RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


jole82 -> RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (13.6.2013 22:26:02)

Volim da pomazem drugima i to cinim kad god mogu...
Al ovo mi je ostalo duboko urezano...to je bilo 3 meseca pre nego sam zatrudnela...
Devojka od svojih 26 godina(pacijentkinja...na poslu)...dobila sepsu na porodjaju sa blizancima..bila u komi, pa u vigilnoj komi, pobudila se...u jako teskom stanju na aparatima..bori se vise od 8 meseci..tesko sve to ide..njeni je vise ne obilaze..bebe nikad nije ni videla, sem na slici..ja sam radila sa njom(fizioterapeut) tada nekih 2 meseca...trebala je krv za nju...ceka se operacija danima...nema krvi...pogledam na listi...O+...ja cu dati krv za nju!...dva puta sam davala...uskoro su je opet operisali...ali nije to ni bitno toliko...nego njene reci, kad se vec priblizio kraj..pitala me je da joj pomognem : "Jovana znam da puno trazim, ali shvati najbliza si mi sad, u meni je tvoja krv, necu dugo...molim te budi sa mnom kad...znas vec "...najezila sam se i rekla "Naravno"...kroz nekoliko dana je upala u komu, na viziti kad sam pitala za nju samo mi je dr. odmahnuo glavom i rekao "Ocekujemo svaki cas"..Usla sam kod nje u boks i sedela 2 sata pored kreveta i drzala je za ruku...doslo je ...znas vec...poceo je i aparat da zvizdi..sestra je usla, ugasila ton i izasla....Posle par minuta...stegla mi je ruku na sekund i pustila..tad sam i zaplakala...
Iako znam da je to bio samo refleks, ja sam taj stisak oset_ila kao hvala..iako to zbog hvala, niti zbog bilo cega drugog nisam uradila..nego sam jednostavno oset_ila potrebu u tom trenutku da to eto bas tako treba da bude...




Anck Su Nmaun -> RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (13.6.2013 22:33:27)

Pricuvala komsijsku decu , pomogli novcano jednoj komsinici...




vukosava -> RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (13.6.2013 22:37:59)

Posao mi je da non stop pomazem drugima. Da se obrazuju i postanu ljudi.




liliana -> RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (13.6.2013 23:14:16)

Oni kojima sam u životu najviše pomogla, kasnije su me najviše i zaj****i!
Nažalost, ja sam jedna nepopravljiva budala koja i uprkos tome uvek pomogne ako može...
Mada, mislim da u današnje vreme to i nije dobra ljudska osobina...[sm=smiley13.gif]




Dana 72 -> RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (15.8.2013 19:33:18)

Jole, bas dirljiva prica. Mislim da se nista ne dogadja slucajno. Sve ima svoje ZASTO. Nadam se da su bebe dobro ali mi je zao sto ce odrasti bez majke i pored ljudi "bez srca". Poz. svim devojkama , divne ste




Modessty -> RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (15.8.2013 21:41:28)

Dana i JOle [sm=bravo.gif]




dunja RR -> RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (15.8.2013 21:56:13)

Jole [sm=smiley19.gif]

A što je njeni nisu obilazili? Zar nije bar bebe mogla da vidi pre kraja? I kako uopšte dođe do sepse na porođaju?




jole82 -> RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (15.8.2013 22:10:29)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Jole [sm=smiley19.gif]

A što je njeni nisu obilazili? Zar nije bar bebe mogla da vidi pre kraja? I kako uopšte dođe do sepse na porođaju?


Jesu u pocetku i stalno su joj donosili slike beba... a posle sve redje i reeedje...
Tamo su zabranjene posete deci mladjoj od 7 godina, posebno u sok sobi, a i bila je infektivna pa da se ne bi zarazili..
A sepsu je dobila na carskom(ocito nisu postovani protokoli asepse)...zalila se bila jos u porodilistu na bolove stomaka..kao to je normalno i normalna je T posle takve opercije tj anestezije (sto jeste tacno, al trebalo je to prvo proveriti) medjutim dobila je visoku T i tek tada su joj vadili krv...medjutim infekcija bila toliko masivna da je ona upala u komu i tad je prebacena iz porodilista....




dunja RR -> RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (15.8.2013 22:12:54)

Strašno Jole, ej u današnje vreme .. koje porodilište?




Ana RR -> RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (15.8.2013 22:30:07)

Jole, tek sad čitam tvoju priču.. strašno [sm=smiley13.gif]




jole82 -> RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (15.8.2013 22:33:51)

Ne znam, al znam da nije u Srbiji, posto nije bila nasa drzavljanka...
Nisam nikad s njom o tome..nista je nikad nisam pitala, da je ne potresam...samo ono sto mi je sama govorila i sto sam uspela da pokupim usput od dr i od sestara...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]