|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi zubici
29.3.2011 12:20:44   
New Mom
A, stižete nas, stižete!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Prvi zubici
29.3.2011 12:25:17   
Snelle
Da, ali po cenu čega....jako puno nespavanja, prevrtanja...3 zuba za 9 dana, a još 3 na pomolu user posted image
Nema ništa mesecima pa onda 6 bi da izbije odjednom user posted image



< Poruku je uredio Snelle -- 29.3.2011 12:27:01 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Prvi zubici
29.3.2011 12:27:08   
New Mom
Pa ako se sećaš, i nama je tako odjednom došlo 4 komada, sa propratnim simptomima.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Prvi zubici
29.3.2011 12:28:48   
Modessty
Mom detetu su prvo nikle jedinice dole i to u raymaku od mesec dana. Bey temperature i bilo kojih većih problema. Onda je nastao haos dva dana dok je izlazila prva jedeinica gore.  POsle nekih 15 dana krenula su tri zuba odjednom - druga jedinica i obe dvojke gore. NIje bilo strašno. Nije imao temperaturu, nije slinavio ali je balaviooooo.
E zadnjih desetak dana nabrekle su i trojke gore i dvojke dole. Imao je temperaturu jedan dan, pa onda počeo da curi nos. I sad neznam dal je ta temperatura i taj nos od zuba ili ne?! A i nemam pojma koji će zubići sad da niknu?!!!


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Prvi zubici
29.3.2011 12:31:18   
Ana RR
Samo da vas zagrlim user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Prvi zubici
29.3.2011 12:32:41   
lanajelena
Snelle ni mi ne spavamo nocu evo i sad je ustao za 10 min...lakse mi je kad vidim da mu je izasla trojka jer su one najgore ali se spremaju i ostale da izadju user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Prvi zubici
29.3.2011 12:35:49   
Snelle
LJ, ja već sada imam noćne more zbog tih trojki kad vidim kako se muči/la sa jedinicama i dvojkama user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Prvi zubici
29.3.2011 12:45:30   
lanajelena
Verujem mada je meni D mnogo bolje podneo ovu jednu trojku nego sve do sada zubice za razliku od L kojoj su trojke izlazile kad je vec bila "velika" i znala sda se desava pa je trazila da je celu noc nosimo

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Prvi zubici
30.3.2011 15:01:23   
bebablue
Nama nikako da provire novi zubici, a muci se S, da me dusa boli, sve nekako periodicno, pa stane, a od zuba nista. Juce je imala blagu temp., nije htela da jede, samo je mleko i vodu pila, sve trpa u ustasca, pokusava da ujeda, cokce, a ja vidim kako joj je gornja desna strana desnih natecena, kaka joj je blago sluzava, danas je malo bolje, nema temp., ali je nervozna i sve grize, a kad pokusavam da joj pogledam u ustasca, stisne i ne da.user posted image

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Prvi zubici
30.3.2011 15:10:24   
zoća
Bebo sve su to simptomi izbijanja znači skoro je pitanje dana kada će se zabeleti a onda mama da kupi nešto lepo za prvi zubićuser posted image
IZVORNA PORUKA: bebablue

Nama nikako da provire novi zubici, a muci se S, da me dusa boli, sve nekako periodicno, pa stane, a od zuba nista. Juce je imala blagu temp., nije htela da jede, samo je mleko i vodu pila, sve trpa u ustasca, pokusava da ujeda, cokce, a ja vidim kako joj je gornja desna strana desnih natecena, kaka joj je blago sluzava, danas je malo bolje, nema temp., ali je nervozna i sve grize, a kad pokusavam da joj pogledam u ustasca, stisne i ne da.user posted image


(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Prvi zubici
30.3.2011 15:23:03   
JMPM
Gledam kako vecina pise da trojke namuce...nas su Boga mi cetvorke uzasno mucile,sa sve blagom temperaturom i slinavljenjem i nervozom i balavljenjem...pih,kad ce svi da niknu,za sada imamo pola-16 user posted image

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Prvi zubici
30.3.2011 15:28:50   
bebablue

IZVORNA PORUKA: zoća

Bebo sve su to simptomi izbijanja znači skoro je pitanje dana kada će se zabeleti a onda mama da kupi nešto lepo za prvi zubićuser posted image
IZVORNA PORUKA: bebablue

Nama nikako da provire novi zubici, a muci se S, da me dusa boli, sve nekako periodicno, pa stane, a od zuba nista. Juce je imala blagu temp., nije htela da jede, samo je mleko i vodu pila, sve trpa u ustasca, pokusava da ujeda, cokce, a ja vidim kako joj je gornja desna strana desnih natecena, kaka joj je blago sluzava, danas je malo bolje, nema temp., ali je nervozna i sve grize, a kad pokusavam da joj pogledam u ustasca, stisne i ne da.user posted image



ja se nadam da ce uskoro, a mama vec gleda sta ce da kupi user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Prvi zubici
1.4.2011 17:45:32   
marijajo
Da li je necije dete imalo osip kada su mu izbijali zubici?

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Prvi zubici
1.4.2011 19:48:30   
Snelle
marijajo, ako misliš na ospice (bubuljice) na bradi moje dete ih je imalo. One se pojavljuju zbog balavljenja.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Prvi zubici
1.4.2011 20:43:47   
Lilly*
Imamo prvi zubić user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Prvi zubici
1.4.2011 20:56:35   
anajid

IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Imamo prvi zubić user posted image user posted image user posted image


Bravo Lilly,pa kad vec,sto to vreme leti brzo!

Andrija ima 1o zubica,sad su poceli nicati ko pecurke,svaki dan po jedan!user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Prvi zubici
1.4.2011 21:25:16   
Lilly*
Leti, leti, rastemo user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Prvi zubici
7.4.2011 13:43:09   
Daca88
Juče nam je provirio prvi zubić na tačno punih 9 meseci(donja leva jedinica),a danas nam je provirio i drugi(donja desna jedinica).
Mame,koliko je potrebno vremena da zub "naraste"ceo otkad se prvi put pojavi bela"kockica".?

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Prvi zubici
7.4.2011 13:45:32   
ivaj
A simptomi Daco?
Je l bilo nesto?

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Prvi zubici
7.4.2011 13:51:43   
bebablue
Dacouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Brzo rastu zubici, vec kroz koji dan vidis kako sve vise izviruje, ali cim probije meso, odmah je bebcu lakse.
Nama se nazire gornja leva jedinica, beli se ispod desnih jooooooj, samo da joj sto pre izadje.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Prvi zubici
7.4.2011 13:59:04   
Daca88
IZVORNA PORUKA: ivaj

A simptomi Daco?
Je l bilo nesto?


ma on simptomiše od svoja 3 meseca jer to valda malo krene pa neko vreme stane,pa opet krene...a eto izbio tek sa punih 9 meseci prvi tj,juče,i danas se zabelio i drugi.A simptomi nervoza,trpanje ručica u usta,glođanje svega i svačega,balavljenje,veće lučenje plčjuvačke,češće buđenje noću,iznenadni vriskovi noću i isto tako iznenadni plač koji dovede i do zacenjivanja ali se već u sledećem trenutku beba smaje,odbijanje flašice,češanje desni prstićima...i blaga temperaturica,tek malo viša od normalne...tako je barem bilo kod nas,i neznam da li je povezano sa stolicom,ali tog prethodnog dana pre nego što se ukazao zub kakio je 6 puta što inače nikad nije jer se patimo sa zatvorom.

< Poruku je uredio Daca88 -- 7.4.2011 14:00:21 >


_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Prvi zubici
7.4.2011 14:02:07   
Ana007
Mi sad imamo i drugi zubuser posted image .Donja desna jedinica.Nije bila mnogo nervozna koliko za prviuser posted image

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Prvi zubici
7.4.2011 15:34:50   
Dada81
Bravooo Daco ,Lili ,Bebablue,Ana...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Prvi zubici
7.4.2011 15:39:41   
Dada81

IZVORNA PORUKA: Daca88

Juče nam je provirio prvi zubić na tačno punih 9 meseci(donja leva jedinica),a danas nam je provirio i drugi(donja desna jedinica).
Mame,koliko je potrebno vremena da zub "naraste"ceo otkad se prvi put pojavi bela"kockica".?


Kod nas je to ,otprilike 5-ti do 7-dan, od kad primetm veću belu kockicu/tačkicu,sa strane na desni

Sad imamo treći zubić donju levu dvojku ,a ja sve čekala gornje,iako sam tu dole videla pre belu tačku ,namučiše nas ove gornje jedinice ,već mesecima napeto i crveno.Danas baš izražajno trpa ručicu u usta

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Prvi zubici
7.4.2011 15:42:55   
mati
IZVORNA PORUKA: Daca88

Juče nam je provirio prvi zubić na tačno punih 9 meseci(donja leva jedinica),a danas nam je provirio i drugi(donja desna jedinica).
Mame,koliko je potrebno vremena da zub "naraste"ceo otkad se prvi put pojavi bela"kockica".?

Kod nas je bilo oko 3 dana... Za jedinice, a dvojke nisam proveravala, ali sada bas lepo gricka...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Hidratacija najmlađih u letnjim danima
Tokom letnjeg perioda i visokih temperatura koje su sve češće, najvažnije je redovno se hidrirati. Ovo se najviše odnosi...
Praktična i zdrava užina tokom aktivnih su...
Za više uživanja u prirodi i svežem vazduhu, važan faktor je i odabir zdravih i kvalitetnih alternativa u odnosu na hran...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Da li biste pre otisli u Rim ili Barselonu?
pisuljica



Barselonu (53%)

Rim (47%)


Ukupan broj glasova: 128

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here