cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Zapečene palačinke

clock-img

23.03.2012, 08:25

clock-img

Lu

pencil-img

15094


IZVORNA PORUKA: nenja22

iliti brza torta od istih user posted image

elem, ovo je totalno bilo pravljeno odokativno, ali je ispalo super ukusno, a nekako računam da mogu i raznorazne varijacije na temu da se prave, pa eto, da podelim...

ispekla sam nekih 15ak palačinki
"fil" je mešavina mlevenih oraha, keksa i čokolade za kuvanje, tj. ove tri stvari sam dodala u blender i izvrvrtala, tj. sitno iseckala, a onda u to dodala i vanilin šećer i malo cimeta.
u sud vatrostalni ređala palačinku, posipala ovim filom i tako redom, mislim 10ak komada, a ostale premazala medom i malo još čoklolade za kuvanje narendala preko i urolanim popunila rupe sa strane...ako je sud okrugao kao i palačinke, onda može i bez ovoga, nego da se ređa do kraja koliko palačinki ima.
onda sam ovo prelila mešavinom ostatka ovog fila, u šta sam dodala jedno dve kašike kisele pavlake i mleka otprilike, tako da kad se palačinke preliju, onako ogreznu u to...i na kraju jednu bananu iseckala na kolutove i poređala preko. zapekla na nekih 200 stepeni dok to mleko nije uvrilo, tj. jedno 10-15 minuta

još da sam imala šlag, ili neki sladoled čak da odozgo onako malo zamažem, ihaj, ali i ovako je super

user posted image




_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

23.03.2012, 08:34

clock-img

nenja22

pencil-img

1238

nisam uopste proverila ima li tema, pardon user posted image

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

clock-img

23.03.2012, 08:37

clock-img

Lu

pencil-img

15094

E vidiš ja slučajno naletih na temu a večeras imam goste baš onako "poguzije"user posted image (to ja njima onako od miljauser posted image ), mogla bi da ih iznenadim sa ovom bombomuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

23.03.2012, 08:49

clock-img

minna

pencil-img

3196

Jao bas bih mogla za vikend da pravim, samo ja vise volim slanu varijantuuser posted image Sad sam bas gladna pa mi se jede odmaaaaah

clock-img

23.03.2012, 08:56

clock-img

indy_25

pencil-img

4228

Mmmm sto ovo dobro izgleda meni gosti sutra dolaze i pravicu ovo user posted image

clock-img

23.03.2012, 10:10

clock-img

Shishica

pencil-img

4811

Ooo Nedjika!!!! Puna mi usta socnosti kad gledam sliku i zamisljam unutra orahe i ostaloooo user posted image

clock-img

23.03.2012, 16:19

clock-img

liliana

pencil-img

4820

Neđo, a mogu li lešnici umesto oraha (ja ih baš ne volemuser posted image ) i kako ih savijaš-ono -obično ih urolaš ili?

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

clock-img

23.03.2012, 16:29

clock-img

Anoniman

Mogu lešnici, što da ne. Obično ih zamotam, pa naslažem 2-3 reda. Bitno je da se ne filuju palačnike previše, jer onda budu preteške, jedva jednu da pojedeš. Ja ću ovih dana sa zaslađenim sirom da pravim.

clock-img

23.03.2012, 16:33

clock-img

liliana

pencil-img

4820

Joj, ovo moram probati.
A kak sa zaslađenim sirom? Koji sir koristiš?

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

clock-img

23.03.2012, 16:35

clock-img

Anoniman

Kao za gibanicu, onaj sitni mladi. Dodaš šećer, probaš da vidiš koliko treba, pa kad zasladiš dovoljno, onda u to dodaš jaje, i time puniš palačinke. Kad ih naslažeš preliješ sa umućena 2-3 šlaga, da prekrije palačinke i zapečeš. Divno je user posted image

clock-img

23.03.2012, 16:48

clock-img

liliana

pencil-img

4820

Joj, bre, sad si me zaintrigirala-moram ovo što pre da pravim i jedno i drugo!!!user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

clock-img

23.03.2012, 16:50

clock-img

Anoniman

user posted image Te sa sirom budu baš fine kremaste, ali moj favorit su sa orasimauser posted image

clock-img

30.10.2016, 15:50

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

Pravim i kao mini pice
U placinku sunkarica, sir kecap, mogu i kiseli krastavci
umortam, poredjam po tepsiji i prelijem pavlaka+ jaja dva-tri