cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Azoospermija

  
clock-img

28.11.2023, 20:54

clock-img

Bicesuper

pencil-img

540

@Jelena3989 DRago mi je da je moja "nesreca" nekom usovno receno pomogla. Razumem sve tacno, vama nije ostalo embriona tamo pa ste bii u fazonu daj da probamo ovde da nadjemo spermatozoide pa ako ne nadjemo ponovo cemo tamo. Ja tamo imam embrione i nije dolazilo u obzir da ponovo prolazim stimulaciju dok sav materijal iz Turske ne potrosim. Ja prvi put nism radila genetske analize (dobro je da sam psihicki prezivela) a drugi put sam odnela ali nije imalo sta da se nadje jer nije bilo materijala ploda, vec samo moj, jer drugi put nije doslo do "prave trudnoce". Meni je hematolog izricto rekao ne clexane i aspirin... Pa eto neka i druge devojke imaju u vidu. Mada bih ja vise volela da sam na clexanu. Takođe mi je rekao hematolg da PAI i onaj MTHFR uopse nisu bitne , najbitniji su Faktor 5 i Fakor 2, kao i lupus i on neke imunoloske, ne znam ni kako se zovu, ima neki protein, homocistei i slicno.
Interesuje me koja ti je sada ovde terapija ako si radila transfer: Hvala puno.

clock-img

28.11.2023, 21:14

clock-img

elpida

pencil-img

10



IZVORNA PORUKA: Bicesuper

@Jelena3989 DRago mi je da je moja "nesreca" nekom usovno receno pomogla. Razumem sve tacno, vama nije ostalo embriona tamo pa ste bii u fazonu daj da probamo ovde da nadjemo spermatozoide pa ako ne nadjemo ponovo cemo tamo. Ja tamo imam embrione i nije dolazilo u obzir da ponovo prolazim stimulaciju dok sav materijal iz Turske ne potrosim. Ja prvi put nism radila genetske analize (dobro je da sam psihicki prezivela) a drugi put sam odnela ali nije imalo sta da se nadje jer nije bilo materijala ploda, vec samo moj, jer drugi put nije doslo do "prave trudnoce". Meni je hematolog izricto rekao ne clexane i aspirin... Pa eto neka i druge devojke imaju u vidu. Mada bih ja vise volela da sam na clexanu. Takođe mi je rekao hematolg da PAI i onaj MTHFR uopse nisu bitne , najbitniji su Faktor 5 i Fakor 2, kao i lupus i on neke imunoloske, ne znam ni kako se zovu, ima neki protein, homocistei i slicno.
Interesuje me koja ti je sada ovde terapija ako si radila transfer: Hvala puno.



clock-img

29.11.2023, 07:48

clock-img

Jelena3989

pencil-img

21

Bicesuper, oprosti, sve zaboravim da napišem. Tokom stimulacije aspirin, od transfera fraksiparin i mala doza pronizona koji mi je sada ukinut. Primala sam i male doze estrofema (daju ga i ovde svima), utrogestan, pg depo. Od suplemenata aktivna folna i obična, imam šemu po kojoj se povećavaju doze od stimulacije do trećeg trimestra. U medjuvremenu sam i negativna na lupus, imunološki mi nista nije nađeno, ali zbog infarkta posteljice lekari kod kojih idem su se složili da ostajem na niskomolekularnim heparinima. Inace kažu da pronizon treba i ženama sa Hasimotom zbog antitela. Eutirox nisam nikad ni prekidala, a endokrinolog mi je pratila tsh I ft4 celu stimulaciju, kao i progesteron kasnije, dok je hematolog gledao d dimer na 2 nedelje. Meni je d dimer inace I u prvoj trudnoci bio nizak, ali sam ga redje radila. Tako da, moje mišljenje uprkos komentarima u Turskoj da lekari ovde preteruju I da je sve to glupo, nista nije glupo i nista nije bezveze. 

clock-img

29.11.2023, 08:05

clock-img

Bicesuper

pencil-img

540

@Jelena3898 Hvala na odgovorima. Meni ne deluje to kao preterivanje naših dr, naprotiv, nisu ti davali napamet, a ponovo su obazrivi jer si imala loše iskustvo. Da li mogu da ti pošaljem privatnu poruku da ne opterećujemo forum?

clock-img

29.11.2023, 08:26

clock-img

Jelena3989

pencil-img

21

Naravno, pisi slobodno.

clock-img

29.11.2023, 09:01

clock-img

Bicesuper

pencil-img

540

@Jelena3989 Poslala, hvala ti.

clock-img

29.11.2023, 09:20

clock-img

Jelena3989

pencil-img

21

Izgleda da ja ne mogu da primam poruke jer nemam dovoljno postova. 

clock-img

29.11.2023, 09:34

clock-img

Bicesuper

pencil-img

540

Da da sad vidim, kao posalo a nije otisla.
Koja si sada nedelja? Kod kog dr ides? Ja ovde nemam nekog dobrog ginekologa, kd koga god da sam isla, kao nece da se mesa u posao drugog, radi kako ti oni kazu. Jedino eto sto mi je hematolog rekao e aspirin i clexane zajedno. Ali sve dalje kad sam ga pitala, on kaze radite ako vam kazu u Turskoj. I iznnadilo me je sto mi je hemtolog rekao da pijem obicnu folnu kiselinu od 5 mg svaki drugi dan, ranije sam pila aktivnu. Kakva je tebi sema za folnu? Da li imas neki savet, preporuku, dok ne odem na prvi UZ da jos nesto uradim, neku analizu iz krvi. Hematolg mi cak nije reao ni ddimer da gledam

clock-img

29.11.2023, 09:49

clock-img

Jelena3989

pencil-img

21

Pisi mi na astrodzeki@gmail.com

clock-img

29.11.2023, 11:13

clock-img

Bicesuper

pencil-img

540

Hvala puno, pisala sam.

clock-img

29.11.2023, 13:45

clock-img

elpida

pencil-img

10

Pozdrav svima!Mi smo nakon dve neuspesne micro tese odlucili se na donora. Za dva meseca krecemo ponovo u proces. Iako znam da sve to prolazi milion provera, opet imam ogromnu dozu straha kako ce suprug reagovati kad se beba rodi i okolina, kako ce da izgleda, da li ce biti zdravo itd.. Nismo nikom rekli da smo se odlucili za donora..Osecam se nekako sama u svemu tome. Ja sam izabrala donora, on nije hteo da vidi sliku.. Pisite mi ako imate slicna iskustva, i savete.. 

clock-img

29.11.2023, 18:28

clock-img

pudlicica

pencil-img

51

Gde ste radili micro tese, te dve?

clock-img

29.11.2023, 18:29

clock-img

pudlicica

pencil-img

51

Gde ste radili te dve micro tese?

clock-img

29.11.2023, 20:38

clock-img

elpida

pencil-img

10

Radili smo u Solunu. Iz jedne bilo 5 spermatozoida i imali jedan embrion, nije doslo do trudnoce. Drugi put u aprilu ove godine, dva spermatozoida lose morfologije koja nisu ni uspela da oplode moje jajne celije.

clock-img

29.11.2023, 21:03

clock-img

pudlicica

pencil-img

51

Bas mi je zao ;((( moj muz ima kriptozoospermiju,mi smo radili vto u Srbiji, i samo jedan embrion, drugog dana su zaledili, i naravo vto neuspešna, i onda smo uradili hormone i dnk fragmantaciju, i hormoni i dnk frag. Su loši, jedan bilog nam je rekao nikako da ne radimo vto zbog dnk frag, mora da se popravi pa tek vto, na kraju smo otišli u tursku, i preko centrifuge su mu našli preko 100 komada, pokretne ali dnk fragm. Je losa,  i onda nam je urolog dao jedan lek za hormon i vitamine, tri meseca da uzima, pa tek da se radi, vidim da ovaj urolog daje lekove, pa ako ne može ništa tek micro tese,mislim da su turci bas stručni za mušku neplodnost

clock-img

29.11.2023, 21:12

clock-img

Bicesuper

pencil-img

540

@elpida da li je partner tvoj predlozio donaciju? Cini mi se kao da on ne zeli previse da ucestvuje, verovatno mu je bolno. Ali nije mu teze nego tebi i treba da ti bude veliki vetar u ledja.
O donaciji ni nemoj pricati, narod je primitivan. Ja nisam ricala maltene ni o azospremiji.
Ja mislim da je polovina parova sto je isla u Prag posle neuspeh ovde radila donaciju, samo ne pricaju.
Ne bih da glumiomo psihologe ali treba da vidis da li si sama sa sbom u redu sa donaciom, a kako ce se muz ponsati, to ne moze znati, upitno je vrlo. Ti ga znas pa mozes proceniti.
Sto se tice strahova za zdravlje, svi ih imamo. donori su pod vecom kontroom od muzeva.
Zasto muz npr nije hteo da ucestvuje u odabiru?

clock-img

29.11.2023, 21:16

clock-img

elpida

pencil-img

10

Uh, stvarno je tesko kroz sve ovo prolaziti.. Ja mislim da je to svakako bolje od azoospermie, i da ako su nasli vec toliko, sredice se to sa hormonima i vitaminima. Nama je lekar rekao da je nije pametno da idemo i treci put na micro tese, pa sam se javila.dr Emre. On kaze kako postoji sansa, i da vazno da je testosteron dobar.Ne znam vise sta da mislim, Grci tvrde da je to to, da ne bi savetovali da se radi ponovo operacija. Meni sad sve to ne da mira, a opet sa jedne strane smo se odlucili za donora. Nije mi bas svejedno. Kakva je situacija sa vama? Da li je on prica o tome, i hoce da pije hormone?Kod nas je bilo da zaboravi po par dana, i da mi kaze da je popio, a nije. 

clock-img

29.11.2023, 21:24

clock-img

elpida

pencil-img

10

Posto smo sve opcije probali, onda smo rekli idemo na donaciju. Ja sam na to sve naravno pristala samo da se ne oseca lose i da nastavimo nas zivot sa bebom, pa makar i od donora.Ali kad je doslo da se bira donor, ja mu saljem slike, on kaze ne mogu da gledam to mi je previse, a slike su od donora kad su bili bebe.Na kraju ga napadnem i onda mi se izvini, ali on i dalje ne zna kako taj donor izgleda, ni karakteristike, nista.Onda kazem sebi, njemu je tesko mozda da ga ne smaram sa tim, ali zato sebe mucim i brinem mnogo. Gledam ga sa drugom decom, obozava svu decu, i kaze mi da ce ga voleti i vise od mene. Mada, drugacije je kad se beba rodi, sva ta osecanja mogu biti pomesana.. Za azoo isto nikome ne pricamo jer nemam snage da slusam gluposti a tek za donaciju. Sve je spremno, za dva meseca cemo ici na vto, samo ja da se poslozim jos u glavi...

clock-img

29.11.2023, 21:35

clock-img

Bicesuper

pencil-img

540

Molim te razmisli dobro. Prevelika je to stvar i korak da bi se tvoj partner ponasao tako. Ja bih ozbiljno razmislila. Mislim da bi bilo pametno da odete i zajedno na teapiju, ovo su bitne i vazne stvari. Ne bih da budem moridna ali statistike kazu da vecina muskih ostavi zene ako su neplodne a skoro nijedna zena muskarca....
Dalje, ja ne bih tako dizala ruke, nasli su mu nekad nesto, moze to da se poboljsaaaaaaaaaaaaa veruj mi. Nemoj da mislis da su drugi u boljoj situaciji jer moze da ima milion ako ne valjaju morfoloski to je kao da nema nijeddan.
Osecam se vrlo cudno sto ti ovo pisem, ali ja bih razmislila i to dobro. Da ste sto posto zajedno u tome i ti i muz, i da on nema nista, dajem vetar u ledja. Ovako nisam sigurna. Tu smo za tebe. Pisi sta god da treba.

clock-img

29.11.2023, 21:36

clock-img

Bicesuper

pencil-img

540

Znas koliko njih ovde su digli ruke, predlagali im donora, a u Turskoj iz prve dobili decu.
Ej pa ja sam dobila 9 embriona, ej 9 embriona i to blastocista od 10 jajnih celija.

clock-img

29.11.2023, 21:47

clock-img

elpida

pencil-img

10

To me i muci, da li da odemo da probamo u Turskoj. On tvrdi da mu je urolog zabranio da se ide treci put na micro tese, to moze da utice na njegovo zdravlje. Nagovoricu ga odemo kod dr Emre, bar na konsultacije da cuje i od njega kako stvari stoje, pa ako ne uspe ni tamo onda donor. Meni je ostalo 6 jajnih celija, ne bih morala da prolazim opet stimulaciju i sve to.Da znas da si mi ulila nadu, hvala na svakoj reci podrske! ❤️

clock-img

29.11.2023, 21:50

clock-img

pudlicica

pencil-img

51

Da pije sve kako su nam rekli, postuje sve, inače nema svrhe raditi, pazimo na ishranu, uveče hladi tetise, mnogo mi je zao kad čujem tako nešto, mi idemo u Bahceci može da ih nadjes na instagramu, mnogo su uspeli i ako su mnogi rekli nema nade, ali ipak vi znate najbolje, teška je to borba 

clock-img

29.11.2023, 22:02

clock-img

pudlicica

pencil-img

51

Ivana Korob možeš da nadjes na YouTube oni su ja mislim išli u prag dva puta micro tese radili tako mislimi rekli su im donacija sper. I oni na kraju su uspeli u Srbiji micro tese i ostala trudna, Turci su stvarno sto se tiče muške nepldnosti najbolji, opet kažem vi najbolje znate, meni biolog rekao da muz uradi genetiku ako mu genetika losa onda donacija, ja sam rekla nikad, boriću se da imamo našu bebu 

clock-img

29.11.2023, 22:05

clock-img

pudlicica

pencil-img

51

bahcecisrbija Bahceci je ponovo pobedio u borbi protiv azoospermije! L Nas pacijent je podvrgnut Micro TESE proceduri u razlicitim centrima, ali nije pronadena sperma. Nas par se osjecao priliăno beznadezno zbog proslih neuspjesnih pokusaja. E


Zahvaljujuci iskustvu naseg doktora Bülenta Erola i nasoj tehnoloskoj opremi, uspjeli smo pronaci zdravu spermu postupkom Micro TESE! * U Micro TESE proceduri, gdje se koriste specijalni opticki uredaji, tkivo testisa se uvecava 24 puta i nas doktor prikuplja tkiva u kojima pretpostavlja da ce se pronaci spermatozoidi. Prikupljena tkiva idu direktno u nas embrioloski laboratorij, gdje se sortira i odabira najzdravija sperma.


Zahvaljujuci mogucnostima koje pruza tehnologija, saopstavamo dobre vijesti nasim parovima. * Sada odbrojavamo dane za sliedece vijesti, dobre vijesti o trudnoci.



clock-img

29.11.2023, 22:17

clock-img

Bicesuper

pencil-img

540

Elpida tvoj suprug je izgleda malo pogubljen i nije postavljen na svoje mesto. On gospodin ne bi treći put pod nož zbog svog zdravlja, možeš misliti… a mi žene primamo konjske doze hormona od kojih se dobija rak dojke i svi preporučuju ženama koje su prošle kroz VTO da se češće pregledaju. Njemu od operacije mogu malo da se “sjebu” hormoni koji mu i ovako nisu najbolji.Uradite ako niste kariotip i mikrodelecije i sve hormone i konsultacije kod dr Emre.Ne znam kako ćeš sa tim jajnim ćelijama koje su u Solunu u Istanbul, ali polako. Prvo da odete na konsultacije kod dr Emre.Uradite ove analize, reci suprugu da od njega zahtevaš posvećenost… a mi smo tu i držimo fige.Nemam ništa protiv donacije ali ovde mislim da je odluka doneta preuranjeno.Sto se tiče Ivane Korab njima su u Pragu odmah rekli donacija nisu mu ni tražili spermatozoide, ovde su dobili dvoje dece, njenom suprugu su na razne nacine nalazili, radjena je punkcija, tesa.Mnogi pričaju Da rade microtesu, počev od Vinke, ali ne rade…  to nek ljudima bude jasno.Ima samo jedan dr, Milenković, ali on je ginekolog.Ja mislim da zbog vašeg prethodnog iskustva ipak idete kod Emre i kod proverenog urologa.