08

clock-img

superm

pencil-img

3244

user posted image Nema lepšeg mirisa od mirisa domaćeg hleba u zimsko doba. Uživajte Didy! Ako imaš neki nov recept a ti ga 'šeruj' !

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

clock-img

24.11.2015, 12:27

clock-img

madre

pencil-img

6600

mi smo nasu pekaricu skroz bataliliuser posted image nismo ispekli hleb u njoj sigurno godinu danauser posted image i bas mi je nekako zao, ali sta cu kada ne mozemo da odolimo onom mekanooom kupovnom!

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

clock-img

24.11.2015, 19:09

clock-img

MishMash

pencil-img

458

Vidim da je ponovo aktuelna tema, pa da se upišem. Našla sam baš dobar recept za hleb i sada samo po njemu pravim.

Potrebno je:

250 ml mleka
150 ml jogurta
1 kašika sirćeta
2 kašičice soli
2 kašičice šećera
1 kašičica kvasca
500 gr brašna (ako stavljam ražano onda 470 gr)

Pečem na programu Basic ili Whole Wheat u zavisnosti od toga koje brašno stavljam, hlebić od 900 gr.

clock-img

07.05.2016, 12:06

clock-img

wivern

pencil-img

8800

Zene vidim da je vecina vas ovde za pekac.
Ja se dvoumim da kupim neki, olaksace mi posao i smanjiti trcanje do radnje (uvek moram da vucem i M sa sobom pa mi to otezava i usporava kupovinu) ali se dvoumim jer ne znam kakav je hleb.
Ne volim ako je mnogo tvrd :)

Imate li neke sugestije ili predloge za model?

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

clock-img

07.05.2016, 12:12

clock-img

Trcosava

pencil-img

15173


IZVORNA PORUKA: wivern RR

Ne volim ako je mnogo tvrd :)



user posted image
user posted image user posted image

Ja taman krenula da ti lepim link za temu. Ja sam tupson za te aparate i nisam ti neka pomoć. Moj sam dala tetki da peče 'lebac. Ona se sita ispeče u njemu. U knjižici koju sam ja onomad dobila iuz pekač je bilo i recepata za džem!!!

Ja lično nisam bila zadovoljna.

_____________________________

I flunked anger management! }:->


clock-img

07.05.2016, 12:18

clock-img

superm

pencil-img

3244

Ja sam pravila džem od pomorandže. Bio je odličan. Inače, jedini hleb koji mi ispadne dobar je ' nanin hleb'.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!