cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Krpelji u proleće

  
clock-img

30.03.2014, 10:58

clock-img

ivaMark

pencil-img

2578

Nato, nemamo ljubimca i jos smo na spratu...Mislim da smo ga mi pokupile negde.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

clock-img

23.05.2014, 10:07

clock-img

ivaMark

pencil-img

2578

Poludecuuuu, za ova dva meseca J je pokupila tri krpelja koja su joj se zakacila i jednog koji je bio na njoj (nije stiogao da se zakaci), danas idem pod hitno da kupim repelnt, postala sam opsednuta, samo je zagledam.

A pre neki dan mi u gradu, i zasvrbi mene nesto iznad leve (.) kad ja pogledam ono krpelj ogroman se zakacio user posted image , doslo mi je da vristim na sred ulice. I krenem da ga odvijam (kao sto su mm objasnili u hitnoj) a on se koprca i uvija jos vise... Uzas, uzas...

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

clock-img

23.05.2014, 12:15

clock-img

nata11

pencil-img

9214

IM opet user posted image E bas vas hoce user posted image

_____________________________




clock-img

23.05.2014, 12:19

clock-img

Misha i Ljisha

pencil-img

11896

IvaMark pa gde vi zivite? kako vas bas tako napadaju te napasti?

clock-img

23.05.2014, 13:21

clock-img

Janncica

pencil-img

2329

Iva najboljeje da isprskate dvoriste sa necim za krpelje. kesica kosta 300 dinara,traje 15 dana zastita.Ubi me sad ne znam kako se zove,a pre neki dan mm prskao. Isprskajte i beton i drvece,sve.I nju ne pustajte napolje 8 sati posle prskanja.
Veruj mi i ja sam od kako su na J prosle godine dva puta bili zakaceni,totalno opsednuta sa njima.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

clock-img

25.05.2014, 11:37

clock-img

ivaMark

pencil-img

2578


IZVORNA PORUKA: nata11

IM opet user posted image E bas vas hoce user posted image



Bas je hoce user posted image

Dana kada sam pisala prethodni post kupim nekakav sprej u DM protiv komaraca (deluje 8sati) i ujedno protiv krpelja (deluje 4sata), uvece izadjemo i vidim ja komarci se odbijaju bukvalno, lete oko nas ali ni jedan da sleti. Super, pomislim.... tako ce biti i sa krpeljima. Sutradan mm izvede J prepodne u dvoriste (u kolicima je bila)... namazem je po rukama, nogama, stomaku, kosi i lice joj nisam mazala (ipak je mala)... udju u kucu i mm joj primeti na LICU krpelja malog, pa poludela saaaaaaaam... tako da Janncice, moracu da te poslusam i kupim nesto da celo dvoriste sredimo (to mi nije padalo na pamet) Luuuudiiiiiim user posted image

Ljisho, zivimo na selu, okruzeni sumama.... ali sto je mnogo...mnogo jeeeeeee.......

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

clock-img

25.05.2014, 12:30

clock-img

Misha i Ljisha

pencil-img

11896

Joj pa i ja zivim na selu, na salasu. Ali iskreno i kerove redovno pregledamo i nemaju. A nismo ni prskali ove godine (prosle godine jeste moj tata) Nemam pojma sta da kazem bas mi je strasno sto ih ima toliko i ja sam opsednuta njima ali pu pu pu nijednog jos niko nije zakacio

clock-img

25.05.2014, 13:41

clock-img

Janncica

pencil-img

2329

Iva samo OBAVEZNO i drvece isprskajte.Padaju sa njih.


_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

clock-img

25.05.2014, 17:55

clock-img

vikiveki

pencil-img

8792

Ja ima sreću pa mi ova dva sina nisu toliko podložna krpeljima kao ćerka...ona dok je bila mala napadali su je krpelji kada god bi otišli negde na selo,kako je rasla tako su se krpelji manje lepili na nju.sada je situacija znatno bolja

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

clock-img

12.06.2014, 12:39

clock-img

Peace*

pencil-img

4881

Bila mi sveki u utorak, kaže izašlo joj nešto baš na ožiljku od CR, da mi pokaže ako se ne gadim, da vidim dal znam šta je.
Pogledala, meni je izgledalo kao da je neka dlaka zagnojila, mada, više je ličilo na viseći mledež.
Rekla sam joj da ide kod dr, da nemam pojma šta je.
Danas je bila, i bio je krpelj.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

clock-img

12.06.2014, 17:03

clock-img

ivaMark

pencil-img

2578

Peace, ne verujem....
Debilni krpelji..

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

clock-img

12.06.2014, 20:10

clock-img

Didy

pencil-img

7274

Mi smo Sofiji vadili krv zbog ujeda krpelja, tj. testirali je na lajamsku bolest. Imala je vrednost 17, a gornja granica je 16. user posted image Reče nam doktor da verovatno nije ništa, ali da ponovimo za 10 dana. Kao, nisu to baš precizne analizi i reagensi. user posted image Ne znam šta da mislim...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

03.08.2014, 17:23

clock-img

Didy

pencil-img

7274

Ponovili mi analizu na Higijenskom zavodu, kad ono IGM 80,5, IGG nornmalan i zatraži dr western blot test, uradimo ga i negativan. Pao mi je kamen sa srca, baš sam se bila uplašila kad sam videla da je IGM toliko visok i to još dobijemo rezultate tog dana kad smo kretali na more. Srećom, sad je sve ok.

< Poruku je uredio Didy -- 3.8.2014 17:24:45 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

03.09.2014, 08:43

clock-img

Trcosava

pencil-img

15173

Žene, mama mi negde pokupila krpelj. Ne bi je vodila kod lekara za to. Da li smem sama da vadim? Vidim da se nasisao malo krvi.

Izvadila sam ga - izašao je ceo bravo ja user posted image

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 3.9.2014 9:08:54 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->


clock-img

03.09.2014, 10:45

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

sad ili odnesite krpelja na analizu ili pratite mesto ujeda
mada mozda je najbolje kod dr da dobilje sve ono sto se dobija nakon te gadosti
mada , ja sam do sada imala srece , mene krpleji jako vole ( vole me i buce al to je druga prica ) imala sam ih dobroh 4 - 5 puta , cak sam i u pupku imala jednog - pojma nemam kako
i nista ne bese pupupu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

16.03.2015, 12:26

clock-img

Misha i Ljisha

pencil-img

11896

Mame ajte dajte savet imam kritican deo dvorista u kojem psi vecito pokupe krpelje. na nesrecu moja D takodje voli tuda da se smuca. Htela bih u tom delu dvorista da posejem ili posadim neko bilje koje tera krpelje. Gledah na netu i neki savetuju pelin. Ima li koja mama iskustva? Neven i bosiljak ih nece oterati. A lavande imam malo. mada kazu da je lavanda protiv komaraca.

eh da a ako prskate dvoriste sa kojim sredstvom prskate?

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 16.3.2015 12:27:11 >

clock-img

16.04.2016, 00:16

clock-img

dijana1*

pencil-img

9126

Veceras posle kupanja kod testisa sam videla krpelja. Otisli smo na Institut za majku i dete i izvadili su ga. Sutra treba da ga odnesem na VMA na analizu.
E sada mene brine to sto mi je dr rekao da se proveri da li je dete primilo AT vakcinu.
Vakcinacioni centar u BL sutra ne radi a knjizica mi je u BL. Poslacu mamu da mi uslika knjizicu. Ali do tada da vidim sa vama. Da li je to redovna vakcina?
Da naglasim da je rodovno vakcinisan i primio je 4 doze pentaxima i MMR.
Sezona je ocigledno krenula, DOBROOO uvece pregledajte decu.
Mrvica moja malauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

16.04.2016, 00:21

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

Di ja mislim da je ta u sklopu DTP ili samo DT...Da je ovo T-tetanus.

AT je antitetanus je li?

Edit: Po ovome bi trebalo da ste primali KLIK

Ali nisam sigurna, provjerićeš u knjižici.

Mi do sada nismo imali susret sa krpeljima, nadam se da nećemo ni ubuduće.

< Poruku je uredio choopa choops -- 16.4.2016 0:25:16 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

16.04.2016, 14:17

clock-img

Sanjalicaaa

pencil-img

4697

Dijo, ako ste sve vakcine uredno primili zaštićeni ste. G se na jesen opekao dok smo bili na odmoru. Isto su nam proveravali i bili smo zaštićeni. Tada samo mmr još nismo bili primili.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

clock-img

16.04.2016, 15:50

clock-img

ivaMark

pencil-img

2578

Zene a kakve veze ima tetanus sa Lajmskom bolescu ili i od krpelja moze da se zaradi tetanus? Nije mi bas najjasnije? Mislila sam da kod nas vakcina vezana za krpelje nw postoji u redovnom programu, neka me neko ispravi?

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

clock-img

16.04.2016, 20:08

clock-img

Sanjalicaaa

pencil-img

4697

Pretpostavljam da je razlog to što se krpelji hvataju za životinje koje u sebi mogu da nose bakteriju koja izaziva tetanus.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

clock-img

18.04.2016, 16:01

clock-img

dijana1*

pencil-img

9126

Iva ocigledno da moze cim su mi rekli da proverim u DZ.
Dete je uredno vakcinisano a u pentaximu se nalazi tetanus tako da smo sigurniuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

18.04.2016, 21:41

clock-img

nikiteki

pencil-img

3114

Ovde kod nas ima dosta krpelja kazu sve me strah jer deca se igraju sve po travi

clock-img

04.06.2016, 16:38

clock-img

Mariya

pencil-img

4489

H je zaradila krpelja na Tari. Bio je tako mali da ga nisam mogla uhvatiti pincetom, a mi na vrhu planine u nedođiji...tako da je provela noć sa njimuser posted image i izvadili su ga tek sutradan u ambulanti. Sestra ga je "ošamutila" benzinom, uhvatila ga pincetom i polako vukla istovremeno okrećući suprotno od kretanja kazaljke na satu. Onda je stavila oktenisept na ujed i rekla da pratimo mesto ujeda i da se javimo našem pedijatru.
Naša dr je rekla da pratim mesto ujeda,ukoliko sr pojave promene u vidu crvenila ili koncentričnih krugova onda ćemo ranije,ukoliko ne bude promena,za 6 nedelja će joj se izvaditi krv i poslati serum na testiranje. Rekoh joj da smo sačuvali i krpelja ali kaže dr da nema potrebe,em je slanje krpelja komplikovana procedura,a osim toga,nije ni sigurnauser posted image Najsigurnije je testirati dete. I tako sad čekam 5 nedelja i pratim deteuser posted image

clock-img

04.06.2016, 16:59

clock-img

World

pencil-img

4234

Citam svuda da se ne smije nista stavljati na krpelja, nego samo da se izvadi pincetom, jer ako je zarazen, onda 'povrati' boreliju u krv direktno.. A niko to ne radi, cak ni zdravstveni radnici. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.