cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Pravila za prvu pomoć

clock-img

09.06.2009, 08:36

clock-img

Anoniman

Nezgode se deci obično ne dešavaju u saobraćaju nego kod kuće ili napolju, u igri. Na sreću, roditelji su uglavnom u blizini, ali bilo bi korisno i da znaju kako da pomognu mališanima.
 
OVDE (KLIK) možete pročitati šta ako:
- Ujed životinje -  mala povreda, velika opasnost
- Gušenje - kad hrana sklizne u dušnik
- Visoka temperatura i fras - tečnost i spavanje
- Ubodi insekata, i alergijska reakcija
- Opekotine - ohladite opekotine, a telo zagrejte.

clock-img

09.06.2009, 08:41

clock-img

guppy RR

pencil-img

5437

Da dopunim user posted image

Prva pomoć kod lakših povreda na igralištu (klik)
Prva pomoć kod težih ozleda (klik)

Bože, šta sve ima na ovoj našoj Ringeraji
user posted image

clock-img

09.06.2009, 08:43

clock-img

Modessty

pencil-img

12173


IZVORNA PORUKA: guppy RR

Bože, šta sve ima na ovoj našoj Ringeraji
user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image

Moram i ja kao trener da sve to proučim user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

clock-img

09.06.2009, 08:45

clock-img

guppy RR

pencil-img

5437

Modessty, ozbiljno... mogla bi da napišeš koji članak o deci i sportu. AJmo ajmo!

clock-img

09.06.2009, 08:46

clock-img

Anoniman

Jooooooooj šefice, jel to pec-pec za mene? user posted image user posted image user posted image user posted image

Još kada sam stisla "potvrdi" pomislila sam da tema postoji, i zaklela bih se da si odgovorila da je korisna!

clock-img

09.06.2009, 08:48

clock-img

Modessty

pencil-img

12173


IZVORNA PORUKA: guppy RR

Modessty, ozbiljno... mogla bi da napišeš koji članak o deci i sportu. AJmo ajmo!



Smozgaću nešto ovih dana user posted image

Ma ne mogu bre od Tashe da stignem na red user posted image user posted image user posted image user posted image (Tasha šalim se!user posted image )

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

clock-img

09.06.2009, 08:54

clock-img

Modessty

pencil-img

12173


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Nezgode se deci obično ne dešavaju u saobraćaju nego kod kuće ili napolju, u igri. Na sreću, roditelji su uglavnom u blizini, ali bilo bi korisno i da znaju kako da pomognu mališanima.




Prva stvar koju treba da uradite kada su povrede bilo kog tipa u pitanju je da NE PANIČITE!!!

Uplašeno lice roditelja i uopšte starijih osoba koje se tu nadju je nešto najgore što dete može da vidi! Uostalom, panika samo pogoršava stanje. Mozak sporije radi i gubi se dragoceno vreme!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

clock-img

09.06.2009, 11:46

clock-img

Anoniman

Prvi put kada je Luka razbio glavu (sa jedva godinu dana), sva sreća pa nije bio sa mnom već u vrtiću. Tada sam shvatila da je to preživeo. Više uopšte ne paničim. Dignem ga, poljubim i kažem "prošlooooooooooo". (naravno, sve su to blaži udarci, bez krvi, ali su uvek u čelo, i ima čvoruge. npr. ivica ragastola po sred čela, u letu)