|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.10.2011 22:20:37   
Anoniman
MA nikako da se dogovore lekari, mene to užasno nervira...Neši je dovoljno 5ml brufena,super odreaguje, a apracetamola mu treba puna doza, pa mu tako i dajem.

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 926
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.10.2011 22:22:04   
Anoniman
Jao kako mene izbezumljuje što u uputstvu piše prema uzrastu, pa kakva je to nebuloza!?

Luki (16kg) dajem 1,5-2 kk Febriceta, 1 kk Brufena. Od Febriceta više volim Efferalgan, jer je njegova merica po kg. To mi ima više smisla.

< Poruku je uredio Tash -- 23.10.2011 22:23:17 >

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 927
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.10.2011 22:31:35   
Didy
Ja se trudim u poslednje vreme da izbegavam brufen. Baš kad ništa drugo ne pomogne, onda posegnem za njim.
Jedno vreme, kad je stalno bio pod temperaturama, uopšte nije regaovao na paracetamol, pa sam ga nakljukala brufenom dovoljno za ceo život.user posted image
Hvala, ženice.user posted image Znači 10 ml paracetamola na njegovu kilažu je sasvim ok.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 928
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.10.2011 22:32:02   
gagana83
Pisala sam vec sta se nama desilo sa brufenom.
Dala sam Uni 4 ml Brufena (tako nam je rekao tadasnji Unin pedijatar) i on joj je spustio temperturu ispod 36(tacnije 35.5) Imala je tada oko 11 kila. U apoteci su nam rekli 5ml, a dezurni pedijatar koga smo tu noc zvali kaze- 3ml. I ko je tu lud?
Paracetamol doziram po kilazi. Tezina deteta podeljeno na dva.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.10.2011 22:37:44   
Didy
IZVORNA PORUKA: gagana83

Pisala sam vec sta se nama desilo sa brufenom.
Dala sam Uni 4 ml Brufena (tako nam je rekao tadasnji Unin pedijatar) i on joj je spustio temperturu ispod 36(tacnije 35.5) Imala je tada oko 11 kila. U apoteci su nam rekli 5ml, a dezurni pedijatar koga smo tu noc zvali kaze- 3ml. I ko je tu lud?
Paracetamol doziram po kilazi. Tezina deteta podeljeno na dva.



Joj, Gagana, sad me podseti (jeste da je delimično ot) - Jedno jutro u porodilištu ide sestrica i deli toplomere. Vraća se posle 10 minuta, ja pogledam svoj, ono 35,3.user posted image Kažem ja njoj - Izvinite, nisam dobro držala. Vratim toplomer, posle 5 minuta dolazi ona, ono opet isto.user posted image Ja rekoh - Dajte mi drugi toplomer, ovaj ne radi. Drugi - Isto.user posted image To mi se nikad u životu nije desilo. Odlično sam se osećala (koliko može 36 sati nakon porođaja), nisam dobijala nikakve lekove, ništa neuobičajeno... Do danas mi je ostala misterija kako i žašto mi je T bila tako niska.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.10.2011 22:39:42   
Anoniman
Didy, ja sam mesecima imala T ispod 36, išla kod dr, nisam se dobro ni osećala, i zaključak je bio da nema zaključkauser posted image Rekla bih i da sam temu otvorila na RR, ali nisam sigurnauser posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 931
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.10.2011 22:42:41   
Anoniman
I Luki je od brufena umela da ide temp ispod 36, u prvi mah sam se zbunila kada je digitalni ispisao 35 sa nešto, ali kao nema veze, garant ne valja toplomer, odem po živin i zaključim da ako mu je tolika temp, živin neće moći da je izmeri. Us*ala sam se živa! 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 932
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.10.2011 22:46:28   
Didy
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Didy, ja sam mesecima imala T ispod 36, išla kod dr, nisam se dobro ni osećala, i zaključak je bio da nema zaključkauser posted image Rekla bih i da sam temu otvorila na RR, ali nisam sigurnauser posted image


Ne znam, meni se to nikad nije desilo. Sestra u porodilištu je samo prokomentarisala - Ti si nam se ovde o'ladila i zatvorila prozor, tako da sam shvatila da nije ništa ozbiljno, ali mi je i dalje misterija.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.11.2011 17:00:24   
lelaigor
Žene, imam jedno pitanje. Daria mi opet ima urinarnu infekciju. Od prekjuče uveče ima temperaturu, koja dođe i do 39.7-8. Dobila je da pije Cefzil, i dr nam je rekla da skidamo temperaturu kombinacijom eferalgana i brufena na 3-4h, pošto skoči u roku od 2 min. na 39 sa nešto. E, mene sad buni... Od juče popodne smo joj davali na 4h, jednom se desilo da je jedva izdržala 3h. Uveče je imala jednom temp. i sa groznicom. Uz lekove naravno "koristimo" i tuširanje. Ali temp jako teško skinemo, i tek za 1.5-2h, kad mi Daria već skroz klone. Dr nam je rekla da je snižavamo i da ne dozvoljavamo da skače visoko. Danas nije tako strašno. Ali, kad istekne tih 4h, krene sa normalne, odmah na 38 sa nešto, uz tendenciju rasta (to sam prepoznala po hladnim i pomodrelim stopalima i dlanovima; to su nam rekli kad smo bili u bolnici zbog prve infekcije). Ja joj i danas dajem na 4h, eferalgan i brufen naizmenično. Ne dozvoljavam da stigne do 39. Šta mislite da li je to loše? Da li treba da je pustim da se sama bori. Znam da za viruse kažu da treba pustiti organizam da se izbori, ali ovo je bakterijska infekcija, i bojim se da puštam temp. do 39, jer posle ne mogu da je skinem. Šta mislite da li je loše po nju da joj dajem tako još do sutra uveče ili prekosutra ujutru, npr. (u subotu idemo ujutru na kontrolu), pa će valjda i lek početi da deluje? Hvala vam puno unapred na savetima. Ovo sam prvi put preživljavala u bolnici, i radila sve kako mi kažu, smo joj gurala špriceve sa lekićima u usta...sad se bojim da ne preteram od brige.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 934
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.11.2011 17:04:29   
Olga75
najbolje je da joj skidas temp , pogotovo sto skace tako visoko a cefzil bi do sutra vec trebao da deluje pa bi i temp trebalo da bude niza , mislim kad vidis da ide gore a proslo je 4 h od predhodne doze da joj dajes

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.11.2011 17:04:51   
Tea2
Cefzil je odlican lek,ali svkom leku treba do 48 sati da malo sredi situaciju.Mislim da obavezno spustas temperaturu..

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.11.2011 17:05:20   
mihi
Lela Igor mislim da treba da idete odmah kod dr, jer joj ta Cefzil ne pomaže mnogo to što daješ antipiretik na svaka 4h a njoj temperatura toliko ide gore znači da će morati da primi venski antibiotik.

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.11.2011 17:06:13   
Tea2
Olga,izvini,nisam znala da si tu pa mi je malo neprijatno sto moje misljenjre ode posle strucnog

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 938
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.11.2011 17:06:54   
lelaigor
Hvala vam. To sam i ja mislila, ali mi je par osoba reklo da je pustim da se izbori sa temp. SAmo ne znam kako da se izbori sa temp. preko 39. Danas sam uspela da nijednom ne dođe do 39 zato što sam davala lekiće čim sam videla da skače. Dok juče ni to nije pomagalo. Mislim da napredujemo. Bitno mi je samo da joj ne štetim tim lekićima tako dugo...

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 939
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.11.2011 17:08:44   
Olga75
IZVORNA PORUKA: Tea2

Olga,izvini,nisam znala da si tu pa mi je malo neprijatno sto moje misljenjre ode posle strucnog


ih , user posted image
ja sam u panici kad necije dete ima temp zato sto kad M krene gore ide jako visoko i tesko se skida user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 940
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.11.2011 17:11:51   
mihi
Jeste li radili urin? Meni je Miloš imao 30 do 40 Le u paket i naravno morali smo u bolnicu, Olga koliko treba antibiotiku da deluje, to zavisi od biorspoloživosti leka, ja čitam da mora da ima vidljiv efekat za 24h? Ne znam kada je dobila lek danas ili?

< Poruku je uredio mihi -- 3.11.2011 17:17:51 >

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.11.2011 17:13:32   
Olga75
pa koliko sam shvatila da je to ponovljena urinarna infekcija a cefzil primma od juce , znaci na 12 ili 8 sati to je tek cetvrta doza user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 942
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.11.2011 17:30:15   
lelaigor
Cefzil je prvi primila juče u 19h, drugi danas u 7h, i sad će u 19h. Znači na 12h, dve doze je tek primila. I mi imamo leukocita 30-40, ali nas nisu poslali u bolnicu. Mi smo u bolnici bili kad je imala 2meseca, to nam je bila prva infekcija. Ne prime ovde tek tako u bolnicu. Juče smo radili urin i UK, UK je sutra gotova, a sutra ponavljamo urin da vidimo da li cefzil smanjuje infekciju, pa u subotu na kontrolu. Mislim da nije za bolnicu, a misli i naš pedijatar. Ipak imamo i previše iskustva sa tim. A usput pored urin.infekcije je dobila i upalu grla. user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 943
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.11.2011 17:51:59   
mihi
Sigurno da pedijatar zna i vodi dete, no zapamtila sam šta mi je prof. Amira Peco Antić rekla kad je Miloš bio u bolnici sa 2 mececa i imao toliko Le. Rekla je dobro da ste odmah došli, venski antibiotik mnogo brže deluje zašto bi dete imalo par dana skoro 40 temperaturu, to izmuči tako malo dete? Olga šta ti kažeš?

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.11.2011 17:56:10   
lelaigor
Ali, danas je temperatura već kontrolisanija po mom mišljenju, naspram juče. Pitala sam samo da li će škoditi da ne dozvoljavam njen skok na taj način još jedan dan? Ona je danas super, sa lustera je skidam. Juče nije bila ni za šta.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 945
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.11.2011 18:00:45   
mihi
Onda je sigurno boljeuser posted image user posted image user posted image user posted image , videćete sutra ako Le u urinu padaju onda je to to. A da li su Vam predložili mikcionu UC, moj sin je imao samo jednu infekcij sa 2meseca i više nije imao, napunio je 3 godine u okt. i nama su  preporučivali da to radimo zbog VUR-a, ja nisam htele da to radim, i eto više nije imao ni jednu infekciju posle te sa 2 meseca.

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 946
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.11.2011 19:14:08   
lelaigor
Radili smo dva puta mikcionu. Jednom kad je imala 7-8 meseci, i pokazao se refluks II stepena sa jedne strane. I radili smo kontrolnu u martu ove godine, pošto su osim refluksa sumnjali na urogenitalni sinus. Na kontrolnoj se nije pokazao ni sinus, a ni refluks. Rekli su da moramo da imamo tri uzastopne negativne mikcione da bismo isključili postojanje refluksa, ali da zasad nećemo raditi ponovo. Pila je profilaksu Cefzilom do jula ove godine. Ne znam šta će biti posle ove infekcije. Evo, prošlo je 4h od prethodnog leka (brufena) i timpalna temp. joj je 37.4. Sačekaćemo možda 6h, ako ne bude imala tendenciju rasta. Zasad mi ne deluje tako.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 947
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.11.2011 19:28:08   
Olga75
svakako bi antibiotik brze delovao da je dat venozno ili muskularno ali procena pedijatra koji je pregledao dete je bila oralno , mada poslednjih godina pedijatri sve redje ordiniraju inekcije
izgleda da je cefzil poceo da deluje , ako temperatura ne bude isla preko 38 nemoj da dajes brufen , to 37,4 je super , samo tako da ostane user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 948
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.11.2011 19:32:01   
mihi
Ne znam možda je to  okviru te upale grle koj ima. Prati je a da pustiš da vidiš koliko će da skoči.

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 949
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.11.2011 19:32:03   
lelaigor
Ode, preko 38... Dala sam joj malopre eferalgan. Mislim, realno, ne mogu ni da očekujem bog zna šta posle dve doze leka. Ali, naspram juče je jako veliki napredak...

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto mi je holistički pristup bio važan t...
Nije lako u moru klinika, preporuka, prijatelja, žena koje su imale iskustvo IVF, medija, društvenih mreža, ma milion gl...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Kad kreće isplata obećanih 20.000 dinara z...
Iako je do početka školske godine ostalo svega nekoliko dana, deca, roditelji, a po svemu sudeći, ni učitelji i nastavni...
Tebi, koja ćeš se (jednog dana) zaljubiti ...
Čast mi je da budem majka ovog dečaka, da ga vodim dok odrasta u osobu u koju ćeš se ti zaljubiti. I biće mi čast da i t...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

:) Trudnice! :)
majanenad

Koliko nas ima?

prvo tromesecje (29%)

drugo tromesecje (27%)

trece tromesecje (28%)

deset_ dana i manje pred porodjaj (16%)


Ukupan broj glasova: 180

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here