|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.7.2011 23:38:12   
Anoniman
Malko crveno grlo, ustvari nemaju pojma šta je. Otvorila sam temu Trodnevna groznica, na to dr sumnja. 

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 676
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.7.2011 23:39:36   
magde
a ima i neki osip??

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.7.2011 23:40:51   
Anoniman
Pa, on uvek ima osip. user posted image Ili je ekcem, ili je od vrućine, on je uvek negde osut.
Ali nema nikakav neobičan.

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 678
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.7.2011 23:43:05   
magde
eee bas sam ovo htela da pitam EGZEM pa on od redgenja ima e sad kad po malo kasljuca ili place ujaca se crvenilo na licu je strasno je nekako da ne ostaje zauvjek.Mackam ga sa advantan i dala Avil ali to je samo nekoliko dan ai sve odnovo a advantan je kortikosteroid ne sme vise od 3 dana ali ovo nije tema za ovde gde je tema za egzem ako je to uopste egzem....???

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.7.2011 23:48:01   
Anoniman
Eno digla sam ti temu, i odgovorila tamo. 

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 680
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
21.7.2011 11:49:44   
Anoniman
Noć je protekla bez temp, tek pred zoru je skočila. Oko 6.30 sam mu merila 37,8 i dala brufen. Nastavio je da spava do 9.30. Maločas je opet skočila, bukvalno za pola sata sa 37,4 na 38,4 user posted image , i dala sam mu Febricet.
Koliko febriceta dajete? Piše za decu od 3 m do 1g ide pola do cele kk. To je 2,5 do 5ml?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 681
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
21.7.2011 11:51:10   
Anoniman
Nervira me što mi na dodir nije uopšte tooooliko vruć, i mrzim kada spava sa temp, jer ne mogu da ga kontrolišem. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 682
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
21.7.2011 11:56:07   
Jeca*
ja dajem efferalgan koji ima onu kasicicu gde pise kilaza deteta i ne razmisljam koliko je to ml nego samo pratim po kg

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
21.7.2011 12:05:46   
Anoniman
Znam, razmišljala sam o tome, ali nisam imala kod kuće, pa sam krenula sa Febricetom... user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 684
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
21.7.2011 22:46:19   
magde
tash cekam da pises kako ti je mali daj boze da je sve u redu bas sam otvorila ovde da vidim dali si nesto drugo napisala....cekam te...pozzz

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 685
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.7.2011 9:44:13   
Anoniman
Juce ceo dan temp iznad 38, noc bez temperature (bas cudno, obicno deci temp divlja nocu), od jutros opet temp iznad 38.

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 686
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.7.2011 9:44:59   
Jeca*
hm...tako reaguje ocigledno...a jel lagano obucen preko dana?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.7.2011 19:10:12   
Anoniman
Bodić i lagana trenerkica, nešto mi zima oih dana.

Danas temp samo u 9h ujutru, i sad u 18h krenula opet. Ali on je veseo.
Išli smo pedijatru na kontrolu, kaže, crveno nepce (herpangina), ali ona ceni još sutra temp i gotovo.
Daj Bože.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 688
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.7.2011 20:27:21   
majathegreat
Mi smo preksinoć i juče ujutru popili brufen kad smo imali preko 38 temperaturu. Juče ceo dan, noćas i danas oko 37,3. Bili i sad na kontroli, uši super, grlo još malo crveno. Nastavljamo antibiotik do ponedeljka, ali u još manjoj dozi i u ponedeljak opet kontrola. Uglavnom brufen smo pili samo iznad 38, čak sam ispoštovala i ono što mi je rekla kad je 37,9 nemoj da daš, a i dobro je što nisam jer smo u jednom momentu sinoć imali 37,9, pa je spala sama kad je zaspala.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.7.2011 20:29:02   
majathegreat
A super sam raspoložena čim sam je videla nasmejanu i veselu kad joj je spala temperatura. Kakav preokret, tugica kako nije bila ni za šta.

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.7.2011 22:06:28   
Tea2
Nisam nikada davala Eferalgan,u cemu je razlka u odnosu na Paracetamol i Brufen?Da li je u pitanju samo to sto Eferalgan ima taj dozator?

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.7.2011 22:11:30   
Anoniman
efferalgan je paracetamol, kao i febricet.
Meni je pedijatrica u jednom momentu rekla nešto tipa da je efferalgan bolje napravljen, u smislu da je kvalitetniji, da tako kažem. Ono što sam primetila jeste da bolje skida temp od febriceta. user posted image

(odgovor članu Tea2)
  Direktna veza do poruke: 692
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.7.2011 22:16:52   
Tea2
Paracetamol od otvaranja moze da stoji 28 dana.Kolo moze Eferalgan?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.7.2011 22:23:46   
Anoniman
Nisam gledala, meni je stajao godinama. user posted image Tek nedavno sam shvatila da ima i taj momenat "od otvaranja toliko i toliko", ja sam uvek gledala štampani rok trajanja.

Evo pogledah, piše, Rok upotrebe 3 godine, ne koristiti nakon isteka datuma označenog na pakovanju.
Jel to znači 3 godine od otvaranja? user posted image

(odgovor članu Tea2)
  Direktna veza do poruke: 694
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.7.2011 22:28:38   
Tea2
Negde drugde sigurno pise koliko sme od otvaranja da se koristi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.7.2011 22:29:58   
Anoniman
Sve sam proitala, ne piše. 

(odgovor članu Tea2)
  Direktna veza do poruke: 696
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.7.2011 22:36:24   
Anoniman
Sad sam gledala, ne piše ni na Febricetu. Na Brufenu piše 30 dana nakon otvaranja. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 697
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.7.2011 22:43:43   
Tea2
Ovo zaista treba sa nekim strucnim da proverimo.Sigurna sam za Paracetamol sirup i Brufen .Verovatno je isto i za Febricet i Eferalgan posto je valjda samo naziv drugaciji??!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 698
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.7.2011 22:47:52   
Anoniman
Febricet, Efferalgan i Paracetamol su isto. Ustvari, nikada nisam videla Paracetamol sirup, kada tako tražim dobijem ili Febricet ili Efferalgan.
Mislim da Brufen nije isto, zato i može da se daje unakrsno sa manjim razmakom.
Naime, možeš dati brufen, pa posle 4 sata paracetamol, pa posle 4 sata brufen... Tako zaista možeš održavati ono da između brufena i brufena bude razmak 6-8 sati i da ga ne daš više od 4x na dan, isto i za paracetamol.
Majathegreat je pisala da je njoj pedijatar rekao da brufen može na 4 sata, ja to nisam radila, ili se bar ne sećam da sam radila. Ako je bilo gusto, uglavnom sam kombinovala.

< Poruku je uredio Tash -- 22.7.2011 22:48:04 >

(odgovor članu Tea2)
  Direktna veza do poruke: 699
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.7.2011 22:53:11   
Tea2
Ja oduvek kupujem bas sirup pod nazivom Paracetamol i dajem ga kada je manja frka,Brufen ima anti zapaljensko dejstvo i njega sam sinu davala kada je imao upale usiju,protv bolova i za snižavanje temperature.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto mi je holistički pristup bio važan t...
Nije lako u moru klinika, preporuka, prijatelja, žena koje su imale iskustvo IVF, medija, društvenih mreža, ma milion gl...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Kad kreće isplata obećanih 20.000 dinara z...
Iako je do početka školske godine ostalo svega nekoliko dana, deca, roditelji, a po svemu sudeći, ni učitelji i nastavni...
Tebi, koja ćeš se (jednog dana) zaljubiti ...
Čast mi je da budem majka ovog dečaka, da ga vodim dok odrasta u osobu u koju ćeš se ti zaljubiti. I biće mi čast da i t...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

RODJENDANSKA TORTA
bukimuki

DA LI STE ZA KUPOVNU TORTU ILI JE SAMI PRAVITE?

SAMA PRAVIM ZBOG SVOG I DETETOVOG ZADOVOLJSTVA (68%)

NARUCUJEM KUPOVNU JER JE LEPSA I UKUSNIJA (26%)

DOBIJAMO RODJENDANSKU TORTU NA POKLON (6%)


Ukupan broj glasova: 65

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here