Letovanje 2025. (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Izleti i godišnji odmori



Poruka


dunja RR -> Letovanje 2025. (13.9.2024 13:41:39)

Evo i nove teme [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Letovanje 2025. (13.9.2024 14:15:23)

Pa da se zapljunem.

Mi smo se predivno proveli na Skiatosu ove godine, čak bolje u odnosu na prošlu godinu, jer smo sada išli i na Skopelos a i vreme je bilo lepše (ne pretoplo već taman kako treba), i sada sam se toliko navikla na "našu kuću" na Skiatosu, na sav taj konformizam i kuće a i prelepog ušuškanog ostrva, gde sve znam i sve mi je lepo, da padam u iskušenje da opet idemo tamo. Ali neću, nisam volela da ponavljam destinacije, i samu sebe sam iznenadila što sam ponovila ove godine. A i mnooogo je skupo (mislim na aranžman, jer nema direktnih letova), a verujem da će sledeće godine godine biti još skuplje. Što se cena na samom ostrvu tiče, nije strašno, ili je isto ili jeftinije nego u Srbiji.

Ali planiram Skiatos opet za par godina (ili kombinaciju Skiatos-Skopelos), kada M još poraste, da bi smo mogli obići nešto što nismo.

Za sledeće leto planiram da ostanemo dugo u Bosni, nekako uvek ostanemo kraće nego što želim i isplaniram jer se uvek nešto ispreči, i bude mi žao. Odlučila sam da za sledeću godinu napravim detaljan plan, i da tamo ostanemo ako uspemo celo leto (pre toga Zlatibor par dana, i krajem avgusta Budimlija), jer ona nestvarna priroda i neverovatan vazduh su stvarno raj za decu, imamo našu kuću, a onda odatle deset_ak-petnaestak dana na more (Crna Gora ili Hrvatska, nije daleko ni jedno ni drugo). U Bosni su cene mnogo niže u Beogradu, vidim da su ljudi tamo mnogo srećniji i zadovoljniji nego ovde, oset_i se. Ima stalno raznih dešavanja u gradu, regate na Drini, razni festivali, utakmice, filmovi, puno turista, grad je stalno živ do kasno u noć, šetnje na promenadi, uz reku, ali to je uglavnom leti.




Ana RR -> RE: Letovanje 2025. (13.9.2024 14:15:57)

Ja već uveliko gledam gde ćemo [sm=smiley4.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Letovanje 2025. (13.9.2024 14:17:27)

Mi smo vec isplanirali[sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Letovanje 2025. (13.9.2024 15:16:06)

Extra! Gde ćete Sanjči?




jess021 -> RE: Letovanje 2025. (13.9.2024 15:46:05)

Sanjice, i mi🙂




dunja RR -> RE: Letovanje 2025. (13.9.2024 21:31:55)

Zaboravih da kažem, u Bosni nema komaraca i nema nesnosne vrućine, 2 važne stavke za uživanje u letu [sm=smiley1.gif] zato kujem plan detaljno za sledeće leto :) A tamo oko Foče stvarno ima toliko toga za obići i videti, rafting na Trai, Tjentište, Sutjeska, Zelengora (tamo beremo borovnice), Brioni, reke i bazen za kupanje, domaća hrana i čist vazduh, i nestvarna priroda. More je blizu, malo da promenimo, da ne bude Grčka, da uglavim more negde sredinom leta, i da sve bude praktično i meni najvažnije, da deci bude sadržajno, bez telefona. A ja mogu da radim dok smo tamo, i svi srećni.

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Pa da se zapljunem.

Mi smo se predivno proveli na Skiatosu ove godine, čak bolje u odnosu na prošlu godinu, jer smo sada išli i na Skopelos a i vreme je bilo lepše (ne pretoplo već taman kako treba), i sada sam se toliko navikla na "našu kuću" na Skiatosu, na sav taj konformizam i kuće a i prelepog ušuškanog ostrva, gde sve znam i sve mi je lepo, da padam u iskušenje da opet idemo tamo. Ali neću, nisam volela da ponavljam destinacije, i samu sebe sam iznenadila što sam ponovila ove godine. A i mnooogo je skupo (mislim na aranžman, jer nema direktnih letova), a verujem da će sledeće godine godine biti još skuplje. Što se cena na samom ostrvu tiče, nije strašno, ili je isto ili jeftinije nego u Srbiji.

Ali planiram Skiatos opet za par godina (ili kombinaciju Skiatos-Skopelos), kada M još poraste, da bi smo mogli obići nešto što nismo.

Za sledeće leto planiram da ostanemo dugo u Bosni, nekako uvek ostanemo kraće nego što želim i isplaniram jer se uvek nešto ispreči, i bude mi žao. Odlučila sam da za sledeću godinu napravim detaljan plan, i da tamo ostanemo ako uspemo celo leto (pre toga Zlatibor par dana, i krajem avgusta Budimlija), jer ona nestvarna priroda i neverovatan vazduh su stvarno raj za decu, imamo našu kuću, a onda odatle deset__ak-petnaestak dana na more (Crna Gora ili Hrvatska, nije daleko ni jedno ni drugo). U Bosni su cene mnogo niže u Beogradu, vidim da su ljudi tamo mnogo srećniji i zadovoljniji nego ovde, oset__i se. Ima stalno raznih dešavanja u gradu, regate na Drini, razni festivali, utakmice, filmovi, puno turista, grad je stalno živ do kasno u noć, šetnje na promenadi, uz reku, ali to je uglavnom leti.






Ivanka 75 -> RE: Letovanje 2025. (13.9.2024 22:45:57)

Dunja, meni ne veruju kad kazem da u Uzicu nema komaraca, bar ne onih koji ujedaju 😂
I da nisam znala kako izgleda komarac dok nisam ovde dosla. A ovde su svi komarci ovoga sveta. 😂




jess021 -> RE: Letovanje 2025. (14.10.2024 15:06:46)

Evo da pokrenem temu🙂
Da li znate neke kampove u Grčkoj, ali da imaju bungalove/mobilne kućice?
Mi smo dve godine išli u Thalatta kamp na Sitoniji i prezadovoljni smo, ali bi mozda da promenimo lokaciju. 




Ana RR -> RE: Letovanje 2025. (14.10.2024 22:47:09)

Jes, Armenistis ima bungalove/mobilne kućice. Kumovi su bili ovog leta ali oni su bajkeri i nose šator.

Dva ranca beg iz kanca su pisali o kampu Meltemi na Peloponezu, jako lepo mi deluje ali ne mogu da se setim da li imaju kućice.




jess021 -> RE: Letovanje 2025. (15.10.2024 10:00:36)

Anči, hvala.
Pisala sam već Armenistisu, odgovorili su da od januaru bukiraju 2025. Videću taj na Peloponezu, iako je malo daleko🙃




Stranica: [1]