|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
13.11.2011 15:28:14   
dunja RR

Verovatno nisu hteli da nagađaju kod tebe. Endometrioza se ne vidi dobro na UZ. Meni čak ni posle ove treće operacije nisu bili 100% sigurni da je endometrioza, nego smo čekali patohistološki nalaz, 14 dana da bi primila diferelin. Primila sam ga prošlog četvrtka tek, a operisana sam 20.10.

(odgovor članu mulan)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
13.11.2011 15:29:32   
mulan
IZVORNA PORUKA: dunja RR


Verovatno nisu hteli da nagađaju kod tebe. Endometrioza se ne vidi dobro na UZ. Meni čak ni posle ove treće operacije nisu bili 100% sigurni da je endometrioza, nego smo čekali patohistološki nalaz, 14 dana da bi primila diferelin. Primila sam ga prošlog četvrtka tek, a operisana sam 20.10.


I to je veliki propust da tako kasno dobijes diferelin. user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
13.11.2011 15:36:13   
dunja RR
Sve je ispalo OK, jer sam po preporuci lekara pila Primolut Nor svo vreme (isto progesteron, kao i deiferelin samo je u tabletama), do diferelina, tako da sam tek sada dobila ciklus.

< Poruku je uredio dunja RR -- 13.11.2011 15:37:36 >

(odgovor članu mulan)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
13.11.2011 22:38:43   
degu
Mulan draga user posted image baš mi je žao, al uvek je dobro otkriti šta ne štima da bi se to i rešilo. Samo budi jaka i veruj u pozitivan ishod user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
15.11.2011 10:28:16   
mulan
IZVORNA PORUKA: degu

Mulan draga user posted image baš mi je žao, al uvek je dobro otkriti šta ne štima da bi se to i rešilo. Samo budi jaka i veruj u pozitivan ishod user posted image


Hvala Dunji i tebi na podrsci user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
13.12.2011 10:07:47   
ivak
Cao devojke,

da li neko ima problem sa priraslicama na jajniku, jajovodu i materici?
Ja sam pre godinu dana radila laparaskopiju o tome sam pisala ovde http://www.ringeraja.rs/forum/m_13749/mpage_15/key_/tm.htm#500346  i beba nije dosla.
Sada su bolovi opet poceli, priraslice se bas nevide na UZ, mada  doktori kazu da ako ima bolova da su se priraslice opet vratile. Na UZ se vide opet septirane promene i to je dokaz da opet ima priraslica.

Volela bi da cujem necije iskustvo sa ovim. Sada sam bas upala u krizu, imam bolove od toga ne jake ali konstantne i verovatno necu moci da zatrudnim. Dali neko ima iskustva sa nekim biljnim mesavinama za ginekoloske probleme ovog tipa?

< Poruku je uredio ivak -- 13.12.2011 10:08:17 >


_____________________________

"Život ne znači čekati da oluje prođu...Život znači naučiti kako plesati na kiši."

(odgovor članu mulan)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
13.12.2011 15:24:44   
MalaMini
Meni je pre nekoliko dana odstranjen plod iz jajovoda, laparoskopijom. Kažu da sam imala priraslice po "celom stomaku", verovatno su mislili na malu karlicu, i da su ih uklonili, i da je sve to mnogo dobro za mene. Vanmaterična je najverovatnije i bila zbog priraslica.
Ivak, ako misliš da su se vratile i lekari to potvrđuju, verovatno je najbolje da ih ponovo uklone, ako je to moguće. Ako nije uvek ti ostaje VTO kao opcija. Dok ih imaš predlažem da ne rizikuješ sa trudnoćom, da ne dođe do vanmaterične (ne daj Bože), ali što je sigurno- sigurno je!


_____________________________

Ma nema šta ne mogu, samo kad se trude, velika deca za male ljude :)))

(odgovor članu ivak)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
13.12.2011 22:03:21   
m@j@25
vanmatericna i dolazi zbog priraslica, ja sam ih laparaskopski otklonila, ali su se brzo vratile i doslo je nazalost do vanmatericne trudnoce

(odgovor članu MalaMini)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
14.12.2011 13:32:58   
MalaMini
Da li to znači da bi bilo najpametnije da ne čekam, već da zatrudnim što ranije? Dok se nisu vratile...
Postoji li nešto što ih sprečava da se vraćaju? Bilo kakva metoda?


_____________________________

Ma nema šta ne mogu, samo kad se trude, velika deca za male ljude :)))

(odgovor članu m@j@25)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
14.12.2011 14:51:05   
ivak
Odmah posle Laparaskopije mi smo radili na bebe ali nista , tako da sumnjam da cu da zatrudnim. A doktori mi ne predlazu operaciju kazu da se one uvek vrate i da se mogu stalno operisati. Boli me stomak cesto i smeta mi to bas, zato sam i pisala da cujem vasa iskustva. Neznam da li postoji neki prirodni nacin da se malo sacuvam od priraslica. Neki caj.....ili slicno...



_____________________________

"Život ne znači čekati da oluje prođu...Život znači naučiti kako plesati na kiši."

(odgovor članu MalaMini)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
14.12.2011 15:36:13   
m@j@25
meni su rekli posle laparaskopije da 3-4 meseca pokusamo ako ne dodje do trudnoce da idem na vto

< Poruku je uredio m@j@25 -- 14.12.2011 15:37:24 >

(odgovor članu ivak)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
14.12.2011 16:05:27   
ivak
Mi imam jednu devojcicu i nemamo pravo na besplatnu VTO.user posted image



_____________________________

"Život ne znači čekati da oluje prođu...Život znači naučiti kako plesati na kiši."

(odgovor članu m@j@25)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
14.12.2011 16:08:51   
ivak
I meni su rekli ako u narednih 6 meseci posle Laparaskopije dojde do trudnoce dodje ako ne, onda verovatno vise nece biti.
Mada kakav je to glup savet , po meni, odmah ti sa tim komentarom napravi emotivnu blokadu pa onda od bebe bas nema nista. A pricaju sve je u glavi.......


_____________________________

"Život ne znači čekati da oluje prođu...Život znači naučiti kako plesati na kiši."

(odgovor članu ivak)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
14.12.2011 21:39:32   
MalaMini
Ja ću, najverovatnije, prvo na HSG kad se oporavim. Da vidim kako sada stoje stvari pošto kažu da ne znaju da li je taj jajovod zapušen ili sada nije pošto su otklonili priraslice, a drugi nisu gledali jer je spolja izgledao normalno.
Tek kada dobijem rezultat HSG-a videću da li ću pokušavati prirodno ili na VTO...


_____________________________

Ma nema šta ne mogu, samo kad se trude, velika deca za male ljude :)))

(odgovor članu ivak)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
27.12.2011 14:33:41   
jela 76
Zdravo drage,
Dugo vas pratim na svim temama, pa rekoh da vam se i pridružim.
Posle godinu dana pokušaja da ostanem trudna, krenula sam u detaljne pretrage. I saznala: zalihe jajnike su mi dobre,  bakteriološki brisevi čisti, spermogram mm dobar, a bebe nema. Odradila Hsg, i gle čuda, začepljeni jajovodi na krajevima. Dr koji me vodi ima iskustva sa vantelesnom, ali pre toga mi predlaže laparo, kako bi se isti otpušili, pa da probamo prirodno. Ostaje nedoumica kakve su treplje. Jer takvi jajovodi mogu da smetaju pri vto. Godinama sam imala upale jajnika, što je verovatno i rezultiralo zapušenošću. Ali, tek mi predstoji konsult. oko operacije sa dobrim hirurgom, koji nije iz mog grada, a po preporuci mog dr.
Udavih... Mislim da sam na dobrom putu, pa rekoh da podelim sa vama svoje iskustvo. Možda će nekome da koristi... Svakako, ću još pisati o daljim koracima.
Meni su vaša iskustva puno pomogla da saznam više o ovim stvarima!user posted image

Pozdrav svim devojkama!user posted image

(odgovor članu MalaMini)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
27.12.2011 16:09:15   
mine
Super ti je dr i predlozio. Tu je laparo idealna...odradis i histeroskopiju odmah pa eliminises sve.
Nemoj se dvoumti, svakako ces onda imati detaljno jasnu situaciju a bolje je pre VTO svakako sve pokusati
odnosno pokusati na sve nacine "prirodno".
Drzim fige ;)

(odgovor članu jela 76)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
28.12.2011 9:11:17   
jela 76
 Da, moj dr mi i predlaže histeroskopiju, kako bi se sve proverilo u jednom aktu. Za svaki slučaj. Postoji i varijanta, da se jajovodi uklone, kako zbog zapaljenja ne bi smetali vto, ako ne budu mogli da mi laparaskopski srede zapušenje.
Puno mi je živaca i strpljena trebalo, dok nisam dovde stigla.user posted image I, sama sam gurala sve. Sistem je takav.
Nadam se da će sve biti ok, i da ćemo u sledećoj godini ugledati user posted image !!!
user posted image user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
28.12.2011 10:32:05   
m@j@25
ja sam radila laparaskopiju i hister. otklonjene priraslice na krajevima, jajovod bio zdrav, treplje odlicne al je posle toga doslo do vanmatericne brzo se vratile priraslice, u svakom slucaju je bolje da uklonis ako su u losem stanju

< Poruku je uredio m@j@25 -- 28.12.2011 10:33:34 >

(odgovor članu jela 76)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
28.12.2011 12:50:05   
jela 76
Hvala na podršci! user posted image

A dokle si ti stigla?user posted image

(odgovor članu m@j@25)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
8.1.2012 12:06:45   
cele
malena bl.da li si radila laparoskopiju?I ja imam isti problem,i isto su mi u Medico S-u savjetovali Vto ali prvo laparoskopiju.Takodje svi savjetuju Bg ili Slovenijuni u ludilu bl.Da li si čula za dr.Cvjetičanina koji dolazi u kliniku Jelenu?Pozdrav svim trudilicamauser posted image

(odgovor članu malenabl)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
16.1.2012 9:37:10   
cvetic2
Pozdrav svima! Vec neko vreme citam vase price i probleme pe je i mene to zadesilo pre ekoliko nedelja... Naime, vec godinu dana sam u braku i pokusavam da zatrudnim ali ne ide... Medjutim, pocetkom Decembra ostanem trudna ali trudnoca je bila vanmatericna, plod se zaglavio u levom jajovodu jer je on uvrnut, tako mi je rekla doktorica koja mi je radila laparoskopiju. Od tada je proslo 5 nedelja, konci su izvadjeni a rane skoro zarasle... Interesuje me koliko dugo ne smem da zatrudnim, jer kada sam pitala u bolnici, nisu mi dali odgovor, a svasta se prica....user posted image

(odgovor članu Katychoo)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
18.1.2012 16:24:22   
jela 76
 Drugarice,
bila sam na konsultaciji i dogovorila za nedelju dana i laparaskopiju i histeroskopiju. Dr mi je extra! Najbolji!
Posle operacije cu znati koje su mi opcije... Valjda ce biti ok. Svakako mi vto ne gine, ako ovo bude nedovoljno.
Mada, ima i spontanih trudnoca posle produvavanja. Videcemo...
Javljam se kad se sve zavrsi.
Pozz user posted image

(odgovor članu cvetic2)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
19.1.2012 11:18:20   
cvetic2
Nije nista strasno, neprijatno jeste, ali sta da se radi... Bice to sve ok... :) Cekam odgovor...  user posted image

(odgovor članu jela 76)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
25.1.2012 21:51:50   
jela 76
Devojke,
ja zavrsila! Bila na famoznoj operaciji i sada kao nova. Bez ove laparoskopije nisam imala sanse da zatrudnim.
Sada je imam. Sve je bilo u priraslicama, jajovodi totalno zapuseni, na krajevima, a zalepljeni za jajnike i debelo crevo. Jeste neprijatno, ali isplati se.
Oporavljam se, pa od sled. ciklusa pocinjem od folikulometrije, pa na dalje. Dr. je izuzetan! Fanatik! Obozava svoj posao, pun razumevanja, mag! Ako nekog zanima, javite se. Rado cu podeliti svoje iskustvo.
Nadam se uskoro lepim dogadjajima.

Cveticu, mozes vec od sledecegeg ciklusa!

(odgovor članu cvetic2)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Laparoskopija u ginekologiji
25.1.2012 21:55:45   
branki*
jelo,da li je u pitanju bio hidrosalpinx?navijam za tebe i bebcauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jela 76)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto mi je holistički pristup bio važan t...
Nije lako u moru klinika, preporuka, prijatelja, žena koje su imale iskustvo IVF, medija, društvenih mreža, ma milion gl...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

На радно место после породиљског одсуства.
пеперутка16

Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?

Click Here