RE: Grlić materice u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


jelenazvezda -> RE: Grlić materice u trudnoći (25.5.2013 21:39:55)

i jesu ti rekli od cega je,meni niko nista ne govori... nadam se da ce proci samo od sebe,samo da ne idem opet... hvala na podrsci




reve84 -> RE: Grlić materice u trudnoći (25.5.2013 23:36:44)

Naravno nista mi nisu rekli sem da se to desava... Bitno je da se ne pojacava. Osluskuj svoje telo i reaguj u skladu sa tim. Ne obaziri se na tudja misljena...Tvoje i zdravlje tvoje bebe su najbitniji.
Javljaj se da znamo da si dobro.
Veliki pozdrav!




drudi -> RE: Grlić materice u trudnoći (26.5.2013 11:32:35)

jelena

a zasto ti nisu dali utrogestan/progsteron. on je najbolji za zatvaranje grlica i za razme razloge krvarenja.

osim ako ga nema u tim lekovima koje vec uzimas





jelenazvezda -> RE: Grlić materice u trudnoći (26.5.2013 12:58:08)

pila sam utrogestan od 6 do 19 nedelje i zbog bolova su mi ukinuli i prepisali partusisten... od jutros nema iscedka,nadam se da se nece pojavljivati...




jelenazvezda -> RE: Grlić materice u trudnoći (27.5.2013 12:21:44)

evo da se javim,bila sam kod moje dr... beba je jako nisko,grlic skracen,otvoren za prst... zbog toga i imam bolove i krvarenje




dunja RR -> RE: Grlić materice u trudnoći (27.5.2013 12:23:43)


Jelena šta kaže doktorka, koliko je opasno? Moraš strogo da miruješ?

Drži se mila [sm=smiley31.gif]




jelenazvezda -> RE: Grlić materice u trudnoći (27.5.2013 22:08:07)

pa opasno je,kaze da mirujem i pijem sto vise vode,imam jako malo plodove vode,ne znam zasto mi se to desava :( i naravno mirovanjeeee... hvala vam punooo znaci mi podrska [sm=smiley6.gif][sm=smiley6.gif][sm=smiley6.gif]




reve84 -> RE: Grlić materice u trudnoći (27.5.2013 22:57:36)

jel ti nije predlozila serklaz? Gde ides kod doce?
Samo ti miruj, neverovatno je koliko pomaze. Ja lezim vec mesec dana a tek sam 11 nedelja :( ali izdrazacemo mi sve kad imamo ovakav cilj! Veliki pozdrav!




jelenazvezda -> RE: Grlić materice u trudnoći (28.5.2013 16:19:16)

nije mi predlozio idem u NF... ne znam do kad se radi serklaz,tj do koje nedelje,ne znam da li je kasno... al me ova probadanja bas plase i unose nervozu... ma izdrzacu ja al se bojim za bebu




drudi -> RE: Grlić materice u trudnoći (28.5.2013 21:57:18)

Opet cu ja o utrogestanu. Mozes li da ne ides kod nje vec da je nazoves i pitas zasto ti nije dala ponovo utrogestan, al da stavljas vaginalno. Meni su doktori rekli da je on super za grlic. I lezi, lezi i samo lezi, do wc i to je to. Sta te briga, izodmaraj se. Kad lezis nema nikakvog pritiska na grlic i sve ce biti ok




reve84 -> RE: Grlić materice u trudnoći (28.5.2013 22:51:58)

Sto kaze drudi i meni su isto rekli...3x1 od 200 i mirovanje. Sl nedelje idem u Visegradsku na par dana pa cu da pitam kad ce mi raditi serklaz. I meni su rekli da je utragestan najbolji za grlic.




jelenazvezda -> RE: Grlić materice u trudnoći (30.5.2013 10:18:44)

bila sam sa dr,kaze da je utrogestan vise za blaga krvarenja a da purtosisten stiti grlic i pospesuje zatvaranje,idem za 2 nedelje pa javljam kakav je rezultat,taman da proverimo da li je to tacno.... za sad nemam vise bolove... ne lezim po ceo dan,vec kad osetim da sam se zamorila i u slobodno vreme... ljubim vas




micipicic -> RE: Grlić materice u trudnoći (16.6.2013 9:56:47)

Devojke imam pitanjce..da li je normalno da je u 28. Nedelji na rucnom pregledu grlic 1cm i uloziv za vrh prsta?
kazu da mi je beba nisko i pitali da li imam kontrakcije..ja nisam bila sigurna jer u trudnoci stalno me nesto bolucka ali nije strasno,a stomak mi se tih dana stvrdnjavao cim ustanem na minut dva pa legnem..inace sam leskarila pretezno jer mi tako odgovara..koristim utrogestan vaginalno od pocetka trudnoce pa sam se bas uplasila sto je uloziv uprkos njemu i mom mirovanju..




jelenazvezda -> RE: Grlić materice u trudnoći (16.6.2013 23:15:33)

mici sacu ti dati savet pa ako zelis poslusaj me,ti si 6 nedelja vise trudna nego ja,smatram da je utrogestan slab za tako nesto,ja sam ga pila i imala bolove ,krvarenja i otvorila se za prst,presla sam na partusisten i super se osecam,nista me ne boli,beba se podigla i nemam vise kontrakcije,to grcenje stomaka su kontrakcije... puno srece posavetuj se sa dr




dijana1* -> RE: Grlić materice u trudnoći (17.6.2013 0:04:29)

Mici nije dobro kada ti je stomak tvrd , obicno to ukazuje na kontrakcije. Moj ti je savet da se obavezno konsultujes sa lekarom a ako on ignorise sve ovo kao sto se meni desilo ti potrazi drugog.




micipicic -> RE: Grlić materice u trudnoći (17.6.2013 9:23:05)

Hvala devojke na odgovorima...dva dr su mi rekla u fazonu ok je to,ali ja sam se zalila na to stvrdnjavanje..pa mi je prepisala partusisten 4 puta po pola i verapamil...nadam se da je to dosta,stvrdne mi se i sad ponekad stomak ali cini mi se manje..inace utrogestan koristim vaginalno.ja sam u principu plasljiva i u fazonu bolje da mirujem za svaki slucaj.




Tiziana -> RE: Grlić materice u trudnoći (17.6.2013 10:06:45)

Taj tvrd stomak su ti kontrakcije. Jesi isla nekad na toko? Mozda bi trebalo da odes da vidis imas li ih i kolike su. ALi miruj sto vise. Lezi,uzivaj,citaj knjige,gledaj filmove..sve ono sto kansije duuugo neces moci da radis u miru i tisini[sm=smiley1.gif]




micipicic -> RE: Grlić materice u trudnoći (17.6.2013 11:42:39)

Isla sam na ctg pre dva dana,nisu registrovane kontrakcije..
Dali su mi taj partusisten na 6h po pola tablete.leskarim sem do wca i tipa da uzmem casu ili tako nesto...




jelenazvezda -> RE: Grlić materice u trudnoći (17.6.2013 23:43:05)

eto rekla sam ti,i ok ti je da pijes magnezijum on opusta misice po meni je isto ok :)




micipicic -> RE: Grlić materice u trudnoći (18.6.2013 9:35:16)

Moram pitati dr za magnezijum i ja sam se razmisljala isto da ga uzmem,dobro me podseti...nego provericu koju dozu smem jer vec imam neku kolicinu u trudnickom vitaminu..




Tiziana -> RE: Grlić materice u trudnoći (18.6.2013 10:00:55)

Ja sam pila magnachat magnezijum,tmao ba si pise da je za opustanje misica materice.




micipicic -> RE: Grlić materice u trudnoći (10.7.2013 8:17:18)

Devojke bila sam na pregledu,dr rece za grli skracen i cvrst...jel to ok nalaz za punih 30 nedelja?
ja i dalje pasivna,pijem lek,ali steze mi se stomak povremeno,tipa kad ustanem da se istusiram pa legnem,on se stvrdne..
i tako nekoliko puta na dan..




jelenazvezda -> RE: Grlić materice u trudnoći (11.7.2013 19:47:29)

ja sam danas bila na kontroli,grlis razmeksan,uloziv za vrh prsta,dug 1,5 cm i sakralan,e sad ne znam sta znaci uteus mek




reve84 -> RE: Grlić materice u trudnoći (11.7.2013 23:27:53)

Meni je materica (uterus) razmeksana od pocetka i uloziva za jagodicu prsta...Moj profa kaze da to nije tako strasno...mirovanje samo...Ali je meni zbog prethodnog loseg iskustva uradio serkklaz vise iz predostroznosti. Mislim da ti je sve to ok.




dijana1* -> RE: Grlić materice u trudnoći (11.7.2013 23:45:44)

Jelena ja se bas nesto ne razumem, ali moje misljenje je da vise mirujes pogotovo 7 i 8 mesec. Ipak je grlic razmeksan. Kod mene je tako bilo u prvoj trudnoci. Danas mi je dr. rekla da ce na sledecem pregledu da mi meri grlic i da vidi da li postoji mogucnost za prevremeni. A sta mislis da potrazis jos neko misljenje? Ipak se vec duze vreme zalis na grlic.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>