|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   GASOVI NAKON PORODJAJA
5.11.2014 23:58:30   
happy mama
Drage mame,
da li ste imale ovakav ili slican prooblem? Odmah nakon porodjaja sam dobila gasove, koji jos uvek ne prolaze. Sada je proslo vec 6 meseci od porodjaja. Pre dva meseca sam bila i kod lekara,tada sam osecala i pritisak svuda,na besiku,jajnike, bolela su me krsta i rekao mi je da je sve to od gasova,gledao me na uz i sve je bilo ok. Onda mi jednA zena rece da je i ona nakon porodjaja imala dugo problem sa crevima. Da li se i vama to desavalo? 6 meseci je proslo,jos nisam dobila,uvek pomislim kad osetim pritisak dole da cu da dobijem,ono nista. Nisu to jaki bolovi,ali su dosadni, i brine me, iskreno...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: GASOVI NAKON PORODJAJA
6.11.2014 0:06:25   
Azra_
Koliko znam, normalno je da se jave gasovi, ali nisam čula da to baš potraje 6 meseci, obično se reguliše u par dana. Nadam se da će se neko javiti da te posavetuje...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu happy mama)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: GASOVI NAKON PORODJAJA
6.11.2014 6:45:07   
Misha i Ljisha
Da li dojis? Jel jedes plazmu? Ako jedes plazmu izbaci je momentalno. Najveca glupost je savetovanje mama da jedu plazmu da bi imale mleka. Nesto ti smeta od hrane, izbaci sta jedes svaki dan pa ces videti

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: GASOVI NAKON PORODJAJA
6.11.2014 6:58:29   
serpica
kako si se porodila? Prirodno ili na CR?
Posle CR dr uvek pitaju da li imas gasove jer to je znak da dobro rade creva,ali kako god trebalo bi vec da se sve sredi,probaj da pijes sto vise tecnosti i neku laganiju hranu,mozda da odes do nekog gastro doktora ako je sa gin.strane sve ok. Pozdrav.

< Poruku je uredio serpica -- 6.11.2014 6:59:19 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: GASOVI NAKON PORODJAJA
6.11.2014 8:00:40   
happy mama
Dojim i ne jedem plazmu!:) Kod gastro sam bila,navodno je sve ok,a kod ginekologa nisam. Bas me brine jer sam citala da uzrok gasova, bolova itd moze svasta da bude...

(odgovor članu happy mama)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: GASOVI NAKON PORODJAJA
6.11.2014 13:53:08   
Azra_
Nemoj da čitaš mnogo po netu, samo da se naplašiš bzvz. Moj savet je da odeš kod ginekologa, pošto već nisi bila, ujedno kontrola, izložićeš problem lekaru,a on će te verovatno najbolje posavetovati.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu happy mama)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: GASOVI NAKON PORODJAJA
6.11.2014 15:50:28   
Bibilib
Zene normalno je da imate gasove posle porodjaja.
Posle mog drugog porodjaja mislila sam da samo ja imam taj problem ali kroz razgovor sa zenama nisam bila jedina...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: GASOVI NAKON PORODJAJA
7.11.2014 0:20:01   
mati

IZVORNA PORUKA: Azra_

Koliko znam, normalno je da se jave gasovi, ali nisam čula da to baš potraje 6 meseci, obično se reguliše u par dana. Nadam se da će se neko javiti da te posavetuje...

Da i ja toliko znam.
U zemlju sam propadala posle prvog porodjaja, samo sam se stiskala, dok nisam shvatila da to ne valja za mene. Dok se nisam opustila pa prducnula s vremena na vreme. I jko je tesko da se kontrolisu ti gasovi, bar je meni bilo.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: GASOVI NAKON PORODJAJA
7.11.2014 13:52:26   
happy mama
Da,upravo to,ne mogu da ih kontrolisem. Isla sam i kod ginekologa i kod gastro,kazu,sve je u redu... Valjda ce ova nadimanja i pritiskanja proci sama od sebe.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: GASOVI NAKON PORODJAJA
7.11.2014 14:40:55   
Olga75
Happy mama , mozda je problem u ishrani posle porodjaja ?
mislim da postoji neki problem sa crevima posle porodjaja , najcesca je pareza creva
e sad ako i ginekolog i gastroenterolog kazu da je sve ok da creva nemaju neku stajaznam , opstrukciju ( mada onda ne bi bilo ni gasova i bio bi veliki akutni problem ) ili nisu prepuna gasova , mozda vam se samo cini ? Mozda su gasovi isto ucestali samo vam se cini da su cesti i glasniji ?
nemam pojma , ja sam imala problema sa zadrzavanjem u trudnoci , posle trudnoce nisam imala tih problema

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu happy mama)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: GASOVI NAKON PORODJAJA
12.3.2015 0:41:22   
majorka
Kad se samo setim tih gasova.....user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Повратак на посао након породиљског одсуства.
Admin

Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?

Click Here