cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Bezglutenski hleb

clock-img

20.09.2009, 21:51

clock-img

guppy RR

pencil-img

5437


Još jedan iz zbirke RR recepata <-- KLIK

Sastojci:
1 kasicicu soli, 2 kasicice secera, 2 kasike ulja, 1/2 kesice suvog kvasca dr Oetker, 300 ml mlake vode, 300 gr bezglutenskog brasna

Uputstvo:
Sve sastojke umutiti mikserom. Staviti smesu u pleh za hleb i pokriti je folijom da se testo nebi osusilo. Kad se testo udvostruci, skinuti foliju poprskati ga malo vodom i peci 45 minuta na 180 stepeni.

Vreme pripreme: 50 minuta


clock-img

29.07.2016, 09:48

clock-img

branki*

pencil-img

20828

Jaooo,nisam ni znala da ima ova temauser posted image ja sam odustala od pripreme hleba od bezglutenskog brasna,to je jako komplikovano i ne ispadne nikad kako treba,tvrd,gore tvrd,unutra gnjecav.umesto toga ili kupim vec gotov ili pravim ustipke od tog bezglutenskog brasna iki pravim pogacu od heljde ,to je isto bez glutena ili proju.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

29.07.2016, 20:45

clock-img

gagana83

pencil-img

6941

U hleb bez glutena je najbolje staviti psilijum (ima ga u prodavnicama zdrave hrane i cini mi se u DM-u) da bi se dobila rastresitost i kompaktnost kao kod hleba sa glutenom.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

clock-img

29.07.2016, 20:56

clock-img

branki*

pencil-img

20828

To sa psilijumom nisam probala,u stvari sad prvi put i cujem za taj psilijum.
Hvala,gaganauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !