cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Norveške rolnice sa cimetom

  
clock-img

05.11.2012, 10:33

clock-img

MarijaBg

pencil-img

3138


IZVORNA PORUKA: Modessty


IZVORNA PORUKA: MarijaBg


Jako bitno: kora ispod bi trebalo da se stavi jer testo odozdo lako zagoreva zbog putera. Meni je prva tura malo resija odozdo, pa sam ostale pekla na gornjoj polovini rerne i na 200 C. Peku se dosta krace nego u receptu 10-15 minuta.



ne treba ti kora ispod uopšte. Samo staviš pek papir, namažeš ga malo margarinom i to je to. Desilo mi se i da pravim bez pek papira (nisam videla da nema dovoljno). Bilo ih je malo teže odvojiti od pleha jer se ulepe od margarina i šećera, ali nisu bile tvrde ni zagorele. Malo kraće sam ih pekla nego kad ima pek papir.




Nisam ni ja stavljala koru ispod, nisam se bas dobro izrazila user posted image U receptu ide kora ispod jer po dnu lako zagorevaju. Sa margarinom sigurno nece, ali puter lako gori, pa zato. Ja pek-papir nikad ne podmazujem, sve zivo pecem na njemu i nikad mi se nista nije zalepilo user posted image

Viking, mi smo svi pravili mnogo manje puzice nego u originalnom receptu, zato se dosta krace i peku. I opet ponavljam, lepse je na 200 C. I svakako da je mnoooogo lepse sa puterom nego margarinom, posebno fil, to uopste nije isti ukus. Sa puterom malo karamelizuje, ma savrseno.
Viking, hvala puno na receptu, za mene je pravo otkrovenje user posted image Ja stvarno mesim sve zivo, ali nikad nisam pravila nesto sa ovako finim punjenjem. Cak se i mm koji uopste ne voli orahe (ali voli cimet) odusevio...

clock-img

05.11.2012, 10:36

clock-img

Modessty

pencil-img

12173

Olga ja ih pokrijem suvom krpom i ne stignu uopšte da se skamene user posted image pojedu se za jedno veče user posted image
i stvarno su zarazne!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

clock-img

05.11.2012, 10:37

clock-img

Modessty

pencil-img

12173

marija zavisi šta ko voli. ukusi su različiti.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

clock-img

05.11.2012, 10:38

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

ne kaze se skamene nego iskamene user posted image
mi smo ih pojeli za dva dana a sve je mirisalo na cimet
jedino Marija , ona je ljankesa , nije bila odusevljena ali ona ne voli cimet user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

05.11.2012, 10:40

clock-img

Modessty

pencil-img

12173


IZVORNA PORUKA: Olga RR

ne kaze se skamene nego iskamene user posted image



user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

clock-img

06.11.2012, 13:37

clock-img

MarijaBg

pencil-img

3138

Cisto da se hvalim, opet sam ih napravila user posted image

clock-img

06.11.2012, 14:28

clock-img

minna

pencil-img

3196

Mozda bih mogla da probam ovih dana da pravim kad ih toliko hvalite. Zanima me samo koliko je sladak fil?

clock-img

06.11.2012, 14:31

clock-img

viking

pencil-img

6644

ja bih rekla da je "taman koliko treba". Ako se plašiš da će ti biti preslatko, nemoj odmah da staviš sav šećer, nego prvo probaj pa dodaj po malo.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

clock-img

06.11.2012, 14:35

clock-img

MarijaBg

pencil-img

3138

Minna, taman je sladak. Ja ih samo posle pecenja ne posipam secerom.
Viking, ako naguram na 100 kg do porodjaja, bices kriva ti i ovi tvoji savrseni puzici user posted image

clock-img

06.11.2012, 14:41

clock-img

minna

pencil-img

3196

Super, probacu tako po malo da dodam po ukusu, jer nesto i ne jedemo bas slatko. Danas cu da kupim sta mi treba pa cu sutra da pravim. Javljam kako je ispalo.

clock-img

06.11.2012, 14:43

clock-img

Jole84

pencil-img

8435

I ja ih sinoć opet pravila,drugarice su odlepile za rolnicama user posted image nema ko nije oduševljen,Viking moraćemo da ih prekrstimo u niške rolnice user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

clock-img

06.11.2012, 14:43

clock-img

viking

pencil-img

6644

Što bi rekao Homer Simpson "Blame it on the guy who doesn''t speak English!" user posted image

IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Viking, ako naguram na 100 kg do porodjaja, bices kriva ti i ovi tvoji savrseni puzici user posted image




Onda ćemo mi vikinzi doći kod vas i osvetićemo se user posted image

IZVORNA PORUKA: Jole84

I ja ih sinoć opet pravila,drugarice su odlepile za rolnicama user posted image nema ko nije oduševljen,Viking moraćemo da ih prekrstimo u niške rolnice user posted image user posted image




< Poruku je uredio viking RR -- 6.11.2012 14:46:25 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

clock-img

06.11.2012, 14:47

clock-img

Jole84

pencil-img

8435

Poslaću vas kod Mod,ona je prva započela user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

clock-img

08.11.2012, 08:27

clock-img

minna

pencil-img

3196

Pravih juce. U jednom trenutku sam se setila isidore jer je sve pocelo da mi se lepiuser posted image Potrosila sam skoro 1kg brasna. U principu su mi uspele, tj. pola sam seckala kako treba, a drugu polovinu sam ubacila onako celu u rernu jer me je Vlada sto puta prekidao, a bili smo sami, na kraju je poceo da mi curi fil dok sam sekla, a on me bas tad opet zove, tako da je taj drugi deo ustvari ispao kao strudla, ali je isto ukusno.

Lepe su, ali za nas mnogo velika kolicina jer ni ne jedemo slatko, jedva svako pojede po jednu rolnicu, a Vlada je probao i rekao bljak, on uopste nece slatko. Mene je bas zanimalo kako izgledaju jer volim cimet, tako da cu ih praviti ako nam neko dolazi u goste.

clock-img

08.11.2012, 09:18

clock-img

Modessty

pencil-img

12173


IZVORNA PORUKA: Jole84

Poslaću vas kod Mod,ona je prva započela user posted image user posted image



user posted image može. imam i opremu potrebnu za odbranu od pobesnelih vikinga user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

clock-img

08.11.2012, 15:16

clock-img

marince1

pencil-img

4824


IZVORNA PORUKA: minna

Pravih juce. U jednom trenutku sam se setila isidore jer je sve pocelo da mi se lepiuser posted image Potrosila sam skoro 1kg brasna. U principu su mi uspele, tj. pola sam seckala kako treba, a drugu polovinu sam ubacila onako celu u rernu jer me je Vlada sto puta prekidao, a bili smo sami, na kraju je poceo da mi curi fil dok sam sekla, a on me bas tad opet zove, tako da je taj drugi deo ustvari ispao kao strudla, ali je isto ukusno.

Lepe su, ali za nas mnogo velika kolicina jer ni ne jedemo slatko, jedva svako pojede po jednu rolnicu, a Vlada je probao i rekao bljak, on uopste nece slatko. Mene je bas zanimalo kako izgledaju jer volim cimet, tako da cu ih praviti ako nam neko dolazi u goste.



Ni mi ne volimo slatko i deluje previse,ali nikad ne potraje duze od 2 dana user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

clock-img

10.11.2012, 13:16

clock-img

tijatija

pencil-img

2590

Sad sam ih zamesila, postale su hit kod nas medju decom. Posto sam zamesila samo pola doze, a citala sam da je neko pravio i slane. Sledeci put cu i ja obavezno. posto mm nejede slatko, blago nama user posted image

clock-img

09.12.2012, 10:39

clock-img

Figaro88

pencil-img

4199

Pre pola sata sam ih izvadila iz rerne i vec smo smazali pola,ali napravila sam pola mere.I mm-u i Andrei se svidjaju,ja sam stavljala lesnike,od sad ih redovno pravimuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

clock-img

28.12.2012, 16:47

clock-img

nina26

pencil-img

3303

Da se upisem i ja klub ljubitelja Norveskih rolnica user posted image

Eto ja sam izgleda izuzetak, meni se nije lepo digao svez kvasac, ali su mi zato rolnice uspele sa kvscem iz kesiceuser posted image

Mislim da sam malo dodala vise brasna pa mi nisu ispele tako mekane kao ostalima, ali i ovako su super ukusne. Sledec put ce biti boljeuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

clock-img

28.12.2012, 16:50

clock-img

madre

pencil-img

6600

auuu, zene koliko pisete o njima, na kraju cu i ja morati da ih pravimuser posted image a nista u zivotu nisam mesila, osim RR brzih kiflicauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

clock-img

26.01.2013, 16:06

clock-img

PoisonEve

pencil-img

4352

Pravim ih danas opet. Nego, ne secam se da li treba kvasac prvo da pustim da nadodje?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

clock-img

26.01.2013, 19:34

clock-img

daca77

pencil-img

8079

A ja jos uvek nisam pravila ove rolnice...moracu da probamuser posted image

clock-img

24.08.2013, 16:08

clock-img

Didy

pencil-img

7274

Evo, kanačno sam se i ja smilovala da ih isprobam!user posted image user posted image Upravo se peku u rerni, jedva čekam da ih probamo. Ne sumnjama da će mi se svideti, jer obožavam cimet, a nadam se da će se i ostalim ukućanima dopasti.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

24.08.2013, 17:16

clock-img

Didy

pencil-img

7274

Jako su fine i fil je baš ukusan. Jedino što mi nije neki posebno nov i spektakularan ukus, jer su moje bake pravile dosta vrlo, vrlo sličnih kolača. I mama često pravi na tu foru kolače, tako da sam ja već prilično navikla na taj ukus. I pored svega, jako ga volim, tako da su mi i rolnice njami. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

24.08.2013, 17:18

clock-img

dunja RR

pencil-img

30391

Meni malopre u snu padoše na pamet user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir