cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Knedle sa šljivama

  
clock-img

02.11.2012, 08:54

clock-img

Modessty

pencil-img

12173

ja sam jela gomboce pre par godina na jednom salašu i oduševila se! Bili su savršeni. Koliko se sećam unutra je bio džem od šljiva. Udavile smo se u njima. I reče mi drugarica tada da treba baš dosta vremena za njih

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

clock-img

02.11.2012, 08:55

clock-img

Anoniman

Iskreno ASN ne bih nikog da vređam, ali ove kupovne su toliko dobre, da sam se i ja iznenadila.Isto kao domaće... ja nisam probala Frikomove i neke ostale proizvođače, samo Mara, i oduševljeni smo svi u kući user posted image

clock-img

02.11.2012, 08:57

clock-img

Anoniman

Meni se kupovne ne dopadaju, stvar ukusa valjda. I kod nas je bilo tako, da su gomboce posle ručka,ali ih moji toliko vole da onda promrljaju ručak i najedu se knedli, pa smo uveli to kao ručak, eventualno neka čorbica pre njih, mada ni to ne prolazi u poslednje vremeuser posted image

clock-img

02.11.2012, 08:58

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

Mod najvise vremena pde na to da umesis i napunis, bar meni :p

Ajd bas cu probati kupovne. Stvarno pored njih dve nemam da odvojim toliko vremena samo za gomboce
Pa i meni to moze proci kao rucak, vecera...

clock-img

02.11.2012, 09:01

clock-img

Anoniman

E ja se služim metodom moje mame-ako se ne pojede ručak (a to bi tih dana bio slatki kupus ili boranija ili nešto što baš nismo voleli user posted image ) nema gomboca user posted image Nekad su to bile i palačinke ili nudlice sa makom, ali uglavnom takav ultimatum uvek je praznio tanjire user posted image

clock-img

02.11.2012, 09:01

clock-img

Modessty

pencil-img

12173

znače treba da odvojiš dav -tri sata samo za to. Pored Danila je to trenutno nemoguća misija. Jedino uveče kad se uspava

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

clock-img

02.11.2012, 09:12

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Ma koja 2-3 sata?
Krompir skuhaš za 20 minuta , naravno ne kuhaš cijeli nego isitniš malo a za to vrijeme upržiš prezlu sa šećerom.
Dodaš brašno u krompir i mijesiš, zatim praviš kuglice u koje stavljaš šljivu i uvaljaš u prezlu, ne treba više od sat vremena.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

02.11.2012, 09:14

clock-img

Anoniman

Lu ti knedle ne kuvaš pre prezle? user posted image

clock-img

02.11.2012, 09:14

clock-img

Modessty

pencil-img

12173

Lu bre pa nismo sve majstori u kuhinji kao ti user posted image Nekima od nas treba malo više vremena za sve to user posted image
ti si me sad ohrabrila pa ću se upustiti neki da n u avanturu zvanu gomboci user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

clock-img

02.11.2012, 09:18

clock-img

Lu

pencil-img

15094

IZVORNA PORUKA: n i n a

Lu ti knedle ne kuvaš pre prezle? user posted image


Ma kuvam naravno, jutros sam smetena neštouser posted image
Ali i to je par minuta.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

02.11.2012, 09:20

clock-img

minna

pencil-img

3196

Ja najvise volim knedle moje bake, ali mi je sad zao da je maltretiram jer dugo traje, pa kupujem frikomove i sasvim su mi super.

clock-img

02.11.2012, 09:26

clock-img

Anoniman

Pa dok se krompir ohladi, dok umesim, dok napravim kuglice, dok ih sve napunim, pa ih kuvam u 4-5 tura jer imam mali šporet sa dve ringle i ne može više odjednom, pa dok ih valjam u prezlu...nikad nisam uspela brže od 2,5h da odradim

clock-img

02.11.2012, 09:50

clock-img

lesica

pencil-img

12013

Sada ću da ih i ja pravim user posted image Moram! Kad sam alava,a kad mi udje crv u glavu onda nema odustajanja.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

clock-img

06.11.2012, 18:49

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

Ma kakvih sat vremena... izgleda ali ima tu posla...
Ja sam pre juce kupila , upravo sam ih smazala. Nisu lose, al moje su lepse user posted image

clock-img

06.11.2012, 19:11

clock-img

viking

pencil-img

6644

Vrhunski slatkis! Mm ih ne voli (zaboga, nema cokolade!) pa kupujem gotove. I sama pojedem ceo paket odjednom.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

clock-img

06.11.2012, 20:04

clock-img

Anoniman

Vik, ja punim knedle čokoladom za mm, kad budem dolazila sledeći put u BG doneću vam da probateuser posted image

clock-img

06.11.2012, 21:23

clock-img

branki*

pencil-img

20828

obozavam knedle sa sljivama,nisam ih nikad pravila,a kanim se vec odavno.moracu uskoro da se resimuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

06.11.2012, 21:26

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

Ni mm nije ljubitelj, moracu mu napraviti s cokoladom user posted image

clock-img

23.02.2013, 12:57

clock-img

branki*

pencil-img

20828

jedno pitanje-kad pravim sa zaledjenim sljivama,moram prvo da ih odledim,je li tako?kad se knedle skuvaju,onda valjam u przene przle,je to sve bude hladno,ohladjene knedle u ohladjene prezle ili?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

23.02.2013, 13:20

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

e , da ti kazem user posted image
sljive treba da su odledjene i dooobro okapane - iscedjene ili kako vec
i kad knedle valjas u prezlu , nista nije hladno
znaci stavis vodu da se greje , pocinjes da przis prezlu , voda prokljuca , knedla se kuvaju i iz vode u cediljku iz cediljke u prezlu
znaci nista nije hladno

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

23.02.2013, 13:24

clock-img

branki*

pencil-img

20828

olgaa,tebe sam cekala da mi kazesuser posted image
pomogla si puno,hvala ti,sad znam sta mi je ciniti!cim se odlede sljivice,krecem u misijuuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

23.02.2013, 13:27

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

ja inace koristim sljive iz kompota , jaaako retko zamrznte , odnda ih ubacim u kljucalu vodu , bace kljuc i cedim ih
ali mozes gomboce da pravis i sa dzemom od sljiva ili kajsija ili bilo kojim ( jednostavnije je u testo kasika dzema - pekmeza - cegagod , formiras knedle i kuvas )
i da , kad koristis smrznute sljive onda ti reba malo vise secera , sad da li ces staviti u testo ili ces prezlu vise zasladiti tvoja volja user posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 23.2.2013 13:29:04 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

23.02.2013, 13:36

clock-img

branki*

pencil-img

20828

okuser posted image
imam svo potrebno teorijsko znanje,samo da krenem u akciju!knedle,here I comeuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

23.02.2013, 18:09

clock-img

branki*

pencil-img

20828

tek da se zna-majstor sam za ove knedle!ispale su...vrhuser posted image user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

23.02.2013, 19:06

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

svaka cast user posted image
nije sto sam ti davala smernice al znala sam da ce biti super user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !