|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
11.5.2011 12:22:35   
moja ciklama
ja 27.08. 28, ali imam 27user posted image
odosmo Off

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
18.5.2011 12:25:41   
blesavko
Cao svima! Ja sam nova ovde...ali vas vec neko duze vreme citam. Imala sam jednu laparoskopiju 2 decembra...sada me ceka jos jedna 25 maja... Imam problema sa endometriozom... Nadam se da cu uspeti da je se resim i dobijem jednu malenu bebu!

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
18.5.2011 12:33:28   
jance
blesavko dobro nam dosla user posted image
nadam se da cemo se lepo druziti.
a mozda ce te zanimati i nasa tema bas o Endometriozi KLIK
inace ne znam gde ti se pojavila endometrioza, ja sam imala na levom jajniku i evo trudna sam, tako da ne odustaj user posted image


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu blesavko)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
18.5.2011 12:33:56   
Maccana
Dobrodoslauser posted image user posted image user posted image Blesavko!user posted image Na kojim mestima su ti zarista endometrioze?Sta su ti rekli?

(odgovor članu blesavko)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
18.5.2011 15:40:16   
blesavko
Endometriozu sam imala na oba jajnika, koja se prosirila na debelo crevo...to je otklonjeno na prvoj laparoskopiji...potom sam primala Zoladex 4 meseca a sad ce biti provera prohodnosti jajovoda ( da nisu zapuseni priraslicama)

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
18.5.2011 22:56:30   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: blesavko

Endometriozu sam imala na oba jajnika, koja se prosirila na debelo crevo...to je otklonjeno na prvoj laparoskopiji...potom sam primala Zoladex 4 meseca a sad ce biti provera prohodnosti jajovoda ( da nisu zapuseni priraslicama)


dobrodošla i srećno mila, u istim smo problemima, i ja muku mučim sa endometriozom i opet moram na operaciju, najverovatnije......

gde radiš laparo i koliko ti je godina?

(odgovor članu blesavko)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
19.5.2011 14:01:08   
blesavko
Hvala Dunja i svima ostalima na dobrodoslici. Radim u Nisu laparo...evo ceo dan prikupljam neke nalaze za operaciju...izbockali su me kao jastucic za iglice. Ti kad ces drugu laparo otprilike i gde?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
19.5.2011 14:07:53   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: blesavko

Hvala Dunja i svima ostalima na dobrodoslici. Radim u Nisu laparo...evo ceo dan prikupljam neke nalaze za operaciju...izbockali su me kao jastucic za iglice. Ti kad ces drugu laparo otprilike i gde?


mila, dve sam već radila, sada idem na treću; u KBC Zvezada u Beogradu ću raditi, tek treba da krenem sa analizama, verovatno u junu...

(odgovor članu blesavko)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
19.5.2011 14:09:29   
Verus
Jedno pitanje, iz neba pa u rebra: Koliko vas koje imaju endometriozu (da znaju) koristi tampone umesto ulozaka?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
19.5.2011 14:11:57   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Jedno pitanje, iz neba pa u rebra: Koliko vas koje imaju endometriozu (da znaju) koristi tampone umesto ulozaka?


ja nikada u životu nisam stavila tampon (nisam ga nikada u ruci držala, ne znam ni kako izgleda user posted image ) i nikada i neću

znam da pričaju da tamponi imaju veze sa tim, ali eto ja iz iskustva u to ne verujem



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
19.5.2011 14:13:54   
Verus
U stvari jedna od novih teorija o nastanku endometrioze je bas refluks menstruacionog sadrzaja u jajovode, i raznos istog po telu i jos gomila nekih detalja, zato pitam, palo mi na pamet, mada, mozda se onda refluks desava bez obzira na to...Naravno,  niko jos ne zna kako tkivo materice raste i raznosi se po ostatku tela.  Nadjeno je cak i plucima i glavi nekih ljudi. Bas cudno...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
19.5.2011 14:18:25   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Verus RR

U stvari jedna od novih teorija o nastanku endometrioze je bas refluks menstruacionog sadrzaja u jajovode, i raznos istog po telu i jos gomila nekih detalja, zato pitam, palo mi na pamet, mada, mozda se onda refluks desava bez obzira na to...Naravno,  niko jos ne zna kako tkivo materice raste i raznosi se po ostatku tela.  Nadjeno je cak i plucima i glavi nekih ljudi. Bas cudno...


Endometrioza i nastaje tako što se krv ne izlije skroz napolje za vreme menstruacije, već se razliva po telu, pre svega materici, pa i na drugim organim (kod mene je došla do creva) jer na nju prvo nailazi; onda se stvrdne, skameni i takvi trombovi mogu putovati po celom telu, čak mogu i do srca da dođu i ne daj Bože - bilo je i smrtnih slučajeva.

Ja sam dva puta operisana i oba puta sam smršala 7-9 kg neposredno posle operacije, izvade mi puno sadržaja i posle mi se neka voda oslobađa posle operacije, samo se osušim. Sada sam se opet nadula.....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
19.5.2011 14:19:33   
Verus
user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
19.5.2011 15:56:09   
jance
dunja zeno pa ti opet na operaciju! user posted image user posted image
mislicu na tebe


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
19.5.2011 16:34:10   
dunja RR
user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: jance

dunja zeno pa ti opet na operaciju! user posted image user posted image
mislicu na tebe


(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
19.5.2011 17:15:25   
blesavko
IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Jedno pitanje, iz neba pa u rebra: Koliko vas koje imaju endometriozu (da znaju) koristi tampone umesto ulozaka?


ja nikada u životu nisam stavila tampon (nisam ga nikada u ruci držala, ne znam ni kako izgleda user posted image ) i nikada i neću

znam da pričaju da tamponi imaju veze sa tim, ali eto ja iz iskustva u to ne verujem





Nikad nisam koristila tampone....tako da ta teorija nema veze sa nastajanjem endometrioze... Iskreno prvi put cujem da koriscenje tampona moze da dovede do endometrioze user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
19.5.2011 17:15:32   
moja ciklama
dunja RR, samo hrabro!


_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
19.5.2011 22:48:02   
blesavko
Da li je neka imala iskustvo sa Zoladex-om? Koliko nakon zadnje boce ste dobile user posted image ?


(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
19.5.2011 22:51:54   
blesavko
Dunja zaboravila sam da ti odgovorim. Imam 29 god.

(odgovor članu blesavko)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
19.5.2011 22:55:22   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: blesavko

IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Jedno pitanje, iz neba pa u rebra: Koliko vas koje imaju endometriozu (da znaju) koristi tampone umesto ulozaka?


ja nikada u životu nisam stavila tampon (nisam ga nikada u ruci držala, ne znam ni kako izgleda user posted image ) i nikada i neću

znam da pričaju da tamponi imaju veze sa tim, ali eto ja iz iskustva u to ne verujem





Nikad nisam koristila tampone....tako da ta teorija nema veze sa nastajanjem endometrioze... Iskreno prvi put cujem da koriscenje tampona moze da dovede do endometrioze user posted image



slažem se, kao što rekoh ni ja ih nikada nisam koristila; meni su pričali da tamponi utiču na nju, pa onda sex za vreme user posted image itd. to su sve nagađanja koja se baziraju na fizičkim uzrocima, ali ja mislim da je ovde pre svega problem u hormonima - moj dr. mi je rekao da ne slušam te priče jer je endometrioza bolest misterija uvijena u enigmu, jedna od retkih bolesti za koju se uopšte ne zna zašto nastaje. Neko mi je skoro rekao da je neki ruski doktor počeo da promenjuje vakcinu protiv nje, videćemo....



< Poruku je uredio dunja RR -- 19.5.2011 22:58:58 >

(odgovor članu blesavko)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
19.5.2011 22:57:45   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: blesavko

Da li je neka imala iskustvo sa Zoladex-om? Koliko nakon zadnje boce ste dobile user posted image ?




Ja sam koristila Diferelin 6 meseci i nisam imala menstruaciju 6 meseci, posle prve laparo; on je na istoj bazi kao i Zoladex - to je bilo pre 7 godina, i ne sećam se baš dobro, ali recimo da sam dobila 1.5 mesec posle poslednje boce.

< Poruku je uredio dunja RR -- 19.5.2011 22:58:35 >

(odgovor članu blesavko)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
23.5.2011 11:10:19   
blesavko
Sutra idem na laparoskopiju...jako sam nervozna. Samo cekam da se zavrsi, pa da i ja krenem da radim na user posted image

_____________________________

Sve bitke u zivotu sluze da nas necemu nauce, cak i one koje gubimo!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
23.5.2011 11:30:44   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: blesavko

Sutra idem na laparoskopiju...jako sam nervozna. Samo cekam da se zavrsi, pa da i ja krenem da radim na user posted image


srećno mila - želim ti da sve protekne u redu, da se što pre oporaviš i da nam se što pre javiš user posted image

(odgovor članu blesavko)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
23.5.2011 12:46:28   
jance
IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: blesavko

Da li je neka imala iskustvo sa Zoladex-om? Koliko nakon zadnje boce ste dobile user posted image ?




Ja sam koristila Diferelin 6 meseci i nisam imala menstruaciju 6 meseci, posle prve laparo; on je na istoj bazi kao i Zoladex - to je bilo pre 7 godina, i ne sećam se baš dobro, ali recimo da sam dobila 1.5 mesec posle poslednje boce.


ja sam dobijala Diferelin 4 meseca posle laparo, a imala sam menstruaciju celo vreme.. onako slabiju, al sam imala. posle poslednje injekcije primljene 22. avgusta, sam sledecu menstruaciju dobila 6.decembra.. kod mene je bilo kasno paljenje, mada kazu da ni to nije strasno user posted image


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
23.5.2011 20:44:25   
blesavko
Jance ti si trudna a imala si endometriozu, jel tako? A koji stepen endometrioze si imala i ako imas endometriozu jel to znaci i da su jajovodi u ocajnom stanju ili ne?

_____________________________

Sve bitke u zivotu sluze da nas necemu nauce, cak i one koje gubimo!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

На радно место после породиљског одсуства.
пеперутка16

Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?

Click Here