cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Šta smo danas pravile - 9. deo

  
clock-img

13.09.2018, 21:56

clock-img

vonavoj

pencil-img

21998

Kako si uspela da je razbijes😁Kako pravite te corbice od povrca,tu od bundeve?

clock-img

14.09.2018, 09:48

clock-img

Duškić

pencil-img

9617

E..danas piletina, to je cas posla.
Muz neka ide u pekaru ..ne voli piletinu user posted image

clock-img

14.09.2018, 15:31

clock-img

jess021

pencil-img

13380

Von, ja za corbu od bundeve izdinstam luk i sargarepu, dodam bundeve na kockice, jedan krompir. Kad se skuva, izblendam stapnim mikserom i zacinim i to je to. Neko voli da doda pavlaku za kuvanje ali ja nisam. I ovako je super.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

clock-img

14.09.2018, 17:10

clock-img

isidora88

pencil-img

11471



IZVORNA PORUKA: jess021

Isi, grasak, paprikas, punjenu papriku, boraniju, belu corbu, corbu od bundeve. ..
[/quote


Hvala Jess :-) Punjene paprike jeli iz rerne, grasak nece muz i A, mogla bih boraniju, to nisam odavno pravila. Dajte recepte za neke klasicne corbe 🤔

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

clock-img

14.09.2018, 17:54

clock-img

Ana RR

pencil-img

34316

Isi, ja najčešće spremam zapečenu boraniju, više volim tako.

Von, i ja kao Jess - izdinstam luk pa dodam povrće isečeno na krupnije kocke, nalijem sa malo vode, tek toliko da prelije povrće. Kada je skuvano sipam u blender na blendanje, vratim u šerpu i onda dodam vodu da regulišem gustinu, začinim, pustim da baci ključ i to je to. Ja volim da dodam kašiku pavlake sebi u tanjir.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

14.09.2018, 21:05

clock-img

vonavoj

pencil-img

21998

Hvala,probacu😉

clock-img

14.09.2018, 21:47

clock-img

jess021

pencil-img

13380

Ana, sad ti daj recept za zapecenu boraniju 😆Isi, ja takvu corbu pravim i sa tikvicama, ali u nju dodam kasiku palente, jer ne bude tako gusta kao od bundeve.Belu corbu pravim tako sto izdinstam luk, pastrnak i sargarepu, dodam meso, dinstam do besvesti i nazad, nalijem vodom. Na kraju dodam dve kasike brasna razmuceno sa vodom, a pred sluzenje u vrelo sipam zumance pomesano sa pavlakom za.kuvanje. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

clock-img

14.09.2018, 22:42

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26945

Moji ovakvu boraniju vole. I najcesce spremam zapecenu. KLIK

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

14.09.2018, 23:19

clock-img

Ana RR

pencil-img

34316

Jess, evo recept klik

Ja je spremam sa junetinom, izdinstam luk, pa dodam meso i duuugo je dinstam, onda dalje po receptu dodajem ostale sastojke.

U čorbu od tikvica ne dodajem brašno već ubacim krompir zbog gustine.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

15.09.2018, 00:11

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26945

Ja ne dodajem u krem corbice brasno. Skoro sam pisala kako pravim krem corbicu od tikvica.  Ne mogu da se set_im ko me je bese pitao. Isti proces kao i Ana,  samo na kraju dodam pavlaku za kuvanje ili samo kiselu pavlaku. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

15.09.2018, 10:14

clock-img

nata11

pencil-img

9214

Brasno iliti zaprske nikada ne koristim. Sve zgustim bez nje i jezim na pomisli brasna koje przis na vrelom ulju pa ga onda kuvasuser posted image
Palenta, pavlaka, corbice izmiksam u blenderu pa time zgustim, krompir, zacinska paprika... toliko je nacina.

Danas imamo radnu akciju pa spremamo rostilj i salate.


_____________________________




clock-img

16.09.2018, 14:55

clock-img

jess021

pencil-img

13380

Nato, nikad ne pravim zaprsku tako sto przim brasno na ulju, vec samo razmutim brasno u vodi.Ne znam sta je toliko lose u brasnu? ??

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

clock-img

16.09.2018, 15:39

clock-img

nata11

pencil-img

9214

Nista taman posla ja jednostavno ne volim. Ne prija mi. 
Danas rostilja od juce i ispekla sampinjone.Desert coko kolac sa coolinarke. Brz i odlican.

_____________________________




clock-img

16.09.2018, 15:46

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26945

Juce sam spremala ovo i supicy. Danas za mene i mm je ostao pasulj od petka, pa cemo to uz kobasice. Za decu od juce rucak.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

17.09.2018, 08:56

clock-img

gagana83

pencil-img

6941

Mnogi imaju averziju prema jelu sa zaprskom. Slazem se da je zdravije bez nje, narocito ako se klasicno pravi, tj przi. Ali daleko je to od nezdrave hrane, svakako je to malo kolicina koja se ubaci u jelo. Eto moja svekrva sprema jela bez zaprske, sa vrlo malo soli pa bude bljutavo i to svekar posle nece da jede nego jede neke gluposti. Ja kazem, bolje da spremim corbicu sa zaprskom, nego da jedu sendvice. 

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

clock-img

15.10.2018, 17:28

clock-img

emicaa

pencil-img

22194

Danas pica 😊

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

clock-img

15.10.2018, 17:31

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26945

Pica mafini za dorucak.  Za rucak krem corba od bundeve i zapecena boranija sa piletinom. Za veceru sam napravila pastetu. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

15.10.2018, 17:39

clock-img

emicaa

pencil-img

22194

Corbu od bundeve nisam ove godine nijednom pravila.Nikad se ne sjetim 🙄

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

clock-img

16.10.2018, 13:32

clock-img

dunja RR

pencil-img

30394

Ja sam pre par dana pravila čorbu od bundeve, sa pavlakom je jedem, baš baš volim, a i zdrava je baš baš.

Danas ispekla projice a feta sirom, i ispekla sam malopre dunje, sa medom, orasima i kokosovim šećerom, kao tufahije od dunja, znači ne da je dobrooooo, olizali smo sve, uz kafu!
Za ručak imam čorbu od raštana i piletine, od juče.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

16.10.2018, 15:37

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26945

Slane kiflice sa krem sirom. Za rucak je ostalo od juce.
Ovo mi se svidja sa bundevom. Klik Napravila bih.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

16.10.2018, 15:42

clock-img

emicaa

pencil-img

22194

Ja razmisljam da spremim opet nudle u karbonara sosu.David voli to pa da bar nesto jede

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

clock-img

17.10.2018, 17:59

clock-img

emicaa

pencil-img

22194

Peceni krompir i pile,domaci hljeb i zelena salata user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

clock-img

17.10.2018, 18:19

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26945

Posni paprikas i riba.  Sutra taljatele sa piletinom i spanacom.  

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

17.10.2018, 18:47

clock-img

Ana RR

pencil-img

34316

Ćufte u sosu i špagete.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

18.10.2018, 15:37

clock-img

veselicaa

pencil-img

13895

Pohovano belo meso,pire,domaca supa.