cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Krpelji u proleće

  
clock-img

04.06.2016, 17:16

clock-img

Mala Elena

pencil-img

11043

Isto sam procitala, krpelj se na taj nacin brani.

clock-img

05.06.2016, 20:11

clock-img

Mariya

pencil-img

4489

I ja sam tako čitala,da se ne sme mazati mašću,kremama,uljem,naftom, i slično jer onda takoreći "povrati",ali ne znam za alkohol...Onda valjda mora i od njegauser posted image

clock-img

05.06.2016, 23:09

clock-img

Anarunika

pencil-img

1388

Mi imamo iskustva sa krpeljima u više navrata. Već smo se odomaćili sa njima. Prvi put ga je Ika u selu pokupio pre par godina. Tada sam mu izvadila ja pincetom ali mu ostala glava user posted image I kada smo se vratili za Bg, pitali našu dr šta i kako i ona reče da je to ok, da nema nikakve infekcije i da će telo samo da izbaci. Tako je i bilo.


A drugi put ga je Arun zaradi u obdaništu, pošto se nalazi u Zvezdarskoj šumi. Ali ,niti je bilo vreme za krpelje , bila još zima,niti je on bio go,obučen do grla.Ali ovo ludo vreme je sve poremetilo. I tako ja uveče ,kada sam ga kupala na preponi napipam nešto i pogledam kad ono krpelj.Obrišem alkoholom i izvadim pincetom. Sve je bilo u redu ali uopšte mi nije sve jedno kad ih vidim.
I sada ih svako malo zagledam evo baš sam i večeras pošto su ceo dan napolju pa se set__ih da potražim temu.
Inače to je bilo u februaru čini mi se.

< Poruku je uredio Anarunika -- 5.6.2016 23:12:42 >

clock-img

05.06.2016, 23:17

clock-img

Mala Elena

pencil-img

11043

Znaci uvezbala si se user posted image ih i ja ih ne volim. Mi smo slabo na travi pa ih nije imala.
A gde ti stanujes Anarunika, opstina?

clock-img

05.06.2016, 23:28

clock-img

Mariya

pencil-img

4489

Ja sam sad na H videla prvi put u životu krpelja. A ti već uvežbana, nažalost...

clock-img

06.06.2016, 23:05

clock-img

Anarunika

pencil-img

1388

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Znaci uvezbala si se user posted image ih i ja ih ne volim. Mi smo slabo na travi pa ih nije imala.
A gde ti stanujes Anarunika, opstina?



Ja sam na Paliluli tj. Karaburma ali klinci su u vrtiću Zvezdani gaj koji pripada Zvezdari i nalazi se u samoj Zvezdarskoj šumi. Jako je lepo ali nosi svoje rizike kao što su npr. krpelji user posted image


Da , uvežbana, vadila sam krpelja i mužu tada u selu...mada dr nam e rekla a i tako mi je logično da što se pre izvadi manje su šanse da se nešto iskomplikuje.
A i ja sam ih kao klinka imala, sećam se kako mi ih je nana pincetom skidala,sa obe strane vrata, kada smo se vratili sa Avale jednom.

< Poruku je uredio Anarunika -- 6.6.2016 23:07:12 >

clock-img

06.06.2016, 23:08

clock-img

Mala Elena

pencil-img

11043

Cudo su tako daleko upisani u vrtic?
Ja sam na Zvezdari sada...zato sam pitala,a imamo drugare na Karaburmi..
U pravu si, opasno je da dete bude u travijos i u vrticu...u nasem je beton ispred.

< Poruku je uredio Mala Elena -- 6.6.2016 23:09:27 >

clock-img

07.06.2016, 10:30

clock-img

MishMash

pencil-img

458

U dvorištu našeg vrtića je travica koju ne kose baš najredovnije. Pre polaska u vrtić je naprskam Autanom po odeći i obući, a kada se vrati obavezno je pregledam. Baš ih se plašim.

_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

clock-img

07.06.2016, 15:41

clock-img

Anarunika

pencil-img

1388

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Cudo su tako daleko upisani u vrtic?
Ja sam na Zvezdari sada...zato sam pitala,a imamo drugare na Karaburmi..
U pravu si, opasno je da dete bude u travijos i u vrticu...u nasem je beton ispred.




Nama se taj vrtić jako dopao još dok su klinci bili mali ali nešto nije radio. I onda kada su stasali zvala sam da ih pitam kakvo je stanje kod njih i oni nas odmah upisali pre roka. Zato što su u šumi i jako je nezgodno do njh doći bez kola pa imaju uvek mesta. Mada je sada i kod njih užasna gužva. Ali osoblje je super! I baš dosta dece iz našeg kraja ,bukvalno i iz uluce ide u taj vrtić,tako se zalomilo.I mesto je super,idu u šetnju u šumu ,malo se odmaknu baš od betona kojim su okruženi i ovako i onako svaki dan. Ali da ne mašim više temu user posted image

< Poruku je uredio Anarunika -- 7.6.2016 15:42:40 >

clock-img

07.06.2016, 16:07

clock-img

mila83

pencil-img

3821

Ja do sada nisam imala iskustva sa krpeljima kod svoje dece..kao mala sam ih imala,uglavnom kad budem kod bake na selu,i znam da je to moja mama vadila pincetom. Vodim racuna kada se god igraju u parku ili u nekoj travi,da se pregledaju.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

clock-img

09.06.2016, 08:49

clock-img

Anarunika

pencil-img

1388

Možda ima i onoga da neće na svako dete, zavisi od sastava krvi ,kiseline... ali eto na sve nas hoće , slatka nam krv user posted image

clock-img

09.06.2016, 09:05

clock-img

mila83

pencil-img

3821


IZVORNA PORUKA: Anarunika

Možda ima i onoga da neće na svako dete, zavisi od sastava krvi ,kiseline... ali eto na sve nas hoće , slatka nam krv user posted image



Ma ja mislim da krpelji ne biraju..ali da jeste slatki,to stoji user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

clock-img

09.06.2016, 23:57

clock-img

Anarunika

pencil-img

1388


IZVORNA PORUKA: mila83


IZVORNA PORUKA: Anarunika

Možda ima i onoga da neće na svako dete, zavisi od sastava krvi ,kiseline... ali eto na sve nas hoće , slatka nam krv user posted image



Ma ja mislim da krpelji ne biraju..ali da jeste slatki,to stoji user posted image


user posted image user posted image

clock-img

01.11.2017, 15:09

clock-img

Tatjana.87

pencil-img

1063

Mrzim krpelje user posted image

clock-img

13.06.2024, 19:38

clock-img

dunja RR

pencil-img

30389

Ladno sam ga ugledala na nozi pre sat vremena, danima me češe ja mislila komarac. Ali sakrio se i tek malopre provirilo crno, nisu imali šta da da izvade konkretno osim nogica, jer sam ja to faščešala, samo su mi previli u DZ i dali AB. user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

13.06.2024, 19:45

clock-img

Ivanka 75

pencil-img

18800

Nije ušao pod kožu?
Mojoj sestri hirurški izvadili 2 iznad pupka pre dvadeset_ak godina, i to posle mesec dana. Nista se nije videlo na koži, samo je mnogo svrbelo. I hirurg, cap cap, izvadi dva komada. 

clock-img

13.06.2024, 20:11

clock-img

dunja RR

pencil-img

30389

Pa čačkali iglom i kažu nema niš unutra osim nogica, jer sam ja to krvnički češala par dana. Inače ne daju AB preventivno već tek ako se zacrvwni kao prsten, što znače da je bolest krenula, ali ja sam iskukala da mi daju odmah. Kaže apotekarka ma kakvo čekanje odmah dovicin, 10 dana.on će sve da poubija. Popih ab i stižem sad do Hrama, da nađem moje, na litiji su. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

13.06.2024, 20:39

clock-img

Ivanka 75

pencil-img

18800

Samo AB i cepaj dalje 😊

clock-img

13.06.2024, 21:06

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26945

I mi smo pre dve nedelje vodili S. Nisu joj dali Ab. Tek se zavukao.
Rekla mi je Voci samo da pratim. Ako bude crveno onda ab.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

13.06.2024, 21:58

clock-img

dunja RR

pencil-img

30389

Pitam ja dr kad mi je rekla da se orvo prati, da li bi ste vi na mom mestu vi pratili ili odmah pili ab, evo iskreno. Naravno da nije odgovorila već mi odmah prepisala AB 😁
Odlično znam kako je gadna lajmska bolest, potpuno isto kao multipla skleroza, kada mi je trnula noga testirali su me na lajmsku i radili mr glave. Čitala sam tada iskustva ljudi, ono je strašno, užasno bolna bolest, koja te melje i pravi invalidom, ne bih nikom pa ni sebi to poželela.
Apotekarka kaže odmah ab i mirni ste, samo je bitno što pre reagovati. Laknulo mi je kada popih AB.
Naravno ad znam da nije svaki krpelj zaražen, ali ne želim da razmišljam.

< Poruku je uredio dunja RR -- 13.6.2024 22:09:52 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

13.06.2024, 22:02

clock-img

dunja RR

pencil-img

30389

A moja najbolja drugarica trebala da dođe večeras do nas, i ja joj javila da idem da vadim krpelja, pa mi ona kaže njena rođaka u Bosni pokupila pre 20ak dana, i nisu joj dali AB odmah ovde u Srbiji, i zakomplikovalo se, javio se onaj crveni prsten oko rane posle nekon vremena što je znak da je krpelj bio zaražen, i sad je već testiraju na lajmsku i čekaju šta će dalje. Nije dobila AB odmah, već tek sada.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

13.06.2024, 22:09

clock-img

Ivanka 75

pencil-img

18800

Uh, nezgodno. 

clock-img

13.06.2024, 23:26

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26945

Bitno je da ga strucno lice pogleda, izvadi i prepise ab ako treba. Mm je vodio S u hitnu, jer je bilo jako kasno. Hvala Bogu da smo odmah reagovali.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

13.06.2024, 23:30

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26945

Inace bas sam juce citala neki tekst u blicu pored americkog virusa u Bg--u vlada i najezda krpelja. Vodite racuna.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

14.06.2024, 08:07

clock-img

dunja RR

pencil-img

30389

Do pre par godina se obavezno AB davao odmah, onda su ukinuli da štede na AB. Neka hvala, dajte vi meni ODMAH, prevencija ne boli.
user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.6.2024 8:36:37 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir