|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnički meni
11.9.2012 22:08:13   
Zebica
Ninauser posted image
Meni trenutno zbog kiseline odgovara lisnato testo...Nznm valjda posto nema kvasca u sebi a i prilicno je suvo. inace probala sam sa svim i svacim...

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1501
   RE: Trudnički meni
11.9.2012 23:19:07   
jovicaa
bolje da ne pisem sta ja jedem, neko bi se izvrnuo ovdeuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Zebica)
Direktna veza do poruke: 1502
   RE: Trudnički meni
12.9.2012 7:27:48   
anajid
Dorucak:3 snite pastete i hljeba,1 solja mleka

Uzina :jabuka

Rucak:pileca supica,makarone,saft od piletine,1 pohovana paprika punjena sirom,sve to bez hleba(jos mi je samo i hleb faliouser posted image )

Vecera:tanjir griza sa nesqikom
Kuku svasta sam pojela.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1503
   RE: Trudnički meni
12.9.2012 18:43:17   
hanic
Da vam se i ja pridruzim, jedan dan jedem sve zivo, drugi dan u odnosu na prethodni nista :D.

Juce: Dorucak: jabuka i na poslu rucak u 12 pita i jogurt
Uzina: nektarina
Rucak-vecera: Krem supa i ne znam sta sam jos jela, znam da je navece bio sladoled :d

Danas
Dorucak: neko tijesto sa sirom i vocni caj
Uzina: hmm grozdje cini mi se i smoki hahahha
Rucak: nakon 3 mjeseca pocastila sam se mc donaldsom uhh i dalje mi se ne svidja ali bila sam gladna i napolju
Vecera: bice supa i paprike (to je ustvari pravi rucak-vecera u isto vrijeme, kad mm dodje s posla)
NADAM SE DA JE TO SVE ZA DANAS

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 1504
   RE: Trudnički meni
12.9.2012 21:11:24   
jovicaa
eh da pocnem...
dorucka nije bilo, ali sam pred rucak pojela malo cajne, pola parceta hleba i solju jogurta.
rucak pohovane tikvice i malo malo belog mesa, casa soka od borovnice.
uzina grozdje
pojela sam i par projica kod drugarice
i cekaj to je to... nesto mi ovo deluje malo, ali pojela sam dosta tih pohovanih tikvica.
sad se spremam za gala veceru, mislim po obimuuser posted image
i da popila sam 2 solje nesa danas, sto je vise kafe nego sto obicno pijem.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu hanic)
Direktna veza do poruke: 1505
   RE: Trudnički meni
20.9.2012 18:50:50   
dudarajko
kako se ja hranim, a kako ne :

primer jednog dana

pre dorucka casa vode
dorucak: u solji mleka zitarice sa svezom jabukom ili narandzom, malo cimeta i kasika meda
uzina 1: rendana sargarepa, paprika, cvekla
rucak, dinstana pileca dzigerica, zelena salata, dva parceta tost hleba od celog zrna zitarica ( ne beli! ), jogurt
uzina2: limunada, vitanova ( bez cokoladne glazure )
vecera : tuna u maslinovom ulju, bareni krompir, jogurt
Voda, tokom citavog dana oko 3 L

Verujte mi kada izbacite preslano, przeno, pohovano i hranite se iskljucivo zdravo, cim kod nekog pojedete nesto masno slano...primeticete kako je uzasno tesko za stomak!

i neka vas uvek mrzi da odete po slanik, time cete spreciti otecenost !

pozdrav mamice user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 1506
   RE: Trudnički meni
3.10.2012 19:33:09   
Anoniman
D: 1,5 viršla, mladi sir i ajvar sa parčetom hleba i šoljom jogurta
kafa i dve čaše soka od narandže
R: grašak sa mesom i cvekla salata
malo brusnice
V: nesquick pahuljice u mleku

(odgovor članu dudarajko)
  Direktna veza do poruke: 1507
   RE: Trudnički meni
4.10.2012 0:12:06   
jovicaa
uuuuuu cek da vidite sta ja sve strpam u sebe
dorucak musli i jogurt
dorucak 2 sendvici sa svinjskom pecenicom, pavlakom i salata od cvekle
rucak povrce plus jedan pileci batak sa karabatkom, bez hleba plus dosta belolucanske salate
uzina parce hleba sa pekmezom i pola solje kefira
i pojela sam jednu krusku u medjuvremenu
vecera kulja sa jogurtom i pavlakom plus malo one pecenice

pa kad ovako zapisem sve i nije tako puno
inace bili smo u gostima i tamo sam popila pola case soka od narandze i malo kafe
i popila sam u toku dana solju caja od kamilice nezasladjenog

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1508
   RE: Trudnički meni
9.10.2012 8:56:44   
lokica77
juce
dorucak: Rizoto sa integralnim pirincem,piletinom, sargarepom, paprikom i paradajzom. Uz to kriska sira i malo ajvara bez hleba
Uzina: Griz sa medom i 1 welnes sa lesnikom(narendan u griz) kasnije i 1 jabuka
Rucak: Dinstano povrce i 2 debrecine solja jogurta, sir, ajvar parce integralnog hleba
Uzina 2: Parce integralnog hleba sa dzemom od sljiva
Vecera: CELA cinija mimoza salate user posted image (doduse ona mala ali ipak...)

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1509
   RE: Trudnički meni
10.10.2012 10:23:19   
adulence
toliko sam pocela da jedem da se vise ne znam sta je dorusak,sta rucak,a sta vecera....juce sam za dorucak pojela:parcence slane torte od pohovanih paprika,
za uzinu:stapic u aureliu nisam mogla da mu odolim,
rucak punjenje tikvice i dva jako tanka parceta hleba
i za veceru 2 parcenceta pastete,
hmmmm...a da i nocas sam pojela dva sendvica...

uhhhh od danas izmenjen nacin ishrane...

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 1510
   RE: Trudnički meni
13.10.2012 8:07:31   
Anoniman
D: pašteta, paprika, 2 parčeta hleba i šolja jogurta
U: mala posuda keksa i mleka
R: sarma, 2 parčeta hleba i salata od cvekle (ovo nikad nisam jela zajedno, a eto sad mi došlo user posted image )
velika čaša soka od šumskog voća
V: palenta sa sirom, htela jogurt, pa se setila da nisam popila ceo dan gvožđe, i onda mi je pozlilo.....user posted image

(odgovor članu adulence)
  Direktna veza do poruke: 1511
   RE: Trudnički meni
17.10.2012 15:51:29   
Anoniman
Joj, ja ne znam za vas, ali meni već par dana smrdi hrana user posted image Onako sve mi je bljak već na miris, više mi prija gazirano (koje nikada ne pijem) nego prirodni sokovi koji mi podižu kiselinu do besvesti... Moram jesti jer pijem dosta i lekova i vitamina, upropastiću želudac ako ne jedem, ali danas sam celo prepodne prespavala grleći lavor, toliko mi se sve gadilo. Samo kad pomislim da bi nešto pojela, želudac mi je već u ustima user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1512
   RE: Trudnički meni
17.10.2012 16:22:10   
jovicaa
i meni se dosta toga gadi nina i manje jedem... piju mi se to sto kazes neki prirordni kiseli sokovi, borovnica visnja .. samo bih se time nalivala ceo dan i nista ne bih jela.. mozda neko kiselo voce eventualno.
ali hrana me uopste ne privlaci samo neke tekucine... mislim da popijem sigurno 4-5 l tecnosti dnevno

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1513
   RE: Trudnički meni
22.10.2012 14:51:12   
Anoniman
Pošto sam opet u nemilosti sa mlekom od nedavno, moj grešni griz je sišao definitivno sa menija user posted image Sad sam prisvojila novi porok-jabuke i keks user posted image i to svaki dan, kao beba user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 1514
   RE: Trudnički meni
24.10.2012 10:48:24   
twinss
devojke, ja sam se pre neki dan blago sokirala mojim dr sto se tice ishrane. naime, radila sam krvnu sliku, secer i gvozdje. krvna slika super, gvozdje 7,5 i to nije lose a secer samo 4,5 sa tim da sam tu noc jela slatko samo zvoni i cokoladu i voce. mada sam ja uvek imala nizak secer i pre trudnoce mi je bio 3 i uvek sam imala te napade pada secera. e sad ono sto mi je rekao dr je to da ne smem da jedem bilo koje voce posle 5-6 popodne a kamoli uvece kasno. moram to mi je nagovestio striktno da na svaka dva i po sata jedem. jer sam mu ja rekla da kad ne jedem 4 sata meni je lose i moram da jedem a to mi je verovatno zbog niskog secera. onda ako uvece ogladnim posle vecere nikako na prazan stomak bilo koje voce vec jedno parce crnog hleba sa dijet margarinom i to je sve sto smem uvece nista drugo. gde god mogu da izbacim hleb. samo jedno voce dnevno smem da jedem. i jos mi je rekao da banana spada u povrce user posted image ja sam sad 16-ta nedelja i ugojila sam se 6-7kg od pocetka, smatram da to nije mnogo..al mi je jako tesko da smislim meni da jedem svala 2 ipo sata nisam navikla i bojim se da se ugojim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1515
   RE: Trudnički meni
28.10.2012 15:53:35   
Cindarella
Dorucak-Parce proje sa soljicom jogurta.
Uzina-kruska
Rucak-bareni krompirici i parce barenog mesa
Uzina-jabuka
Vecera-verovatno cu da obarim jednu virslu i salatu od cvekle.

(odgovor članu twinss)
Direktna veza do poruke: 1516
   RE: Trudnički meni
3.12.2012 9:15:35   
Anoniman
Ne znam da li je zbog mog raspoloženja ili nečeg drugog-ne mogu da se najedem slatkiša poslednjih nekoliko dana!!!!!!!!!!
Evo upravo tamanim puž sa orasima i mažem domaći pekmez od šljiva user posted image

(odgovor članu Cindarella)
  Direktna veza do poruke: 1517
   RE: Trudnički meni
4.12.2012 13:43:49   
janabons
evo i ja da se prijavim.user posted image meni je jos uvek muka i hrana mi se gadi , ali trudim se koliko mogu da se hranim zdravouser posted image
Dorucak:kornfleks sa mlekom
Rucak: juneci gulas sa testeninom i salata od cvekle
Izmedju obroka sok iz sokovnika i voce-jabuke,kruske,mandarine
ZA sada jos uvek ne veceravam zbog mucnina
NAdam se da ce se krvna slika poboljsati,trudicu se i ishranom da je popravimuser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1518
   RE: Trudnički meni
5.12.2012 20:24:57   
janabons
Danasnji meni:
Dorucak: kornfleks i plazma sa mlekom
Rucak:pileca dzigerica i bareno povrce i cvekla
Vecera:kukuruz secerac
U pauzi izmedju obroka voce
Ajde mi vi malo dajte neku ideju,sto vas nema?user posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 1519
   RE: Trudnički meni
15.12.2012 15:17:18   
Verolina
Dorucak: virsla, jogurt, parce hleba
Rucak: krompir paprikas sa junetinom, cvekla
Vecera:mislim da cu napraviti kupus salatu.

I smandrljala sam dve mandarine.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 1520
   RE: Trudnički meni
2.1.2013 12:07:17   
Rosita
Ćao žene!

Ja mislim da je totalno nezahvalno što se za praznike ovde javljam, ali ako izuzmemo njih, moj dan izgleda ovako:

doručak 1- hleb sa nečim (kako kad), nekad upadnu i viršle i pašteta, trudim se da izbegavam ili 2-3 proje i jogurt, kad me iznervira stolica balans i pahuljice
doručak 2- plazma (nikad manje od cele male, često više user posted image ) ili čokoladice i kafa
užina- poveća porcija seckanog voća, otprilike 1 jabuka, 2-3 kivija, 2- 3 mandarine i malo sušenog voća (smokve, šljive, grožđe, neki miks)
ručak- nešto pošteno i podosta (što bi moja baba rekla, batali te preslačke user posted image , pa je za ručak lepo poslušam), tu ima skoro obavezno mesa ili ribe, salate, često mahunakri i slično
Večera- ništa specijalno, neki kolač, mada ne često, malo voća, neke "integralne" zanimacije, mleko i slično...

Tako otprilike, osim za praznike user posted image .

E sad, jedno pitanje. Ja mnogo volim da jedem dimljenu ribu, posebno šarana. I čitam na netu kako to nije preporučljivo trudnicama, zbog neke bakterije, bla, bla. E sad, ja to spremam naknadno opet u rerni, znači ne jedem klasično dimljeno nego opet termički obradim, nadam se da ne treba da se plašim od tih bakterija? Jedete li vi to i šta mislite?


< Poruku je uredio Rosita -- 2.1.2013 12:08:40 >

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 1521
   RE: Trudnički meni
20.1.2013 15:06:19   
Figaro88
Evo jedan tekstic,mozda nekom bude zanimljivo i korisno...
Drugo stanje je doba kada je žena najzdravija, nekad i najlepša i uvek puna najrazličitijih pitanja koja postavlja sebi, okolini i lekarima

Od pitanja koja su u vezi sa ishranom trudnice se najčešće pitaju - da li zaista treba da jedem za dvoje, šta u mojoj ishrani treba da se promeni u toku trudnoće, da li treba da uzimam vitamine, koliko ću se ugojiti (i koliko kilograma je medicinski opravdano), koliko su alkohol i kafa štetni, zbog čega mi se jede određena hrana, šta može da bude štetno?

Pravilna ishrana tokom i pre trudnoće je veoma važan preduslov kako za bebino, tako i za vaše zdravlje. Još pre nego što zatrudnite, počnite da jedete pravilno.

U početku trudnoće, tokom prva tri meseca, neke trudnice osećaju muku iz raznih razloga kako telesne tako i psihičke prirode, pa ne mogu da jedu dovoljno ili sve vrste potrebne hrane. Lekovi protiv muke nisu dozvoljeni u tom periodu, pa se preporučuje da trudnica jede manje obroke, lako svarljive hrane, da ne ustaje naglo iz kreveta, nego da pre ustajnja pojede 1-2 integralna keksa ili nekoliko badema, pa tek zatim da polako ustane.

Tokom trudnoće se povećavaju potrebe za kalorijama, belančevinama, vodom, vitaminima i mineralima. U skladu sa obrazovanjem i informisanošću trudnica zabluda po pitanju trudnoće i ponašanja u toku trudnoće je sve manje, ali dileme uvek postoje. Zdrava ishrana podrazumeva kvalitet hrane i kvalitetan odabir namirnica - ne veću količinu.

Energija iz hrane dobija se metabolizmom masti, ugljenihhidrata i belančevina, a iskazuje u džulima (kJ - kilodžul) i kalorijama (kcal - kilokalorija). Sagorevanjem 1 g belančevina ili 1 g ugljenihhidrata nastaje 4 kcal, dok sagorevanje 1 g masti daje 9 kcal. Dnevne potrebe u kalorijama za odraslu ženu kreću se u proseku između 2.000 - 2.200 kcal. Tokom trudnoće rastu potrebe u kalorijama. Podrazumeva se da se preporučuju kalorije iz zdrave hrane, a to su, najpre, voće i povrće kao bogat izvor vitamina i minerala. Ipak, nije ni potrebno ni dobro da se jede „za dvoje“, jer potrebe trudnice za kalorijama se povećavaju samo za 300-500 dodatnih kalorija na dan, kao i da dnevni unos kalorija treba da iznosi između 2500 i 2700 kalorija, što je neznatno više dnevnih kalorija nego van drugog stanja. Realno, vi jedete za jednu osobu, a dodatni kalorijski unos iznosi 15 odsto. Zato se preporučuje da trudnica dnevno unese 150 kalorija više u prvom trimestru, i po 300 kalorija više u druga dva trimestra, nego pre trudnoće. Uzimanje više kalorija nego što je to potrebno bebi za rast, ne samo da je nepotrebno, već je i nerazumno: prekomerni dobitak na težini tokom trudnoće vodi nizu komplikacija ne samo tokom trudnoće i porođaja, već i u kasnijem životu vaše bebe. Unošenje manje kalorija nego što je to potrebno takođe je opasno, na ovaj način može se ozbiljno usporiti i ugroziti razvitak bebe. Ako je kalorijski unos u trudnoći smanjen, neće se uneti dovoljno proteina, vitamina i minerala za ishranu bebe. To će da rezultira i padom rezerva masti, što će da dovede do stvaranja tzv. ketona u krvi i urinu. Njihova produkcija je znak gladovanja, a ako je hronična, vrlo lako može da rezultira mentalnom retardacijom deteta. Nekoliko je izuzetaka od ovog osnovnog pravila, i u svakom od ovih slučajeva trudnica bi o svojim kalorijskim potrebama trebala raspraviti sa svojim liječnikom. Na prvom mjestu su to trudnice koje ulaze u trudnoću s izrazitim viškom kilograma i koje će pravilnom prehranom tijekom trudnoće vjerojatno moći unositi i manje kalorija od propisanih. Ozbiljno mršava trudnica treba više kalorija od prosječne trudnice, isto kao i trudnica adolescentica koja još i sama raste. Kod višeplodnih trudnoća, potrebe za kalorijama su naravno veće, za svaki od plodova je potrebo dodati 300 kcal/dan.

Vrlo je bitan ravnomjeran raspored unosa obroka. Izbjegavajte duže periode gladovanja tokom dana. Doručkujte dovoljno! Ne zaboravite male užine!

Svakodnevno treba unositi sve vrste hrane – belančevine ili njihove alternative bogate belančevinama, mleko i mlečni proizvodi (mleko, jogurt, mladi sir), voće, povrće, hleb (ne previše, a bilo bi dobro da je od integralnog brašna) i žitarice. Treba izbegavati hranu koja ima puno soli i veštačkih dodataka, ograničiti unos slanih, masnih i suhomesnatih proizvoda, ništa što je preterano začinjeno, previše slatkiša, testa, zaslađenih i gaziranih pića.Važno je unositi i meso (teletina, junetina, pileće i konjsko meso, riba) Šećere treba konzumirati u umerenim količinama i to posebno voćne šećere (što je važno kod osoba koje u porodičnoj anamnezi imaju dijabetes.

Vitamin C koji se nalazi u agrumima, jagodama, dinjama, kupusu, paprikama, prokelju... obezbediće, vašoj bebi pravilan razvoj desni i tkiva, a vašem telu brže zarastanje rana i bolje apsorbovanje gvožđa. Trudnicama se ne preporučuje konzumiranje nedovoljno pečenog ili sirovog mesa ili ribe, zbog mogućih problema koje neke bakterije iz ove hrane mogu da izazovu. Zdrav izvor proteina su i pasulj i koštunjavi plodovi. I tako dalje, i tako dalje. Suština je da zdrava ishrana u toku trudnoće podrazumeva umerenost.

Optimalno dobijanje u težini u toku čitave trudnoće je od 9-11 kilograma. Naravno da ne sme da se jede za dvoje, jede se normalno, a beba uzima ono što joj treba. Žena se, inače, teže kreće kad je trudna. Višak težine nije posledica same trudnoće već preteranog unosa hrane, a to je potpuno nepotrebno" - navodi Anđela Petrović-Milinković, ginekolog u Zavodu za zdravstvenu zaštitu studenta.

Alkohol koji trudnica konzumira dospeva u krv i, naravno, do bebe. Tako može da uspori njen rast, ošteti mozak i uzrokuje razne anomalije. Dobro bi bilo potpuno prestati sa alkoholom i pušenjem (ili smanjiti na minimum cigareta ako se ne može sasvim prestati). Što se kafe tiče, smatra se da umereno konzumiranje nije štetno. Neke novije studije, međutim, upozoravaju da kafa može ozbiljno da ošteti plod. Kafa deluje i na bebu kao i na vas, pa je nemoje piti uveče, a tri kafe dnevno su maksimum. Ako vam je muka na početku trudnoće, pa ne jedete dovoljno količinski ili neke vrste preporučenih grupa namirnica uopšte ne možete da jedete, jer vam ne prijaju, uzmite vitaminske preparate za trudnice koje će vam vaš lekar preporučiti. Ako postoji bilo kakva sumnja da ne jedete sasvim pravilno, ovi preparati će vam dobro doći.

Metabolizam žene se u trudnoći menja - potreba za određenom hranom je potreba za određenim hranljivim sastojcima potrebnim bebi, i mami koja se sprema za određen period dojenja. Tako da sitnim hirovima, naravno, treba udovoljavati, ali sa svešću da je svako preterivanje štetno.

Prekomerno gojenje tokom trudnoće može dovesti do komplikacija iz raznih razloga. Veća telesna težina dovodi do naprezanja mišića što ima za posledicu bol u krstima, nogama, povećan zamor i proširene vene, beba može da ima preveliku težinu i da porođaj bude teži, posle porođaja je teže skinuti suvišne kolograme, a najteža komplikacija je bolst koja se u trudnoći može javiti u psoeldnjem trimestru i koja podrazumeva povišen krvni pritisak, oticanje nogu (mogu da oteknu i ruke i lice) i belančevine u mokraći, što sve može ugroziti zdravlje i bebe i trudnice. Suvišni kilogrami su opterećenje i za majku (otežano kretanje, naduvenost, opterećivanje kičme...) i za bebu, i često je veliki problem izgubiti ih. (iako dojenje troši 500 kalorija dnevno). Anđela Petrović - Milinković ističe i da je važno da trudnice uzimaju multivitamine i folnu kiselinu. "Preparati folne kiseline se uzimaju zbog anemije i prevencije anomalije ploda. Ti preparati su dostupni kod nas. Preporuka je da se uzimaju godinu dana pre planirane trudnoće i u toku čitave trudnoće i dojenja."

Normalan porast kilaže tokom trudnoće se razlikuje u zavisnosti od raznih faktora. Umeren porast težine trudnice je od 11kg do 16 kg, a veličina bebe ne mora da ima srazmeran odnos sa ovim. Trudnice koje imaju manjak kilograma treba da dostignu svoju idealnu telesnu težinu do početka drugog trimestra, a one koje su imale višak, treba da se manje ugoje, ali nikako manje od 8 kg. Žena srednjeg rasta treba da dobije oko 1-2 kg u prvom trimestru, a 5,5-6kg u drugom trimestru, tj. 400-500 g nedeljno i tako do poslednjeg meseca u kom trudnica treba da dobije oko 0,5 kg za ceo mesec ili da vise ne povecava težinu.

Prosecan porast težine do kraja trudnoce je otprilike ovako raspoređen : beba 3500g, posteljica 700g, plodova voda 800g, uvećanje materice 900g, povećanje grudi 500g, povećanje zapremine majčine krvi 1250 g, tečnosti u tkivima majke 1400g i masne zalihe 3200g = 12, 25 kg

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1522
   RE: Trudnički meni
12.3.2013 18:58:11   
Yula

IZVORNA PORUKA: Figaro88

.................................

U početku trudnoće, tokom prva tri meseca, neke trudnice osećaju muku iz raznih razloga kako telesne tako i psihičke prirode, pa ne mogu da jedu dovoljno ili sve vrste potrebne hrane. Lekovi protiv muke nisu dozvoljeni u tom periodu, pa se preporučuje da trudnica jede manje obroke, lako svarljive hrane, da ne ustaje naglo iz kreveta, nego da pre ustajnja pojede 1-2 integralna keksa ili nekoliko badema, pa tek zatim da polako ustane.

.....................................


Odakle ova informacija uopste, jer je u potpunosti netacna. U Francuskoj zivim i pila sam lekove protiv mucnine koje mi je prepisao iskusan stari ginekolog, a internista potvrdio da su potpuno bezopasni. Citala sam dosta o tom leku i sva istrazivanja to potvrdjuju. Lek se zove Métoclopramide ili Primperan, ko zeli da proveri.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 1523
   RE: Trudnički meni
17.3.2013 20:56:41   
Figaro88
Ja sam sad trazila na internetu i taj lek se kod nas ne pominje,mozda ga i nema pa odatle i ovakve preporukeuser posted image Vidim da se pominje lek Klometol,ali ja licno nisam zelela da uzimam nikakve lekove za to.Meni bi u tom slucaju ovo znacilouser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 1524
   RE: Trudnički meni
25.5.2013 20:25:43   
Anoniman
dorucak - przenice, kajmak i jogurt
rucak - musaka i paradajz salata
uzina - banana
vecera - pizza i strudla sa orasima i dzemom

(odgovor članu Figaro88)
  Direktna veza do poruke: 1525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

На радно место после породиљског одсуства.
пеперутка16

Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?

Click Here