
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".
Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
|
|
Korisnik | |
|
|
RE: Mama ili tata (prva bebina reč) 10.12.2019 21:42:11
|
|
|
|
mama Jo
|
Jaoj divno
_____________________________
,,Carpe diem"
|
|
|
|
RE: Mama ili tata (prva bebina reč) 11.12.2019 6:43:13
|
|
|
|
flamingos
|
Dunja,bravoooo.A je prvo rekla tata❤
|
|
|
|
RE: Mama ili tata (prva bebina reč) 11.12.2019 11:34:52
|
|
|
|
lepic
|
Tata prvo izgovorio beban.
|
|
|
|
RE: Mama ili tata (prva bebina reč) 11.12.2019 13:20:20
|
|
|
|
Lule14
|
Mama
|
|
|
|
RE: Mama ili tata (prva bebina reč) 11.12.2019 13:47:51
|
|
|
|
bubulence
|
2x je prva rec bila tata. Nadam se da je treca sreca 😂
|
|
|
|
RE: Mama ili tata (prva bebina reč) 11.12.2019 13:49:33
|
|
|
|
mama Jo
|
Moje je prvo rekla baba.
_____________________________
,,Carpe diem"
|
|
|
|
RE: Mama ili tata (prva bebina reč) 11.12.2019 15:13:06
|
|
|
|
mama ivane
|
Pavle je rekao MAMA sa oko 7 ipo meseci🥰
|
|
|
|
RE: Mama ili tata (prva bebina reč) 13.3.2025 14:55:02
|
|
|
|
Ana RR
|
IZVORNA PORUKA: MAJA! Zdravo svima, nova sam clanica i niaam se bas brzo snasla sto se tice foruma i duboko se ispricavam ako je negdje bila tema a ja zapocinjem novu 🥹Elem, nasoj bebi je za par dana prvi rodjendan. Svi koji nas poznaju kazu da nisu vidjeli nikada veseliju bebu i to je ono sto svi prvo primijete. On skoro da nikad ne place, uvijek se nasmijan i raspolozen, jednostavan je i tacno znam procijeniti sta mu u trenutku treba i lako mu je ugoditi. Danas je napravio nekoliko samostalnih koraka i napredak u finoj i gruboj motorici mu ne zaostaje: ima precizan pincetni hvat, barata sveskama i knjigama, drzi kasiku i pokusava njom da jede, rano je propuzao i sl. Razumije neke geste, zna doci kad kazem dodji, zna mi dodati hranu iz svoje ruke u usta kad kazem daj daj, zna bravo bravo, ponekad digne ruku da mase kad mu pokazemo, kad pricamo i kazemo ne on mase glavom i jos tako nekih stvariMedjutim, mene mnogo brine sto je jos uvijek u fazi brbljanja slogova: baba dedeMjesecima smo na toj fazi, svaki dan vise puta prelazimo knjigu sa zivotinjama i pokazujem mu gdje su i kako se oglasavajuMnoge bebe mojih prijatelja u istom uzrastu vec odavno govore za medu grrr i za kucu av av.Cini mi se da on nije zainteresiran uopce. Kontakt ocima je oduvijek bio prisutan, raduje se kad vidi mene tatu deda i baku, a place kod nepoznatih osobaMislim da jos duuugo nece nauciti smisleno prvu rijec... mnogo se brinem i to mi svakodnevno stvara veliki stres jer imam ocekivanja.Moram jos napomenuti da ne gleda ekrane nikad, tv je stalno ugasen, samo od skoro upalim pjesmicu za pranje zubica na tvu a to su 2 min dnevno Nadam se da razumijete moju zabrinutost jer...prvo mi je dijete :) IZVORNA PORUKA: Ana RR Ćao Majo, srećan prvi rođendanac! Nemoj me pogrešno shvatiti ali mislim da mnogo očekuješ od bebe od godinu dana. Teško da će sklapati rečenicu u tom uzrastu. Moj sin je bio jako napredan motorički, ustajao sa 7 meseci, propuzao sa 8, prohodao sa 10, ali prvu smislenu prostu rečenicu je sastavio par dana pre 2. rođendana. Do tada smo ga samo suprug i ja razumeli (npr sva prevozna sredstva su bila "bja"). Retki su dečaci koji rano progovore, da budemo iskreni. Nemojte brinuti i uživajte u tom predivnom bebećem periodu. Sve je individualno. Imate i članak na RR o tome KLIK A evo i slične teme pa ću ovu zatvoriti KLIK
_____________________________
Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Jer smo tako u mogućnosti!
|
|
|
Anketa
Одређивање пола.
пеперутка16
Колико је поуздано одређивање пола ултразвуком? Ваше искуство је: