|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 8:51:32   
jess021
Mati, ja stvarno mislim da treba da se opustis i da malo prestanes da razmisljas. Sve ce biti u redu😘



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1426
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 14:39:57   
mati
Jess, želim ja. Ali lako je reći.... A teško učiniti...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1427
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 14:46:22   
vonavoj
Mati,jesi pocela da radis?Meni gazda poslao poruky da dodjem sutra na posao,jer sam prelezala,nisam se zarazila opet..a koleginice se boje..Iskreno,ja mislim da im ne mogu preneti,proslo je punih 8 dana,mm niti kaslje,niti slini,kija...odakle onda meni da prenosim.I sad nisam pametna..Dr u kovidu je rekla da mogu na posao...jer je u okviru 3 meseca da sam prelezala.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1428
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 14:55:34   
mati
Jesam Von. Imala sam posle samo još pet dana bolovanja, a to je uhvatilo tri radna dana.
Pa da, i ja sam mislila da nećeš biti u izolaciji. Čudo za tvog gazdu user posted image da se ne plaši više...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1429
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 15:00:25   
vonavoj
Gazda ne sedi samnom,pa se ne plasi...a njih dve mi digle pritisak.


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1430
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 15:04:47   
mati
Ma znam da cvikao, pisala si. Ja ga ne znam, ali moji na poslu se čuju sa njim verovatno... Ako još sarađuju...
Neka malo čitaju te tvoje kolske, neka se upoznaju sa virusom... Ako nešto te nerviraju, uputi ih kod gazde. Šta preteruju.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1431
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 15:08:12   
vonavoj
Bolje da cutim..jedna nam je pre 2 nedelje dosla pravo od lekara...iako je 5 dana prelezala..kaze negativna sam i dosla...i sad ona pametuje..a ista ta je kasljala,zapysena bila..ali negativna..sto nista ne znaci.. a lepo smo joj rekli da odlezi 5 dana.



(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1432
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 15:10:40   
Ivanka 75
Von, to ona sto je dolazila ultra bolesna?

Pitam komsiju ciji je otac na kiseoniku kako mu je otac, on kaze valjda je dobro. Pitam jesu li ga skinuli sa kiseonika a on kaze valjda jesu. I zarekla sam se da vise necu da ih pitam kako su. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1433
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 15:16:14   
mati
Ljudi su neodgovorni, ali i na sve spremni.
Moj jedan kolega obozavaaaaaa petak da ne radi i izmisli obaveze. Kada je video da to ne biva, u ponedeljak javio kako mu žena ima T i neće da dodje na posao. I ja pitam, šta onda, kako će da mu pišu. Kažu rekao im kako se žena plaši da ide na testiranje, pa će da sedi kuci dva dana da vidi kako se odvija i vratiće se na posao. A on je sutradan došao da radi. Pazi, žena u 45god se plaši testiranja i odlučuje da se kao potencijalni prenosilac vrati na posao i on sa njom. To je ono"ja da ostanem živ a vi crknite"...
Čak mu i ne veruju da je imala T. Nego se namera io na ponedeljak. Žalosno

< Poruku je uredio mati -- 28.3.2021 15:17:21 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1434
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 15:26:08   
jess021
Mati, verujem da nije lako, ali vidim da si se ti bas opteretila. Ne mislim nista lose, ali mi je zao jer realno preterujes. Htela sam da kazem da sklonis misli sa korone a ne da npr iscitavas celu temu radi simptoma



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1435
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 15:27:26   
vonavoj
Ivanka,ta,ta..i sad ona meni prica da budem odgovorna.Stvarno ih ne bi izlagala opasnosti,po tome sam odgovorna...proslu put sam sedela 3 nedelje. I radila test i dosla na posao.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1436
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 15:39:49   
mati
Jess, moj posao je usko povezan sa fizičkim opterećenjem. Neke od žena ovde znaju, ne pišem o tome. U aprilu mi kreće prekretnica, nešto što mi je važno, a da bi uspela potrebno je da budem fizički spremna, ne pilates, ne vezbe, raste anje, protezanje. Već zahtevnije stvari. I to " moram". Moram da se informisem, a ja sam takva da ništa ne prepuštam slucaju. Imam jako malo vremena da se spremim, a osećam da ne mogu. A "ne mogu" kod mene nije opcija. Ne postoji.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1437
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 16:19:54   
vonavoj
Mati,mozes i mocices!nece te korona spreciti,pu,daleko joj lepa kuca! 

I daa.odluceno je da uzimam 5 dana odmora,da se ne vracam na posao..gazda rekao,ok,da se vratis za covid plate i pdv...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1438
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 16:33:10   
Maraj
Von odbice ti od odmora? Bas bezveze.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1439
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 16:48:29   
mati
Ma i ja se nadam. Zato se razmišljam da tražim holter da nosim. Da završim i to pre početka svega.
Von, jel imaš ti papir za izolaciju? Pokušaj da ti dr napiše, bzv da ti skidaju odmor. I izolacija se sada placa 100%, samo ko poštuje...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1440
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 17:09:40   
vonavoj
Nemam papir,nasi ne izdaju..niko nas nijr ni zvao..to su nasi epidemiolozi..


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1441
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 19:04:59   
mati

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Pročitaj Von KLIK

Po ovome, nisu ni presudna antitela, već su i T ćelije jako bitne čak i kada nema antitela, zanima me šta kažu Maslačak i Mili.


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Sta mislite da li da bacam pare i radim antitela? Da vidim koliko imam,ako mi to uopste znaci?

U decembru sam ih imala...kontam da je tek 3 meseca proslo..Neki me neizdrz uhvatio,kao da budem mirna..a sa druge strane razmisljam da broj nista ne znaci..ko provera posle vakcine,a sva sloboda putovanja je npr.a i kod vakcine je individualno.



Mili, evo Suzi je pitala. Sigurna sam da je bilo još nečega, ali sada... Puno se piše.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1442
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 19:17:14   
milicicak
Iskreno, čini mi se da je nova moda meriti titar antitela i istim se pohvaliti na društvenim mrežama.


Za imunološku zaštitu je bitan i jedan i drugi imunitet, taj koji se stvara antitelima (i lako je merljiv) i taj koji nastaje stvaranjem T ćelija (njega je teže izmeriti). A vakcine očigledno aktiviraju oba i ima nade da ćemo od ove pošasti biti zaštićeni duže nego što se na početku mislilo.
Poenta priče, ne merite antitela posle vakcine, samo nastavite da se ponašate odgovorno: maske, distanca, pranje ruku. Premalo je kompletno imunizovanih da bi mogli da se nadamo vraćanju nekom normalnom životu

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1443
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 19:19:43   
vonavoj
Mili,razumem ja to za kolicinu antitela..samo mi nije jasno zasto se ljudi koji su prelezali vakcinisu? Ako imaju odgovor na virus? Imaju antitela? Kako mogu opet da se zaraze?

I zasto ima jako puno umrlih,poznatih,a vakcinisanih🙄

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1444
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 19:22:03   
milicicak
Zato što antitela izlape, da se tako najprostije izrazim. Gube se vremenom.


Preležalima vakcina dođe kao podsećanje imunog sistema da treba opet da odgovori pa se stvara dodatna zaštita na svim nivoima.
Von, vakciniši se i ne razmišljaj

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1445
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 19:25:38   
Ivanka 75
Von, mislim da, ukoliko bi bila izlozena velikoj kolicini virusa mozes opet da obolis. 


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1446
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 19:33:53   
vonavoj
Ja cu ponovo raditi antitela,imam osecaj da je organizam prepoznao sad koronu,mene su 2 dana bolela ledja i vrat,kao kad sam imala koronu..mozda su se opet povecala..bas i bez vakcine..


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1447
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 19:34:55   
vonavoj
I mislim da su mi zlezde na vratu i onda reagovale i sad..one reaguju kad je virus u pitanju..


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1448
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 19:39:01   
mati
Mili, posle koliko od prelezane korone bi trebalo da se primi vakcina?

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1449
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 19:42:49   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ja cu ponovo raditi antitela,imam osecaj da je organizam prepoznao sad koronu,mene su 2 dana bolela ledja i vrat,kao kad sam imala koronu..mozda su se opet povecala..bas i bez vakcine..





Ti se redovno boostuješ virusom, ne treba ti vakcina👍

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto mi je holistički pristup bio važan t...
Nije lako u moru klinika, preporuka, prijatelja, žena koje su imale iskustvo IVF, medija, društvenih mreža, ma milion gl...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Tebi, koja ćeš se (jednog dana) zaljubiti ...
Čast mi je da budem majka ovog dečaka, da ga vodim dok odrasta u osobu u koju ćeš se ti zaljubiti. I biće mi čast da i t...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

На радно место после породиљског одсуства.
пеперутка16

Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?

Click Here