cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Šta smo danas pravile - 7. deo

  
clock-img

09.08.2015, 22:54

clock-img

milicicak

pencil-img

7337


IZVORNA PORUKA: mama krava

Idi begaj, Milicicak...ja mislim da poslednjih mesec dana nisam toliko kuvala!


Vidis kako sam vredna user posted image idem da stavim kokos da se potopi za mleko da im skuvam kasu sutra :)

clock-img

11.08.2015, 09:12

clock-img

ishler

pencil-img

1708

Um meni ni odgovarala cokolada jermi je dete alergicno nå jaja,ali ne znam koliko je dovoljno da li ti filovi moraju biti gusti i koliko,ne smem experimentisati,jer onda sve upropastim.Koliko Sam shvatila stavis odvojeno filove u zamrzivac na sva sata pa ih spajas.?
(moral da proverim sve sva puta,sta cu kada Sam plavusauser posted image )

clock-img

11.08.2015, 09:14

clock-img

Anoniman

ishler da da na 2 sata u frizder pa spajam na tacnu user posted image stavi po zelji 200g ce biti dovoljno..

< Poruku je uredio Unina mama -- 11.8.2015 9:15:08 >

clock-img

11.08.2015, 14:49

clock-img

Ana RR

pencil-img

34317

Mare i ja smo sami pa smo samo kuvali makarone. On voli samo sa sirom (imam grčku ovčiju fetu) a sebi sam još spremila brzinski sos od paradajza i bosiljka.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

12.08.2015, 13:33

clock-img

Ana RR

pencil-img

34317

Danas krem čorba od povrća, Hit ‘n’ run traybaked chicken by Jamie, čokoladni kolač.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

12.08.2015, 13:39

clock-img

jess021

pencil-img

13380

Danas lignje i pomfrit.

Moj najveci problem kod kuvanja je sto nikad ne umem da odmerim koliko krompira treba za pire krompir ili ako je testo koliko testa?!
Znam samo da svaki put bacam to isto. Kako vi merite?
Bas sam u problemuuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

clock-img

12.08.2015, 14:24

clock-img

Ana RR

pencil-img

34317

Jess, ja sam ranije stalno bacala pire krompir jer uvek puno skuvam. Sad i ako se zeznem (a sad se retko dešava) pa ispadne previše krompira iskoristim ga za sutradan tako što mu dodam začine, pavlaku, krem sir i slično, pospem rendanom mocarelom (ili nekim drugim sirom) i zapečem u rerni.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

12.08.2015, 14:32

clock-img

Didy

pencil-img

7274

Slatki kupus sa rebarcima i kobasicom za dva dana, nisam odavno.
Meni kad ostane pire, sutradan napravim knedle sa sljivama ili njoke.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

12.08.2015, 14:37

clock-img

jess021

pencil-img

13380

Pa i ja se svaki put nosim mislju da napravim nesto od njega, ali stalno mi u glavi da krompir nije dobro podgrejavatiuser posted image

Didy, posto mm obozava pire krompir, onda bi jedan dan jeli pire, a drugi knedleuser posted image I tako u krug.


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

clock-img

12.08.2015, 14:41

clock-img

Didy

pencil-img

7274

Onda knedle generalno nisu zdrave jer se prave tako sto se skuva pire, skroz ohladi i onda umesi u testo. Moja deca isto obozavaju i pire i knedle, pa bi se i oni slozili s tvojim muzem. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

12.08.2015, 14:51

clock-img

Ana RR

pencil-img

34317

Joj i mi obožavamo knedle user posted image Mare na žalost neće ni da proba. Ja volim u prezle da dodam cimet, uh kad zamiriše user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

12.08.2015, 14:54

clock-img

jess021

pencil-img

13380

Kad smo kod knedli i ja ih obozavam, ali nisam ih jela sto godina. Obavezno dodajem cimet, mmmmm.
Didy, mogla si zvati jednom kad budes pravilauser posted image
Bila sam ti pre neko vece u Backoj Palanci ( ako nisam pomesala odakle si), na Tikvariuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

clock-img

12.08.2015, 16:31

clock-img

Didy

pencil-img

7274

Oooo, Jess, sledeci put se javi pa da popijemo kafu, a napravicu ti i knedle. user posted image
Ja ih pravim samo leti dok ima svezih sljiva, ne volim sa zamrznutim, niti sa nekim drugim punjenjem.
Cimet u prezle obavezno, nekad dodam i malo mlevene plazme.user posted image A imam i jos jednu foru, sljivu rascepim samo toliko da kosticu izvucem i onda u rupu gde je bila kostica naspem mesavinu vanilin secera i cimeta. Ljudi moji, kad se to razlije iz vruce knedle i sljive. Savrsenstvo ukusa! user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

12.08.2015, 17:20

clock-img

Ana RR

pencil-img

34317

A meni su najlepše sa šljivama iz kompota, sa svežim mi se ne sviđaju toliko.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

12.08.2015, 17:54

clock-img

Mala Elena

pencil-img

11043

Pitu sa blitvom i sirom i kolac sa visnjom i cimetom !

clock-img

12.08.2015, 18:20

clock-img

Didy

pencil-img

7274


IZVORNA PORUKA: Ana RR

A meni su najlepše sa šljivama iz kompota, sa svežim mi se ne sviđaju toliko.



Veovatno zato sto au uz kompota sladje. A i treba pogoditi "prave" sljive za knedle. Sto vece i zrele toliko da se ne raspadnu, treba tacno naci koliko zrele, sa tvrdim sljivama nista ne valjaju knedle. Ja ih kupim i ostavim na stolu dan-dva da omekane taman koliko treba i onda tek pravim. Napravih nauku od knedli sa sljivama. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

12.08.2015, 22:47

clock-img

jess021

pencil-img

13380


IZVORNA PORUKA: Didy

Oooo, Jess, sledeci put se javi pa da popijemo kafu, a napravicu ti i knedle. user posted image
Ja ih pravim samo leti dok ima svezih sljiva, ne volim sa zamrznutim, niti sa nekim drugim punjenjem.
Cimet u prezle obavezno, nekad dodam i malo mlevene plazme.user posted image A imam i jos jednu foru, sljivu rascepim samo toliko da kosticu izvucem i onda u rupu gde je bila kostica naspem mesavinu vanilin secera i cimeta. Ljudi moji, kad se to razlije iz vruce knedle i sljive. Savrsenstvo ukusa! user posted image


Joj, vec ih zamisljam, a dr me stavila na dijetu. Ne smem nista slatkouser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

clock-img

14.08.2015, 13:18

clock-img

majared

pencil-img

1565

Fantazija hleb.

clock-img

15.08.2015, 15:49

clock-img

Ana RR

pencil-img

34317

Corba od povrca, ustipci od tikvica i pasulj iz tiganja.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

15.08.2015, 15:55

clock-img

Didy

pencil-img

7274

Ana, šta je pasulj iz tiganja?
Ja sam napravila malo ređi ćušpajz od tikvica i šargarepe s belim lukom, pa došlo kao čorbica, ispekla ćufte od junećeg mesa na teflonu, skuvala pire krompir i napravila sos od onog safta što su ćufte pustile dok su se pekle. Uz to svež paradajz i crvena paprika. Ostalo je pirea, razmišljam da napravim knedele za večeru. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

15.08.2015, 16:19

clock-img

mama krava

pencil-img

2383

Sladak kupus sa teletinom

clock-img

15.08.2015, 16:23

clock-img

Mala Elena

pencil-img

11043

Zapeceni krompirici sa kajmakom i kolac sa borovnicom

clock-img

15.08.2015, 17:19

clock-img

Ana RR

pencil-img

34317

Didy, moj muž to tako zove pa se naziv udomaćio user posted image u suštini, nešto kao sataraš samo sa pasuljom. Izdinstam luk koji isečem na tanke polumesece, dodam pečenu crvenu papriku (ili svežu, svejedno je), paradajz, prodinstam, začinim, istresem oceđenu konzervu belog pasulja, nalijem malo sa paradajz sokom i ostavim da se malo prokrčka.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

16.08.2015, 12:55

clock-img

mama krava

pencil-img

2383

Znaci nista....mislila sam da ce malo da zahladni...
Samo krompir i blitvu, a ribu cemo kupiti. Napravila sam i limunanu

clock-img

16.08.2015, 13:23

clock-img

Rosita

pencil-img

7285

Pa onda sam i ja nista- krompir i batake user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu