cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Norveške rolnice sa cimetom

  
clock-img

09.08.2011, 11:13

clock-img

viking

pencil-img

6644

Izvini Soni, tek sam sad videla tvoje pitanje... važno je da ti ne iscuri fil, zato :)
U svakom slučaju, drago mi je da su ti dobro ispale :)

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

clock-img

09.08.2011, 11:28

clock-img

Anoniman

viking, ja moje rolnice stavljam direktno na papir i nije mi dosad nijednom iscurio fil user posted image tek sad vidim da ti stavljaš testo ispod

clock-img

09.08.2011, 11:29

clock-img

viking

pencil-img

6644

Nina, takav je recept i ja sam uvek tako radila. Ne znam, možda ne bi ispao fil da ga ne stavljam, ali nisam probala...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

clock-img

01.11.2011, 16:25

clock-img

smeskicTB

pencil-img

2259

evo i mojih cimet kiflica-rolnica
user posted image

clock-img

13.01.2012, 23:51

clock-img

Ana RR

pencil-img

34311

Planirala sam danas da ih pravim ali mi ceo dan nije radio net user posted image a recept nisam prekopirala.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

14.01.2012, 11:14

clock-img

viking

pencil-img

6644

eh, pa što me nisi zvala na mob? baš si blesava user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

clock-img

14.01.2012, 19:47

clock-img

Ana RR

pencil-img

34311

Pa nije mi se baš toliko pravilo user posted image user posted image kaže mm da samo tražim izgovore user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

14.01.2012, 20:42

clock-img

Anoniman

Ja sam ih danas prvi put pravila. Toliko su lepe da nemam reci. Dodala sam i malo seckanih brusnica i suvog grozdja u fil i prelepe su.  Citava kuca je mirisala na cimet i orascic.user posted image

clock-img

17.01.2012, 22:12

clock-img

Ana RR

pencil-img

34311

Konačno sam danas napravila. Ukus je fantastičan ali nešto mi testo nije uspelo. Nisu mnogo narasle i malo je hlebasto testo. Možda sam previše brašna dodala, nemam pojma. Kako god, mm je pojeo gooooomilu user posted image

Evo kako izgledaju

user posted image

A od one trećine testa koja se odvaja za podlogu ja sam napravila školjkice sa čokoladom

user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

17.01.2012, 22:25

clock-img

Tea2

pencil-img

1014

Postavicu jaaako glupo pitanje.
Prvi deo recepta-puter.Verovatno onaj standardni.Drugi deo recepta -neslani puter.Koji je to?

clock-img

17.01.2012, 22:27

clock-img

Ana RR

pencil-img

34311

Ja sam u oba slučaja stavila president jer sam samo njega imala.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

17.01.2012, 22:29

clock-img

Tea2

pencil-img

1014

Koristim ili President ili Imlekov,ali su oni valjda slani...Sta znaci neslani,verovatno neka posebna vrsta..?

clock-img

17.01.2012, 22:34

clock-img

snješka

pencil-img

1611

Mmmmmmmmm, obožavam cimet. MOraću i ovo probati.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

clock-img

17.01.2012, 23:20

clock-img

viking

pencil-img

6644

Ma sve je to isto, ja sam izgleda bukvalno prevela recept pa napisla neslani, ali je u suštini isto. Ima i kod nas slani puter /zeleni President/ ali to svakako niko ne stavlja u kolače. Dakle, koristi isti puter i za prvi i za drugi deo recepta user posted image


Ana, mislim da je ipak do kvasca u prahu. Ja sam jednom pravila sa kvascem iz kesice i ispalo mi je tako. To tada nisam shvatila, ali sada mislim da je to. Takođe, ne znam da li si znala, u one kućne pekarice za hleb ne sme da se stavlja kvasac koji NIJE u kesici jer testo previše naraste.
Super ideja za školjkice sa kremom!

< Poruku je uredio viking RR -- 17.1.2012 23:28:04 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

clock-img

17.01.2012, 23:31

clock-img

Ana RR

pencil-img

34311

Eto, nisam to znala. Znači sledeći put sa svežim kvascem user posted image ja sam pojela dva komada i prejela sam se user posted image rekla sam kako su slatke a mm je dodao e mogla bi sledeći put da ih preliješ čokoladom user posted image ko je tu lud user posted image

Super su ispale školjkice, bilo mi je žao da bacim testo pa sam ga iskoristila user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

02.02.2012, 09:10

clock-img

minavb

pencil-img

12959

Pravila juče i ja nisam fascinirana, ali sam oduševljenja što je Vanja pojeo jednu rolnicu, požvakao. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

clock-img

08.02.2012, 15:04

clock-img

viking

pencil-img

6644

ma, nešto si zeznula sigurno! user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

clock-img

21.02.2012, 22:35

clock-img

minavb

pencil-img

12959

Vanji se toliko sviđaju rolnice da ih pravim svaki četvrti dan. Upravo sam ih stavila na pleh, jer on voli kad odstoje. Napravila sam pla mere po normalnom receptu, a pola od ovsenog brašna i fruktoze za mog tatu dijabetičara. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

clock-img

03.03.2012, 17:37

clock-img

soni

pencil-img

5581

sada cu da ih pravim..njam...bas mi se prijele user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

clock-img

03.03.2012, 18:28

clock-img

soni

pencil-img

5581

samo se nadam da ce mi ok i ispasti... nesto mi testa ne uspevaju...user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

clock-img

05.03.2012, 11:32

clock-img

Anoniman

Kakve su ove rolnice , kiflicas_to testo, kao kroasan ili kao zu-zu sto se mrvi ?

< Poruku je uredio ribizla -- 5.3.2012 11:33:44 >

clock-img

05.03.2012, 11:53

clock-img

Silvi TD

pencil-img

103

mmm... Ovo moram da probam!...pravim nesto slicno, mada...ne znam nisam sigurna, u pitanju su puzici sa orasima i suvim grozdjem, malo se razlikuje i recept za testo...Ove mi bas deluju mekano, socno.
Nisam ni ja neki strucnjak za testa, i uvek mi predstavlja izazov da mesim...samo je vazno da imam dovoljno vremena i da me niko ne prekida, zato retko kad mesim u poslednje vreme

clock-img

15.03.2012, 13:41

clock-img

Anoniman


IZVORNA PORUKA: ribizla

Kakve su ove rolnice , kiflicas_to testo, kao kroasan ili kao zu-zu sto se mrvi ?



Jel ima neko vremena da mi napise user posted image

clock-img

15.03.2012, 13:47

clock-img

NadaR

pencil-img

10840

I mene zanima . user posted image
Probacu sada za vikend pa javljam kako je ispalo .

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

clock-img

15.03.2012, 13:47

clock-img

minavb

pencil-img

12959

Kifličasto testo. Ja ga pravim svake nedelje i Vanja ga lepo jede.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.