cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Azoospermija

  
clock-img

12.10.2023, 13:12

clock-img

bopsich

pencil-img

55

Evo da vam javim sretne vijesti, došli nalazi bete, 9 dan od transfera - 113,3 🥰 Ponavljam u subotu da vidim hoće li se pravilno duplati, ali već se veselim ❤️
No give up rekla sam ti tamo sto mislim o Emreu i Turskoj, upravo ovdje sam i saznala za njega. Pročitaj malo unazad, ima dosta toga, ali isplati se 

clock-img

12.10.2023, 13:16

clock-img

17 joka

pencil-img

10871

Cestitam od srca!  Cekamo lepu uduplanu betu pa  onda mozes i  u trudnucke teme da se druzimo.

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

clock-img

16.10.2023, 15:55

clock-img

bgavaks

pencil-img

2

Pozdrav svima! Evo i ja da se javim nakon izvesnog vremena. Nakon uspešne microTese pre 2 godine i aspiracije pre godinu dana (4 odlična embriona u formaciji 1-1-2 za transfere)
sredinom juna je supruga imala transfer, prvi, i sada je 5. mesec, čekamo devojčicu! Naš ginekolog je dr. Sami. I ako mu je slab engleski jezik, čovek je najdetaljniji od svih, jako pedantan i predan poslu. Oduševljeni smo.

Ja sam i dalje u kontaktu sa Dr. Emreom i on dolazi u Beograd 4. 11. gde će održati besplatna predavanja za sve koji žele više informacija o VTO na njihovoj klinici i posebno sa akcentom na azoospermiu.

Svi detalji su ovde https://emrebakircioglu.com/sr/predavanje-u-beogradu kao i linkovi za prijavu. Potrudićemo se da i supruga i ja budemo prisutni, obzirom na veliku zahvalnost koju dugujemo doktoru i klinici.

Veliki pozdrav!

clock-img

16.10.2023, 16:52

clock-img

bopsich

pencil-img

55

Bgavaks čestitam, ovakve vijesti mi uvijek izmame osmjeh na lice 🥰Da smo bliže, i mi bi došli u Beograd, jer smo također do neba zahvalni dr. Emreu, ali i Suleymanu i Numanu. ..Inače danas sam ponovno vadila betu. Znači vrijednosti su bile sljedeće;9 dpt 11311 dpt 25413 dpt 555Vidim da se dupla kako treba, ali isto kao da je malo na granici, da je mrvicu niže ne bi bilo dobro.. Mislite da je to u redu? Pregled je 24.10., ne mogu dočekati.

clock-img

16.10.2023, 23:05

clock-img

Jelena3989

pencil-img

21



IZVORNA PORUKA: bopsich

Bgavaks čestitam, ovakve vijesti mi uvijek izmame osmjeh na lice 🥰Da smo bliže, i mi bi došli u Beograd, jer smo također do neba zahvalni dr. Emreu, ali i Suleymanu i Numanu. ..Inače danas sam ponovno vadila betu. Znači vrijednosti su bile sljedeće;9 dpt 11311 dpt 25413 dpt 555Vidim da se dupla kako treba, ali isto kao da je malo na granici, da je mrvicu niže ne bi bilo dobro.. Mislite da je to u redu? Pregled je 24.10., ne mogu dočekati.




Evidentno je da se pravilno duplira. Ne ide tačno u broj, ali nijedna beta nije ni za nijansu manja. Pomnozi ih sa 2 pa ces videti i sama. 

clock-img

17.10.2023, 11:47

clock-img

17 joka

pencil-img

10871



IZVORNA PORUKA: bopsich

Bgavaks čestitam, ovakve vijesti mi uvijek izmame osmjeh na lice 🥰Da smo bliže, i mi bi došli u Beograd, jer smo također do neba zahvalni dr. Emreu, ali i Suleymanu i Numanu. ..Inače danas sam ponovno vadila betu. Znači vrijednosti su bile sljedeće;9 dpt 11311 dpt 25413 dpt 555Vidim da se dupla kako treba, ali isto kao da je malo na granici, da je mrvicu niže ne bi bilo dobro.. Mislite da je to u redu? Pregled je 24.10., ne mogu dočekati.



Beta se savrseno dupla  cak i preko duplo sto je super cekamo najlepse vesti sa uz a ja navijam da cujete  ❤❤

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

clock-img

19.11.2023, 23:15

clock-img

Bicesuper

pencil-img

540

Devojke zdravo tj saborci zdravo.Raduje me uspeh svih, a više ne mogu sve da pohvatam ali vidim sve dobro i ide ka tome.Imam pitanje jedno i dosta bi mi značilo ako bi mi više vas odgovorilo- šta ste pored estrofema i progesterona dobijali kao pripremu za transfer tj posle transfera? Mene ova količina lekova malo već zabrinjava i zbunjuje…Pa bih da čujem šta ste vi imali

clock-img

20.11.2023, 09:28

clock-img

Prolecee

pencil-img

161



IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Devojke zdravo tj saborci zdravo.Raduje me uspeh svih, a više ne mogu sve da pohvatam ali vidim sve dobro i ide ka tome.Imam pitanje jedno i dosta bi mi značilo ako bi mi više vas odgovorilo- šta ste pored estrofema i progesterona dobijali kao pripremu za transfer tj posle transfera? Mene ova količina lekova malo već zabrinjava i zbunjuje…Pa bih da čujem šta ste vi imali





Zdravo, Bicesuper :) Ako pamtim lepo, utvrdjena ti je trombofilija pa je i normalno da te pokrivaju. Ja imam neku trombofiliju koja se tice folata u organizmu, tako da nisam uzimala fraksiparin, ali jesam aspirin (dok nisam prvi put prokrvarila), bedoksin, b12, vit C, E, D, gvozdje, folnu 3xdnevno, alerakt, femibion, utrogestan skoro sve vreme od doza 3x3 pa su smanjivali.

clock-img

20.11.2023, 09:37

clock-img

Bicesuper

pencil-img

540

@Prolecee kako si?Ja sam ponovila test na trombofiliju jer je hematolog posumnjao da imam faktor 5 laiden, jer mi je neki protein (c ili s) uredan, a to je nemoguće…Kad sam ponovila ispalo je da nemam, tj da imam samo neku PAI i neki Mthfr ali hematolog kažu da one nisu ništa.Ja pijem estrofem 2 puta po 2 tablete, progesteron 3 puta po 400 mg.Aspirin. Sulejman je hteo da mi da i clexane ali sam mu rekla da je hematolog rekao da cleksane i aspirin nikako ne mogu zajedno (prošli put to nisam znala) pa me je ostavio samo na aspirinu.Aspirin je dosta štetan lek… za nas ne toliko, za plod vrlo, pa mi nije jasno zašto ga daju.Plus mi je Sulejman prepisao da sad uzimam i neki kortikosteroid. Meni je to sve too much, pa zato pitam šta je ko imao…Od aspirina može da se krvari, ne znam zašto ga daju, ne bih da se mešam u posao ali nije poenta mi da das sve žive lekove…Kako si ti, kako ide?

clock-img

20.11.2023, 10:19

clock-img

bopsich

pencil-img

55

Ja sam prije FET-a dobila samo Estrofem 3x2 mg i Utrogestan 3x1. Par dana prije transfera mi je Utrogestan pojačan na 3x2 i sad još uvijek uzimam i jedno i drugo. Inače, ja sam punih 9 tjedana trudna (9+3), za sad je sve u redu. Dvije bebice su tu, kucaju 2 srca i čekam sljedeći utorak za pregled. Bilo je svega, i krvarenja prije nekoliko tjedana, ali sve se smirilo i ide po planu 😊 Za točno tjedan dana planiram i prenatalni test. I meni se činilo sve to kao jako puno lijekova, pogotovo u postupku kad smo radili aspiraciju, ali imam povjerenja u dr. Suleymana i sigurna sam da oni znaju što rade. Već kad sam tu da iskoristim i ja vrijeme za jedno pitanje. Do kad ste bili na terapiji Utrogestanom u Estrofemom? Do kraja 12. tjedna ili? Možda da pošaljem poruku dr. Suleymanu da ga pitam ili da to dalje dogovaram s ginekologom koji mi vodi trudnoću? 

clock-img

20.11.2023, 18:07

clock-img

WomenX

pencil-img

5

Koliko sam shvatila kod nas se utrogestan koristi skoro do kraja trudnoce. Ja sam sada 20-a nedelja i koristim ga 2x1 200 mg. Estrofem sam prestala da koristim jer mi je tako rekao i ginekolog koji mi prati trudnocu. Kod nas nije praksa uopste da se koristi, dok ga Turci preporucuju. 

clock-img

20.11.2023, 19:15

clock-img

Bicesuper

pencil-img

540

@bopsichTebi je verovatno prvi transfer, meni je ovo treći pa me kljuka lekovima bas preterano. Nema poente za svim tim oni to daju da bi se osigurali od svega… Lično mislim da kada ne uspe, nije uspelo jer embrion nije bio valjan a ne jer nisi primao brdo lekova. Postoje teorije koje kažu da ne treba ništa mi uzimati jer se tako samo veštački stvara dobra podloga pa posle dolazi do problema.No svakako mislim da su progesteron i estrofem ok.Koliko ja znam estrofem prekidaju negde oko 12 nedelje Ali nisam sto posto sigurna, nisam do 12 nikada dogurala.A za progesteron ne znam. Da li vaginalno koristiš progesteron.Držim fige da sve bude kako treba, javljaj… 

clock-img

23.11.2023, 21:55

clock-img

Prolecee

pencil-img

161



IZVORNA PORUKA: Bicesuper

@Prolecee kako si?Ja sam ponovila test na trombofiliju jer je hematolog posumnjao da imam faktor 5 laiden, jer mi je neki protein (c ili s) uredan, a to je nemoguće…Kad sam ponovila ispalo je da nemam, tj da imam samo neku PAI i neki Mthfr ali hematolog kažu da one nisu ništa.Ja pijem estrofem 2 puta po 2 tablete, progesteron 3 puta po 400 mg.Aspirin. Sulejman je hteo da mi da i clexane ali sam mu rekla da je hematolog rekao da cleksane i aspirin nikako ne mogu zajedno (prošli put to nisam znala) pa me je ostavio samo na aspirinu.Aspirin je dosta štetan lek… za nas ne toliko, za plod vrlo, pa mi nije jasno zašto ga daju.Plus mi je Sulejman prepisao da sad uzimam i neki kortikosteroid. Meni je to sve too much, pa zato pitam šta je ko imao…Od aspirina može da se krvari, ne znam zašto ga daju, ne bih da se mešam u posao ali nije poenta mi da das sve žive lekove…Kako si ti, kako ide?






Ja sam super, porodila sam se u utorak na praznik, koliko sam usla u 9. mesec. Dobili smo sina i cerku, Mihaila i Andjeliju, dobro smo svi hvala Bogu. 

clock-img

23.11.2023, 22:16

clock-img

flamingos

pencil-img

25396



IZVORNA PORUKA: Prolecee



IZVORNA PORUKA: Bicesuper

@Prolecee kako si?Ja sam ponovila test na trombofiliju jer je hematolog posumnjao da imam faktor 5 laiden, jer mi je neki protein (c ili s) uredan, a to je nemoguće…Kad sam ponovila ispalo je da nemam, tj da imam samo neku PAI i neki Mthfr ali hematolog kažu da one nisu ništa.Ja pijem estrofem 2 puta po 2 tablete, progesteron 3 puta po 400 mg.Aspirin. Sulejman je hteo da mi da i clexane ali sam mu rekla da je hematolog rekao da cleksane i aspirin nikako ne mogu zajedno (prošli put to nisam znala) pa me je ostavio samo na aspirinu.Aspirin je dosta štetan lek… za nas ne toliko, za plod vrlo, pa mi nije jasno zašto ga daju.Plus mi je Sulejman prepisao da sad uzimam i neki kortikosteroid. Meni je to sve too much, pa zato pitam šta je ko imao…Od aspirina može da se krvari, ne znam zašto ga daju, ne bih da se mešam u posao ali nije poenta mi da das sve žive lekove…Kako si ti, kako ide?






Ja sam super, porodila sam se u utorak na praznik, koliko sam usla u 9. mesec. Dobili smo sina i cerku, Mihaila i Andjeliju, dobro smo svi hvala Bogu. 

Joj divno.Čestitam!Mnogo sam srećna kad čujem tako predivne vesti.Uživajte u svakom danu i budite srećni.Želim vam sve najbolje.

clock-img

24.11.2023, 13:47

clock-img

Bicesuper

pencil-img

540

@ProleceePredivnoooooo. Nek Vam je sa srećom, i neka su nam dobrodošle bebe… Uživajte u svakom trenutku.Svaka čast, super si izgurala…Nadam se da je sve dobro proslo… 

clock-img

25.11.2023, 10:16

clock-img

Anoniman

Cao svima! Pisala sam ranije ...prvo Prolece cestitam i zelim sve najbolje! Mi ulazimo u 7 mjesec i isto je sve ok. Sto se tice ljekova ja sam pila estofem do prvog uz kada je Sulejman rekao da se prekine i tada sam odmah prvi put prokrvarila ali mi je napisao da je to ocekivano i bilo je sve ok, progesteron 3x2 mi je bio rekao do kraja 10-te sedmice medjutim posto sam imala dva puta manja krvarenja nejsnog razloga dr odavde inace strucnjak za visoko rizicne trudnoce je uveo i inekciju 10 dnevno. Do kraja 3.mjeseca sam korostila 3x2 progesteron i inekciju a do pocetka 5-tog je zadrzao samo inekciju 15 dnevno i onda smo stali sa progesteronom i sve je ok. Aspirin sam pila u pocetku do krvarenja ali sam onda stala. On nije u maloj dozi koju daju stetan. Ne brini. Drugo kortikosteroide su razmisljali isto da mi uvedu zbog krvarenja ali su odustali. Oni su prevencija pobacaja. Stoga, vjeruj dr znaju sta rade..nebih preispitivala sta ti kazu jer smo svi slucaj za sebe i radi kako ti kazu...moje iskustvo je da prvi trimestar dok se sve ustabili treba smanjiti akvivnosti i mirovati a onda ako je sve ok uzivati..ja sam isla na more, sad vjezbam, radim i sve je ok. Vidite kako ide. Slusajte dr.e i sve ce biti ok!

clock-img

25.11.2023, 15:30

clock-img

Bicesuper

pencil-img

540

Hvala puno na odgovorima.Imam blago krvarenje pa sam uradila betu po savetu dr i sad čekam razultat.Nadam se da će sve biti ok.Lekove pijem ❤️ 

clock-img

28.11.2023, 12:20

clock-img

Jelena3989

pencil-img

21

Kakva je beta? Jel si ti proveravala imunologiju? Pronizon je standardna terapija sa fraksiparinom posle ponovljenih pobacaja ili autoimunih bolesti.

clock-img

28.11.2023, 14:28

clock-img

Ivanka 75

pencil-img

18845

Prolece, divna vest! ❤️ Dobtodosla bebo a mami zelim  sto brzi oporavak! 😊

clock-img

28.11.2023, 17:02

clock-img

Bicesuper

pencil-img

540

Beta je uredna, uradila sam posle dva dana opet.Malo je visa, 7 dan je bila 200 a 9 dan 700.Ranije mi je 10’dan bila oko 200, mada mislim da to nije previše bitno.Sada čekam UZ.Ja ne primam ni fraksiparin ni clexane već samo pijem aspirin.Iskreno ja bih više volela clexane od aspirina, ali ajde.On je hteo oba da mi da, ali sam mu rekla da mi je hematolog rekao da nikako ne sme to zajedno. A prošli put sam uzimala. On bi mi i sada dao zajedno ali kad sam mu to rekla on je rekao ok onda samo aspirin.Nemam ja ništa protiv lekova ali mislim da ne treba preterivati

clock-img

28.11.2023, 17:18

clock-img

Jelena3989

pencil-img

21



IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Beta je uredna, uradila sam posle dva dana opet.Malo je visa, 7 dan je bila 200 a 9 dan 700.Ranije mi je 10’dan bila oko 200, mada mislim da to nije previše bitno.Sada čekam UZ.Ja ne primam ni fraksiparin ni clexane već samo pijem aspirin.Iskreno ja bih više volela clexane od aspirina, ali ajde.On je hteo oba da mi da, ali sam mu rekla da mi je hematolog rekao da nikako ne sme to zajedno. A prošli put sam uzimala. On bi mi i sada dao zajedno ali kad sam mu to rekla on je rekao ok onda samo aspirin.Nemam ja ništa protiv lekova ali mislim da ne treba preterivati




Prelepo, čestitke i da sve prodje u najboljem redu, zasluzila si ❤️Iskreno, on daje neke čudne predloge terapija, moje iskustvo nažalost nije pozitivno I mislim da bi trebalo da se ovde konsultuje hematolog I endokrinolog. Naročito zbog sumanutog davanja utrogestana 1200mg dnevno, sto se lepo unese kroz prolutex ili progesteron depo.

clock-img

28.11.2023, 17:25

clock-img

Bicesuper

pencil-img

540

Ja ne volim toliko lekova, nekako taj utrogestan najmanje uzimam u obzir valjda sto je vaginalno.Ali tačno je da je 1200 mnogo.Ali aspirin i estrogen toliko. Pritom znam da imaju i estrogen flasteri i neki sprej, to mi se sve čini bezazlenije.O aspirinu i kortiko je izlišno govoriti.Moje mišljenje je da se ako dođe do gubitka ploda, to dešava jer nije bio dovoljno dobar, koliko god to nama bilo teško. A ne zato sto ja nisam uzela milion lekova.Ako se sumnja na neke probleme i dijagnoze onda treba stručnjake iz tih oblasti angažovati.Ali vidim da je bas svuda praksa kljukanje zena za svaki slučaj.Ne znam da li si ispratila, ali mene je hematolog bas temeljno pregledao, te je posumnjao da mi nalazi nisu tacni i zamolio da ponovim analizu za faktor 5 laiden jer je to izuzetno bitno. I ispostavilo se da nemam…U kom smislu je tvoje iskustvo negativno?Ja se nadam da će biti sve ok sada… UZ još nisam zakazala, ovih dana ću.@bopisch šta se dešava kod tebe?

clock-img

28.11.2023, 18:19

clock-img

Jelena3989

pencil-img

21

Imala sam kasni spontani zbog manjka terapije, a kada sam na svoju ruku, uprkos njegovom protivljenju, uradila trombofilije ispostavilo se da sam lupus antikoagulans granicno pozitivna, na sta sam dobila komentar da mi za to ne treba terapija I da on to ne priznaje. Isto kao sto je insistirao I na prekidu eutiroxa pri tsh 3.5 sto nisam poslusala. Promenila sam lekara, radila vto u Srbiji, za sada je sve ok, ali primam terapiju. Mislim da sam jedina sa negativnim iskustvom, ali prosto tako je kako je, iako znam da većina ima bas lepe reči, on za mene nije los lekar, jednostavno mislim da nije dovoljno odgovoran i to je to, kada bih se vracala u Tursku, mislim da ga ne bih odabrala. 

clock-img

28.11.2023, 20:21

clock-img

Bicesuper

pencil-img

540

@Jelena3989 Bas mi je zao. Ja delim tvoje misljenje potpuno: Vrlo je lezaran, ne trazi nista od analiza, nakljuka teraoijom bez ikakvog smisla.
Ja sam tamo u Istanbul, kao i vecina nas, isla zbog azospremije odnosno microtese. Kod nas na kraju nije ni bilo potrebe za Microtesom, nasli su sprematozoide u samom ejakulatu. Znam da npr jedna clanica foruma je simulaciju radila ovde u Srbiji da bi joj pratili i hormone, jer u Turrskoj samo ides na UZ.
Mi smo dobili 9 embiona, koje su zaledili samo u 3 slamke i tako mi bacali svaki put odlicne embrione. Da ne kazem da nam je rekao jednu cenu a u bolici nam naplatili 200 evra manje. Svakako ne bih da mracim, vecina devojaka je dobila bebe, skoro sve u stvari , ako su muskima nasli materijal, ali je i meni pistup prelezeran. Ne znam zasto ti je rekao da ukidas teraiju za TSH, to ne mogu da verujem, bolje so nisi, meni se u eutirox nije mesao. Sa druge strane daje aspirin i clexane zajedno a to ne ide, izricito mi je rekao hematolog.
Na kojoj si sada teraiji? Gde si ovde radila VTO? Da li ti je u Turskoj ostalo jos embriona ili ne? Zelim ti puno puno srece. DRzim nam fige svimaaaaaaa

clock-img

28.11.2023, 20:44

clock-img

Jelena3989

pencil-img

21

Zahvaljujući tvom slučaju ja sam i krenula na analize jer me je ubeđivao da se odmah vratim i da je sve ok. Imamo zaleđene spermatozoide,  embrione nemamo. Radili smo microtesu u bolnici koja se zatvorila, pa potom vto u NF I mogu reći da je iskustvo neuporedivo. Tamo sam hormone dobijala napamet, ovde mi je vadjena krv svakog dana. Mi smo imali plan da ako u Srbiji ne nađemo spermatozoide, ja svakako ovde odradim stimulaciju i odem. Meni je jako zasmetalo isto, što kombinuje kleksan i aspirin, a i izjava da lupus antikoagulans (koji je kod mene obdukcijom bebe dokazani uzrok) nije nista, ali je problem pai heterozigot. Prilično sam izgubila poverenje, kažem, znam da sam usamljen slučaj, ali ne bih volela da neko prodje kao ja, zato pre odlaska tamo sve moguće analize. Zaista želim svu sreću svima, dr Emre je vrhunski stručnjak, ali da ipak ginekoloski treba imati alt_ernativu i drugo mišljenje.