cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Zimnica

  
clock-img

15.11.2011, 13:18

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

ja ovo pravim sa pola kila cvekle i stoji mi u serpi dok ne pojedemo

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

15.11.2011, 13:20

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26945

Moji svekar i svekrva imaju pun dzak cvekle. Mi volimo cveklu, ali me nervira sto mora da se malo duze kuva. Mada, ovaj put nisam dugo kuvala da ne bih trosila struju.

clock-img

15.11.2011, 13:21

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Ja za obrok pojedem pola tegle od kileuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

15.11.2011, 15:22

clock-img

bebać

pencil-img

2235

Meni je mama spremila cveklu, i poslalauser posted image

mi je jako volimo, i ja i m, kao salatu...

a ja sam danas stavila kupus da uskisne, za 15 dana imat ću kiseli kupus, njega obožavam, kao salatu najviše(sa malo ulja, vegete i mljevene crvene paprike)

za vikend idemo kod mojih da se kolju pepa i džordžuser posted image user posted image i nekako me raduje to svo spremanje zimnice kad je čitava porodica na okupuuser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

clock-img

15.11.2011, 18:23

clock-img

GRGA

pencil-img

2365

Zene samo da vam javim....Krastavci su mi ispali FENOMENALNI....................ali fenomenalni....Svi koji su ih jeli kazu da nisu jeli tako dobre domace krastavce,,isti kao kupovni...

Paprike sa sirom i kajmakom su dobre,,nista se nije pokvarilo,,,,samo ,,posto,,ima dosta soli da bi se odrzale malo pre sluzenja ja potopim u hladnu vodu na 5 min,,i onda je savrseno!!

clock-img

16.11.2011, 10:19

clock-img

bebać

pencil-img

2235

Curke meni treba kakav oprobani recept za kobasicu(ono kad se kolju gice)

Jesteli već šta dosad pravili?

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

clock-img

16.11.2011, 14:25

clock-img

Tea2

pencil-img

1014

Pravila sam cveklu po Olginom recepti-savrseno....Hvala.

clock-img

17.05.2012, 15:36

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

verovale ili ne ali
ja danas pravila sok od zove user posted image
verovatno nece docekati zimu ali da se pribelezi user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

26.05.2012, 17:19

clock-img

PoisonEve

pencil-img

4352

Ja sam npravila danas dzem od jagodauser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

clock-img

30.05.2012, 15:42

clock-img

PoisonEve

pencil-img

4352

Jel neko marinirao sampinjone? Imam ih malo vise pa sam mislila da ih spakujem u tegle al ne znam kakouser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

clock-img

30.05.2012, 15:51

clock-img

lesica

pencil-img

12013

Pazi vako:operes pecurke,iseces ili ne iseces,naredjas u teglu i nalijes sa vrucim(po mogucstvu vrelim,mada znaju da puknu tegle) rastvorom soli (1l vode sa 1-2 ravne kasike soli) zatvoris i to je to. Ostavis da se ohladi.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

clock-img

30.05.2012, 15:55

clock-img

lesica

pencil-img

12013

E da,ja zaboravih da kazem da sam ja uvek za ovu prirodnu varijantu(tj.bez dodavanja sircetne kiseline,konzervanasa...) pre,narocito sa namirnicama koji ima tokom cele godine.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

clock-img

30.05.2012, 16:21

clock-img

PoisonEve

pencil-img

4352

A reci mi koliko tako mogu da stoje?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

clock-img

11.07.2012, 18:49

clock-img

PoisonEve

pencil-img

4352

Tri ture dzema od kajsija gotoveuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

clock-img

12.07.2012, 20:32

clock-img

Anoniman

nikako da se nakanim, proci ce mi kajsije ... curka, i prosle godine sam htela pa ne da su prosle pored mene nego sam se setila u septembru!
sinoc sam pokupila od dzejmi olivera recept za kecap. jeste da imam vec jedan koji mm obozava (vasi jedu majoneze, moj jede kecap. cu jede, pije) ali mi se ne dopada konzervans u njemu, pa cu da probam ovaj. taman imam domaceg neprskanog paradajza.

clock-img

12.07.2012, 20:39

clock-img

Anoniman

nisam uspela da pohvatam - kako ostavljate cveklu za zimnicu?

clock-img

12.07.2012, 21:57

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

ja je ne ostavljam za zimnicu onako da poredjam tegle na stelazu ( policu user posted image ) nego je zimi kupim sirovu i spremim onako kako sam napisala , ima je je zimi sveze ( mislim manje - vise ko i krompira user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

11.08.2012, 12:59

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

kompot od krusaka spremljen
kuva se paradajz
bas sam vrednaaaa user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

28.08.2012, 23:05

clock-img

jance

pencil-img

6439

e pa zene moje iscitah temu od pocetka, nisam nasla sta mi treba pa mi ostaje da pitam. uhvatila zadnji voz za breskve, kupili danas jednu gajbicu pa bi da pravim dzem da ima majstor sta da gustira zimi. jel imate neki recept u koji ne ide konzervans, dzemfiks ili rum? i sto detaljnije molim vas, ovo mi je apsolutno prvi pokusaj zimnice u zivotu. da a ista varijanta mi je i za sljive al one mogu da sacekaju jos koji dan, barem cep omeksati.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

clock-img

28.08.2012, 23:06

clock-img

Anoniman

Poslednji voz za breskve????? Nema breskvi??????

clock-img

28.08.2012, 23:11

clock-img

jance

pencil-img

6439

danas obisla futosku, limansku i kvantas, sve vrvi od sljiva i paprika, jedva nadjoh nekoga sa breskvama na kvantasu a da su jos i pogodne za dzem iliti da nisu sitne ili oni golaci ili tako to.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

clock-img

28.08.2012, 23:16

clock-img

Anoniman

KLIK

najnovije je (mamino) da recimo sljive rascepi na pola, izvadi kosticu, poredja u tepsiju i pospe secerom, stavi na 150 i zaboravi 2-3 sata.
proslogodisnji dzem od bresaka sam kuvala tako sto sam na 1kg bresaka stavila 200 gr secera (mozes i manje, mi volimo slatko) i kuvala, kuvala, kuvala i OBAVEZNO skidala penu. kad si zadovoljna gustinom skines sa vatre, u tegle, i utoplis do hladjenja.
na taj fazon sam pravila i jagode, a ove godine sam htel a da se oprobam sa kruskama

clock-img

29.08.2012, 07:59

clock-img

jance

pencil-img

6439

ne stavljas limun? probala sam sinoc breskve, nisu bas nesto slatke pa cu staviti mrvicu vise secera.
danas su prvo na redu breskve da mi nebi istrulile.
znaci stavljam sve na ringlu i na najmanju temperaturu pa kuvam dok nisam zadovoljna sa gustinom. jel trebaju pre da odstoje sa sve secerom pre kuvanja mozda? grejes tegle kad stavljas? zatvarati sa celofanom i original poklopcem ili samo sa poklopcem?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

clock-img

29.08.2012, 08:16

clock-img

Anoniman

Moja mama pravi taj džem od šljiva pečen u rerni i uvek pravi tri ture, jednu klot, jednu sa rumom a treći sa crnom čokoladom. Ponekad napravi i sa rumom i crnom čokoladom.

Mm i ja smo se dogovorili da ove godine ne pravimo sve nego pečemo paprike za zamrzivač, pravimo cepane paprike, i ostavljamo 8- glavica kupusa i nekoliko tegli šampinjona. Moja mama je preiuela na sebe kompote i džemove za Nevenu a od nje ćemo se grebati za ajvar i ljutenicu. Cveklu pravim po potrebi ne ostavljam kao zimnicu, a turšije toliko malo pojedemo da će nam biti dovoljno da ponekad jedemo kod mojih ili kupimo koju teglu krastavčića.

clock-img

29.08.2012, 10:35

clock-img

Anoniman

evo jos jedan recept, taj sam pravila pretprosle godine i bio je super (ma sve je to isto)
1 kg oljustenih i iseckanih bresaka
1/2 kg secera
5 gr putera (opciono)
90 ml soka od limuna

Staviti sve sastojke u serpu da prokljucaju, smanjiti vatru na srednje/slabo neka lagano vi 30 minuta. Napuniti vrele sterilisane tegle (mi ih operemo u masini za sudove, em cisto em sterilno), zatvoriti, okrenuti na poklopac da stoje oko 10 minuta, obrnes i utoplis do hladjenja.
Ja uvek i svuda stavljam 2x celofan pre poklopca, ako slucajno hrana dodje u kontakt sa poklopcem da ne pocne da rdja (to se najcesce desi kod krastavaca).
Puter u receptu je da bi masa ostala providna, inace pekmez bude mutan. Breskve se nece raspati prilikom kuvanja pa iseci ih na velicinu koju bi volela da vidis na parcetu hleba.
Mi stavljamo sve. I cepane paprike i pecene i ajvar (svake godine se pece i ljusti 100 kila paprike), i krastavci i malo tursije i pekmezi i kompoti i kecap i cherry u tursiji i ljute papricice (cherry i papricice mi gajimo, zato ih i ima). Od prosle godine ostavljam i paradajz i papriku ucelo, a da mama nije satarila maline iz dvorista i to bi.
Jagode ove godine nisam jer je kolega koji ima farmu dao otkaz