cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]

  
clock-img

03.12.2020, 14:23

clock-img

lesli

pencil-img

3159

Milena, Branki 😏
Milena, jesi li radila progesteron 7 dana posle ovulacije?

clock-img

03.12.2020, 15:15

clock-img

Milena18

pencil-img

5002

Nisam, Lesli. Uradiću ovog meseca.
Branki, držim fige da ipak bude pozitivan!

clock-img

03.12.2020, 15:34

clock-img

Nora332

pencil-img

354



IZVORNA PORUKA: branki*

Ja uradila malopre test.negativan.nista.m kasni drugi dan.ako je nema za 2 dana,ponovicu test sa prvom jutarnjom.

Milena,cekamo sledeci krug.Nora,a kod tebe i sypruga sve ok?izvini,mozda si i pisala.




Branki, koji test si koristila? Ja sam ih do sada probala par, samo Violu nisam, a citala sam da moze da detektuje HCG preko 5, ne znam koliko je istina. Bas mi je zao. Nemoj da se obeshrabrujes, ponovi i sutra i prekosutra ako mozes 😊 drzim palceve. 💕Ne znam da li je sve ok, ja se nadam samo da jeste. Nismo radili nikakve analize jos uvek. Ginekoloski je ovako uvek bilo ok sve sa mnom ali nesto detaljnije nisam radila. Npr sve mi je stitna u glavi, imala sam kao blagu hipotireozu pre 4 god ali nestalo je samo od sebe nakon godinu dana, kao sto je endokrinolog i rekao. Bio je nizak rezultat, ne znam, nesto razmisljam da proverim to nakon ciklusa jer generalno stresno zivim a brine me ta stitna jer sam citala za hipotireozu da se ne leci nikad. Sta vi mislite? Pisala sam o tome i u temi "pitajte doktora", ali nisam dobila odgovor jos uvek.

clock-img

03.12.2020, 15:37

clock-img

Nora332

pencil-img

354



IZVORNA PORUKA: Milena18

Hvala na lepim željama, devojke!
Kod mene ovog meseca ništa, jutros sam dobila.
Branki, kakvo je stanje kod tebe?
Nora, nemoj da se obeshrabruješ, ako za par meseci ne uspe, odi do ginekologa, predložiće vam šta dalje da radite.



Hvala, Milena! 💕Jako mi je zao sto si dobila, evo meni danas krenuo 4.dan, i dalje se osecam razocarano mada sam se pomirila sa tim, tako da znam kako se osecas. Sledeci mesec nam je nova sansa, drzim palceve za nase crtice! 😊

clock-img

03.12.2020, 17:06

clock-img

lesli

pencil-img

3159

Nora, ako si ranije imala problem sa stitnom, itekako treba da proveris tireoidnu funkciju. Ona moze da pravi problem. Endokrinolozi reaguju na tsh preko 2 ako se planira trudnoca.
Meni je taj viola test uzasan. U prosloj trudnoci, u vreme kada je baby rapid davao jasnu crtu, ta viola je bila bledunjava i cudna. Uz to je u onoj narandzastoj plastici sto je meni skroz neprirodno i otezava citanje rezultata.Baby rapid, sto se mene tice, je zakon. Meni je sada 6. dan od transfera pokazao 2. crtu i to ne sa prvim jutarnjim urinom. Cinjenica je da sam se samo manje nalivala vodom i izmedju 2 piskenja je proslo neka 3h i crta je bila bleda, ali jasna. Sutradan odem i izvadim betu, a ona nije ni 40.

clock-img

03.12.2020, 18:11

clock-img

Nora332

pencil-img

354

Hocu, to i planiram ali me buni koje hormone da trazim da mi rade posto moram u priv.laboratoriju buduci na situaciju. Takodje, posle bih rezultate morala kod endokrinologa da nosim, ranije sam isla u bolnicu, sada to nije dozvoljeno - dakle i to mora privatno, a ja ni ne znam gde kod nas ima privatnih ni ko je ok.

Provericu sigurno, bas danima razmisljam o tome. Buni me samo razlika izmedju t3,t4 i ft3,ft4. Ne znam sta je bolje da radim? Tada mi je rezultat bio 5.5 ako se ne varam, posle je palo na izmedju 2 i 3 koliko se secam. Naravno, ne mora da znaci da je i sada tako, moglo je to lako da skoci za sekundu. Znam da se rezultati gledaju drugacije kada se planira trudnoca. Da li je pametnije da uradim to pa odem sa tim kod ginekologa, ili prvo kod ginekologa pa onda da vadim krv? 
I ja sam baby rapid par puta koristila, slazem se da je dobar. I Senso-nesto 😁 ne secam se imena testa. Violu nisam, a bas sam razmisljala da li je stvarno toliko dobar, mada za taj novac se izvadi beta.

clock-img

03.12.2020, 18:37

clock-img

lesli

pencil-img

3159

Mislim da ti je dovoljan tsh, ft3 i ft4.I meni su pored toga trazili Aniti tpo i tireoglubilnska at.Mozes kako god. Samo sto ne ocekuj puno od ginekologa. Tebi treba endokrinolog koji se bavi problemima steriliteta, ako tsh pokaze povisene vrednosti.Takodje nalaze bazalnog hormonskog statusa (estradiol, fsh, lh, progesteron, testosteron) bolje da tumaci endokrinolog nego ginekolog.

clock-img

03.12.2020, 19:02

clock-img

Nora332

pencil-img

354

Hvala puno na odgovoru! 😊 Hormone nisam radila, mozda uradim sledeceg meseca, sada mi je vec 4.dan. Receno mi je u jednoj laboratoriji da se radi 2. Ili 3.dana ciklusa.


Moracu da nadjem endokrinologa. Pitanje, posto nisam upucena - kolike su sanse da do trudnoce ne dodje ukoliko je tsh preko 5? 

clock-img

03.12.2020, 19:55

clock-img

Milena18

pencil-img

5002

Nora, može da ometa začeće tsh iznad 5, mada ne uvek u kod svih. Ja sam zatrudnela kad mi je tsh bio malo povišen, pa sam posle regulisala terapijom. Ali još je važnije da tsh bude između 1 i 2 u trudnoći zbog razvoja nervnog sistema fetusa i mentalnih funkcija bebe. 



< Poruku je uredio Milena18 -- 3.12.2020 19:58:02 >

clock-img

03.12.2020, 20:10

clock-img

Nora332

pencil-img

354

Hvala puno na odgovoru! Nadam se da je sve ok, ali ako nije morace neka terapija, videcemo...

clock-img

04.12.2020, 17:20

clock-img

branki*

pencil-img

20828

gde ste,crtkeuser posted image
ja i dalje nissta,kasn treci dan.nasla sam stare postove od proletos i tad je 4.dana kasnjenj bila blea crta.ja sm danas kupila opet tst,pa cu ponoviti sa prvom jutarnjom ako e dobjem,sutra ili prekosutra.ne volim ova kasnjnja ako nije trudnoca.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

04.12.2020, 17:30

clock-img

lesli

pencil-img

3159

Test, test, test! Hocemo test! 😁Cekamo te sutra branki! 🍀🍀🍀

clock-img

04.12.2020, 17:40

clock-img

branki*

pencil-img

20828

lesliuser posted image user posted image
ja sad vidim kako udaram po ovoj tastaturi,em kucam brzo,em imam dugacke nokte,totalno nepismena ispadam.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

04.12.2020, 17:43

clock-img

Filadendronka

pencil-img

5168

‘Ajdeeee Branki!!! 🍀🍀🍀🍀🍀🤗🤗🤗

clock-img

04.12.2020, 17:49

clock-img

dunja RR

pencil-img

30408

Ajde Branki, navijamooo user posted image user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

04.12.2020, 18:09

clock-img

lesli

pencil-img

3159

I samo da dodam, jako neiskusno branki od tebe! 😁Testovi se kupuju uvek bar 2 komada! A ako si ja kupis 2 u jednoj apoteci, pa udjes u sledecu po jos 2 jer te sramota da kupis 4 odjednom 🤣🤣🤣

clock-img

04.12.2020, 18:29

clock-img

branki*

pencil-img

20828

drage mojeuser posted image znam da ste uz mene..nervira me negativan test od juce,a tesi da je prosl,i put 4.dan tek bleda bila..ajde,kako bude.
lesli,haha,ja sve menjam apoteke i za jedan test,jer sve mislim da me upamtili u jednoj apoteci i da promenimuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

04.12.2020, 18:48

clock-img

jabudic

pencil-img

5894

Branki, navijam ❤❤❤

clock-img

04.12.2020, 19:15

clock-img

veselicaa

pencil-img

13895

Branki draga navijam👶

clock-img

04.12.2020, 19:22

clock-img

Maslacak15

pencil-img

6242

cekajte a nema testova u DMu ili liliju??? u nemackoj ima. nikad nisam kupila test u apoteci.


Branki.navijam ;)

clock-img

04.12.2020, 19:25

clock-img

Ivanka 75

pencil-img

18848

Branki, navijamoooo user posted image

clock-img

04.12.2020, 19:28

clock-img

branki*

pencil-img

20828


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

cekajte a nema testova u DMu ili liliju??? u nemackoj ima. nikad nisam kupila test u apoteci.


Branki.navijam ;)


e,maslacak,pa u liliju ima,kod mene nema dm,ali ja to strogo u apoteciuser posted image salim se.lili mi m alo dalje,apoteke su mi bas blizu,par njih.zato.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

04.12.2020, 19:33

clock-img

lesli

pencil-img

3159

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

cekajte a nema testova u DMu ili liliju??? u nemackoj ima. nikad nisam kupila test u apoteci. Branki.navijam ;)



E maslacak, verovala ili ne u Dm-u ih nema.Bar ih ranije nije bilo.
U lilly ima (imaju i baby rapid i neke druge), ali ja cesce kupujem u dm-u, pa mi lakse da ih kupim u apoteci. Pogotovo sto imam 2 apoteke - jedna u zgradi, a druga u zgradi preko puta 😁

clock-img

05.12.2020, 03:29

clock-img

Nora332

pencil-img

354

Branki, navijam i ja! 😊 Drzim ti palceve da ugledas dve crtice uskoro! 😊

clock-img

05.12.2020, 19:37

clock-img

branki*

pencil-img

20828

radila jutros test,nista.a,nema ni muser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !