cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Šta smo danas pravile - 7. deo

  
clock-img

23.01.2015, 00:43

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: Sanjica26
Pastirska pita od gastronomada.



moze li sanjice recept za pastirsku pitu?

clock-img

23.01.2015, 11:26

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26946

Zene mislila sam da umesim danas pecivo za nedelju i da zamrznem bez pecenja. Da li je to neko probao?
Macaki kad budem stigla kuci linkovacu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

23.01.2015, 12:17

clock-img

jess021

pencil-img

13380

Sanjice, ja sam zamrzavala kiflice. Stavim ih na tacnu i u zamrzivac. Izvadis ih 2-3 sata pre pecenja. Budu iste kao i sveze.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

clock-img

23.01.2015, 14:12

clock-img

Bibilib

pencil-img

3029

Dezert sa vocnim jogurtom i meso za rucak...

< Poruku je uredio Bibilib -- 23.1.2015 14:13:15 >


_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

clock-img

23.01.2015, 17:07

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26946

jess hvala tiuser posted image user posted image
Macaki evo ga link za pastirsku pitu

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

23.01.2015, 17:20

clock-img

bubulence

pencil-img

13679

sanjice deluje bas ukusno!
moja mama stalno zamrzava kiflice i budu ok, ja ih nisam zamrxavala.
kod nas danas klasika. supa od povrca, belo meso, pomfrit, grasak... Ema trazi palacinke ali ne znam da li cu moci da ih pravim... mrzi me. mozda americke...

clock-img

23.01.2015, 17:21

clock-img

mama krava

pencil-img

2383

Pohovano meso u rerni i carska mesavina kao garnirung, cvekla salata, a posle pravim palacinke.

clock-img

23.01.2015, 17:28

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26946

Bubi ukus je njami, njamiuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

23.01.2015, 17:36

clock-img

jess021

pencil-img

13380

Nisam znala da Brka ima svoj sajt.user posted image Bas volim njegove emisije.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

clock-img

23.01.2015, 18:21

clock-img

Anoniman

mmm ova pastirska pita bas izgleda lepo. hvala za link! probacemo..

ja sam danas spremala corbicu od karfiola, krompirice, za decu jos isprzila dzigericu. za salatu cvekla sa renom. puding od cokolade. za veceru pojma nemam sta cu.

clock-img

23.01.2015, 18:23

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26946

Za veceru palacinke, naravno za decu.user posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 23.1.2015 18:24:52 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

23.01.2015, 18:41

clock-img

Mala Elena

pencil-img

11043

Kajgana sa sunkom , but i krompir u foliji , vocni frape.

clock-img

23.01.2015, 19:07

clock-img

QueenJ

pencil-img

2252

Prženi krompir, supica, juneće kuvanje i povrće, projarice i puding.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

clock-img

23.01.2015, 19:11

clock-img

Frcokla

pencil-img

619

Vauuuu neko se bas potrudio danas. user posted image

Kod nas je na meniju za rucak bila paradajz corbica, i krofne!
Sve to po narudzbi mog mm... user posted image

clock-img

23.01.2015, 19:13

clock-img

Ana RR

pencil-img

34316


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Zene mislila sam da umesim danas pecivo za nedelju i da zamrznem bez pecenja. Da li je to neko probao?
Macaki kad budem stigla kuci linkovacu.



Slobodno, moja sveki tako radi i uvek ima pun zamrzivač kiflica user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

23.01.2015, 21:33

clock-img

nata11

pencil-img

9214

Kako pravite pilece belo meso? Sve ideje sam istrosila.

_____________________________




clock-img

23.01.2015, 21:36

clock-img

gagana83

pencil-img

6941

Ja sam danas prvi put pravila nesto sto lici na musaku a nije musaka. Ili sto lici na sarmu a nije sarma user posted image
Musaka sa kiselim kupusom i mlevenim mesom. Odlicno je ispala.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

clock-img

23.01.2015, 21:44

clock-img

bubulence

pencil-img

13679


IZVORNA PORUKA: nata11

Kako pravite pilece belo meso? Sve ideje sam istrosila.



kako kad. ponekad ispohujem, ponekad ostavim par sati u jogurtu, onda uvaljam u kukuruzno brasno i ispecem na ulju, ili samo uvaljam u psenicno brasno, pecnem po 2 min sa svake strane pa poredjam u vatrostalnu i prelijem sa onim C zacinom 4 vrste sira, ili napravim sos od supe iz kesice od pecuraka sa pavlakom za kuvanje...
sledece je da ga iseckam na kockice i pomesam sa rizotom...

clock-img

23.01.2015, 21:51

clock-img

Misha i Ljisha

pencil-img

11896

e ovako odakle da krenem??? Svasta napravila niko nista jeo nije.user posted image

jutros palacinke (D cetri puta zagrizla jednu palacinku i to je bilo to)
Imala corbu od bundeve od juce ali sam napravila i paradajz corbu sa valjuscima (D je ucestvovala u ovom delu) posto ovu od bundeve niko osim mene ne jede (a san snova corbica)
pohovano meso
kuvani kukuruz
ladnjaca (nisam imala hleba a ni kvasca da umesim hleb)
kad videh da ova moja nece da jede na brzaka neke riblje filete ispekla, al ne lezi vraze nije htela cak ni to.
Za salatu je bio krastavac i sveza paprika.

hmmmm imam osecaj kao da sam jos nesto pravila a da sam zaboravila.

Uglavnom imam osecaj da sam bar pola dana u kuhinji i da ja sve jedemuser posted image user posted image

clock-img

23.01.2015, 21:51

clock-img

Anoniman

ja napravim marinadu od ulja, aleve, vegete i ostavm ga 15-ak min u tome. izvadim i odmah na teflon bez dodatog ulja. tako bude najmekanije.
juce sam pohovala. deca tako najpre pojedu, jer bude ukusno, a mekano.

clock-img

23.01.2015, 21:55

clock-img

Anoniman

ljiso, svaka cast! zao mi ej sto mica mala opet nece da jede... pa valjda ce poceti jednom, sta drugo da ti kazem, jedino da se nadas.
nego, sta ti je ladnjaca?
dalje, recepIST za corbicu od bundeve i paradajz corbicu sa valjuscima.

za sve zene vazi, dajte neke brze, a ukusne recepte! da se spremi rucak za pola sata sat, a da je ukusno, mekano i da mala deca hoce da jedu. nista vise ne postizem, fali mi vremena. user posted image

clock-img

23.01.2015, 22:00

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

ja sam danas kupila odlican sir i kajmak
naletela user posted image
pa smo kupili lepinje i rasturili se

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

23.01.2015, 22:01

clock-img

nata11

pencil-img

9214

Ja se obicno davim u piletiNi ali mi je u poslednje vreme bas suva. Taj sos 4 vrste sira mi je uzasno mucan dok mi je onaj sa sampinjonima super. U sustini ja nevolim bas pavlaku za kuvanje pa je izbegavam.
Izgleda da ce sutra biti pileca corbica opet :)


_____________________________




clock-img

23.01.2015, 22:24

clock-img

lesica

pencil-img

12013


IZVORNA PORUKA: Olga RR

ja sam danas kupila odlican sir i kajmak
naletela user posted image
pa smo kupili lepinje i rasturili se



Jao Olga, ljubim te pametnu kad si me podsetila user posted image
Sad ću pustiti sveki sms da ujutru kad ode na pijacu kupi kod moje omiljene tete kajmak i onaj divni peglani sir...
Taman da ide uz ono što mesih pre za sutra ujutru user posted image Umesila sam jufke za pita-hleb, uf uf uf što će biti doručak ujutru.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

clock-img

23.01.2015, 22:25

clock-img

Misha i Ljisha

pencil-img

11896

IZVORNA PORUKA: Macaki

ljiso, svaka cas_t! zao mi ej sto mica mala opet nece da jede... pa valjda ce poceti jednom, sta drugo da ti kazem, jedino da se nadas.
nego, sta ti je ladnjaca?
dalje, recepIST za corbicu od bundeve i paradajz corbicu sa valjuscima.

za sve zene vazi, dajte neke brze, a ukusne recepte! da se spremi rucak za pola sata sat, a da je ukusno, mekano i da mala deca hoce da jedu. nista vise ne postizem, fali mi vremena. user posted image


recepis za corbu od bundeve glasi :izdinstas crni i beli luk (moze i praziluk sta vec koristis) ja to sve uglavnom na maslacu dodam vode jer maslac brzo "gori", dodam isecenu bundevu na kocke i krompir na kocke i to se tako przi/dinsta malko i onda dodam zacine. Malo lovora, malo bibera, vegetu ili so sta vec koristis nalijes vode, krcka se jedno 20 min, dok ne omekne povrce, skines sa vatre (izvadis lovor) ako imas stapni onda stapnim mikserom lepo izblendas ako ne onda u blender kad se malko prohladi, pospes persunovim listom odgore i ako volis sa pavlakom mozes jesti lepo je jako. Neko stavi kad prokljuca i kocku za supu, Ja ne stvarno nema potrebe. Inace ja sve zivo skoro stavljam beli lukuser posted image zbog D.

Paradajz corbu pravim tako sto isto izdinstam luk na maslacu ali ga sitno sameljem bukvalno u nekom cudu sto imam ne znam ni kako se zove (bas je za luk i tako neke stvari jer blender to ne moze), nalijem sa bar pola litre paradajza i jos tolko vode.Stavim vegetu secer i biber. Valjuske umesim (voda,brasno,so i malo ulja-jako malo testa treba) i kidam i izvaljam izmedju prstiju i ubacujem dok kljuca.

ladnjaca je sirotinjsko jelouser posted image koje je pravila moja baba. Testo je isto kao za palacinke samo gusce. Pleh podmazes i pospes brasnom i peces u rerni na 180 dok ne porumeni. Mi svi to jako volimo.Ja stavim malo vise soli nego u palacinke.

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 23.1.2015 22:26:36 >