|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 58 59 [60]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.7.2024 14:28:31   
marketing RR
Dječak 17 ne priča samo mama i neke druge riječi, razumije sve, nije cijepljen sa MMR

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1476
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.7.2024 14:28:50   
marketing RR
Beba od 13 mjeseci odbija da jede ostalu hranu na Aptamil ADC je po preporuci pedijatra koji jos ne zeli da se dijetetu rade alergo testovi sta vi preporucujete I dali je normalno da dijete od 5 godina I 11 mjeseci ne prica kako treba jos uvjek ne zna brojeve I ostalo sto treba radimo sa dijetetom u kuci al nista ne upija pedijatar kaze nije to nista.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1477
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.7.2024 14:29:18   
marketing RR
IZVORNA PORUKA:  Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA:  marketing RR

IZVORNA PORUKA:  Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA:  marketing RR

Dete ima boginje po drugi put,koliko dana je zarazno? I kako izlečiti detetu cmicak na oku? Imao je intervenciju ali uvek se pojavi na gornjem kapku crvenilo i ponekad bude kvržica koja bude natecena? Sta koristiti za tako šta. Hvala



Kako boginje po drugi put, koje boginje? Za te promene na oku pitati decijeg ocnog lekara u IMD. - sve najbolje, dr Julka



Pre četiri godine je dete imali boginje,eto ih opet. Mladje dete je imalo pre četri nedelje. ( sad koja vrsta boginja ne znam) To su se nekada zvala vođeno kozice. Pedijatar je rekao da joj je opao imunite a bila je u dodire sa nekim ko ima boginje. Zacudila sam se da po dr put ima,dali ima još neko iskustvo da dva puta ima boginje.



Vodene kozice u narodu su se zvale varicele, samo jedno se prebole i otavljaju imunitet. To obziro da je leto moze biti uzrokovano sa stafilokokom koji zivi u kozi, pa promene lice.



A njih isto tretiramo kao vodene kozice sa obzirom da smo bili na pregledu i da ih mazemo sa sredstvom za boginje. Koliko to dana traje?

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1478
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.7.2024 14:29:45   
marketing RR
IZVORNA PORUKA:  marketing RR


IZVORNA PORUKA:  Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA:  marketing RR

Šta koristiti detetu protiv bakterije stafilokoke koja se javlja u ušima, nosu ili očima? Trenutno mu dajem sok od celera jer mu je pre to pomagala, ali nešto sada neće da pije.. Dete je staro 2 godine i 7 meseci



Stafilokoke su normalno prisutne bakterjie u nosu i ne treba ih unistavati, to je normalna flora. Ako nema nekih velikih tegoba ne dirajte ih.



Ali njemu na svakih nedelju dana curi nos i čim krenem da mu stavljam kapi dexametazon prestane da curi. Brine me da ne postane zavisan o njih?


(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1479
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.7.2024 14:30:06   
marketing RR
Kako detetu od 7 godina poboljsati cirkulaciju?

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1480
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.7.2024 14:55:00   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Kako detetu od 7 godina poboljsati cirkulaciju?

Ne razumem kako ste zakljucili da detetu nije dobra cirkulacija. Da li ste dete vodili kod ordinirajuceg pedijatra na pregled. Zasto treba poboljsati cirkulaciju, da li je dete zdravo. Cirkulacija je oslabljena kod starijih ljudi i udruzena je sa nekom bolescu, ali kod deteta !

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1481
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.7.2024 15:04:16   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

IZVORNA PORUKA:  marketing RR


IZVORNA PORUKA:  Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA:  marketing RR

Šta koristiti detetu protiv bakterije stafilokoke koja se javlja u ušima, nosu ili očima? Trenutno mu dajem sok od celera jer mu je pre to pomagala, ali nešto sada neće da pije.. Dete je staro 2 godine i 7 meseci



Stafilokoke su normalno prisutne bakterjie u nosu i ne treba ih unistavati, to je normalna flora. Ako nema nekih velikih tegoba ne dirajte ih.



Ali njemu na svakih nedelju dana curi nos i čim krenem da mu stavljam kapi dexametazon prestane da curi. Brine me da ne postane zavisan o njih?



Curenje nosa moze da bude i alergijske prirode. Kazete da reaguje na Dexametason kapi, pa me to navodi da mislim na alergiju. Kada stavljate kapi nemojte ih nikada stavljati duze od 5 dana. Kakav je izgled sekreta iz nosa, mislim na boju sekreta i knzistenciju. Da li je neko do roditelja kao mali imao te probleme.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1482
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.7.2024 15:13:27   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Beba od 13 mjeseci odbija da jede ostalu hranu na Aptamil ADC je po preporuci pedijatra koji jos ne zeli da se dijetetu rade alergo testovi sta vi preporucujete I dali je normalno da dijete od 5 godina I 11 mjeseci ne prica kako treba jos uvjek ne zna brojeve I ostalo sto treba radimo sa dijetetom u kuci al nista ne upija pedijatar kaze nije to nista.

Za dete od 11 meseci bi trebalo da jede hranu, kako ce te to da izvedete nema saveta, snalazite se. Sto se tice alergijskih testova oni se ne treba raditi do 3 god. starosti , tek tada su validni zbog imunoloskog sistema. Sto se tice deteta od 5 god. 11 meseci treba konsultovati defektologa, neophodno je njegov pregled i misljenje.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1483
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.7.2024 15:15:48   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Dječak 17 ne priča samo mama i neke druge riječi, razumije sve, nije cijepljen sa MMR

Molim vas neophodan pegled psihologa, ne znam sta vam je savetovao ordinirajuci pedijatar.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1484
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.7.2024 15:19:27   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

NOVA PITANJA:

Zdravo, dete 2,5 god..rodjena je sa krivim nokticima na oba nozna palca.. jedan se ispravio,a ovaj drugi nece nikako.. sta bi ste mi preporucili za ovo ? Hvala najlepse

Ja savetujem pregled kod decijeg hiruga, njegovo misljenje je jedino validno.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1485
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.7.2024 15:22:41   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Refluks 3 stepena iskustva? Hvala

Obzirom da sam ja pedijatar iz primarne zastite i da nisam imala dece sa refluksom treceg stepena nemam siguran i pravi savet, to bih prepustla decijem gastoenterologu, tu je bez premca Prof Vojislav Perisic.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1486
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.7.2024 15:24:39   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Dojila sam dete do pre 10ak dana. On ima 21 mesec sad. Sta mislite o domacem kozjem mleku? On bas voli da ga pije. Inace jede sve...

Lepo je sto jede sve. Kod dece se ne savetuje kozije mleko zbog anemije koju moze izazvati.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1487
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.7.2024 15:27:44   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Moja curica ima dva mjseca kaslje i kad dise skrpi vodili petrijatru dao sirup nije pomoglo, savjet?

Kod bebe od 2 meseca nije primeren kasalj, a ako ga ima verovatno je u pitanju Bronhiolitis ali to se moze zakljuciti na osnovu auskultacije, ne znam koji ste sirup pili.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1488
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.7.2024 15:30:44   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Djevojčica, godinu i 8 mjeseci starosti. Respiratorna afrktivna kriza je u pitanju. Plaće, zaceni se(usnice poljubičaste), ponekad padne u nesvijest što traje 30-tak sekundi. Kako spriječiti ponavljanje istog, ili kojom terapijom ublažiti? Učinjen je snimak glave i srca, ultrazvuk i EKG, nosila je holter 24 sata. Svi nalazi su uredni.

Dete je neophodno da pregleda deciji neurolog. Negovo misljenje je jedino merodavno i obavezno u ovakvim situacijama.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1489
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.7.2024 15:34:37   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Kakvo je Vase misljenje o vakcini protiv meningitisa? I da li je u redu da beba od 8,5 meseci ima dve stolice u toku dana?

Ta vakcina je uvedena kao obavezna u program vakcinacije, nadam se da mislite na vakcinu od stafilokoka, ja sam je davala mojim pacijentima kada su imali problema sa upalama uha. Nornalno je da dete ima i do 6 stolica i da bude normalno.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1490
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.7.2024 15:39:59   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Djecak ima 19 mjeseci.
Svaku naredbu ,sve sto mu se kaaze razumije ,uradi ,jede sam ,sam zaspi,zna sve sta je sta,ali samo zna reci "mama" ,"evo","ma(nema)" ,baba...kad treba da jede ili je gladan kaze njam,njamm..
I sve sto trazi,hoce samo dodje pokazuje i "govori mmmm"
I nasmije se naravno .
Ne gleda crtani da naglasim i ne uzima mobitele.
Zna da se igra sa djecom ali zna i sam.
Imamo seku straiju od njega 15 mjeseci ,ona za 3 godine svoje prica kao da joj je 6 godina.

Sta kaze njegov pedijatar kada ga pregleda na sistematskom pregledu, meni je tesko bilo sta da kazem jer ne vidim dete, Ali na osnovu ovoga napisanog lici mi da mu je tako lakse da komunicira,

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1491
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.7.2024 15:43:21   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Dete ima problem sa uhom,naime cim se kupa u bazenu,moru,pocne da boli. Lecili smo pancefom i bilo mu je dobro,i evo dosli na more i vec treci dan opet se zali da ga boli da li da nastavi pancef ili da promenimo antibiotik?

To dete mora ici na jedan ozbiljan pregled kod decijeg ORL lekara da se utvrdi da li ima uvecan treci krajnik koji najcesce dovodi do upale uha.Sto se tice antibiotika ne mogu vam nista reci bez pregleda.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1492
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.7.2024 15:48:17   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Da li je potrebno uraditi detetu krvni sliku i crp pre davanja mmr vakcine? Hvala

Nisu potrebne laboratorijske analize vec pregled kod ordinirajuceg pedijatara

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1493
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.7.2024 15:50:51   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Dete staro 20 meseci jos mu se nije zatvorila fontanela dali je zabrinjavajuće?

Zatvaranje fontanele, pise u knjigama, moze da se zavrsi do 24 meseca, mada sam ja imala dece kod kojih se zatvorila i kasnije.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1494
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  56 57 58 59 [60]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 58 59 [60]
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Tatine rukavice grle novorođenče, koje ga ...
Kažu da anđeli razgovaraju sa bebama kada se smeju u snu. Pretpostavljam da je to možda istina.



Anketa

Када имати још једно дете?
Admin

Идеална разлика између браће и сестара.

Click Here