|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Srednja škola
14.12.2022 16:00:35   
Ivanka 75
I kod nas su u planu hemija i fizika, kaze, lakse su 😊

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Srednja škola
14.12.2022 16:22:17   
IvanaSK RR
Ja sam se za džabe cimala oko prijemnog, on je to bas fino odradio. Imao je dosta bodova, ali mu je zafalilo 0.15 za jednu medicinsku i 0.30 za drugu. I onda je upisana privatna.Tako da, pričajte deci da je i cetvrtina boda mnogoo bitna. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Srednja škola
14.12.2022 19:44:36   
Tiziana
I ja vec pocinjem da razmisljam o ovoj temi, ali ima jos godinu i po do tad. Ne mogu da kazem da me brine sam prijemni, uspeh takodje ne bi trebalo da bude problem, ali znam da najveci stres moze da prouzrokuje 0,15 poena kao sto je Ivana napisala. Sin ima par gimnazija u opticaju, vec su poceli u skoli da pricaju o tome. Naravno da ga mi podsticemo na prirodni smer, greota da ne ide jer mu ti predmeti dobro idu, ali kako sad ide u bilingvalno oddeljenje to moze da mu bude opcija za ne daj boze..mada se stvarno nadam da nece biti potrebe. Tako da zene koje sad imate osmake, pisite o svemu, da se mi ostale lagano pripremamo. 🙂

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Srednja škola
14.12.2022 22:16:15   
Didy
S se odlučio da za izborni predmet uzme fiziku. I prošle godine je na probnom izabrao i bilo je dobro, onako životno, da zaključuješ, nikakvo bubačenje, nikakve podele i sl. Iskreno, čisto sumnjam da će išta učiti znajući njega. Iz srpskog imaju dosta lošu osnovu iz škole i tu planiram malo da ga postrojim do završnog. Matematiku mislim da nema potrebe jer je išao svake godine na takmičenja i postizao dobre rezultate.Iskreno, ja se nešto ne cimam previše, niti planiram njega nešto posebno da opterećujem. Test ko test, imaće ih na hiljada u životu, nek nauči da nisu vredni stresiranja i panike.

Tašo, hvala ti za podeljeno iskustvo, znači mi. Uključila sam se u grupu i iščitala dosta komentara, ali mi nekako draže kad čujem od nekog iz prve ruke. 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Srednja škola
15.12.2022 6:53:05   
flamingos
Tizi,mi imamo još dve i po godine,ali brzo prolazi vreme.Za sad je oduševljena fizikom,obožava biologiju,geografiju,mada od sedmog kreće i fizika,pa videćemo.Za srednju školu se dvoumi.Odlučiće do tad.Samo da su živi i zdravi.Ostalo će lako.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Srednja škola
15.12.2022 17:46:34   
Tiziana
Flam, ima vremena, ali volim da cujem islustva, dragocena su.Sto se izbora skole tice, mislim da cu ipak malkice uticati, ne zato sto mislim da moje dete treba da ide u neku posebnu skolu vec sto neke stvari znam i ne bih volela da se nadje u odredjenom okruzenju.. 
Sto se tice polaganja, takvim nenormalnim tempom se radi da ne sumnjam da ce deca biti spremna za koji god se predmet odluce. 

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Srednja škola
15.12.2022 18:38:24   
flamingos
Naravno Tizi da je dragocena svaka informacija.Tu smo i da podržimo svoju decu,a i da ih usmerimo.Za sad mi se sviđa njeno razmišljanje o tome šta bi volela da upiše.Videćemo.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Srednja škola
15.12.2022 20:05:01   
dddaca
Nama je sve ovo o cemu pisete jos dosta daleko, i verovatno ce ce dosta toga promeniti u vezi mature, prijemnog, ali mislim da roditelj ipak treba malo da utice na izbor skole. Ne bas da insistira da dete mora da ide u odredjenu skolu, ali na neki nacin da ga usmeri. Jer deca cesto u tom uzrastu ne znaju sta zele, ne znaju koliko izbor skole moze biti od znacaja za kasniji zivot, a ne retko se desava da upisu odredjenu skolu i samo zbog drustva koje u nju ide. Ipak roditelj najbolje zna svoje dete i njegove potencijale

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Srednja škola
16.12.2022 10:48:40   
Ivanka 75
Ja mislim da roditeljictu igraju veliku ulogu, na neku decu cak i presudnu. I zato bi trebalo da paze sta savetuju deci a da to ne bude projekcija njihovih licnih ambicija i zelja.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Srednja škola
16.12.2022 11:19:27   
dddaca
To da, to se slažem. Ali opet, šta dete zna sa 14-15 godina šta će da upiše i koliko je svesno da taj izbor kasnije može da oblikuje njegov budući život. Roditelj je tu da ga posavetuje, ne da nametne svoje mišljenje. Mada, možda ću drugačije razmišljati i postupati za koju godinu kad nam upis dođe na red.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Srednja škola
13.9.2024 20:35:36   
lesica
Kakvi su utisci novih srednjoškolaca?
Ima li iko iskustva sa specijalizovanim odeljenjima u gimnazijama?
Konkretno specijalizovano za hemiju i biologiju?

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Srednja škola
13.9.2024 22:43:54   
Ivanka 75
Ja sam danas pricalasadrugaricom, sin joj je u bilingvalnom engleskom, on je oslusevljen, kaze dete drugi sver od osnovne skole. Ima ih samo 12 i za sad odlicno funkcionisu.
Od druge je sin u IT odeljenju i takodje je odusevljen, vec su poceli sa projektima. 
Sledece nedelje cu ispitati moje srednjoskolce, svi su razlicito upisali. 

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Srednja škola
13.9.2024 22:51:08   
Ivanka 75
Mislim drugi svet od osnovne, nisam stavila veeeeličačke naočare 😂

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Srednja škola
14.9.2024 13:34:54   
Tiziana
Moj sin je sad krenuo u gimnaziju i zadovoljan je. On je prirodno matematicki smer. Ok mu je odeljenje, ok su mu profesori.Ja sam ga terala da polaze za hemijsko biolosko u Petoj, ali me oduvao, kaze nece da se fokusira na to kad ne zna sta bi sve jos moglo da ga zanima dok ne stigne do fakulteta. Uvek moze da pokaze pa da se predomisli. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Srednja škola
14.9.2024 13:35:30   
Tiziana
Da polaze, ne da ''pokaze'' 😂 

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Srednja škola
15.9.2024 15:30:38   
milicicak

IZVORNA PORUKA: lesica

Kakvi su utisci novih srednjoškolaca?
Ima li iko iskustva sa specijalizovanim odeljenjima u gimnazijama?
Konkretno specijalizovano za hemiju i biologiju?

Hej, Les, 100 godina te nema user posted image
Ja povremeno imam kontakt sa decom iz V koja su u specijalizovanim odeljenjima za biologiju i hemiju. Ozbiljno i puno rade, iskreno sam oduševljena

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Srednja škola
5.10.2024 20:52:32   
lesica
Mili, hvala mnogo.
Kako je sam taj smer recimo nov, skupljam info svuda, pa mi svaka reč znači.
Na kraju, valjda će dobiti i u Petnici neke još informacije što od dece, što od predsvača i saradnika, pa neka prosudi sama.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Srednja škola
9.10.2024 20:47:53   
milicicak
Na kom je programu u Petnici? Bilogija?
Moje iskustvo sa specijalizovanim odeljenjima je da dete mora da bude sigurno da time u životu želi da se bavi, baš je veliki akcenat na tim predmetima za koje su se opredelili. Ja bih mini bubu poslala u V kad dođe vreme, ali mi se čini da neće mojim stopama 😁

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Srednja škola
10.10.2024 11:25:07   
Sanjica26 RR
Žene drage, da li ste culi od poznanika kakvo iskustvo imaju sa grafickom-medijskom skolom? Trebaju nam neke informacije. Razmisljamo za T. Dopada mi se sto mozes da izaberes da pratis nastavu na nekom od jezika ponudjenih.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Srednja škola
10.10.2024 20:36:41   
Tiziana
Sanjice, gde je ta skola? 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Srednja škola
10.10.2024 23:05:59   
Sanjica26 RR
Na Novom Beogradu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Srednja škola
11.10.2024 14:20:08   
Tiziana
Caos, ja nisam cula sa ovu skolu, ali pogledala sam na netu, vidim da imaju zanimljive programe. Ja inace radim u toj industriji pa mogu da pitam kolege da li je neko od njih isao u tu sklu i kakvi su utisci.
Nisma razumela ovo oko jezika. mogu da slusaju na drugom jeziku, kao bilingvalna nastava?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Srednja škola
11.10.2024 14:45:26   
Sanjica26 RR
Tizi, bas pitaj. user posted image Hvala ti.
Samo jedan smer ima tu opciju. Mislim da ima na smeru tehnicar stampe.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 98
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Subotica: Dečak izbo drugaricu iz odeljenj...
Učenik osmog razreda Osnovne škole "Sečenji Ištvan" u Subotici danas posle 13 časova je nožem izbo devojčicu iz razred...
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



Anketa

Да ли су вам менструације болне?
пеперутка16

У последње време имам толико болне менструације да се и онесвестим..хитно је, она ми да ињекцију и то је то..И сад кад старим како сам старија. Имам 29 година, нисам се још породила итд.

Click Here