cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Jednostavan kolač sa čokoladom

  
clock-img

20.03.2009, 19:45

clock-img

Ana RR

pencil-img

34288

Evo jednog brzog kolača za iznenadne gosteuser posted image

Čokoladni kolač

3 čaše jogurta
3 čaše šećera + 10 kašika šećera
3/4 čaše ulja
2 kafene kašike sode bikarbone
3 čaše brašna
2 supene kašike kakaoa
100 g mleka
50 g margarina
150 g čokolade

Izmešati 3 čaše jogurta, 3 čaše šećera, 3/4 čaše ulja, 3 čaše brašna, 2 supene kašike kakaoa i 2 kafene kašike sode bikarbone. Staviti i podmayan pleh da se peče na 200 stepeni. U međuvremenu, na šporetu u 100 g mleka rastopiti 10 kašika šećera. Tome dodati 50 g margarina i 150 g čokolade.
Kada se kolač ispeče preliti ga ovim prelivom.

Brzo i jednostavno! Obično ga služim sa kuglom nekog sladoleda i ukrasim topljenom čokoladom. Ali pošto mm obožava slatkiše, obično ne sačeka ni da se ohladi već odmah navaliuser posted image  

A može i ovako (ovo je lepša varijanta):

Čokoladni kolač sa malinama


Kora (za meru koristim čašu od pavlake)
3 čaše šećera
3 čaše brašna
3 čaše jogurta
¾ čaše ulja
2 supene kašike kakaoa (ja koristim Alevin kakao)
1 kesica sode bikarbone

Umutiti sastojke, sipati u podmazan pleh i peći oko 25 min na 180 stepeni.

Fil:
300g malina
4 kašike šećera
1 vanilin šećer
Gustin,


Maline i šećer rastopiti na laganoj vatri, dodati gustin (3 kašičice gustina  razmutiti u nekom soku), mešati neprestano da se ne zgusne.

Kada se kora ohladi, premazati fil preko nje.

Glazura:
150-200g čokolade
4 kašike šećera
4 kašike mleka (ja sam posle dodala još, delovalo mi je mnogo gusto)
100g margarina
Čokoladu, šećer i mleko rastopiti na blagoj vatri, mešati dok se ne dobije homogena masa.

Skloniti sa vatre i neprestano mešajući dodavati komadić po komadić margarina.
Preliti glazuru preko kolača i ostaviti da se ohladi.


< Poruku je uredio Ana RR -- 15.4.2011 16:31:25 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

20.03.2009, 19:45

clock-img

Brisani korisnik

pencil-img

-4166

[Sadržaj poruke je obrisan]

clock-img

20.03.2009, 19:47

clock-img

Ana RR

pencil-img

34288

To je jedan od retkih poslastica koji jedem, jer ne volim ni torte ni kolace. Ali ovo je nesto kao muffin. Malo socnije.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

09.05.2009, 13:00

clock-img

Ana RR

pencil-img

34288

Ko je za sočni čokoladni kolač user posted image

user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

09.05.2009, 15:54

clock-img

Sneža

pencil-img

1513

Ana,jel sastojke za koru mutiš mikserom ili kašikom?

_____________________________

superbrzasnežaheroj

clock-img

09.05.2009, 16:26

clock-img

Verus

pencil-img

11942

ana njam, to mora da su slicni onim americkim brownies-jel ima da se kupe sad ti svakakvi kolaci u kutijama, kod nas, gde samo sve umutis i ispeces?

sad mi se jede uz ovu moju jutarnju kaficuuser posted image

clock-img

09.05.2009, 18:42

clock-img

Ana RR

pencil-img

34288

Nekad mikserom, nekad varjačom. Kako ti je lakše. Bude jako sočan jer ide dosta preliva odozgo.

A, imam ja recept i za brownies, stavila sam ga u recepte!


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

09.05.2009, 22:40

clock-img

Ana RR

pencil-img

34288

Kolača više nema user posted image kad mi je dragi "slatkoguzac" user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

09.05.2009, 22:47

clock-img

Buba76

pencil-img

659

Njam njam Ana,pojescu i tebe sa kolacem kako si ga lepo naslikala

clock-img

09.05.2009, 22:47

clock-img

Ana RR

pencil-img

34288

hihi mene više mame one banane user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

07.07.2009, 13:23

clock-img

Rina

pencil-img

675

E upravo sam napravila ovaj kolac i prosto ne mogu da cekam da se ohladi mmmmmm

clock-img

07.07.2009, 23:42

clock-img

Ana RR

pencil-img

34288

iiiiiii...???

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

09.10.2010, 15:23

clock-img

liliana

pencil-img

4820

E, ovo se mora praviti uskoro!!!!!!!!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

clock-img

10.10.2010, 13:34

clock-img

Anoniman

Kakav rajski kolacuser posted image Moram probati ovih dana

clock-img

09.11.2010, 13:18

clock-img

Ana RR

pencil-img

34288

Evo da obogatimo kolekciju user posted image

IZVORNA PORUKA: maslachak

ja cu navesti recept kao da koristite case od jogurta,a zapravo mozete koristiti bilo koju velicinu solja za kolac,zavisno od onoga sto imate

3 case jogurta
3 case secera
1 casa ulja
4 case brasna
1 prasak za pecivo
3-4 supene kasike kakaa
1 kk cimeta ili vise..po zelji,ja stavim celu kesicu

za glazuru:
50 grama cokolade za mesanje
malo ulja ili margarina

sve sastojke pomesati zicom u homogenu masu..
posudu za pecenje posuti brasnom i razliti kolac..
staviti ga u zagrejanu rernu na 180 stepeni i peci 20 minuta
proveriti da li je peceno tako sto cete viljuskom po sredini testa videti da li se testo hvata za viljusku ili ne.
kada je peceno spremiti glazuru,tako sto cete na pariotopiti cokoadu sa malo ulja i margarina,a zatim preliti kolac i ostaviti da se ohladi..seci na kocke..

ovo je ona varijanta kolaca koja sto duze stoji sve je lepsa i lepsa



< Poruku je uredio Ana RR -- 9.11.2010 13:19:06 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

13.11.2010, 14:38

clock-img

bojanica7

pencil-img

1624

pravila danas mm ya rodjendan.user posted image preukusna ejeeeee

_____________________________

Panta rei

clock-img

14.11.2010, 14:34

clock-img

Ana RR

pencil-img

34288

user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

26.11.2010, 19:52

clock-img

jovicaa

pencil-img

9471

koliko treba dugo da se pece? ja ga pecem vec dugo i dalje mi je nekako zivkast..

clock-img

26.11.2010, 23:50

clock-img

Ana RR

pencil-img

34288

Jovice, ja ga pečem oko 25 minuta otprilike.. probodem čačkalicom da proverim, ako ne ostaje ništa na njoj onda je gotovo user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

07.12.2010, 19:35

clock-img

Anoniman


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Evo jednog brzog kolača za iznenadne gosteuser posted image

Čokoladni kolač

3 čaše jogurta
3 čaše šećera + 10 kašika šećera
3/4 čaše ulja
2 kafene kašike sode bikarbone
3 čaše brašna
2 supene kašike kakaoa
100 g mleka
50 g margarina
150 g čokolade

Izmešati 3 čaše jogurta, 3 čaše šećera, 3/4 čaše ulja, 3 čaše brašna, 2 supene kašike kakaoa i 2 kafene kašike sode bikarbone. Staviti i podmayan pleh da se peče na 200 stepeni. U međuvremenu, na šporetu u 100 g mleka rastopiti 10 kašika šećera. Tome dodati 50 g margarina i 150 g čokolade.
Kada se kolač ispeče preliti ga ovim prelivom.

Brzo i jednostavno! Obično ga služim sa kuglom nekog sladoleda i ukrasim topljenom čokoladom. Ali pošto mm obožava slatkiše, obično ne sačeka ni da se ohladi već odmah navaliuser posted image  



NAŠLA SAM GA

E sad mi nije jasno da li je ovo 3 ili 4 čaše ulja ili tri četvrtine čaše uljauser posted image user posted image user posted image

clock-img

07.12.2010, 19:46

clock-img

isidora88

pencil-img

11471

tri cetvrtine user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

clock-img

07.12.2010, 19:51

clock-img

Ana RR

pencil-img

34288

Rado, to je tri četvrtine čaše user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

07.12.2010, 19:52

clock-img

Anoniman

JA ROKNULA 3 ČAŠE!!! user posted image
A lepo mi piše 3/4! Što ne gledam user posted image user posted image user posted image

Sad ću da vidim šta će biti od ovog mog kolača sa čokoladom i uljemuser posted image

clock-img

07.12.2010, 19:54

clock-img

Ana RR

pencil-img

34288

Kuuuukuuu, crna Rado user posted image user posted image user posted image biće to jednostavan kolač sa uljem user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

07.12.2010, 19:56

clock-img

Anoniman

Sad sam izostavila ovaj margarin iz glazure... da KAO spasem stvaruser posted image