cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Crna čoko kraljica

clock-img

25.01.2014, 13:26

clock-img

Didy

pencil-img

7274

Evo jedne sjajne poslastice. user posted image Otkrila ju je Ana rr i stavila u temu rođendanske torte, ali toliko je dobar da sigurno zaslužuje posebnu temu. Juče sam ga pravila, već ga nema pola. user posted image Divno, kremasto, topi se u ustima.

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Evo jedan lep recept, može kao kolač, može kao torta :

Biskvit

5 belanaca
6 kašika šećera
4 kašike ulja
4 kašike glatkog brašna
2 kašike kakaa
1/2 paketića praška za pecivo
2 kašike mleka za natopiti pečeni biskvit

Fil

5 žumanaca
120 g šećera
3 paketića vanil šećera
4 kašike gustina
500 ml mleka
220 g maslaca
100 g čokolade za kuvanje
50 g čokolade za kuvanje 70% kakaa

Još potrebno

oko 200g Petit Beurre keksa
mleka za namočiti kekse
4 kašike marmelade (neke kiselkaste)
1 šlag krema od čokolade
2 šlag kreme od vanilije
čokoladne mrvice za posipanje

Fil : Umutiti žumance, gustin i dve kašike mleka i dodati u vruće mleko sa šećerom i vanil šećerom. Kad je krema čvrsta i kuvana dodavati po malo maslaca i mešati da se istopi. Na kraju dodati istopljenu čokoladu i sve lepo sjediniti. Dok se hladi povremeno mešati.

Biskvit: Izmiksati belance skoro do kraja, dodati šećer i ulje pa miksati do kraja. Laaaaagano umešati brašno pomešano sa praškom za pecivo i kakaom. Razvući kašikom u namašćenom i pobrašnjenom plehu i peći 15ak minuta na 180 stepeni. Kad je pečeno preliti ga sa dve kašike mleka, po potrebi ga pre toga izboockati čačkalicom.

Slaganje: biskvit, pola kreme, keks umočen u mleko, marmelada, druga polovina kreme (preko možete poređati još jedan sloj keksa ali i ne morate, po želji), ukrasiti umućenim krem šlagom.

Nemojte (kao ja) koristit preveliki pleh, najbolje je da bude 20x30, 21x35 ili u kalupu za torte od 26cm.

Recept je sa coolinarke.


clock-img

25.01.2014, 14:01

clock-img

Ana RR

pencil-img

34311

Didy, je l da da je mljac user posted image a dijeta? user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 25.1.2014 14:02:23 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

25.01.2014, 14:07

clock-img

Didy

pencil-img

7274

Mljac je. Probala sam malo juče u vremenu kad dijeta dozvoljava. user posted image Nisam mogla da odolim.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

25.01.2014, 15:52

clock-img

Klarita

pencil-img

5279

Znaci user posted image sam...eno mi kolaca u frizideru. Mole se Ana i Didy da ne postavljaju vise nikakve cokoladne recepte dok se ne porodim. Amin. user posted image

clock-img

25.01.2014, 17:37

clock-img

Ana RR

pencil-img

34311

user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

25.01.2014, 17:54

clock-img

Verolina

pencil-img

5958


IZVORNA PORUKA: Klarita

Znaci user posted image sam...eno mi kolaca u frizideru. Mole se Ana i Didy da ne postavljaju vise nikakve cokoladne recepte dok se ne porodim. Amin. user posted image


I ja kazem, amin! Ana samo bombardujeuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

clock-img

25.01.2014, 20:53

clock-img

Didy

pencil-img

7274

user posted image
Ma, ja to za goste pravila. I za decu.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

26.01.2014, 10:27

clock-img

Klarita

pencil-img

5279

Nismo sacekali da se stegnu...
user posted image

Nisam stavljala petite beure, vec plazmu, jer sam nju imala...i nisam imala gustin nego sam krem pravila sa brasnomuser posted image

clock-img

08.02.2014, 14:41

clock-img

Verolina

pencil-img

5958

Kazem ja, upropastih seuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

clock-img

08.02.2014, 20:18

clock-img

Didy

pencil-img

7274

IZVORNA PORUKA: Verolina

Kazem ja, upropastih seuser posted image



Zbog ovog ukusa vredi. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

23.02.2014, 11:14

clock-img

Didy

pencil-img

7274

Pravila sam je kao tortu u kalupu prečnika 26 cm. Odnela sam je juče bratu za rođendan, svi su se oduševili kako je ukusna. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

23.02.2014, 11:16

clock-img

Verolina

pencil-img

5958

Evo nase Didy na ovoj kriticnoj temiuser posted image . Sad je moram i ja praviti.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

clock-img

23.02.2014, 11:18

clock-img

Didy

pencil-img

7274

user posted image Ja je više ne smem praviti da mi ostane kod kuće, već samo da je nosim nekome. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

10.05.2014, 23:15

clock-img

Didy

pencil-img

7274

Pravila sam crnu čoko kraljicu s jagodama. user posted image Savršena je! user posted image Imali smo neko društvo danas, svi su se oduševili, ostalo je jedno parče, a pravila sam meru i po. Sve po receptu, samo sam dodala preko fila seckane sveže jagod, pa preko šlag krem. Savršeno, savršena, ukus je fantastičan. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

10.05.2014, 23:29

clock-img

dijana1*

pencil-img

9126

Ne smem da citam ovu temu user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

11.05.2014, 02:20

clock-img

Žapkić

pencil-img

1792

Joj, ovo je sledeće što se pravi u našu kuću!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

clock-img

02.01.2017, 18:10

clock-img

emicaa

pencil-img

22194

mislim da sam nasla kolac za Bozic user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

clock-img

02.01.2017, 18:18

clock-img

Ana RR

pencil-img

34311

Emice, odličan je user posted image ja sam pravila za doček, okruglu, kao tortu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

02.01.2017, 18:23

clock-img

emicaa

pencil-img

22194

ne djeluje komplikovano za napraviti.hoce li biti dobar ako napravim u cetvrtak?

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

clock-img

02.01.2017, 18:30

clock-img

Ana RR

pencil-img

34311

Emice, jako se brzo i lako pravi, za sat vremena bude gotova. Ja sam je pravila u petak, evo još imamo i odlična je.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!