cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Infekcija prsta kod malih beba

clock-img

29.10.2009, 17:49

clock-img

gagana83

pencil-img

6941

Je l neko imao mozda ovakav problem? Meni Una ima infekciju na palcu,pored nokta. Radili smo bris i nasli su bakteriju stafilokokuuser posted image Pijemo sirup palitreks i prst cistimo hidrogenom pa mazemo gentamicin. Sada je malo bolje ali prstic je i dalje pod upalom.Verovatno se ubola nokticem pa joj je neko pametan dirao rucuce a da ih prethodno nije opraouser posted image Stvarno cu da pocnem da zabranjujem da je iko pipne.
Zna li neko koliko je to opasno?

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

clock-img

29.10.2009, 18:12

clock-img

mihi

pencil-img

4968

Gagana, meni je to Milos imao kad je došao iz porodilišta, ali nije bilo strašno. Pošto je to Luka često imao kao veći dečak onda sam već znala šta ću. To se zove PANARICIJUM ili gnojno zapaljenje mekog tkiva u okolini nokta. PAlitreks se daje da se spreči mogućnost prelaska procesa na kost tj pojava (osteomijelitisa). Terapija je ok s tim što su Luki davali Mupirocin mast koja je sjajna, nije registrovana u Srbiji a i ne znam da li je indikovana za tako male bebe.. Pre će biti da je to ona ponela iz porodilišta pa si joj ti kada si sekla nokte napravila mikropovredu i stafilokok koji može da živi na koži je ušao unutra. Proći će ne brini.

clock-img

29.10.2009, 18:17

clock-img

gagana83

pencil-img

6941

Hvala ti Mihi user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

clock-img

29.10.2009, 18:21

clock-img

mihi

pencil-img

4968

user posted image user posted image nema na čemu Gagi.

clock-img

30.10.2009, 11:59

clock-img

Anoniman

clock-img

05.03.2010, 22:21

clock-img

gagana83

pencil-img

6941

Atena,pogledaj ovde!

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!