|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada privikavati na nošu?
19.1.2012 16:10:59   
vukosava

IZVORNA PORUKA: nela79


IZVORNA PORUKA: snješka

Djeca nisu ni psihološki ni fiziološki spremna na nošu prije druge godine. Njihovi nervni putevi nisu dovoljno sazreli da bi mogli da koriste nošu sa npr. godinu dana.


A moja svekrva mene ubjedjuje da je jedno njeno dijete poslije 9.og mjeseca nije vise koristilo pelene. Ja sad pogledam ovog svog bebana koji ce uskoro da napuni 9. Ne zna jadan ni kako se zove a ne kako da kaze da mu se piski. Pa dobro , ko je ovdje lud. user posted image

Da se razumijemo nisam za to da dijete od 3 godine nosi pelene. Oko druge godine je realno ocekivati da se pocne sa treningom :). Rijetki su sretnici koji se oko godinu ipo rijese pelena



I mene drugarica ubedjuje da krenem da je treniram za nosu jer je njena tetka sina pocela skidati od osmog meseca. Ali tad nisu imali pampers pelene da se razumemo pa su non stop otkuvavali i prali pelene pa su valjda zato to i radili, da smanje sebi posao...

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Kada privikavati na nošu?
19.1.2012 16:20:52   
nela79
E to sam i ja govorila. Mozda ste je stavljali na nosu i ona je nesto obavila u tom trenutku. Ali da je kontala sta je uradila i za sta nosa sluzi ....ma nema pojma. No opet...ona je mozda radjala djecu genije a ja malo ogranicene ...ko zna user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Kada privikavati na nošu?
19.1.2012 16:56:48   
SareniVrabac
IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Mislite li da je rano da pocnemo sa nosom? Uvek kad hoce da kaki, provalim je, ucuti se, pocne da slaze face, pa krene... Obicno kaki 2 puta dnevno, u slicno vreme, sat vremena posto ustane ujutru ili posle dorucka, pa popodne oko vecere. Inace lepo sedi, ume da stoji sama...
Plasim se da nece shvatiti, pa cu je prekinuti ako krenem da je skidam kad pocne user posted image

Verovatno ce svi misliti da sam luda ali rizikovacuuser posted image .Mi Aleksu stavljamo na nosu vec neko vreme i uglavnom kaki na nosi.Razlozi su to sto ima jako tvrdu stolicu i toliko se muci da to obavi u pelenu da mi nekad bude zao gledati ga.Na nosi to obavi za cas.Drugi bitan razlog je sto kad se ukaki u pelenu sav bude umazan,pa se i on i ja namucimo dok ga operem(ima 11kg i drzanje u jednoj ruci dok se vrpolji, nemoguca misija).Naravno nema govora o svesnom trazenju nose, vec mi vidimo da ce da kaki pa trk po nosu i olaksamo i njemu i nama

< Poruku je uredio SareniVrabac -- 19.1.2012 16:58:10 >

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Kada privikavati na nošu?
19.1.2012 17:16:30   
gagana83
Ma sto si luda, meni je to skroz ok. Lakse je i tebi i detetu. Vremenom ce nauciti cemu sluzi nosa.
Moja kuma je isto tako malu pocela rano da stavlja na nosu, iz istog razloga- muke sa stolicom. I bas je brzo naucila da kaki na nosu,


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Kada privikavati na nošu?
19.1.2012 17:42:54   
nela79

IZVORNA PORUKA: SareniVrabac

IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Mislite li da je rano da pocnemo sa nosom? Uvek kad hoce da kaki, provalim je, ucuti se, pocne da slaze face, pa krene... Obicno kaki 2 puta dnevno, u slicno vreme, sat vremena posto ustane ujutru ili posle dorucka, pa popodne oko vecere. Inace lepo sedi, ume da stoji sama...
Plasim se da nece shvatiti, pa cu je prekinuti ako krenem da je skidam kad pocne user posted image

Verovatno ce svi misliti da sam luda ali rizikovacuuser posted image .Mi Aleksu stavljamo na nosu vec neko vreme i uglavnom kaki na nosi.Razlozi su to sto ima jako tvrdu stolicu i toliko se muci da to obavi u pelenu da mi nekad bude zao gledati ga.Na nosi to obavi za cas.Drugi bitan razlog je sto kad se ukaki u pelenu sav bude umazan,pa se i on i ja namucimo dok ga operem(ima 11kg i drzanje u jednoj ruci dok se vrpolji, nemoguca misija).Naravno nema govora o svesnom trazenju nose, vec mi vidimo da ce da kaki pa trk po nosu i olaksamo i njemu i nama


Ma nemas sta da budes kuda sta ti je. Super sto ustedis koju pelenu. user posted image

Ja sam u jednom periodu stavljala Vanju na nosu kad primjetim da hoce da kaki. Al kako ja pozurim da ga stavim na nosu tako on prekine "proces" i onda se znalo desiti da ne kaki dan-dva. Kad mu obucem pelenu covjek to posteno obavi.
U svakom slucaju drago mi je da se slazemo u jednom....MLADJA DJECA TO NIKAKO NE OBAVE SVJESNO. Joj da samo mogu ovo da procitam jednoj osobi :)

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Kada privikavati na nošu?
19.1.2012 22:12:58   
SareniVrabac
to je jedan od prvih komentara koje cujem kad kazem da malisa sedi na nosi od npr 7 meseci... maltretiram jadno dete, i nisu mu se trticne kosti razvile, a teram ga da sedi na nosi... nemajka nema sta... ali sve to nije bitno kad vidim olaksanje na njegovim licuuser posted image

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Kada privikavati na nošu?
24.1.2012 15:46:33   
branki*
meni mama pocela da govori kako vec mogu da pocnem bozu da stavljam na nosu,kao da malo sedi,da se navikava,u suprotnom,postoji mogucnost da ga kasnije teze naucim.ja nisam uopste ni razmisljala o nosi,jedva se "pokupih" i sa ishranom,nosa mi nije ni padala na pamet,racunam da je jos rano za to,ima blizu 11 mes.mada,planiram da za pocetak kupim nosu i da ga stavljam onako bezveze da malo sedi,ako uopste bude hteo.videcemo.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Kada privikavati na nošu?
25.1.2012 15:17:49   
madre
Bogdan se nekoliko puta u toku dana uhvati za pisu i kase kakauser posted image ja pogledam u pelenu, nije kakio, tako da je sigurno vezano za piskenje. e sad ne znam da li to kaze pre nego sto pocne, u toku ili posle piskenjauser posted image
nema ni veze, vazno je da pokazuje spremnost za nosu... kupila sam one pelene kao gacice, pa cemo polako poceti sa nosomuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Kada privikavati na nošu?
25.1.2012 16:25:21   
branki*
je kupih nosu...za pocetak.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Kada privikavati na nošu?
25.1.2012 16:35:09   
madre
mi smo nosu odavno kupili, ali mu je nekako velika, cela guza mu upadne unutrauser posted image moram malo da ga podgojim pre nego sto pocnemouser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Kada privikavati na nošu?
25.1.2012 17:51:21   
liliana
Meni je mnoooooogooooo žao što je nisam stavljala na nošu sa nekih 8-9 meseci, kad nije znala da se otima i da beži. Nego , sve slušala mamu:"Nemoj da mučiš to dete. Ima vremena". Sad muku mučim jer kad treba da sedne, to je otimačina na 100 načina i bežanje po celu kuću!!!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Kada privikavati na nošu?
25.1.2012 17:56:59   
minna
Vladimir kad vidi nosu pocne da se skida, ja ga pitam onda - Jesi kakio?Jel ti se kaki? On kaze DA ali u peleni nema niceguser posted image Jos malo cu da sacekam toplije vreme pa da se posvetim tome. Svega je nekoliko puta kakio u nosu i to ujutru kad ja znam da ce da kaki.
A pre neko vece se pre kupanja upiskio na onu podlogu na plocicama u kupatilu. Sutradan uvece pokazuje on meni mesto gde se upiskio i tacno se napeo da se ispiski i sasvim malo se ispiskio. Kao kuceuser posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Kada privikavati na nošu?
26.1.2012 0:09:39   
Bebilina
Kada privikavati? Kada su ispunjeni SVI ovi uslovi:

1. Beba više nema potrebu da se stalno kreće ili stoji na nogama - u stanju je mirno sedeti neko vreme i zaokupiti paznju necim drugim - najranije oko 18 meseci, često i kasnije.
2. Beba je ovladala receptivnim jezikom - razume šta joj govorite, mada možda ne priča, može slediti uputstva sa dva koraka tipa: "Idi tamo i donesi to i to".
3. Beba može reći "NE" - jer ne želimo da to beba radi da nas usreći, nego da usreći sama sebe, a ako je potrebno i da brani svoju telesnu autonomiju.
4. Počinje stavljati stvari na svoje mjesto - zna da određene svari idu na određeno mjesto i kako se tamo "stvore".
5. Počinje vas oponašati - ne samo da tapse kad vi tapsete, nego kad se devojcica počne ponašati kao mama, igra se kuvanja ili sl, isto za dečake, mada oni više vole oponašati tatu. Oni u tom uzrastu žele ići na wc kao mama i tata i mogu se jako razočarati ako im to ne uspeva, pogotovo ako i roditelji pri tom nisu oduševljeni kad nađu mokru posteljinu.
6. Dete počinje obavljati nuždu u predvidljivo vrijeme - beba ostaje suva 1-2 sata u komadu. Krajem druge godine beba ostaje suva tokom poslepodnevnog spavanja. Nakon dremanja nije teško "uhvatiti" bebinu "pi-pi" ako je požurimo odvesti na nosu. Pražnjenje creva se može predvideti u predvidljivo doba dana - često tokom ili nakon jela. Ovi novi obrasci predstavljaju pravo iskusenje za roditelje koji na osnovi njih često zaključuju da je došlo vreme za odvikavanje od pelene, iako zapravo nije.
7. Dete postaje svesno svoga tela - daje do znanja da je nakvasilo pelene, čak i gunđa dok oseća kretanje u crevima (to nije isto što i stenjanje od napora).Imenuje svoja postignuća, zna da li je kakilo ili piškilo.

Znaci koji govore da dete NIJE spremno:

1. Stoji iznad nose i piški na pod.
2. Ne dopušta da mu se skinu pelene, vrišti i opire se svaki put kada roditelji to pokušaju.
3. Samo skida pelenu i onda se pokaki na pod.
4. Hoda unokolo širokim hodom, a onda seda s kašastom stolicom u peleni. Ne pokazuje neugodnost nego čak izgleda blaženo.
5. Skriva se u uglu ili ormaru ili sl i onda se otuda mogu čuti zvukovi stenjanja dok izbacuje stolicu.
6. Govori "Ne, ne, ne!" ako roditelj kaze da je došlo vreme za kakanje.

Mi smo ovo pratili i mala je bila skroz bez pelene sa godinu i po. Nismo pocinjali sa 6-7-8 meseci vec smo cekali da svi ovi znaci budu ispunjeni i pelenu smo onda skinuli i danju i nocu i nakon 3 dana bili suvi ko dren, bez nezgoda isl. Sve je proslo bez stresa i nervoze user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Kada privikavati na nošu?
26.1.2012 9:19:13   
branki*
jutrosnji pokusaj stavljanja na nosu nikakav.nije hteo da sedi ni sekund!sutra ponovo.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Kada privikavati na nošu?
7.2.2012 19:36:00   
Shishica
Bebilina, moje dete je i na gornjem i na donjem spisku.. cekacemo jos malko..

Nego, htela sam pitati ovako.. (svasta mi pada na pamet) Koliko meni tu treba trenerkica jer na prolece cemo poceti? Ja cu to da perem na ruke, ali razmisljam, te gace i te stvari treba prati u masini, a dok se skupe.. i tako dalje.. kako vi radite?? Na koliko dana ukljucujete masinu?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Kada privikavati na nošu?
8.2.2012 8:39:54   
ana77
Mi smo to odradili letos. Imala sam oko 15 pari gacica ali posto je bilo leto, nosila je haljinice, pa nam nije trebalo toliko trenerki :). Pretpostavljam da ti treba trenerki koliko i gacica jer oni dok ne pocnu da prave razmake u piskenju nekad umeju da se upiske i na 10-tak minuta. Taman ih presvuces, a oni opet. Ali cim im skines pelenu oni to regulisu za par dana.
Ja sam prala na ruke jer nije bilo sanse da ukljucujem masinu za 5-6 pari gacica koliko potrosi u toku dana. Kako se upiski, ja operem i stavim da se susi. Jedino kad se ukaki, onda ajde i moras da iskuvas ali to su mozda 1-2 gacice dnevno.

Ja mislim da oko 20 meseci (moja Sonja je sa oko 18-19) devojcice mogu komotno da skinu pelene. Kazu za decake da ne treba pokusavati pre pune dve godine ali posto nemam licnog iskustva, ne mogu da potvrdim :)!

U svakom slucaju, srecno, to je paklen posao ali treba biti uporan :)! Mi smo skinuli tepih u dnevnoj sobi posle nekog vremena i posle ga poslali u servis kad smo zavrsili trening :)!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Kada privikavati na nošu?
8.2.2012 13:52:35   
Shishica
Znaci obavezno rukavice da kupim.. koza mi je ionako suva i nikakva, jos ako budem toliko prala pored pranja sudova.. mislim da bi mi ostale samo kosti, a ostalo bi se istopilo ili sasusilo user posted image user posted image

Samo da prodje februar..

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Kada privikavati na nošu?
8.2.2012 14:01:31   
Shishica
E da! Kada skinemo pelene, sta kad idemo u goste ili u setnju? Nocu cemo stavljati pelene tako?

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Kada privikavati na nošu?
8.2.2012 14:08:42   
nenja22

IZVORNA PORUKA: Bebilina


5. Skriva se u uglu ili ormaru ili sl i onda se otuda mogu čuti zvukovi stenjanja dok izbacuje stolicu.



user posted image
zamisljam kostu ispod stola, vec mu tu vidim omiljeno mesto za ovako nesto...

ja se nesto razmishljam da ovog leta ipak probam...on ce 3.maja napuniti godinu, nije meni toliko da to nauci sto pre, koliko mislim da ce mu jadnom u peleni letos biti pakleno vruce..a i bicemo napolju prilican deo dana, pa se nesto mislim da ga ostavljam gologuzog po plazi, par primera iz uzeg okruzenja imam gde su se deca upravo na letovanjima, a sa oko godinu, godinu i po odikavala od pelena, setajuci golisava non stop...ali videcemo jos malo kad otopli, kako ce uopste da reaguje na sedenje na nosi, pa u skladu sa tim...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Kada privikavati na nošu?
8.2.2012 14:08:59   
vukosava
Ja sam kupil anosu, stavila je pre par dana i odmah je obavila veliku nuzdu cim sam je spustila na nju. Necu jos da je ucim nego samo da joj polako uvodim nosu kao ideju za sedenje.

Kupila sam ovu:

user posted image

Delovala mi je najstabilnije, pravih dimenzija za nju - za sedenje i da je plastika nova i dobrog kvaliteta (mislim nereciklirana meksa nego ona tvrdja).
U prodavnici sam uzela svaku nosu i stavljala je na nju i ova mi je najvise licila na stolicu pa sam nju uzela.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Kada privikavati na nošu?
8.2.2012 17:02:05   
Anoniman
Mi imamo nosu koju smo dobili od rr u paketu , plava sa patkom i svira kad piski user posted image
Probacu na prolece , od ovih znakova sto stoje gore ona se uklapa u vecinu ..

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 296
   RE: Kada privikavati na nošu?
8.2.2012 17:05:22   
branki*
bozidar bezi od nose ko djavo od krsta!ukruti one noge i nema sanse uopste da sedne!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Kada privikavati na nošu?
8.2.2012 17:06:50   
Anoniman
Sigurno imate neku strasnu nosu user posted image  

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 298
   RE: Kada privikavati na nošu?
8.2.2012 17:07:32   
branki*
ili da kupim neku slicnu kao vuka sto je kupila,nalik stolici,pa da probamo,mada on ni u stolici nema mirauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Kada privikavati na nošu?
8.2.2012 17:09:01   
branki*
da,da,bila jednom jedna nosa,kakva nosa-strasna nosauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ako imate školarca, ovo je tekst kojim zap...
Polazak u školu je uzbudljiv, ali i stresan period kako za decu tako i za roditelje. Da bi se mališani što bolje priprem...
Prva ljubav (Ti i ja)
video
Peva: dečiji hor Vrapčići



Anketa

Симптоми порођаја.
пеперутка16

Који су били ваши последњи симптоми пре порођаја тог дана или дан или два? Ако сте имали неке симптоме?

Click Here