|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi zubici
13.1.2013 21:25:29   
Tiziana
Sigurno jesu zubici,ali to ne znaci da ce oni uskoro da izbju.mogu d aprodju i meseci!!!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: Prvi zubici
14.1.2013 10:40:24   
Zemunka85
Nina, sigurno jesu zubi. Ali bas tako, ko zna kada ce krenuti. Moja cera je isto tako pocela da trpa ruke u usta, a prvi zub je iznikao na dan cetvrtog meseca. E sad, to je bilo pre 20ak dana. A drugog zubica jos nema.

Ono sto mene vec malo plasi je taj jezik. Bas sto si i ti napisala.
Ona vec tri dana staaalno ali s t a l n o plazi jezik. Stalno. Vec je ruzno.

Citala sam o kojekakvim neuroloskim problemima i sl i naplasila se najgore moguce.

Zvala halo bebu, oni mi rekli da je potpuno normalno, da tako cese desni. Ja im ponovila da ona to radi na 5sec, a oni meni da nemam razloga za brigu. Ali majka ko majka ...

Ona ne bali, nista spec, nije ni za prvi zubic, al sve stavlja u usta i staaalno trlja nos i usta. i jaaako je razdrazljiva. Ne znam...

Nina koliko cesto i koliko dugo se tvoje dete plazilo?

Mi sutra imamo kontrolu posle mesec i po, ne mogu da docekam.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: Prvi zubici
14.1.2013 14:03:56   
nina26
hvala vam mamiceuser posted image

Zemunka, nemoj plasiti sad i meneuser posted image meni malo faliuser posted image

pa ne mogu tacno da se setim koliko je to trajalo, mozda nekih nedelju dana, i bas je bilo cesto tokom dana..prvo smo se zezali, tj njen tata, kao vidi sta je naucilauser posted image i onda odjednom je to prestalo, pa je pocela rukica da radi.

mi smo danas bili na kontroli, ali sutra idem opet kod mog pedijatra, i rekli su mi da joj jesu malo desni otekli, ali da nije to jos spremno,ali jesu zubici definitivno.

tako da ne briniuser posted image ali ipak javi sta je rekao i tvoj druser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: Prvi zubici
14.1.2013 14:22:08   
Tiziana
Moji su tako sa 3m poceli da balave,sve drze u ustima itd,a prvi zubi su im izasli, njemu sa 7,5m,njoj sa 8m! Uglavnom pedijatri mogu d aprocene.kazu jeste,krenuo je zubic,ali nije jos blizu da probije..

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: Prvi zubici
15.1.2013 13:27:07   
Azra_
Mi smo već par noći nikakvi sa povremenim vrištanjem. Ima do sada 5 zuba, ali se bele istovremeno još 3-4 komada. Danju se i snađe, češka, ali noću baš bude nervozan.

Malo pre mi delovalo da je vruć, izmerim mu temperaturu, ispod pazuha, 37,3. Da li da preduzimam nešto?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: Prvi zubici
15.1.2013 13:30:48   
Modessty
Ne dok ne dodje do 38. Jedino možeš da mu daš eferalgan ako se baš mnogo unervozi. I mažite Dentinox više puta u toku dana i pre spavanja obavezno. A pre spavanja možeš da mu daš eferalgan da bar može lepo da spava

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: Prvi zubici
15.1.2013 13:34:42   
Azra_
M, uvek tu kad treba!user posted image Mažemo Dentinox. Sinoć mu dala Eferalgan oko 10:30h i do 4h je bio ok, a ona je vrištao jedno pola sata, ni cuclu nije hteo, ni vodu...ništa..tek se nakon mleka umirio. Mada, ne volim baš da se uči na to umirivanje mlekom, ali ništa mu nisam mogla. Vrišti samo, popalila sva svetla da ga nekako rasanim i da ga zabavim, ali nije uspelo dok se nije izvrištao.user posted image Sa prva 4 zuba nismo imali nikakvih problema. Mislim da je gadno što je sad krenulo više njih u isto vreme... Ne znam ni sama.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: Prvi zubici
15.1.2013 13:39:15   
Modessty
MA to tako ide. Na žalost možeš samo da mu malo pomogneš lekovima i to je to. Dok ne prodje poludećete! Baš te uteših user posted image S druge strane bolje je da mu izbiju što pre nego da se razvlači to mesecima. Danilu su trojke izlazile ravno dva meseca! Sam je tražio da mu mažemo Dentinox user posted image
A kad se tako noću probudi (ili ranom zorom), najbolje da mu pustiš neki crtać, da namažete zubiće i da mu eventualno daš da glocka nešto hladno. Ako imaš one glodalice sa gelom što se hlade u frižideru. Možeš i ti da mu glodalicom masiraš zube. Meni su preporučivali i da mu mažem belo vino, ali nama to nije nešto pomoglo.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: Prvi zubici
15.1.2013 13:58:18   
Azra_
Znam M...nadamo se da neće predugo trajati. Problem mi je što ne mogu nikako da ga dozovem, da otvori oči... Kad mi to uspe, onda pevamo pesmice, pričamo, dam mu da glocka nešto pa se umiri, a kad vrišti, ne mogu mu nikako pomoći, neće čak ni usta da otvori da mu namažem gel.user posted image

Da, pitanjce, kako i sama kažeš da to te muke mogu da potraju, da li nije štetno da mu svaki dan dajem po dozu eferalgana, bar pred spavanje, ili kad ga danju ¨baš stisne¨ . predpostavljam da je bolje što ređe davati, kao i svaki lek, ali opet, da se dete muči... Nisam pametna.

< Poruku je uredio Azra_ -- 15.1.2013 14:01:17 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: Prvi zubici
15.1.2013 14:11:45   
Modessty
Ma daj mu slobodno eferalgan uveče, a preko dana ako baš zagusti.

A to kad se probude vrišteći - to mi je dobro poznato. Nama sto to prvi put desilo pre par meseci kad je počeo da plače u sred noći nikako nismo mogli da ga probudimo. Gleda nas i plače i ništa ne progovara. Kao da spava sa otvorenim očima! Strašno! Baš smo se bili uplašili. I onda je mm reko da idemo u dnevnu sobu, upalili svetlo i pustili babytv i tek se tada smirio. Nije znao da nam kaže da ga boli stomak i da mu se ide u wc.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: Prvi zubici
15.1.2013 23:40:27   
Azra_
Danas preko dana smo izgurali bez paracetamola. Nije temperatura prelazila 37,5. Pre spavanja je bila 37,9! Naravno i bez toga bih mu dala dozu eferalgana. E sad...znam da je nicanje zuba praćeno temperaturom u nekim slučajevima, i da može biti i dosta viskoka, zanima me, ako neko zna, koliko dana dete može da ima povišenu temperaturu usled nicanja zubića?
Prvi put nam se dešava, sama sam sa njim, pa baš ne znam šta da mislim. Nisam paničar, ali znači mi svaki savet...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: Prvi zubici
16.1.2013 0:26:06   
Ivanka 75
Azra, ja ti mogu samo reći . kako je to kod nas prolazilo i koliko je trajalo, tj još uvek traje. Ivi spooooro niču zubi ali kad su prve jedinice izbijale sa 8 meseci dobila je temp u toku noći, 38.9, da te ne gnjavim pričom, trajalo je 2 dana uz čepiće eferalgana.
Drugi put isto tako, 8 zuba odjednom i 38.5, ali samo 1 dan i opet 1 čepić eferalgana i to je bilo to. Možda je i imala blažu temp ali nije dala da joj merimo, davali smo paracetamol sirup 3 dana.
Treći put prošlog marta ista pesma, 38.5 samo 1 dan i izbile 2 trojke.
Nema pravila, preguraćete, samo da nije nešto virusno.
A što se tiče noćnog vrištanja, meni je to bio znak da zubi probijaju desni i konačno izlaze na površinu, ali je to kod nje strašno sporo i bolno (dešavalo se da ujutru vidim krv na usnama i znam da je zub probio).
Dentinox svaki put na desne, davali da gricka nešto tvrdo, keks i sl (iako ona to nije htela mnogo je bolelo, nie htela ni glodalice).
Ako to dozvoli možeš malo prstom da mu izmasiraš desni biće mu lakše.
A jedna žena mi reče da kakao suzbija bolove pri nicanju zuba, probaj, ona kaže da joj deca nisu nikad imala temp od zuba samo zahvaljujući kakaou, skuvaš kao belu kafu, sa malo šećera. Probaj, ja probala ali Iva ni da lizne user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 812
   RE: Prvi zubici
16.1.2013 10:11:55   
Azra_
Hvala Modessty, hvala Ivančice... Šta bih bez vas?!

Noćas sam mu dala Eferalgan pre spavanja, pa još jednu dozu oko 5h jer mi je bio vruć, mad toplomer pokazao 37,6, digitalni, ne znam koliko mu je za verovati. Ovo nam je prva temperatura, pa sam zbunjena. Par noći je prvo vrištao, a evo, juče preko dana po malo bio vruć, a noćas nije prelazilo 38.

I ja sam pomislila da nije nešto drugo u pitanju. Ali za sad ne kašlje, ne slinavi, ne daje nikakve znake da ga nešto muči, osim što je povremeno kenjkav i što trpa sve u usta.

Ivančice, misliš da su čepići delotvorniji? Lakše mi je da mu dam sirup.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: Prvi zubici
16.1.2013 12:59:35   
Azra_
Izem ti ja ove digitalne toplometre!user posted image Merim digitalnim 37,4, stavim živin, nekako izdrži merenje, pokaže 38,5! Naravo da više verujem živinom! Dadoh ,u opet sirup. Moguće da temperatura od zubića traje čitav dan? mada, evo, nama će uskoro punih 24h kako ima temperaturu čim prestane dejstvo sirupa.

Ako temperatura ugura 39, ili preko, smem da dam Brufen? On ima godinu dana i 3 nedelje preko. Ako se nastavi, sutra ćemo svakako do dr...da ga pogleda.

Da li Eferalgan smem da mu pomešam sa vodom, ili razmutim sa mlekom, tako lakše popije?

< Poruku je uredio Azra_ -- 16.1.2013 13:00:36 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: Prvi zubici
16.1.2013 13:15:46   
Tiziana
Pa ja sumnjam da od zubica moze da bude temepratura 24h...obicno taj rast zubica pokrene jos nesto dodatno zbog cega deca imaju temperaturu.ja bih svakako dete odvela kod dr.ona ce vam odmah reci da li su zubi ili ne.
A to za mesanje sirupa sa mlekom ili vodom ne znam,nikad nisma probala.smes da das brufen,sto ne bi smela? jedino ako dete nije alergicno na njega.samo vodi racuna o onom minimalnom razmaku izmedju dva leka od 4h..

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: Prvi zubici
16.1.2013 13:33:51   
Azra_
Nema on 24h u kontinuitetu temperaturu. Dam mu sirup, brzo se spusti temperatura, ali nakon 5-6 sati opet... Svakako da ćemo kod dr ako potraje. user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: Prvi zubici
16.1.2013 13:37:45   
Tiziana
Nama je dr rekla da temepratura nikad nije SAMO od zubica. A roditelji moje kume tvrde da kad je ona bila mala da je imala temperaturu samo od zubica..e sad sta je tu istina,pitaj Boga..
Moje ni jedno dete nije imalo temp kad su izbijali zubici..

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 817
   RE: Prvi zubici
16.1.2013 13:39:58   
cockic
azra bolje kod dr hoce i tolika od zybica ali traje jedan dan barem je tako leni a evo prekljyce dobila tyry 38.5 jyce kod dr izvadila krv i bakterijska infekcija pije antibiotik evo ima je i dalje povremeno ali inace joj je skakala na 2-3h dam siryp ona skoci.i nas myce zybici ali tyra nikad nije od zyba obicno im je tad slabiji imynitet ili ih napadne virys ili bakterijska infekcija.tako da je moj savet dr.nadam se da je kod vas virys zbog zybica user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 818
   RE: Prvi zubici
16.1.2013 23:38:43   
Azra_
Drage mame, hvala vam na instant pomoći. Ipak sam ga danas odvela do lekara, nisam htela da čekam sutra. Ispostavilo se da je tako i bolje jer je dečak zaradio jaku gnojnu anginu! Dr se čudi što je upala tolika, a on sve vreme normalno jede, ne kašljuca, ne slinavi, raspoložen sasvim solidno. Svi simptomi zaista ukazuju na nicanje zubića, što dr ne isključuje kao dodatnu tegobu.

Pitala sam je i rekla je da se pri nicanju zubića može javiti temperatura. Tako mame, da znate... Ali, naravno, kad vidite da to ne prolazi za dan-dva...ili temperatura konstantno raste, uvek je bolje da dr pogleda.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: Prvi zubici
16.2.2013 12:11:20   
mirna32
pozdrav drage mame....imam bebu od 6 mj....neki dan joj je zažario jedan obraz...nakon toga mi dobje temp 39, predvecer sutra dan nije imala temp...hvata se za uho stalno...vodila sam je kod pedijatra...kaze nema nigdje nikakve upale...ona slini vec tri mj dosta sve trpa u usta sto stigne...sinoc opet temp 38,7 jako lose spava budi se na svakih sat vremena u neutjesno place nece hranu nece caj nece dudu i tako 5 min place pa se smiri zaspe i onda opet nakon sat vremena pred jutro i na pola sata se budila i plakala..danas nema temp...dali je to od zubica??nema jos ni jedan zubic...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: Prvi zubici
16.2.2013 12:48:59   
caca81

IZVORNA PORUKA: mirna32

pozdrav drage mame....imam bebu od 6 mj....neki dan joj je zažario jedan obraz...nakon toga mi dobje temp 39, predvecer sutra dan nije imala temp...hvata se za uho stalno...vodila sam je kod pedijatra...kaze nema nigdje nikakve upale...ona slini vec tri mj dosta sve trpa u usta sto stigne...sinoc opet temp 38,7 jako lose spava budi se na svakih sat vremena u neutjesno place nece hranu nece caj nece dudu i tako 5 min place pa se smiri zaspe i onda opet nakon sat vremena pred jutro i na pola sata se budila i plakala..danas nema temp...dali je to od zubica??nema jos ni jedan zubic...

Da, skoro svi simptomi rasta zubića...sada samo da izbije.user posted image

(odgovor članu mirna32)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: Prvi zubici
17.2.2013 10:24:04   
mirna32
hvala...user posted image na odgovoru...danas jos nesto dobila je nekakv osip po licu vratu i po prsima do prepona..nekakve crvene tockice ...no medjutim to joj se pojavilo prvo oko usta prije par dana i danas tako po licu i prsima ...

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: Prvi zubici
21.2.2013 12:25:37   
vikiii
Cao mamice! Potrebna nam je vasa pomoc! Naime, pre nedelju dana izasao nam je prvi zubic bez ikakvih problema,osim male nervoze,ali to ne racunam. Posle par dana primetim da je krenuo i drugi. Medjutim, ovaj put krecu ucestale stolice,pracene grcicima i to pretezno nocu. Evo,vec tri veceri se budi na dva-tri sata, kaki i nastavi da spava. S tim sto nisu uvek tecne stolice,nekada su cvrste,zavisno od toga sta sam mu davala od cvrste hrane. I nisu obilne. Dala sam mu sinoc bio gaja kapi, videcemo da li ce nam pomoci. Interesuje me da li je ovo normalno, dal da ga vodim kod doktora ili da sacekam jos malo? Nisam pametna sta da radim.

(odgovor članu mirna32)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: Prvi zubici
21.2.2013 22:08:40   
Sandricak
Vikii nama je tako bilo kad je izbijala gornja trojka... Nocu se budio, kenjkao na svakih sat, na svaka tri sata je kakio... I samo je sisao... To je bilo sa 7 meseci... Tako da je vrlo moguce i kod vas...
I u tom periodu nam je guza bila jako ojedena. I to je moguce kad rastu zubi... Pa da znas ako se ojavi ojed...

(odgovor članu vikiii)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: Prvi zubici
22.2.2013 7:08:30   
vikiii
Pa da, i njemu je guza ojedena! user posted image Hvala ti na odgovoru,nadam se da ce uskoro i ovo da prodje.

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Повратак на посао након породиљског одсуства.
Admin

Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?

Click Here