|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 13:19:29   
dunja RR
Iv, pa evo sada na ovom takmičenju Arhimedesa, dok sam čekala Savu, pričala sam sa roditeljima ispred. To su deca od prvog razreda osnovne, pa sve do 4. srednje, i najmanje je tu dece iz Beograda bilo, na republičkom, tj. državnom takmičenju najboljih matematičara. Bilo ih je iz svih mesta, manjih i većih. Nije uvek samo do škole izgleda.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 13:47:36   
Ivanka 75
Ja sam odavno shvatila da nije do skole. Meni je drugarica koja je profesor na katedri za nemacki rekla kako, dok je radila u gimnaziji, nije bilo mnogo djaka iz Ivine skole. Nije mi bilo svejedno. Ali, odfovorila sam da skola nije bitna, bitno je da razume gradivo i da uci.
Mislim da smo to i postigli. Sve ocene je zasluzila. Niko joj nije nista poklonio niti je molila za ocene. 
Mozda ce neko misliti drugacije ali meni je to vazno. Da ona vidi da joj se trud isplati koliko toliko. A ne da moli, place i ponizava se za ocenu. 😔 Bila je svedok tim situacijama. 
Npr, gimnazija u Uzicu poslednjih godina iznedrava najuspesnije studente medicine. Valjda ce biti i dobri lekari. 😊

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 14:07:39   
dunja RR
Baš sam najviše pričala sa jednom mamom iz Užica (zapravoispravka, iz Arilja je, sada se set_ih), sin je 8. razred, došao na takmičenje iz matematike. I rekla mi je da se razmišljala da li da ga pošalje u matematičku gimnaziju u Beograd, živeo bi u tom slučaju u domu, ali je odustala jer je shvatila da ETF (što je njegova želja kasnije), lagano upisuju deca iz gimnazije u Užicu (gde će ići sin, 15-20 minuta kolima mu treba iz Arilja, reče mi ta mama), i koja je odlična i da nema potrebe da ga još odvaja od porodice.

< Poruku je uredio dunja RR -- 13.6.2024 14:11:21 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 14:20:57   
flamingos
Dunja,slažem se sa tobom da nije sve do škole.Dete iz našeg sela,vukovac,najbolji iz matematike(takmičenja,nagrade) i upiše matematički smer i kreću problemi.Ne ide kao u Osnovnoj,pa su mu plaćali časove i nekako se iščupao.Došlo dete iz seoske sredine u gradsku,dok se privikne.Ima tu dosta stvari.Barem je to moje mišljenje.Polazim od sebe,ali je kod mene bila obrnuta situacija.U srednjoj četvorogodišnjoj školi sam bila odlična,a u Osnovnoj vrlodobra(vazdan sam bila kontraš.🙄.Šalim se,nego sam uvek imala niže ocene zbog sestre koja nikako nije volela da uči,pa,logično nisu mogli njoj da daju bolju ocenu,već meni smanje da budemo približno jednake.Što ni to nije u redu.Daj ocenu kakvu je dete zaslužilo.Ne možemo svi da budemo savršeni).

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 14:28:27   
Ivanka 75
Arilje Uzice, isto ti je 😊😊😊
Gde god da uči, naučiće ako hoće da uči. 
Juče mi drugarica kaze da traže nekoga ko će je zameniti na njenom radnom mestu jer ona uskoro prelazi na novo. I ne mogu da nađu osobu sa dovoljno znanja i želje da radi. Kandidati odbijaju njihove ponude, kažu puno je to obaveza, a plata je, inače prilično velika. Ovo ima veze sa ovim ko hoće, imaće, ko neće, nemaće. 
Pa tako i sa znanjem. 

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 14:30:39   
Ivanka 75
Arilje - Užice, oko 40km. Ne znam kakav je put, može i preko Požege ili odozdo.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 14:47:32   
flamingos
Anđelina drugarica sa svim peticama do sad i ove godine sve petice,ali iz engleskog je četvorka.Džaba,trudi se,uči,moja Anđela sa njom(jer obožava engleski i bez problema dobije 5),ali ovom detetu ne vredi.Tako da,nije sve do učenja.Ma koliko da se trudi ne ide joj.Verovatno će na veću da joj poprave na 5.Moje dete uči matematiku,vežba,ali kad joj zapadne neka oblast-jednostavno ne razume,pa to ti je.Što i nije smak sveta.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 14:56:44   
Sanjica26 RR
U mom gradu je jos pre koju godinu medicinska mnogo jaca, nego gimnazija. Moja T se lomi izmedju opsteg smera i jezickog smera u gimnaziji. Ali mislim da ce na kraju da bude gimnazija. U svakom slucaju njoj sve ide. Jednostavno takvo je dete. Samo je lenja buba.
Inace, pomerili su prijemni za jedan dan. Lose su se prerucanali sto se tice islamskog praznika. Deca su i ovako pod stresom.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 15:00:54   
dunja RR
Ja sam do srednje mislila da sam neki vajni đak, da znam matematiku, fiziku, zato sam i upisala prirodni smer u gimnaziji.

Al kada smo došli u gimnaziju, KEC iz matematike ko vrata. Znači ona petica iz osnovne je bila smejurija. Fiziku sam u gimanziji uspevala da izvučem na 3 (u osnovnoj naravno imala uvek 5, ali eto kakva je to petica, skontah to tek kada sam došla u gimnaziju). Iz engleskog je CELO odeljenje, znači svi smo imali jedan na polugodištu prvog razreda iz engleskog. Profesorka je bila strah i trepet, streseš se kada uđe u učionicu. Ubrzo je skontala (videvši slučano moju adresu na vežbanci iz pismenih zadataka), da živim u istoj zgradi kao i njena najbolja prijateljica, i do kraja srednje sam imala 4, šta god uradila i akko god znala.
Iz ostalih predmeta sam imala petice, jer sve ostalo možeš da naučiš ako zagreješ stolicu.


Evo sada je u S školi, pre deset__ak dana, direktor delio knjige i diplome onima koji su osvojili neko od prva tri mesta na takmičenjima, iz svih predmeta.
Znači od 3. do 8. razreda, jer od 3. kreću takmičenja.
Pozvana sam i ja kao roditelj da prisustvujem, i stvarno je bilo puno puno nagrada (reda veličine preko 50 učenika iz svih razreda je poosvajalo puno prvih, drugih, trećih mesta, i na gradskom i na državnom takmičenju, ali sve su to biologija, geografija, da li beše istorija, iz engleskog je bilo nekoliko, ali iz matematike samo jedan dečko 5. razred osvojio prvo mesto na državnom iz Misliše, i Sava 3. razred-treće mesto na državnom iz Miliše, i 1. na gradskom iz matematike, i to je sve što se matematike tiče. Iz fizike čini mi se niko.

< Poruku je uredio dunja RR -- 13.6.2024 16:34:44 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 15:03:23   
Ivanka 75
Pomerili prijemni? Nisam znala.
Bitno je učiti sa razevanjem, ako ne može da se nauči, naći nekoga ko može da objasni na lak način. Stric mm još uvek drži časove matematike, sa 85 godina. Dolaze mu deca bivših đaka jer znaju da ume da objasni i približi. 
Šta godda odluče tu smo za njih 😊

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 15:06:42   
flamingos
Eto Dunja i tvog primera.O tome i pričam.Ima tu dosta stvari kad se krene u srednju školu.Pa šta bi bilo kada bi sva deca sve znala i sve predmete volela i razumela?Ne kažem da ne mogu da nabubaju ono što se može,ali matematika,fizika...Neka su oni živi i zdravi.Još jednom-bravo Dunja za tvog sina.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 15:06:50   
Ivanka 75
Dunja, podela je na predmete koji se bubaju iz knjige i one koji moraju da se razumeju. Matematika, fizika, hemija i jezici nisu za svakoga. Treba imati kefalo za te stvari 😊
Ja sam matemetiku tek u srednjoj ukapirala, i zavolela. Ali džaba kad sam bila društveni smer. Kasno. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 15:16:12   
dunja RR
Savi je direktor podelio tada nekoliko diploma i nagrada i između ostalog i Nušićeve Hajduke. I unutra piše ovo na slici ispod. Ja kažem Savo pogrešili su - upisali su neko računarstvo a trebalo je šah, kaže Sava meni Mama pa i iz računarstva sam osvojio prvo mesto (majka se ne seća ni da je učestvovao :D), a šah su još i zaboravili da upišu 😅


user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 13.6.2024 16:33:29 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 15:19:04   
Tiziana

Dunja, u tvoje tj i moje vreme 😂, 14. je bila smesna u poredjenju sa drugim skolama. Medjutim, vremena se menjaju, a to sam i ja skoro cula, sada im je prirodni smer dosta jak. 

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Bravo Tizi, on je sjajan!
Ja verujem da će to biti sve kako treba, malo be buni ova 14-ta u ovoj grupi user posted image , jel to zbog blizine vama, ili je 14-ta sada nešto jača nego ranije?

Iskreno, ja sam uvek 6-tu i 14-tu smatrala istim rangom, možda bi čak rekla i da je 6-ta malo jača bila u moje vreme, ali tu su negde. Ja sam polagala prijemni u 6-oj, jer mi je najbliža, ali sam imala dovoljno bodova za 5-tu, prirodni smer, i krenula sam bila da prebacim papire, na kraju se ipak predomislila, i ostadoh u 6-oj. Izabrala sam nešto lakšu gimnaziju, ali ipak bližu. Sada bih možda drugačije birala.

Mada u mom odeljenju je pored jednog dela nas sa Zvezdare i Vračara, bilo dosta dece iz Grocke, Vinče, Boleča, Zaklopače (jer je i njima, iako nimalo blizu, 6-ta najbliža, u odnosu na ostale gimnazije), i svi do jednog od njih (iz tih mesta na Smederevskom putu) su sada vrhunski doktori, ili naučnici (PMF i ETF) negde u inostranstvu. Koje su to vrednice bile, nije im trebala eto ni neka najjača gimnazija, a kamoli osnovna, da postanu najbolji u svom poslu.

Čini mi se da smo im se mi "gradska deca" tada možda krišom i podsmevali, a sada, sada im se divim.

IZVORNA PORUKA: Tiziana


Hvala drage zene. 
Dunja, gimnazija, prirodni smer. 3. 14. 5. 1.,tim redosledom pa videcemo.. Sve samo zavisi od rezultata zavrsnog ispita. Polaznu osnovu ima. Vukovac je, ima Dositejeve diplome iz matematike i hemije, a da li ce biti koncentracije sl nededelje na ispitima,  videcemo 😂

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Tizi, neka je sa srećom završetak osnovne! user posted image

Šta je odlučio dečko da upiše?



Ovde vreme grozno. Oko 13h je pljuuustalo. Sad je samo oblacno. Ali za sutra najavljuju potop. 





Nema veze ko gde zivi. Kada je neko za nesto talentovan to se brzo pokaze, kao sto je to kod Dunjinog Save. Inace slazem se sa Ivankom, bolje i niza ocena, ali da je zasluzena, nego poklonjena.
Ja dvoje imam u kuci. I kad je npr rec o matematici, ono sto on resi u dva reda za pola minuta, ona resava 45 min. Radi ona, vredna je, bistra, vezba, i ocene idu 4/5/4/5,ali definitivno nije isti nivo.. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 15:19:43   
dunja RR
Srele nas tada meke učiteljice na hodniku i viču i smeju se Savo jesi im pokupio sve nagrade 😅

user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 15:23:19   
dunja RR
Tizi eto vidiš, nisam to znala, zato sam te i pitala. Nikad ne bi rekla da 14ta može biti među jačim školama, u moje vreme je tamo uvek vladala anarhija, skoro pa kao u 11-oj 😅
Dobro sam te pitala, da znam, kada dođe vreme, hvala ti na info.

Ja bih recimo rekla, ali na osnovu mog sećanja, i na osnovu nekih info vezano za prvu gimnaziju gde je išlo dete knjigovođine sestre, da su najjače gimnazije (ako ne računam matetamičku gimnaziju (i filološku možda? mada ne znam nikoga ko je tu išao)), ovim redosledom: prva, pa treća (mada je ja i dalje zovem osma, ne znam zašto, a osma je sada neka druga valjda, i pojma nemam kakva je i gde je), pa onda peta, a onda šesta i tako dalje. Ali ja sam još u devedeset__ima user posted image
 
IZVORNA PORUKA: Tiziana


Dunja, u tvoje tj i moje vreme 😂, 14. je bila smesna u poredjenju sa drugim skolama. Medjutim, vremena se menjaju, a to sam i ja skoro cula, sada im je prirodni smer dosta jak. 

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Bravo Tizi, on je sjajan!
Ja verujem da će to biti sve kako treba, malo be buni ova 14-ta u ovoj grupi user posted image , jel to zbog blizine vama, ili je 14-ta sada nešto jača nego ranije?

Iskreno, ja sam uvek 6-tu i 14-tu smatrala istim rangom, možda bi čak rekla i da je 6-ta malo jača bila u moje vreme, ali tu su negde. Ja sam polagala prijemni u 6-oj, jer mi je najbliža, ali sam imala dovoljno bodova za 5-tu, prirodni smer, i krenula sam bila da prebacim papire, na kraju se ipak predomislila, i ostadoh u 6-oj. Izabrala sam nešto lakšu gimnaziju, ali ipak bližu. Sada bih možda drugačije birala.

Mada u mom odeljenju je pored jednog dela nas sa Zvezdare i Vračara, bilo dosta dece iz Grocke, Vinče, Boleča, Zaklopače (jer je i njima, iako nimalo blizu, 6-ta najbliža, u odnosu na ostale gimnazije), i svi do jednog od njih (iz tih mesta na Smederevskom putu) su sada vrhunski doktori, ili naučnici (PMF i ETF) negde u inostranstvu. Koje su to vrednice bile, nije im trebala eto ni neka najjača gimnazija, a kamoli osnovna, da postanu najbolji u svom poslu.

Čini mi se da smo im se mi "gradska deca" tada možda krišom i podsmevali, a sada, sada im se divim.

IZVORNA PORUKA: Tiziana


Hvala drage zene. 
Dunja, gimnazija, prirodni smer. 3. 14. 5. 1.,tim redosledom pa videcemo.. Sve samo zavisi od rezultata zavrsnog ispita. Polaznu osnovu ima. Vukovac je, ima Dositejeve diplome iz matematike i hemije, a da li ce biti koncentracije sl nededelje na ispitima,  videcemo 😂

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Tizi, neka je sa srećom završetak osnovne! user posted image

Šta je odlučio dečko da upiše?



Ovde vreme grozno. Oko 13h je pljuuustalo. Sad je samo oblacno. Ali za sutra najavljuju potop. 





Nema veze ko gde zivi. Kada je neko za nesto talentovan to se brzo pokaze, kao sto je to kod Dunjinog Save. Inace slazem se sa Ivankom, bolje i niza ocena, ali da je zasluzena, nego poklonjena.
Ja dvoje imam u kuci. I kad je npr rec o matematici, ono sto on resi u dva reda za pola minuta, ona resava 45 min. Radi ona, vredna je, bistra, vezba, i ocene idu 4/5/4/5,ali definitivno nije isti nivo.. 




< Poruku je uredio dunja RR -- 13.6.2024 15:35:29 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 15:43:31   
Sanjica26 RR
Iv pomerili su. Stvarno mi je zao dece. U redu postujem sve razlicite veroispovesti, ali kako se nisu toga ranije setili.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 15:48:32   
dunja RR
Iv sve je to meni jasno, ja sam recimo hemiju super znala i kapirala i volela je uvek, a matematiku i fiziku jok, potpuno su mi bile dosadne nauke koje nisam volela da učim, pa ni za neku višu ocenu (ali to sam shvatila u srednjoj, što ti kažeš kasno, jer sam već upisala prirodni smer). Za razliku od hemije, koja mi je bila smislena, jasna i zanimljiva.

E sada, meni recimo za posao treba matematika, računanje, kalkulacije, popusti, provizije, itd, i za to što meni treba ja je sasvim dovoljjno znam. Ali sam primetila da pojedinci sa kojima sa sarađujem (fakultetski obrazovani) ne znaju osnove matematike, i uglavnom im sve te stvari završavaju knjigovođe ili neki drugi ljudi.

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Dunja, podela je na predmete koji se bubaju iz knjige i one koji moraju da se razumeju. Matematika, fizika, hemija i jezici nisu za svakoga. Treba imati kefalo za te stvari 😊
Ja sam matemetiku tek u srednjoj ukapirala, i zavolela. Ali džaba kad sam bila društveni smer. Kasno. 



< Poruku je uredio dunja RR -- 13.6.2024 16:37:34 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 18:58:30   
Tiziana
Da li mozete da zamislite koliko su se usijale viber grupe zbog pomeranja zavrsnog ispita. Plus nasi su 19.,nakon poslednjeg ispita trebali uvece da imaju proslavu i sad to otpada i trazi se resenje.Stvarno mi nije jasno da se 4 dana pred ispit pomeraju termini. Ali u kakvoj drzavi zivimo, nista me vise ne cudi.. Sto se tice takmicenja, u nizim razredima svi idu, ali kako idu ka starijim, deca polako posustaju i na kraju ostanu stvarno samo oni koji imaju sposobnost za malo ili mnogo vise. Ostali ne budu ni zaintetesovani.. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 19:23:56   
Sanjica26 RR
Tizi, verujem da jeste. I kod nas je proslava odmah posle prijemnog.. Sad vec nije. Nemam vise komentar.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 13.6.2024 21:08:31 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 19:24:57   
Ivanka 75
Zasto bi ja kao Englez znala matematiku? 😁🙄🤔😊
Znam samo ono sto me interesuje iz matematike, i toliko 😁

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 19:38:01   
Ivanka 75
I pazite sad... Oglas za posao u velikoj formi, trazi se, izmedju ostalog i odlicno znanje engleskog jezika. Prijavim se, jelte, 😁, pozovu me! Odem ja u zakazano vreme kad tamo test! 2h logickih zadataka! Kengur za odrasle! 😂😂😂
E i to prodjem, javljam ishod 😁
Ispade da sam ja bolje uradila nego inzenjeri. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 20:04:31   
Tiziana
Svaka cas_t Ivanka.Misli da se znanje engleskog uskoro nece traziti, vec ce se podrazumevati. Deca ga u danasnje vreme toliko brzo uce i mnogo su opusteniji, lako im ide konverzacija, nemaju nekih kocnica kad je jezik u pitanju.. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 20:38:22   
Ivanka 75
Vi niste svesni koliko deca znaju, mnooooooooogo, na veoma visokom nivou. Mene to fascinira. Zato im svima kazem da im je znanje jezika samo plus u zivotu za zanimanje koje odaberu. 

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Razgovori mama 06/24
13.6.2024 21:46:13   
Tiziana
Znam. Zato sam i napisala ovo gore. Moja deca uce engleski od 5.razreda. Nisu privatno isli na casove nikada. Oni vode normalnu konverzaciju na engleskom, pri tom ga pravilno koriste u 95% slucajeva, imaju razvijen vokabular, znaju fraze, upotreblhavaju ih u pravom kontekstu.. I svesna sam da je velika vecina dece i na visem nivou od toga. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
Sjaj i beda komentarisanja porodica sa tro...
Pravo da vam kažem, i sama sam bila iznenađena činjenicom da imam troje dece. Hej, troje, podosta od nekog ko je na poče...



Anketa

Када имати још једно дете?
Admin

Идеална разлика између браће и сестара.

Click Here