cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Šta smo danas pravile - 7. deo

  
clock-img

23.01.2015, 22:28

clock-img

Olga75

pencil-img

20593


IZVORNA PORUKA: lesica RR


Jao Olga, ljubim te pametnu kad si me podsetila user posted image
Sad ću pustiti sveki sms da ujutru kad ode na pijacu kupi kod moje omiljene tete kajmak i onaj divni peglani sir...
Taman da ide uz ono što mesih pre za sutra ujutru user posted image Umesila sam jufke za pita-hleb, uf uf uf što će biti doručak ujutru.


nemoj ona da ti kupi sira , ko zna sta ce da uzme , pusti
MILJ , ta ladnjaca , to je kod nas uzlivanca user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

23.01.2015, 22:32

clock-img

superm

pencil-img

3244

Dve torte user posted image Sutra slavimo starijem sinu rodjendan!

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

clock-img

23.01.2015, 22:35

clock-img

Anoniman

ziva bila, ljiso! user posted image
pa ta ladnjaca bude kao patispanj recimo? mislim ne bas, ali me podseca. znaci to bude slano?
sto sirotinjski , bas ok zvuci, mogla bih probati da vidim da li ovi moji hoce to da jedu..

< Poruku je uredio Macaki -- 23.1.2015 22:37:46 >

clock-img

23.01.2015, 22:36

clock-img

lesica

pencil-img

12013

Oldži, pa zašto ne - dadoh detaaljne instrukcije, na kraju kraja ne može da promaši kad kaže cenu, to je specifično... ne mogu da ranim zorom da to kuujem pa da jurim kući da spremam doručak.

Superm, koje torte si spremala?

E daaaa, stavlljajte bre recepte u C kuhinju!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

clock-img

23.01.2015, 22:40

clock-img

Anoniman

aaaaaa pa ja sam se sad setila, znam za to jelo. tetka iz hercegovine mi je dala recept ali oni to zovu izlevaca. user posted image

clock-img

23.01.2015, 22:40

clock-img

Misha i Ljisha

pencil-img

11896


IZVORNA PORUKA: Macaki

ziva bila, ljiso! user posted image
pa ta ladnjaca bude kao patispanj recimo? mislim ne bas, ali me podseca. znaci to bude slano?
sto sirotinjski , bas ok zvuci, mogla bih probati da vidim da li ovi moji hoce to da jedu..


ma to klinci obozavajuuser posted image evo od svega navedenog D je jela to sa jogurtom. Moj brat i ja smo to obozavali kao deca a i iskreno on sad svojoj deci pravi ladnjacuuser posted image (da ON)

pa bude kao malo slano ali ne oseti se nemoj da nakrkas soliuser posted image znaci ako stavis kasicicu u palacinke onda stavi jos pola. Nemam ti ja tu mere, eto to mi je zao.Ja to odokativno. A i moj bratuser posted image

clock-img

23.01.2015, 22:40

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

Lesice , nisi videces kad ti donese user posted image
Macaki , uzlivanca ne bude kao piskota
zamuti se bas kao za palacinke samo malo gusce i malo se vise posoli , znaci nije slatka , kad to istresem u tepsiju ja pobacam pavlaku odozgo da ne bude tako nikakva ( moze da se pravi i uzlivanca sa krompirom , sa visnjama , bez icwega , slata - to je pregadno meni )
bacis to u zagrejanu pecnicu , ona ce da se izpodize i zato je madjari zovu cuslipito - grbava pita
i tako , nesto makarsta je ta uzlivanca al moji tj matori je vole user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

23.01.2015, 22:41

clock-img

superm

pencil-img

3244

Tortu sa orasima koja podseca na žito tortu i jaffa tortu user posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

clock-img

23.01.2015, 22:43

clock-img

Misha i Ljisha

pencil-img

11896

ma da sve Olga u pravuuser posted image

To ti je kao proja npr. Mozes svakakvog povrca da stavis.Mi je volimo tako klot. Obozavali smo da gledamo kako se "naduvava" kad smo bili klinciuser posted image . Ma brat i ja smo pisurija.

clock-img

23.01.2015, 22:45

clock-img

Anoniman

e ubedile ste me, ima da je pravim i ja! user posted image

clock-img

23.01.2015, 22:46

clock-img

Olga75

pencil-img

20593


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

ma da sve Olga u pravuuser posted image



Olga je uvek u pravu user posted image
inace i ja obozavca uzlivancu i cesto je pravim , najcesce uz paradickom corbu ili onu graskovu corbu ( znas mladi grasak pa malo mesica , nije ragu al tu negda i tako )
i to obicno sredom il petkom kad je nemrs , sto bi kazli ko post onda bas legne

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

23.01.2015, 23:12

clock-img

Didy

pencil-img

7274

Jao, žene, što ste vredne, krenula mi voda na usta. user posted image
Ja ništa ne stižem da pravim. U sredu sam napravila slatki kupus, deca nisu htela ni da ga probaju, pa je mm juče pekao picu, to je, naravno, prošlo, a danas mi je vrhunac kulinarskog umeća bila voćna salata, a eto i šlag sam umutila. user posted image Deca pojela svako po 3 činijice, šta će, gladna deca, vele - Daj da se najedemo, ko zna kad ćemo opet nešto dobiti. user posted image
Planirala sam da pečem girice i pomfrit da napravim za ručak, pa sam popodne zaspala sa Sofijom dok sam je uspavljivala i tek kad sam se probudila shvatila da je Stefan ostao sam u dnevnoj sobi, nas dve smo spavale dva sata. user posted image E, onda je mm uzeo da ispeče girice i bukvalno ih spalio. Ono kad zagrizeš, pretvori se u prah, a u ustima ti ostane ukus zagorelog i gorkog. E, tu sam onda spakovala decu i odvezla ih kod mame na spavanje jer sutra je radna subota, a ja imam časove u obe smene, pa da makar jednom deca normalno ručaju. user posted image
Uh, al se raspisah! user posted image Elem, sreća pa makar u vrtiću jedu kuvano svakog dana.
Pastirska pita je sjajna! user posted image Baš je dugo nisam pravila, ja je pravim s raznim sastojcima, nekad s mlevenim junećim, nekad sa seckanim belim, nekad umesto mesa stavim samo šampinjone ako pravim posno, povrće je isto promenljivo kod mene, nekad napravim i samo s mesom... I u svim varijantama je sjajna! Ja je često pravim kad nam dolaze gosti na ručak, praktično mi je što se ranije napravi, gurne u rernu i taman dok gosti popiju kaficu, ručak se skrčka sam. I ne barim povrće ranije, već prodinstam, u rerni se fino sve skrčka
A čorbica od bundeve je i moj favorit. user posted image Ja nekad natrpam i raznog povrća (naravno, bundeva dominira) i onda samo izblendiram sve.
E, a odavno nismo jeli čorbicu sa čikovima i valjušcima, to sam ja s bakom redovno pravila. Budi divne uspomene!
A ladnjaču isto sto godina nisam pravila, skroz sam bila zaboravila na nju. Moraću je jedno veče smućkati za večeru.



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

23.01.2015, 23:20

clock-img

Klarita

pencil-img

5279

Didy, pa ti si moj co'ekuser posted image ala sam se oraspolozila sad kad sam procitala tvoj post...jbt pa meni ni hleb u mini pekari ne uspevauser posted image i dalje sam najgore dete ovdeuser posted image

clock-img

23.01.2015, 23:21

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26946

Pastirska pita je ostalo za sutra, njami, njami.
Umesila sam veceras kiflice i zamrzla.
Sutra je torta na repertoaru i jos neka peciva.
Ljiso skoro sam pravila na tvoj nacin corbu od bundeve (ali nisam znala da tako pravis i tiuser posted image ) i deca su bas slatko jela.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

23.01.2015, 23:35

clock-img

Didy

pencil-img

7274

IZVORNA PORUKA: Klarita

Didy, pa ti si moj co'ekuser posted image ala sam se oraspolozila sad kad sam procitala tvoj post...jbt pa meni ni hleb u mini pekari ne uspevauser posted image i dalje sam najgore dete ovdeuser posted image



Pazi, meni sve (uglavnom) uspe kad imam vremena i kad nisam prebijena kao pas od umora kao poslednja dva dana. Ubi me raspored - em sam u dve škole, em sam u tri smene, pa još i privatna školica utorkom i četvrtkom uveče. Još mi je i muž bolestan od srede, pije ab, ima T, spava po ceo dan, onda je tek kolaps. Pored dvoje dece, moram još i oko njega da se vrtim. Danas sam ga fino poslala napolje da peče girice u fritezi da se ne usmrdi kuća. Rekoh - Idi taman malo da  se rashladiš, da ti spadne T. user posted image Zove svekrva, pita - Je l treba nešto? Kažem ja - Vodite ovo vaše dete, sa svojima mogu da se izborim. user posted image
E, odoh da spavam, vidite da sam skroz prsla!


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

24.01.2015, 07:51

clock-img

Misha i Ljisha

pencil-img

11896


IZVORNA PORUKA: Klarita

Didy, pa ti si moj co'ekuser posted image ala sam se oraspolozila sad kad sam procitala tvoj post...jbt pa meni ni hleb u mini pekari ne uspevauser posted image i dalje sam najgore dete ovdeuser posted image


Klarita zar jos uvek nisi masterirala na mini pekari????

Aj majke ti nemoj se zezati vec uzmi i probaj samo sa belim brasnomuser posted image kad uvezbas beli hleb ostalo ces polako

ladnjaca RULZuser posted image

clock-img

24.01.2015, 10:53

clock-img

Anoniman

mi cemo danas sarmu, za beku cu nesto posebno spremiti. a za sutra spanac.
upravo mm isprzio pofezne. hteli smo da zovemo goste pa sam svasta nesto planirala, ali na kraju ispade idemo mi u goste, pa onda nista ne spremam ..

clock-img

24.01.2015, 11:48

clock-img

madre

pencil-img

6600

danas przena pecena paprika, bogi i ja je bas volimouser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

clock-img

24.01.2015, 13:30

clock-img

bubulence

pencil-img

13679

krem supa od tikvice i karfiola, i testo sa sirom. brzinski jer smo morali da lutamo a vec se osecam bzvz...

clock-img

24.01.2015, 15:00

clock-img

minnica

pencil-img

2295

tople sendviče, pečeno pile sa krompirom i sos od šampinjona i još sam ispekla neke buhtlice sa džemom, sveki poslala poluodmrznute

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

clock-img

24.01.2015, 15:08

clock-img

Didy

pencil-img

7274

Macaki, da nisam gledala "Ubistvo s predumišljajem", sad bih te pitala šta su to pofezne. user posted image

Evo, moram da se pohvalim - upravo smo pojeli malo kineske kuhinje. user posted image Pravila sam belo meso sa kineskim povrćem i šampinjonima u slatko - kiselom sosu i uz to pirinač i zelenu salatu i crno vino. Mmmmm.... To je za mene savršen obrok. user posted image
Još kad bi mi neko napravio neki desert. user posted image U stvari, idem da odmrznem neko lisnato testo punjeno višnjama. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

24.01.2015, 16:04

clock-img

nata11

pencil-img

9214

Ja sam mm rucala u gradu pa cu kasnije da stavim zapecene makarone sa suvim mesom.

_____________________________




clock-img

24.01.2015, 19:17

clock-img

Figaro88

pencil-img

4199

Pljeskavice,pilece belo,corbicu i pire,sad razmisljam o palacinkama....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

clock-img

24.01.2015, 20:17

clock-img

mama krava

pencil-img

2383

Krem supica od bundeve i komoraca, bataci iz rerne sa krompirom i belim lukom i kis kupus kao salata. a od sinoc ostale palacinke pravljene sa mlekom od spelte!

clock-img

24.01.2015, 20:25

clock-img

Ana RR

pencil-img

34316

Mi pravimo nešto slično toj ladnjači user posted image smešno mi ime mada je naše još smešnije - supita user posted image Evo i recept klik ali ja stavim manje jaja.

Moja mama je najčešće pravila tako što pred kraj pečenja premaže testo pavlakom i pospe šećerom i još malo zapeče. Uh kako smo to slatko jeli user posted image a može i nekim džemom da se premaže pa isto malo zapeče, ili samo šećerom.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!