cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Krpelji u proleće

clock-img

14.06.2024, 12:17

clock-img

flamingos

pencil-img

25377

Dunja,sad pročitah.Kako si?Ako si odmah antibiotik.To ti je najsigurnije.

clock-img

14.06.2024, 12:57

clock-img

dunja RR

pencil-img

30382

Hvala, ja sam ok, ništa tu nema posebno, osim što svrbi user posted image
Sad sam mirna, samo eto još 9 doza AB da ispijem.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

14.06.2024, 19:01

clock-img

dunja RR

pencil-img

30382

Sigurno si u pravu, jer nikad nisam čula od nekoliko ljudi u isto vreme oko mene, eto i kod S, pa i ja.Nešto se čudno dešava, ja sam ga pokupila ili u Šumicama ili u Pionirskom parku, mada ovo drugo ne verujem, iako sam tu svako veče, ali ipak nam tu živi znate već ko.


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Inace bas sam juce citala neki tekst u blicu pored americkog virusa u Bg--u vlada i najezda krpelja. Vodite racuna.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

14.06.2024, 19:28

clock-img

Ivanka 75

pencil-img

18794

Celo prolece je pretoplo, otuda i krpelji. 

clock-img

20.06.2024, 10:38

clock-img

Ivanka 75

pencil-img

18794

Dunja, kako si? 

clock-img

20.06.2024, 11:11

clock-img

dunja RR

pencil-img

30382

Iv sve ok, završavam antibiotik. Rođaka drugarice dobila lajmsku, videćemo šta će biti.

Za vikend vodili Savine drugare u bioskop za rođus i jedna mama mi pričala da je imala lajsmku 1999. godine, lečila se 5 godina i dan danas ima posledice. Nije ni znala kada je krpelj ujeo, a bolest se javila mesecima kasnije (pokazalo vađenje krvi). Da je bar znala kada je ujeo pa da je odmah krenula sa terapijom, Tako da mi i ona kaže, kakvo čekanje, odmah AB.

Tata moje najbolje drugarice imao je multiplesklerozu, umro je nažalost mlad, i reče mi ona pre neki dan, kada su radili istraživanja da utvrde zašto nastaje MS, i dalje nisu ništa otkrili, jedino što je zajedničko prema tom istraživanju koje je ona našla, za sve osobe koje su imale ili imaju lajmsku bolest i one koji imaju multiple sklerozu (obe boelsti imaju vrlo slične simptome) je to, da ih je nekada u životu ujeo krpelj. Koliko su bre gadne te životinje.

Mirna sam sa AB.

< Poruku je uredio dunja RR -- 20.6.2024 11:13:19 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

20.06.2024, 11:22

clock-img

Ivanka 75

pencil-img

18794

Gadna bolest. Ovde ima devojka, violinistkinja, ima lajmsku. Strašne posledice. 
Svekru su pre 10tak god sumnjali na lajmsku, imao krpelja pa se pojavili čudni tragovi na koži, slično lajmskoj. Pio lekove, inekcija, ma svašta nešto. Na kraju nije lajmska nego posledica visokog pritiska, iako je bio na terapiji. A pre toga izvadio žučnu kesu i rešena mu želudačna kila. 

clock-img

20.06.2024, 11:25

clock-img

Peace*

pencil-img

4881

Marku su prošle godine na Homoljskim planinama za 1.maj izvadili dva komada. Jedan posle ručka, a drugi uveče, kad smo ga videli prilikom kupanja.
kažu da u tom delu Srbije nema uopšte evidencije zaraženih krppelja. Nisu dali AB. Sve je, sva sreća, prošlo dobro.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

PROČITAJ ISKUSTVA RODITELJA
image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image