cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: krofne

  
clock-img

02.09.2011, 23:34

clock-img

GRGA

pencil-img

2365

MM je dobio em najlepsu u kraju em domacicu boli glava.Zato mi je kapija dva metra visoka i nigle nema zice.......user posted image

clock-img

03.09.2011, 15:23

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Joj Grgauser posted image
Super su krofnice, ajd sad piši u zimnicu šta si pravila, odaj nam tajne, ja krećem u ponedeljak ako mise šta ne poremeti.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

03.09.2011, 20:07

clock-img

snješka

pencil-img

1611

Krofne od juče user posted image , po receptu sa Minjinog bloga.

user posted image

Moraću probati ove što je Lu stavila.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

clock-img

03.09.2011, 21:41

clock-img

GRGA

pencil-img

2365

Zenske idem u zimnicu da vam ispisem kako sam ja to stvaila!

clock-img

03.09.2011, 21:49

clock-img

meyo

pencil-img

1737

super snjeska ma ide mi voda na usta
milion recepata i verzija sam isprobala i nikako mi ne ide al nikako morat cu pokusat ove sto je Lu
stavila mozda ipak uspiju..

clock-img

03.09.2011, 21:51

clock-img

soni

pencil-img

5581

snjeska..divno izgledaju i hocu sada da crknem koliko mi se to jede user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

clock-img

03.09.2011, 21:55

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Jao snješka što su dobre te čokoladne user posted image
meyo uspjećeš sigurnouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

03.09.2011, 21:58

clock-img

vonavoj

pencil-img

21998

ijaoj,sneska,,..sto su dobreeeeeeeeee...sada moram da uzmem i ja da jedem nesto slatkouser posted image

clock-img

08.09.2011, 15:16

clock-img

meyo

pencil-img

1737

lu nisu mi uspjeleuser posted image kazem vam ja ne umijem...
tj. ostane mi tijesto zivo unutra one se okolo isprze ..al unutra samo sirovo tijesto ..user posted image
poneka je uspjela doc onako superiska al recimo od 20 komada 5 su bile jestive....

recite mi onda dal se ono drugo mlijeko grije??
germa brasno secer mi super narastu onda dodam ostatak tijesta razvijem i cekam da narastu al nikako da budu onako bas velike... i pocrne mi skoro bre izgore .. na kojoj temperaturi ih przite jelč treba vrelo ulje ili neko srednje ?

evo opet mijesim da pokusam ..

clock-img

08.09.2011, 15:21

clock-img

maslackic

pencil-img

2852

Probaj da smanjis vatru,tj,ako ti posret ima do 6 ti onda na trojku stavi

clock-img

08.09.2011, 15:21

clock-img

Anoniman

meyo, ja sam dobro zagrejala ulje, ali sam posle smanjila jer bas brzo uhvate. i baba mi je rekla (po njenom receptu sam radila) da kad ih stavim u ulje - poklopim. i onda kad treba da ih preokrenem skinem poklopac i ne poklapam vise. zato je najbolje imati serpicu sa staklenim poklopcem da vidis kad pocnu da dobijaju boju.
a ona mi je rekla i kad ih izvadim casom, ostavim 15 min da narastu, pa okrenem i ostavim jos 15 min.

clock-img

08.09.2011, 15:28

clock-img

Lu

pencil-img

15094

IZVORNA PORUKA: maslackic

Probaj da smanjis vatru,tj,ako ti posret ima do 6 ti onda na trojku stavi


Meyo ovako kao što je rekla maslackic, kad se zagrije ulje smanji na srednju jačinu, i još nešto, kada si ih isjekla čašom jesi li ostavila da narastu 45 minuta?
I ja ne poklapam, nema potrebe.

< Poruku je uredio Lu RR -- 8.9.2011 15:29:19 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

08.09.2011, 15:30

clock-img

maslackic

pencil-img

2852

e sve to sto kaze Ksena je tako. user posted image
Jel zna neko kako da ove krofne od Lu nafilujem recimo dzemom ali ne da je napunim nego onako odozgo da stavim kaicicu dve dzema,da ostane na krofni kao popunjena rupa
ala samga objasnila...

sad vidim i da je Lu ti user posted image user posted image

< Poruku je uredio maslackic -- 8.9.2011 15:32:22 >

clock-img

08.09.2011, 15:30

clock-img

meyo

pencil-img

1737

jesam i sat vremena al mi nisu narasle kako treba tj. tek mrvicu mozda sam trebala duze
s tim sto cu sada da ih stavim na krpu .. bile su mi na radnu plocu samo.. pa mozda im bilo "hladno"user posted image

clock-img

08.09.2011, 15:33

clock-img

Lu

pencil-img

15094

IZVORNA PORUKA: meyo

jesam i sat vremena al mi nisu narasle kako treba tj. tek mrvicu mozda sam trebala duze
s tim sto cu sada da ih stavim na krpu .. bile su mi na radnu plocu samo.. pa mozda im bilo "hladno"user posted image


E na hladnom neće sigurno narasti, ajde biće bolje drugi put pitaj sve što te zanimauser posted image
Maslačkić ti hoćeš rupicu u sredini jel, pa probuši prstom i napuniuser posted image
A možeš ih i premazati odozgo kao snješka čokoladomuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

08.09.2011, 15:35

clock-img

Anoniman

nije to malo vremena, sat vremena je i mnogo. mozda kvasac nije bio svez? a kad treba da odstoje, ne bi trebalo da budu na hladnom kao i svako kiselo testo.

clock-img

08.09.2011, 15:36

clock-img

vonavoj

pencil-img

21998

mmmmmm..sada se i meni jedu..kad god neko otvori temu,ja dobijem napad za krofnama...moracu da ih spremam!user posted image user posted image

clock-img

08.09.2011, 15:39

clock-img

Lu

pencil-img

15094

IZVORNA PORUKA: ksena

nije to malo vremena, sat vremena je i mnogo. mozda kvasac nije bio svez? a kad treba da odstoje, ne bi trebalo da budu na hladnom kao i svako kiselo testo.


Da provjeri kvasac a i kad dodaješ brašno lagano ga umiješaj i poslije rukom polako nakuhaj da ne bude tvrdo tijesto, jel me razumiješ šta pričamuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

08.09.2011, 15:45

clock-img

maslackic

pencil-img

2852

ti hoćeš rupicu u sredini jel, pa probuši prstom i napuni



hocu rupicu ali ne da pocepam testo kad bude gotovo nego jel mogu da se isprze sa dJem user posted image a da ne iscurii

clock-img

08.09.2011, 15:55

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Ahaaa, evo prijedlog, ko prvi bude pravio krofne, neka jednu malo zabuši prstom( SIROVU)  i neka je ispeče da vidimo hoće li ostati rupica, i mene zanimauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

08.09.2011, 15:56

clock-img

meyo

pencil-img

1737

aaaaaaaaaa sad nece da mi naraste ovo mlijeko i kvasac :( a prosli put u 5 minuta naraslo??
jel mogu malo ugrijat tu smjesu??

clock-img

08.09.2011, 16:02

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Jesi ugrijala mlijeko, slobodno nek bude toplije!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

08.09.2011, 16:03

clock-img

meyo

pencil-img

1737

jesam ..al tek je mrvicu naraslo  al nema veze idem umijesit ja sve pa javim kako je proslo
ma vala ne odustajem od spremanja ovih tovjih krofni dok mi ne ispadnu ovako lijepe kao tebi Lu :)

sto ti ej entuzijazamuser posted image

clock-img

08.09.2011, 16:09

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ahaaa, evo prijedlog, ko prvi bude pravio krofne, neka jednu malo zabuši prstom( SIROVU)  i neka je ispeče da vidimo hoće li ostati rupica, i mene zanimauser posted image



heheheh...ostace! tako pravi moja druga baba, ali ne pravi sa skroz rupicom nego sa udubljenjem u sredini i onda kad su gotove tu stavlja pekmez user posted image

clock-img

08.09.2011, 16:20

clock-img

maslackic

pencil-img

2852

Meni su iz cega uspele user posted image user posted image samo sto sam spalila prve dve krofne na prejakoj vatri user posted image